درس «مرد گرگی»

این تاپیک برای بحث و بررسی درس مرد گرگی ساخته شده است. لطفا ابتدا این نوشته را بخوانید و سپس اگر سوالی دارید یا مطلبی را می‌خواهید اضافه کنید، در اینجا بنویسید.
برای مشاهده‌ی این درس در برنامه زبانشناس به دوره «داستان های واقعی» فصل «مرد گرگی» مراجعه بفرمایید.
https://zabanshenas.com/wolfman/

5 پسندیده

سلام
میخواستم بدونم چرا در متن درس، از killed off استفاده شده؟ مگه خود killed چه اشکالی داذه اگر به تنهایی در این جمله درس استفاده بشه؟
متن مربوط:
wild wolves have been competely killed off by humans in many countries, includung England.

3 پسندیده

Kill off یجورایی منظور منقرض کردن میشه. یعنی همشونو یجوری کشتن که دیگه هیچی ازشون نمونده.

6 پسندیده

با سلام
نقش will در جمله زیر چیست؟
Only after he finishes eating will he let the other wolves eat.
چرا بعد از will ضمیر اومده؟
ممنون میشم به سوال بنده پاسخ بدین

3 پسندیده

بعد از عبارت زمانی + only جای فاعل و فعل کمکی عوض میشه.

Only after her death was I able to appreciate her.
ترجمه: فقط پس از مرگش من توانستم قدر او را بدانم.

در جمله فوق جای was و I به خاطر استفاده شدن از only after her death عوض شده.
در جمله زیر،

Only after he finishes eating will he let the other wolves eat.
به خاطر استفاده از عبارت only after he finishes eating جای he و will عوض میشه. به این تغییر در جمله توی زبان انگلیسی inversion یا «وارونگی» گفته میشه، که یکی از نمونه هاش که همه با اون آشنا هستیم «عوض شدن جای فاعل و فعل در سؤالات» هست.
17 پسندیده

سپاس از راهنمایی های مفیدتون
ببخشید سوال دیگه ای هم دارم که نتونستم جوابشو پیدا کنم
جمله دوم چرا به این صورت استفاده شده؟
The other wolves eat after Shaun is finished eating.
گرگ های دیگر میخورند بعد از اینکه شوان خورده می شود غذا. !!!

چرا نگفته؟after shaun’eating is finished
ممنون میشم پاسخ بدین

3 پسندیده

همچین جمله ای رو من تو متن درس نمیتونم پیدا کنم، اون is هم به نظرم has باشه.
باقی گرگها بعد از اینکه شان خوردن رو تمام کرده، میخورن.
اون ترکیب shaun eating هم اشتباهه، وقتی geround داریم با یه اسم دیگه نمیشه ترکیبش کرد.

5 پسندیده

سپاس از شما
جمله ای که مشکل داشتم مربوط به feluency booster b هستش.
The other wolves eat after Shaun is finished eating.

4 پسندیده

به نظر خودم اشتباهه جملش و چیز عجیبیم نمیتونه باشه چون خودمان هم در نوشتن گاهی اشتباه میکنیم که ممکنه ناشی از خطای حواس ما باشه نه عدم علممان به اون مطلب.
ولی از استادم میپرسم حتما

3 پسندیده

من جملاتی به این صورت خیلی شنیدم. ولی دقیق نمیدونم چه نوع گرامری هست. فکر کنم اینجوری باشه

after Shaun is finished (with) eating

5 پسندیده

سلام معنی game preserve رو تو متن متوجه نمیشم اگه میشه راهنماییم کنید
ممنون

4 پسندیده

یعنی پارک حفاظت شده. نوعی از پارک حفاظت شده محلی هست که یسری حیوانات برای شکارچی ها نگه میدارن که شکار بشن!

5 پسندیده

سلام.ترکیب is +finished درواقع یک جمله مجهول حال ساده هست.جمله مجهول رو درانگلیسی passive میگن.مثل همه ی زمانهای دیگه انگلیسی:حال وگذشته ساده،استمراری یاحال کامل و…معادلش جمله ی مجهول هم وجود داره.این جملهThe other wolves eat after Shaun is finished eating هم معنیش میشه:بقیه گرگها غذا میخورن بعدازینکه غذا بوسیله شان خورده شده.ونکته دیگه اینکه فعلهایی درزبان انگلیسی وجوددارندکه فعل بعدیشون بصورت ing دارم یاد.مثل همین finished که بعدش eating اومده.

4 پسندیده

درستش اینه که بقیه گرگها غذا میخورن بعدازینکه غذا خوردن بوسیله شان تمام شده

4 پسندیده

کلمه بوسیله اشتباه تایپیه

2 پسندیده