چالش شدت زمستانه ❄

سلام به دوستان پر تلاش و با انگیزه :dizzy: :ribbon: :crescent_moon:

:blue_heart: :green_heart: :yellow_heart:

امیدوارم که مثل همیشه، خوب و خوش :partying_face: باشید. :smiling_face_with_three_hearts: :star_struck: :heart_eyes:

:sunflower: :butterfly: :apple:

خوب دوستان می دونم فصل زمستان :snowflake: سر همتون، حتی شلوغ تر از فصل پاییز :maple_leaf: هست و شاید نتونیم به اندازه ماه های قبل، رو زبان انگلیسی وقت بزاریم، تصمیم گرفتم “چالش شدّت زمستانه” :snowflake: رو براتون به صورت گزینشی (انتخابی)، طراحی و برنامه ریزی کنم.

اما چطوری؟
به این صورت که سه تا گزینه شرکت و گزارش روزانه تو این چالش براتون در نظر گرفتم، شما با توجه به وقت، توانایی و ظرفیت خودتون می تونید تو یک، دو یا هر سه اونها شرکت کنید و گزارش روزانه داشته باشید. :bookmark_tabs::newspaper_roll::open_book:

قبل از توضیح موارد “چالش شدّت زمستانه” :snowflake: حتماً برای هر کدوم از مواردی که می خواهید در پایان هر روز از آنها تو این تاپیک گزارش داشته باشید، سکرین شات اونها رو تو برنامه :blue_heart: تو اینجا برای بچه ها :dizzy::ribbon: قرار بدید.

برای گذاشتن شات تو اینجا، انگشتتون رو روی صفحه قرار بدید و بکشید تا آمار دقیق هر روز شما تو شات، مشخص شود. :bar_chart:

خوب … بریم سراغ موارد “شدّت زمستانه” :spiral_notepad:

:large_blue_circle: شدّت شنیداری :snowflake:

برای این قسمت، باید در داخل برنامه :blue_heart: به صوت هر چیزی که دوست دارید گوش بدید. حالا این صوت می تونه از دروس اصلی زبانشناس :blue_heart: یا بخش های فرعی اون مثل پاکدست ها :notes: کتاب های بخش زیبوک :books: فیلم های بخش زوم :clapper: کانال های آموزشی :computer: و … باشه.

تو این قسمت از شدّت، باید حداقل میزان شنیدار :headphones: یک ساعت :alarm_clock: رو تو برنامه :blue_heart: داشته باشید‌. البته این میزان، هر چه بیشتر شد، بهتر. ولی این حداقل تایمی هست که برای گزارش روزانه شدّت تو این قسمت، باید داشته باشید.

:large_blue_circle: شدّت فشرده خوانی :snowflake:

برای دادن گزارش شدّت تو این قسمت، باید تعداد دفعات تکرار (سکرین شات) فشرده خوانی یکی از دوره های اصلی زبانشناس :blue_heart: رو که قبلاً انتخاب کرده اید، اینجا قرار بدید.
این گزارش باید هر زمان، متمرکز بر روی یکی از درس های این دوره ها باشه. معمولاً هم هر درس رو باید یک هفته طول بدید و فشرده خوانی کنید.
البته خود من، همزمان با خوندن درس جدید، معمولاً درس هایی که قبلاً خوندم رو همراه با این درس های جدید، مدام، تکرار و مرور می کنم. بخاطر همین شاید تو یک روز، بیش از این یک شات برای این قسمت بزارم.

برای این قسمت لازم هست همین اول شروع چالش، دوره اصلی که دارید مطالعه می کنید رو مشخص کنید و گزارش های فشرده خوانی تون، فقط معطوف به این دوره باشه.
خود من دارم روی دوره ی “انگلیسی واقعی را یاد بگیر” کار می کنم. چون خودم یه روزهایی بابت فشرده خوانی، کم کاری می کنم، اینکه خودم ملزم بشم هر روز از تعداد تکرار گوش دادن به بخش های یک درس خاص از یک دوره، شات بزارم، بشدت می تونه برام موثر باشه.

دیدم یه سری از بچه ها که چند ماهه زبانشناس :blue_heart: رو نصب دارند، فشرده خوانی رو به معنی واقعی کلمه، ندارند و فقط همینطوری به صوت درس ها گوش می دهند که بیشتر می شه گفت گسترده خوانی دارند تا فشرده خوانی … دیدم این قسمت، خیلی مورد نیاز هست و باید بهش خیلی توجه بشه. :gem::gem::gem:

فقط، بچه هایی که علاوه بر “شدّت فشرده خوانی”، می خواهند برای “شدّت شنیداری” هم گزارش بدهند و شات بزارند، باید اون حداقل تایم “شدّت شنیداری” رو به جای یک ساعت، دو ساعت در نظر بگیرند.
چون “شدّت فشرده خوانی” تا حد خیلی زیادی، با “شدّت شنیداری” همپوشانی دارد، این تفاوت تایم ها :hourglass_flowing_sand: رو باید بین اونها قائل باشیم.

:large_blue_circle: شدّت شاخص لغت :snowflake:

برای این قسمت از گزارش شدّت، نمی شه به طور دقیق، عدد خاصی رو تعیین کرد. چون با توجه به اینکه لغت های هر روز لایتنر مون که مرور می کنیم، تو کدوم خونه قرار داشته باشه، امتیاز بسیار متفاوتی رو برای “شاخص لغت” به همراه داره.
مثلاً خارج کردن لغتی که تو خونه پنج لایتنر هست، امتیاز مساوی با مرور کردن شانزده لغت داره که تو خونه اول لایتنر هست.

پس “شاخص لغت” همدیگه رو اصلاً نمی شه با هم مقایسه کرد و تنها با استناد به عدد اون، مشخص کرد که تو یک روز خاص، چه کسی روی لایتنر، بیشتر وقت گذاشته و کار کرده.
ولی اگه یه عدد حداقلی بخواهیم برای شاخص لغت تعیین کنیم، بنظرم شاخص لغت ۱۰، می تونه عدد مناسبی باشه. :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark:
.
.
وظیفه پایان هفته: :calendar: گذاشتن شات از آواتار برنامه :hatched_chick: “سطح مون” هر جمعه شب. :stars:

.
خود بچه ها :dizzy: :ribbon: :crescent_moon: فکر کنم سرتون رو حسابی درد آوردم! :joy: می دونم خیلی حرف زدم. :joy::v:
ولی خوب لازم بود. می تونستم خیلی راحت یه چالش شدّت ایجاد کنم و بگم “هر روز، هر چی خوندید رو تو اینجا گزارش بدید”.

ولی خوب تا اونجا که من تو این چند ماهه تجربه کردم، شدّت تنها و بی هدف و بدون توجه به جزئیات و ریزه کاری ها، نمی تونه زیاد مناسب و تاثیرگذار باشه.

تا اونجا که بتونیم، باید چالش های تالار رو هدفمندتر و خُرد تر، طراحی و برنامه ریزی کنیم … :clipboard:

امیداوارم از برنامه “چالش شدّت زمستانه” :snowflake: خوشتون اومده باشه و من رو تو این چالش، مثل تاپیک های قبلی، همراهی کنید.

پ. ن. مهم: لطفاً فقط طبق قوانین این چالش، تو این تاپیک شات بزارید. :pray: :gem: :heart:

:rainbow: :snowman_with_snow: :herb:

20 پسندیده

سلام
اولین شات را من گذاشتم :grinning:

14 پسندیده

سلام عمه جاااان
ممنون از تاپیک بسیاز جذابت
میدونی ک من پایه ام اساسی
اما باید بهم یکمی وقت بدین
چون من تا اخر دی امتحان دارم
اونم ترم
خیلی درگیر این درسم
از روزیییییی ک امتحانام تموم شن
شاتام رو ارسال میکنمممم

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

:heart::heart::heart:

7 پسندیده

سلام الهه جون و دوستان پرتلاش زبانشناس تاپیک جدید مبارکه
امیدوارم اینجا هم همچنان پر انرژی و سختکوش به راهتون ادامه بدین

7 پسندیده

سلام دوستان :hibiscus:
من هم باید شرکت کنم ولی اگر نرسم روزی دو ساعت بخونم ، بازم می تونم شرکت کنم ؟

می دونم طبق قوانین این چالش نباید چت اضافه بکنم ولی یک راهنمایی کوچیک می خواستم

یک چیز دیگه الهه جون🌺
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم ، من دیر روز داشتم نگاه می کردم باید یک مدرک معتبر زبان هم مثل تافل این ها داشته باشم ، و یک سال هم زمان دارم تا مدرک بگیرم حالا اگر راهنمایی کنید باید چکاری انجام بدم ممنون میشم

6 پسندیده

سلام محبت خانم
شدت شنیداری دو ساعت نیست ،همونطور که توی متن تاپیک هم نوشته یکساعته.
شاخص لغتتون بالای ده باشه هم میتونین اسکرین شات بدین

7 پسندیده

تشکر از شما :hibiscus:
پس فعلا شرکت می کنم فقط شرمنده شما در مورد آزمون تافل اطلاعاتی دارید یا مثلا سایتی ، من مراجعه کنم به اونجا تا بتونم برای تافل آماده بشم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید باید خودم برسونم

فعلا از برنامه نا مرتب من در این چند وقت هست که باید سخت تلاش کنم

لغت باز آخر شب می فرستم

7 پسندیده

سلام
ببخشید چون اطلاعات من کامل نیست ترجیح میدم چیزی نگم
ولی خودم یک مدت دنبالش بودم

ببینین توضیحات این دوره بدردتون میخوره
البته اگه خودتونم جدا سرچ کنین توضیحات خوبی پیدا میکنین
از گوگل و یوتیوب و…

7 پسندیده

تشکر از شما سپاس بینهایت :hibiscus:

6 پسندیده

سلام دوباره دوستان🌺
شاخص لغت امشب من

8 پسندیده

سلام اینم شاخص امروز منه

12 پسندیده

11 پسندیده

سلام به دوستان گلم :rose:
امیدوارم حالتون خوبه باشه بخصوص خواهر قشنگم الهه جان :purple_heart:
ممنون بابت این تاپیک الهه جان :books:
منم اگر بتوانم شرکت می کنم.

7 پسندیده

سلام شب همه دوستان بخیر :rose:

7 پسندیده

سلام رفقای خوب اینم شاخص امروز من :tulip:

8 پسندیده

7 پسندیده

سلام شب همه دوستان بخیر :blossom:

6 پسندیده

سلام دوستان
شاخص لغات من البته امروز باید بهشون اضافه کنم؛ همه رو خارج کردم بالاخره :books:

8 پسندیده

سلام من تازه واردم شاهص لغت چیه و کجاست؟

9 پسندیده

سلام شب همه دوستان بخیر :rose:

6 پسندیده