ویرایش جدید نسخه‌ی تست اپلیکیشن زبانشناس (نسخه ۸)

با سلام مجدد خدمت دوستان، همراهان، و زبانشناسی های عزیز.

تقریبا ۳ هفته ی پیش بود که نسخه اولیه‌ای از آپدیت جدید زبانشناس خدمت شما عزیزان ارائه شد و از شما درخواست کردیم که در رفع مشکلات این آپدیت به ما کمک کنید.

براوردهای ما نشون میده که بیش از ۲۰۰ نفر از کاربران خوب زبانشناس این نسخه رو تست کردن و نظراتشون رو برای ما ارسال کردن. ما طی سه هفته ی گذشته تمام تلاشمون رو کردیم که اکثر اشکالات مربوطه رو رفع کنیم و اپلیکیشن رو به حالت پایدار نزدیک کنیم. و حاصل اون نسخه تست جدیدی هست که در این تاپیک میخوام خدمتتون ارائه بدم که مجددا اون رو تست کنید که دیگه خیالمون از بابت اشکالات راحت بشه.

رفع مسئولیت

دوستان عزیز توجه بفرمایید که این برنامه فقط برای تست و نظر سنجی آماده شده و کاربرد دیگه‌ای نداره. زبانشناس هیچگونه تعهدی در ارائه خدمات دائمی این برنامه نداره و میتونه در هر زمان و شرایطی کلیه اطلاعات کاربران این برنامه رو حذف و اونها رو از دسترس خارج کنه. البته با شرکت در این فرایند، هیچگونه خللی در اپلیکیشن اصلی زبانشناس که در حال استفاده از اون هستید رخ نمیده.

چه چیزهایی از این نسخه تستی انتظار میره؟

• اکثر کارکرد های اپلیکیشن اصلی زبانشناس بایستی بدون مشکل در این نسخه کار کنه
  • رابط کاربری جدید

چه چیزهایی رو تست کنیم؟

• تمام قابلیت ها بایستی به درستی کار کنه. از جمله خوندن دروس، دیکشنری ها، لایتنر، زنجیره و…
  • رابط کاربری جدید بایستی تجربه کاربری شما رو بهبود ببخشه بنابراین نظرتون رو در این رابطه اعلام کنید.

اگر مشکلی دیدم چطور اطلاع بدم؟

طبق معمول با ارسال هرگونه جزئیات مورد نیاز از طریق گزینه ی پشتیبانی مشکلات رو به ما اعلام کنید.

آیا شرکت در این فرایند جایزه داره؟

بله :heart_eyes:

در فرایند تست قبلی قول دادیم که به پنج نفر از افرادی که بیشترین مشکلات رو گزارش کردن جایزه بدیم. از اونجایی که تعداد زیادی از افراد در این امر شرکت کردن در حال جمعبندی میزان مشارکت افراد هستیم و در اسرع وقت این جایزه ها تعلق میگیره.

اما تصمیم گرفتیم که در این مرحله هم به پنج نفر از افرادی که بیشترین مشکلات رو گزارش میدن ۵ سال اشتراک طلایی زبانشناس، یا به انتخاب خودشون پنج اشتراک یکساله هدیه به دوستان و آشنایان جایزه اهدا کنیم.

توجه کنید که ما تا جایی که تونستیم اپلیکیشن رو تست کردیم بنابراین برای پیدا کردن مشکل بایستی خیلی کنجکاو باشین. مثلا چند روز پشت سر هم استفاده کنین و زنجیره بزنین که مشکلات عمقی خودشو نشون بده.

اطلاعات فعلیم پاک نمیشه؟

نه! این برنامه مثل یه برنامه جدید براتون نصب میشه.
برای اینکه اشتباهی نشه آیکونش اسم test روش هست. هر وقت خواستید به راحتی میتونید پاکش کنید.

Screenshot_20210508_203028

دانلود و نحوه ی شروع فرایند تست

1. برای انتقال کامل اطلاعاتتون از نسخه فعلی اپلیکیشن زبانشناس به نسخه‌ی تستی لطفا به قسمت پشتیبانگیری اپلیکیشن اصلی (منوی صفحه اول) وارد شده و گزینه ی تهیه پشتیبان رو بزنین. انجام این مرحله اختیاری است.

2. اگر اپلیکیشن تست قبلی با آیکن فوق رو قبلا نصب کردید اول اون رو پاک کنید. توجه کنید که این اپلیکیشن روی آیکنش عبارت Test نوشته شده.

3. از لینک زیر نسخه ی تستی رو دانلود نموده و با همان آیدی اپلیکیشن زبانشناس وارد بشید.

24 پسندیده

پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات کجاست؟

7 پسندیده

به این صورت

10 پسندیده

توی نسخه جدید این قسمت رو نداره یعنی؟

6 پسندیده

نه دیگه در نسخه جدید نیاز نیست.

فقط برای انتقال اطلاعات از نسخه اصلی به نسخه تستی نیاز هست.

7 پسندیده

سلام خدمت زبانشناسی های عزیز و ممنون از اینکه به نظرات کاربران احترام می‌ گذارید :rose::blossom::cherry_blossom:
من نگاهی به برنامه انداختم . پیشرفت هایی رو دیدم و البته نقض هایی.
مشکلات:

۱-انواع پوستر های متنوع در اپ دیده نمی شود و فقط پوستر پیش‌فرض هست.

۲-در قسمت آمار ها ، نمودار میدانم و در حال یادگیری اعدادش رو یه خط صاف هست و فقط شنیداری و شاخص لغت هست که فراز و نشیب داره.
۳- زنجیره روز شنبه من شکسته بود اما ترمیمش کردم ولی بازم پشتیبان هم گرفتم ، فایده ای نداشت و زنجیرم رو شکسته نشون میده.
۴- وقتی درس یا کتاب جدیدی انتخاب می کنیم و باز می کنیم ، ( مانند تصویر پایین) نمودار نشان دهنده ی لغات ،بی روح و بی رنگ هست و کیفیت حال حاضر رو نداره.

۵- دیکشنری ها آنلاین هست و امکان استفاده آفلاین وجود ندارد.
۶- امکان مخفی کردن اون صوتی که در حال خواندن هست رو نداریم.یعنی در اپ حال ، بدیم پایین محو میشه اما اینجا نیست.

با تشکر از شما ، هنوز لایتنر رو بررسی نکردم و پس از بررسی ، اگه مشکلی بود اعلام میکنم. :cherry_blossom::cherry_blossom::heart::heart:

14 پسندیده

بله همانطور که قبلا گفتم سعی میکنیم در نهایت نسخه با کیفیت و خوبی به شما عزیزان ارائه بدیم که اینکار فقط با مشارکت شما دوستان گرامی و ارسال فیدبک هاتون محقق میشه. :blush:

13 پسندیده

سلام خدمت عوامل زحمت کش زبانشناس
۱. اولین چیزی که نظرمو جلب کرد فضاهای خالی اضافی بود عکسا و نوشته ها ریز شدن ولی فضای سفید خیلی زیاده.
۲. فونت دیکشنری خیلی ریز شده بود که این سرعت خوندن رو میاره پایین.
۳. در مورد لاینتر من ترجیح میدم گزینه میدانم و … به بصورت دایره و بغل هم مثل قبل باشه چون اینجوری احتمال اشتباه خوردن دست بیشتره.
۴. دیکشنری گوگل حذف شده که بعضی وقت ها دقیق تر از اون دیکشنری فارسی ترجمه میکرد.
۵. دیکشنری افلاین حذف شده.
۶. صدای گوینده لاینتر قبلی چون با صداهای مختلف بود بهتر بود و باعث تنوع میشد اینجوری یک نواخت شده.
۷. اخطار های اتصال نابه جا
۸. روز های زنجیره پیش رو ، بنظرم یک دایره ی تو خالی و سفید مناسب نیست.
۹. رنگ ابی که وقتی دوره ای رو باز میکنی میاد رو پوستر خوب نیست.
۱۰. در نمودار میله ای بهتر بود درجه بندی داشت و لغات زرد روی میله رنگی میشد.
۱۱. بنظرم درجه بندی اوتار خیلی کاربردی بود چون من ذره ذره نگاه میکردم ببینم چقدر میاد جلو.
۱۲. بهتره به جز دانلود کردن بشه یک بار بشه انلاین درس رو نگاه کرد ببینی مناسب هست یا نه.
۱۳. ایکون پخش کننده درس اگه کامل بره پایین خیلی بهتره.
۱۴. سه نقطه ای گوشه ی هر درس میومد بهتر و جمع و جور تر از این برگه ی جدید اون گوشس.
۱۵. موقع باز کردن دوره های جدید چند ثانیه در حال بار گذاری درس میاد که واقعا لازم نیست.
۱۶. اگه ایکون زبانشناس زیبوک زوم پایین صفحه باشه بهتره.
۱۷. رنگ ابی همه جا استفاده شده، اون الماس و علامت اتش بهتره چون رنگ و روح میده .یا یک چیزی شبیه اینا.
۱۸. تک رنگ بودن پوستر برنامه انگار حق انتخاب رو از کاربر گرفته.
۱۹. فیلم های زوم رو نمیشه به صورت تمام صفحه دید این خیلی مهمه.
در کل بهتره از رنگ های متفاوت و شاد استفاده کنید و فضاهای اضافی رو حذف کنید.

13 پسندیده

سلام ، وقت همگی بخیر

من اول که وارد شدم همه کلمات رو بلد بودم و انتخاب کردم ولی در نهایت نمیدونم با چه معیاری زد سطح مبتدی .

هنوز بخش خرید اشتراک مشکل داره که دفعه قبل گفتین که همینجوریه ولی خب بد نبود درست میشد (:

تو قسمت پیام هام هم هنوز همون مشکل که من پیام رو دیدم ولی نوتیفش نرفته هست و اینکه اینترنت وصله و سایتا بالا میان ولی میزنه اتصال به اینترنت مشکل داره و لود نمیکنه بخش پیام ها رو .

الان که نگاه کردم اون چیزایی که گفته بودم دفعه قبل هم احتمالا تو اولویت نبودن پس همون نظرات قبلیم هم دوباره برای این دفعه (:

6 پسندیده

فعلا اولویتمون رفع اشکالات هست که الان به چنتا اشاره کردین. پیشنهادات جدید هم بعد از آنکه خیالمون راحت شد بررسی می‌کنیم.

6 پسندیده

سلام.خوب بریم سراغ اولین مشکل.
۱.وقتی که وارد نسخه جدید تست شدم زنجیره من پریده بود .
۲.شاخص لغتم کاملا اشتباه بود.و تفاوت داشت.
۳.توی لایتنر هم نمیتونم ‌دیکشنری ها رو اضافه کنیم منظورم اینه که دانلودشون کنیم.
۴.مشکل چهارم خیلی بد بود دوره ها رو خودش برا من جا به جا کرده بود.

اصلی:point_up::point_up::point_up:

البته اینم ‌بگم که این دورع ها رو من قبلا داشتم استفاده میکردم ولی الان دیگه نه.
۵.همونطور که اقا ابولفظل هم گفتن نوار که بفهمیم چند تا لغت باید سفید کنیم یکم بی رنگه و نسخه فعلی اپ بهتره.
۶.امار وضعیت من رو اشتباه میزنه مثلا من در خانه اول لایتنر ۳۰ تا لغت دارم ولی در اینجا ۶۴.
۷.اگه امکان داره اقای ناصری یه گزینه بزارید که مثلا کسانی که میخوان برای دیدن فیلم بازیرنویس کار کنن تا حدی به تسلط برسن همون حالت فعلی اپ باشع.ولی وقتی که دیگه به حد تسلط کافی رسیدیم فیلم ها رو تمام صفحه ببنیم.
۸.

میتونید به قفسه ها رنگبندی بدین:چون که بک گروند صفحه یه رنگی هست همه متن ها در چشم ما ها قاطی میشن .من پیشنهادی که دارم اینه که مثلا قفسه نوجوانان رنگش زرد بشه یا رمان ها بنفش بشه یه کیفت و تفکیک رنگی باشه که برای کاربر جذاب باشع و قتی داره در مورد دوره ها سرچ میکنه‌.
۹. اون دکمه سرچ زیبوک دقیقا کجاست :rofl::rofl:
۱۰.جای زبانشناس و زیبوک و زوم رو برای چی بردین بالا همون پایین بهتره و قابل دسترس تر‌
۱۱.

میتونید مثل نسخه قبلی اپ اینطوری مثل من خط کشی کنین که منابع با هم قاطی نشن البته برا من یکم کجه

11 پسندیده

دوتا مشکل دیگه هم اینه که
امار تعیین سطح کاملا اشتباه هست
اواتار کاشکی میشد اون خط های فعلی توش باشن

7 پسندیده

سلام صبح بخیر .
مطلب اول : زیبایی و اون انگیزه ای که ما از آواتار می گرفتیم، از بین رفته.درجه بندی آواتار خیلی مهمه که نیست تو برنامه.
مطلب دوم: لایتنر جدید ، اصلا نمیشه باهاش کار کرد و خوب نیست.کلاداپ تستدآمار ها و…رو نسبت اپ اصلی ، با اینکه پشتیبان گیری هم انجام دادم ، نشان نمیده.
در کل هنوز به کیفیت لازم نرسیده.اپ فعلی از همه نظر جذاب تر و باهاش راحت تر میشه از برقرار کرد.

12 پسندیده

درسته منم نظرم اینه که بیشتر تغییرات مثبت نبوده. من به رنگ های استفاده شده در قسمتهای مختلف انتقاد دارم. کلا با این هدف که اپلیکیشن آرامش بخش بشه، یه تم سرد، بی روح و تماما آبی طراحی شده که اصلا قاتل انرژیه. مخصوصا بگ گراند صفحه متن درس که آبی نسبتا پررنگ هست. خیلی از رنگ آمیزی های خوب هم حذف شده. مثل یاقوت و نشان زنجیره، رنگ نارنجی داخل زنجیره هفتگی و…

اگه کسی هست که با رنگ گرم تر موافقه لطفا اعلام کنه چون میگم شاید منم که سلیقه ام اینطوریه

11 پسندیده

همین چهار صفحه که دوستمون آپلود کرده رو ببینید، تمام رنگ سرد هست و رنگهای نارنجی و خاکستری جاشون رو به آبی دادن

7 پسندیده

آره درسته.منم موافقم.اما چرا واقعا اپلیکیشن ظاهرش باید تغییر کنه؟ چون اپ حال بهترین رنگ بندی و حالت آواتار و…رو داره.کاشکی به جای این کار ، قابلیت ها اضافه بشه.نه تغییر اساسی.

10 پسندیده

اره درسته منم موافقم کلا اپیکیشن ابی شده :rofl::rofl::rofl: به نظرم همون قبلی باشع بهتره زنجیره تو شم تره شاخص لغت بهتر دیده میشع

9 پسندیده

اشتراک نقره ای یه ماه چنده؟

5 پسندیده

۲. بخش پیام ها باز نمیشه

5 پسندیده

۳. تست تعیین سطح زدم ۲ صفحه لغت ازم پرسید همه رو بلد بود بعد زد A1

5 پسندیده