لهجه آمریکایی یا بریتیش؟

سلام به دوستان

نظر شما چیه؟ آمریکایی یا بریتیش؟

خب رفقا خیلیاتون پرسیدید که کدوم بین این دوتا بهترینه. تو این ویدئو توضیح دادم. بزار دلیل هارو یکم مفصل تر اینجا براتون بنویسم:

۱. بیشترین نفوذ در اجتماع

اکثر اشخاص معروف اعم از بازیگر ها، خواننده ها، موسیقی دان ها، اخبار ها، شبکه های ورزشی و… از لهجه آمریکایی پیروی میکنن. البته بخش ورزشی منظورم فوتبال نیست. فوتبال کاملا واسه انگلیسه.
جمعیت مردم آمریکا حدودی ۳۳۰ میلیون و جمعیت مردم بریتانیا حدودی ۷۰ میلیون. یعنی بومی ها هم حساب کنید لهجه آمریکایی ۵ برابر بیشتر از بریتیش استفاده میشه.

۲. بیشترین داوطلب رو داره

بیشترین دوره های فروش رفته در سطح جهانی واسه مدرسان آمریکاییه. که دو تاشو ما تو اپلیکیشن زبانشناس داریم. ای جی هوگ و دن و آرون.

۳. محتوا

از لحاظ محتوایی چه در سطح یوتیوب، فیلم، پادکست، رادیو، تلویزیون و… کاملا آمریکایی سلطه داره.

ویدئو

لینک دانلود این ویدئو

لینک این ویدئو در تلگرام
لینک این ویدئو در اینستاگرام

21 پسندیده

کامبیز جان خسته نباشی عصر جمعه با دیدن کلیپت سر حال اومدم مرسی که هستی :clap:
:joy:
منم ترجیحم امریکنه

9 پسندیده

من هر دو لحجه رو دوست دارم نمیتونم انتخاب کنم کدوم لحجه آینده ام بشه .
اونا هم اگه لحجه اشون به فرض امریکن یا بریتیش باشه بازم شهر به شهر لحجه اشون متفاوتِ. کلا فک میکنم نباید خیلی درگیر لحجه باشم . آهنگ صدای کسی واسم دلنشین باشه واسم فرق نمیکنه امریکنِ یا بریتیشِ یا فارسی تهرانی یا فارسی مربوط به شهرستان های دیگه.

بیشتر بازیگر و سریال های هالیوودی محبوب ام بریتیش هستند.
مثلا تو آپ زبان شناس دوره هایی که مورد علاقه ام هستند اونا هم بیشتر بریتیش اند.

خیلی ممنون آقا کامبیز مفید بود :pray::pray::pray:

9 پسندیده

من خودم تا مجبور نشم، حتی سراغ گوش دادن به لهجه بریتیش هم نمی رم.
مخصوصاً اگه بریتیش غلیظ باشه. :woman_facepalming:
حتی قبل آشنایی با زبانشناس :blue_heart::blue_heart: هم ترجیحم برای یادگیری، لهجه اَمریکن بود.

:hibiscus::sunflower::two_hearts:

7 پسندیده

إی بابا… انگار هر چن وقت یه بار این بحث تکراری باید اینجا اتفاق بیفته :relieved: خب بذارین هر کی هر چی دوس داره انتخاب کنه دیگه…
حالا من تصمیم ندارم ک نظر کسیو عوض کنم، منم همه میدونن چ لهجه ای خوشم میاد
ولی

دارین خودتون صداش میکنین دیگه :grin:… منم دیگه حرفی ندارم :upside_down_face::smile:

6 پسندیده

دوست عزیز :dizzy::dizzy::dizzy:
نظر هر کس، محترمه. :pray::pray:
ولی جواب کلی رو آقا کامبیز :dizzy::dizzy::dizzy: دادند.
انتخاب لهجه هم یه چیز سلیقه ای :blue_heart::blue_heart: است.
البته چیزی که تو انگلیسی، خیلی مهم تر از انتخاب لهجه و تعصب شدید روی اون مثل بعضی از کاربرهای زبانشناس هست، پشتکار تو مسیر یادگیری هست. :gem::gem::gem:

6 پسندیده

سلام خسته نباشی کامبیز جان،پس توی امتحان آیلتس چه آکادمیک چه جنرالش مهم نیست که لهجه ی انگلیسی صحبت کنی یا آمریکایی؟ و اینکه اگه خود شخص کلا لهجه آمریکایی رو یاد گرفته باشه توی آزمون آیلتس توی لیسنینگ دچار مشکل نمیشه؟

6 پسندیده

ببخشید دوستان :dizzy::dizzy::dizzy:
می بینم چند وقته تو تاپیک های خوب تالار، مخصوصاً تاپیک های مقاله، چالشی یا حتی تاپیک های تیم تولید محتوای زبانشناس :blue_heart::blue_heart: بعضی کاربرها، بی جهت کامنت های چت و اسپم می زارند.
طوری که خود من جرات نمی کنم زیر این تاپیک ها، کامنتی بزارم. نکنه که به چت کشیده بشه … مثل مورد همین تاپیک.
من خودم تو تاپیک های خودم خارج از موضوع تاپیک، هیچ چت و گفتگویی با بچه ها، نمی کنم.
مربی ها، چه گناهی کردند که دائم تو تالار، قیچی به دست، کامنت های چت و اسپم ما ها را رو قیچی کنند؟! خدایی، دیگه باید چند بار، تذکر بدند؟
رعایت کنید خواهشاً … حتی من خودم چند بار مجبور شدم به بچه ها بگم “چت نکنید”.
طبق قوانین جدید تالار، چت بی مورد زیر تاپیک ها، ممنوعه.

این تاپیک رو هم ببینید، بد نیست.

از این به بعد، من خودم به شخصه، کامنت های چت و اسپم رو پرچم می کنم.

1 پسندیده

سلام دوستان
خداقوت استادکشاورز

کارتون فوق العاده بود

2 پسندیده

سلام خیلی عالی بود.
هردوتا لهجه خوبه

3 پسندیده