چالش شدت ۳۰ روزه 🥞

سلام دوستان
خوبید ؟! با زبان چه میکنید ؟! :innocent::innocent:
این چالش ۳۰ روزه است
و من و هرکس که دوست داشت در این چالش شرکت کنه هر روز یا بهتر بگم هر شب یه گزارشی رو در این تاپیک قرار میدیم :wink::wink:
خب این گزارش شامل چیا میشه
خیلی خلاصه بخوام بگم :thinking:
شامل همه چی :face_with_hand_over_mouth::grin::grin::grin:
زمان گوش دادمون به زبان ( چه داخل و چه خارج زبانشناس) :headphones::headphones::headphones:
زمان کار با لایتنر :iphone::iphone::iphone:
زمانی که صرف نوشتن یک متن میکنیم :scroll::scroll::memo::memo::memo:
زمانی که صرف دیدن فیلم زبان اصلی میکنیم :tv::tv::desktop_computer::desktop_computer:
زمانی که صرف گوش دادن به آهنگ‌میکنیم ( البته زبان اصلی ها ) :notes::notes::notes:
.
.
.
.
حالا چرا بهش میگیم شدت :muscle::muscle:
چون
تو این دوره ۳۰ روزه تا میتونیم زبان میخونیم .
خیلی خودمونی
همه چیمون بشه زبان زبان زبان :sunglasses::sunglasses::sunglasses::sunglasses:
.
.
.
.
خب چطور گزارش بدیم :thinking:
هر شب یک شات از ،صفحه اصلی زبانشناس و صفحه مدت زمان شنیداری قرار میدیم :iphone::iphone:
و در اخر
تمام این مدت زمان ها رو باهم جمع میکنیم :heavy_plus_sign::heavy_plus_sign::infinity::infinity:
و ساعت پایانی رو به عنوان زمان‌ اصلی خوندن اعلام میکنیم .:white_check_mark::white_check_mark::white_check_mark:
.
.
.
.
.
من یک پیشنهاد ویژه برای شرکت کننده ها دارم :ok_hand:
بیام هر کدوممون یک فیلم از زوم یا یک کتاب از زیبوک رو انتخاب کنیم و تو این ۳۰ روز بخونیم و گزارشش رو اینجا بدیم :books::books::clapper::clapper:
حتی اگر خواستیم میتونیم اون کتاب رو فشرده خوانی کنیم مثل عمه جان عزیز @elahehvelayati :dvd::open_book:
میدونم تاپیک زیبوک خوانی در تابستان هست :open_book::open_book:
اما
اینجا فرق داره
اینجا به عنوان شدتمون گزارش میزاریم :bar_chart::bar_chart::bar_chart:
و اگر امکانش بود یک توضیح کوتاه در رابطه با اون کتاب یا فیلم میدیم :microphone::microphone:
شاید دیگر دوستان به خوندن یا دیدن اون فیلم و کتاب جذب شدن :tipping_hand_woman::tipping_hand_woman::ok_woman::ok_woman:
.
.
دوستان خیلی خوشحال میشم که من رو در این شدت ۳۰ روزه همراه کنید . :cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::innocent::innocent::innocent::innocent:

26 پسندیده

سلام
پس یعنی کلا هر لحظه که با زبان سروکار داریم را محاسبه کنیم.
البته زمان مطالعه در برنامه محاسبه نمیشه فقط صوت رو حساب میکنه.

10 پسندیده

سلام اقا عرفان
بله درسته فقط صوت رو حساب میکنه
اما ما خودمون میتونیم مثلا زمانی که در لایتنر میچرخیم و حساب کنیم
یا زمان یک فیلم سینمایی رو

8 پسندیده

آره مثلا یه روز 4ساعت گوش میدی ولی تایم شنیداری رو میگه یکی دو ساعت.

10 پسندیده

سلام زینب جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
خوبی عمه جان :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :star_struck: :star_struck:
من هم هستم :raised_hand::raised_hand: هر شب هم حاضری می زنم :books:
ولی اوضاع کارام خیلی بد شده و اوضاع زبان خوندم هم بدتر! :joy: :woman_facepalming:
شرمنده دیگه، زیاد نمی تونم حضور پرقدرت داشته باشم. ولی تمام تلاشم رو می کنم.

:blue_heart::green_heart::purple_heart:

13 پسندیده

زینب جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
این شات شنیدار امروزم

یه دو ساعت و نیم هم خارج از زبانشناس :blue_heart::blue_heart: بودم.

من این رو الان دیدم! :joy:

مجموعاً پنج ساعت و نیم

:herb::shamrock::four_leaf_clover:

11 پسندیده

خیلی ممنون
عمه جان هر وقت ، وقت کردی میشه بی زحمت یک توضیح کوتاه درباره فشرده خوانی کتاب بدی ؟
چون تجربه داری میگم
دوستان دیگه هم از تجربیات شما استفاده کنن
:smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

9 پسندیده

چشم سر فرصت حتماً :pray::pray: گل دختر :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:

:cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:

راستش فشرده خوانی فایل تایم کوتاه چند دقیقه ای هم آسون نیست. چه برسه به کتاب های طولانی زیبوک.
یکم حوصله و انگیزه بالا می خواد.

:gem::gem::gem:

8 پسندیده

من هم تو چالش تون شرکت میکنم زینب خانم :rose::rose:

6 پسندیده

آقا عرفان :dizzy::dizzy::dizzy:
حالا یک ساعت این ور یا اون ور می شه.
مهم، زبان خوندن و پیشرفت کردن هست. :gem::gem::gem:
من هم اون تایم حین شنیدن و کار کردن با برنامه رو در نظر نمی گیرم.

6 پسندیده

.

6 پسندیده

سلام دوستان
گزارش شبِ اول

۴ ساعت و ۵۱ دقیقه با زبانشناس
۱ ساعت و ۳۰ دقیقه تمرین گرامر و لغت

سرجمع ۶ ساعت و ۲۱

موفق و پیروز باشید :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

10 پسندیده

سلام به همه دوستان خوبم :revolving_hearts::herb::rose::herb::revolving_hearts:
امیدوارم همیشه با انگیزه و پر قدرت باشید… :innocent::innocent::innocent:
من الان این تاپیک رو دیدم و ممنون از زینب عزیز برای ساختش :revolving_hearts::heart::revolving_hearts::heart::revolving_hearts:
من هم سعی میکنم هر شب شرکت کنم. :wink::partying_face::rose:
موفق باشید همگی… :ribbon::ribbon::ribbon::ribbon:

10 پسندیده

سلام زینب خانم …
چون تو زبانشناس فقط تایم مطالعه درس رو برای شنیداری حساب می‌کنه …
.
.
.
.
من با اجازه یه شات هایی هم میزارم که مجموع میزان کار با کل بخش ها رو حساب می‌کنه …:tulip::tulip::tulip:

.
.
.

راستی جوجه ام از تخم اومد بیرون :heart_eyes:

5 پسندیده

زینب جان @zeinabss :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
الوعده وفا

من چطوری کتاب های زیبوک رو فشرده خوانی می کنم؟
اول شات کتاب هایی که فشرده خوانی کردم و باز هم اونها رو بعداً می خونم، ببینید تا بگم داستان از چه قراری هست. :grin::v:
بعضی هاشون هم هنوز تو تاپیک “زیبوک گردی در فصل تابستان :watermelon:” گزارش ندادم. :joy:

:purple_heart::green_heart::blue_heart:

10 پسندیده

معمولاً سری اول که فصل هر کتابی رو می خونم، اول ریز می شم روی کلمات و ساختار نوشتاری اون فصل. خیلی هم درک محتوی رو در نظر نمی گیرم. چون اولویت من، حتی تو کتاب خوانی هم کسب درک انگلیسی هست تا صرفاً کسب لذت از کتاب خوندن.
سعی هم می کنم بیشتر لغت ها رو در قالب فصل های کتاب یاد بگیرم، تا اونها رو لایتنری کنم. می بینید که یه سری ها، آبی مونده.
یه تکنیک خوبی که که بشدت برام موثر بوده، بعد سه یا چهار بار خوندن متن فصل یه کتاب همراه با گوش دادن به صوت اون، صوت اون رو تنها و بدون نگاه به متن و مثل رادیو، گوش می کنم.
خوب چون این کتاب ها معمولاً سخت تر و طولانی تر از درس های عادی زبانشناس برای فشرده خوانی هست، هم اعمال تکنیک فشرده خوانی بر روی اونها و هم گوش دادن به صوت تنهای اونها، بشدت برام موثر بوده.
.
.
حداقل روی رایتینگ و دایره لغات فعال و غیر فعالم، خیلی تاثیر داشته.

12 پسندیده

:clap::clap::clap::ribbon::ribbon::ribbon::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
منم از این تکنیک استفاده میکنم و واقعا خیلی موثره. میشه گفت یه نوع ورزش ذهن هست. چون آدم همش درگیر میشه که اینجا چی گفت گوینده (منظورم کلمات و عبارات هستن) مثلا وقتی تلفظ دوتا کلمه خیلی به هم شبیه هست آدم اونجا به چالش کشیده میشه…

8 پسندیده

آره. چون کتاب هایی هم که می خونم، بیشتر سطح بالا هستند و سطح بندی شده نیستند و دستکاری نشدند، چالش اساسی محسوب می شه.
تو انگلیسی، تا می تونیم باید خودمون رو به چالش بکشونیم که بتونیم راحت تر برسیم به سطح پیشرفته.

این تاپیک آقا کامبیز :dizzy::dizzy::dizzy: رو مبنای کارم قرار دادم.

7 پسندیده

+40دقیقه لایتنر

7 پسندیده