چالش شدت تابستانه افزایش دایره لغات 🍉

سلام دوستان زبانشناس :revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:
خوبید؟ :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :star_struck: :star_struck:
خواستم این تاپیک رو اول تیر ماه ایجاد کنم، ولی به دلایلی پشیمون شدم. :sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus:
خوب همین طور که از عنوان این تاپیک پیداست، هدف زبانی که من برای تابستان امسال در پیش گرفتم، افزایش هر چه بیشتر دایره لغات خودم در زبان انگلیسی می باشد.
حالا چرا من این هدف جزئی رو پیش رو گرفتم؟
به این دلیل که ما بدون داشتن دایره لغات کافی، قادر به ارتباط برقرار کردن خوب با افراد دیگر به زبان انگلیسی نیستیم.
فرض کنید که شما قواعد گرامری و ساختارهای نوشتاری را خوب یاد گرفته باشید، اما از دایره لغات کافی تو انگلیسی برخوردار نباشید، شما مدام تو مکالمه و نوشتار خودتون به مشکل برخورد می کنید و دلسرد می شید.

خوب برم سر اصل مطلب … وظایف من تو پایان هر روز، هر هفته و هر ماه …
پایان هر روز: گذاشتن شات “شاخص لغت” مختص اون روز و مشخص کردن تعداد لغاتی که اون روز در لایتر مرور کردم. “این، روش دارد و اگه کسی خواست، روش اون رو براش توضیح می دم”
پایان هر هفته: گذاشتن شات از آواتار خودم در برنامه، شات از تعداد لغاتی که “می دانم”، “در حال یادگیری” و جعبه “لایتنر”.
پایان هر ماه: گذاشتن شات از نتیجه تست خودم در سایت testyourvocab و گذاشتن شات از آواتار خودم تو برنامه.

اهداف مد نظر من در پایان تابستان امسال :watermelon:
۱. رسیدن به سطح پنج برنامه :blue_heart::blue_heart: و پیشرفت هر چه بیشتر تو این سطح
۲. رساندن محدوده دایره لغاتم به ده هزار و بالاتر
:gem::gem::gem:

می بینید که اهدافم رو کاملاً قابل اندازه گیری نوشتم. :joy::grin:
خوب اگه کسی دوست داره تو این چالش با من همراهی کنه، همینجا می تونه اعلام آمادگی کنه. اما به دلیل امتحانات، می تونه چالش رو جدی، از اول تیر ماه انجام بده. اما من خودم رو از فردا موظف می دونم که اون وظایفی که تعیین کردم رو حتماً انجام بدم.

این هم شات از وضعیت الان خودم تو برنامه :blue_heart::blue_heart:

نتیجه تست چند روز پیش من تو سایت testyourvocab

ابتدای شروع کار با برنامه :blue_heart::blue_heart: آمارم تو این سایت، ۷۱۴۰ لغت بوده :dizzy::dizzy::dizzy:

نظر، سوال و اعلام آمادگی برای شرکت در این چالش :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark:
چت :no_entry: :no_entry: :no_entry:

46 پسندیده

سلام
من عاشق چالش هستم ممنون بابت ایجاد.
فقط یه باردیگه به من توضیح بدید دقیقا چه کار باید بکنم؟

11 پسندیده

یه بار دیگه تاپیک من رو بخون آقا عرفان :dizzy::dizzy::dizzy:
خیلی جزئی توضیح دادم. وظایف و کارهای هر روز رو تعیین کردم. اگه جاییش رو متوجه نشدی، توضیح می دم.
به طور کلی، سعی کن وقت زیادی رو روی لایتنر بزاری و لغت و اصطلاحات مهم و کاربردی رو برای مرورهای بعدی، وارد لایتنر کنی. ولی شما لایتنر رو مثل من، خیلی شلوغ نکن.

#مثل_الهه_نباشید

9 پسندیده

کی میتونه به پای خانوم دکتر پرانگیزه ما برسه :joy::joy:

خیلی چالش ات رو دوس دارم ولی چه کنم که تا چند ماه آینده سرم شلوغه، ولی بازم هدفم دایره لغته چون بهش برای ازمون هام احتیاج دارم

9 پسندیده

فدات :heart_eyes::heart_eyes: شما خیلی لطف داری :hugs::hugs::blue_heart::blue_heart:
ولی اگه این چالش رو برای خودم ایجاد نمی کردم، قضیه رو جدی نمی گرفتم! :joy: یه جورهایی درست و حسابی، درس نمی خوندم! :joy::joy::v::v:

شما وظیفه پایان هر ماه رو انجام بده. یعنی شات های پایان هر ماه رو اینجا بزار. :dizzy::dizzy::dizzy:

9 پسندیده

ممنون بابت معرفی چالشتون
من هستم
البته مبتدی ام🙈
:rose::rose::rose:

8 پسندیده

سلام :blue_heart::yellow_heart:
هیچ اشکالی نداره. :dizzy::dizzy::dizzy:
شما هم می تونی با توجه به وضعیت الان خودت، اهدافی مشابه اهداف من، تا پایان تابستان امسال داشته باشی.
:revolving_hearts::hibiscus::rose::hibiscus::rose::revolving_hearts:

5 پسندیده

سلام الهه جان :heartpulse:
چالشت برای من بسیار جذابه چون الان برای خودم این چالش رو گذاشتم که تا آخر ماه به لایتنرم خووب رسیدگی کنم و اگه خدا بخواد به سطح ۵ برسم.
اما چون از ماه دیگه باید فکر کار باشم (متاسفانه) بعید میدونم بتونم تا آخر تابستون جدی پیگیر باشم :pensive:

6 پسندیده

شما که سطح زبانت از من خیلی بالاتره :clap::clap::clap::v::v:
فاطمه جان :purple_heart::blue_heart::green_heart::purple_heart::blue_heart::green_heart:
شما هر موقع فرصت کردی، اینجا شات بزار :dizzy::dizzy::dizzy:
باعث افتخار منه که تو این تاپیک باشی :pray::pray: بانو :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:

7 پسندیده

محبت داری عزیز، تو پشتکار کسی به گرد پات نمیرسه :heart_eyes::clap:
پس فعلا هر روز هرکار شما انجام دادی (شات گذاشتن)، منم انجام میدم :blush:
خدا بزرگه، شاید هم فرجی شد و خیلی درگیر نشدم.
مرسی برای چالش خوبت :kissing_heart:

7 پسندیده

اون روشی که فرمودین هم بی زحمت توضیح بده

8 پسندیده

وقتی ساعت دوازده شب می شه و عدد آبی رنگ کنار زمرد “شاخص لغت هر روز” صفر می شه، وارد جعبه لایتنر بشو، بالای جعبه لایتنر مثلاً می زنه “۱ از ۳۴۵ لغت”. قبل از ساعت دوازده شب همون روز، باز وارد جعبه لایتنر بشو و ببین زده که “یک از چند لغت”؟ مثلاً اگه شده باشه “۱ از ۲۹۰ لغت”، معلومه که شما تو طول اون روز، ۵۵ لغت رو تو لایتنر، مرور کردی. :dizzy::dizzy::dizzy:
مثلاً من دیروز ۹۱ لغت رو تو لایتنر مرور کردم.

7 پسندیده

من ک بشخصه نفهمیدم چی شد

7 پسندیده

یه بار دیگه با دقت تاپیک رو بخون زینب جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
بعد بگو کجاش رو متوجه نشدی.
:yellow_heart::purple_heart::blue_heart::yellow_heart::purple_heart::blue_heart:

6 پسندیده

سلام الهه خانوم فعال و پر انرژی:star_struck::rose::dizzy::ok_hand:
راستش من هر چی میام فقط نظاره گر باشم (به خاطر مشغله و امتحان)شما هی تاپیک های جذاب تر و وسوسه انگیز تر میذارید به طوری که ادم برای شرکت در اونها نا خواداگاه اقدام میکنه:grin::grin::grin::grin:برای دوره تافل فعلا زیاد وقت نمی تونم بذارم متاسفانه ولی این چالش افزایش لغت رو خیلی پایه ام به دو دلیل یکی این که شما(الهه جون) :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:بنیان گذارش هستین و دوم این که برای دوره ی تافل هم به شدت بهش نیاز خواهم داشت پس منم با اشتیاق همراهتونم فقط با اجازتون هفتگی شات رنگی میذارم:heart_eyes::heart::heart::heart:
هدف هامم
تبدیل کردن لغات ۵۰۴ از غیر فعال به فعال تا اواسط مرداد ماه
رسیدن به سطح ۴ برنامه تا اخر تابستون:upside_down_face:والبته پیمایش پر قدرت به سمت گام ۵ :pleading_face: :pleading_face: :pleading_face:
رسیدن دایره لغات از ۵۶۰۰(طبق سایتی که معرفی کردین) تا به هر چی بیشتر:sweat_smile::woman_shrugging:t2::woman_shrugging:t2::woman_shrugging:t2:
فعلا همینا یادمه بقیشو هر وقت یادم اومد ویرایش میکنم :smile::smile:

6 پسندیده

چرا نمیتونم شاتم رو بفرستم اینجا؟

4 پسندیده

سلام،
من حدود دو ماهه زبانشناس رو شروع کردم و در سطح مبتدی هستم و به خاطر شاغل بودن روزانه فقط ۱۵ دقیقه دوره داستان های واقعی رو می خونم، لغاتی که با آن در لایبتنر روبرو میشم در حد ۱۰ تا ۱۵ لغته، چطور میتونم دایره لغاتی رو که در لایبتنر با آن روبرو میشم افرایش بدم؟

6 پسندیده

سلام امادگی شرکت در چالشت رو دارم :heart_eyes:

5 پسندیده

وارد درس ها و دوره های جدید بشید و لغات آبی که به نظرتون مهم می یاد رو وارد لایتنر کنید.
اگه اشتراک طلایی برنامه :blue_heart::blue_heart: رو دارید، کتاب خوانی، خیلی می تونه بهتون کمک کنه.

خیلی هم عالی :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts::dizzy::dizzy::dizzy:

یه گوشیت رو خاموش و روشن کن، احتمالاً درست می شه. :rose::sunflower::rose::sunflower::blue_heart::green_heart:

پس به هدفم رسیدم که فقط نظاره گر نباشی :joy::joy::grin::raised_hand:
شوخی می کنم. :dizzy::dizzy::dizzy:
نظر لطفته :pray::pray::blue_heart::green_heart::blue_heart::green_heart:
پس منتظر شات های رنگی :grin: هفتگی ات تو اینجا هستم :v::v::gem::gem::gem:

همین تبدیل لغات از حالت غیر فعال به حالت فعال، خیلی مهمه. هدفم هم از ایجاد این تاپیک، دقیقاً همینه. تو تاپیک “آزمون تافل” هم گفتم. نمی دونم کامنتم رو خوندی یا نه.

خدا قوت خواهر :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon::joy::joy::muscle::muscle:

7 پسندیده

این رو درست متوجه نشدم

6 پسندیده