ویرایش جدید نسخه‌ی تست اپلیکیشن زبانشناس (نسخه ۸)

علاوه بر اینکه انگار دوتا تصویر روی هم افتاده ، یک خط تیره هم از روش رد میشه که نمیشه اسکرین شات گرفت

5 پسندیده

بنظرم یک قسمت باید باشه که همه ی دانلود کرده ها رو نشون بده

8 پسندیده

درود و خدا قوت به تیم محترم زبانشناس. قدر دان تلاشی که برای کاربرها میکنین و زمانی که برای ما هزینه میکنین هستیم.
فکر میکنم همه ایرادات اپ جدید رو دوستان گفتن. ظاهر اپلیکیشن فعلی خیلی بهتر و پخته تر و جذابتر و پر انرژی تر هست.
میشه به جای تغییر ظاهر اپلیکیشن فقط همون قابلیتهایی رو که در نظر دارین اضافه کنین؟!

9 پسندیده

مسلما هر نوع طراحی و بهینه سازی، مستلزم صرف زمان و هزینه و گاهی سعی و خطاست و از این جهت زحمات عوامل زبانشناس هدر نمیره و سرمایه تجربی آینده خواهد شد. اما من اعتقاد دارم که کمی تغییرات ساده ظاهری و نه زیربنایی، میتونه هم از جهت زیبایی و هم از نظر تنوع، برنامه رو ارتقا بده. مواردش رو هم من و هم دوستان مطرح کردیم اما توجه عزیزان فنی به موارد دیگه معطوف شده

8 پسندیده

اولین بار که برنامه رو نصب میکنی میپرسه میخواید تعیین سطح کنید

6 پسندیده

زمان انتشار نسخه ی نهایی کی هست؟

6 پسندیده

آو مرسی، پس کاش داخل محیط خود اپلیکیشن بود که میشد مثلا سالی یبار یک تست گرفت وضعیت پیشرفت رو ملموس تر زیر نظر داشت

8 پسندیده

سلام، وقتتون بخیر
من پیشنهادات خودم رو نوشتم، ولی نمی تونم ارسالش کنم. احتمالا چون طولانی شده و حاوی عکس هست و من اولین باری هست که پیام میذارم.

4 پسندیده

مشکلتون رو حل کردم
مجددا اقدام کنین

4 پسندیده

سلام، با تشکر از زحمات تیم زبانشناس. موارد زیر به نظر من رسید و چند مورد هم نمیشه گفت اشکال هست به عنوان پیشنهاده، که بعضیا رو سری قبل هم مطرح کردم و نمیدونم امکان عملیاتی شدن داره یا خیر.
اشکالات:
۱- تعیین سطح، تنها یکسری کلمات ابتدایی رو عنوان میکنه نه وابسته به سطوح مختلف، و با وجود اینکه تمامی لغات رو انتخاب می کنیم، سطح رو مبتدی تشخیص میده. سه بار هم امتحان کردم ، هر بار به همین صورت بود.
۲- دیکشنری های آفلاین به کل حذف شدن، که مناسب نیست.‌من به شخصه تا نیاز به دیکشنری آنلاین پیدا نکنم ازش استفاده نمیکنم، چون سرعت نمایش معنی لغت خیلی کند میشه.
۳- از دیکشنری ها گوگل ترنسلیت خواهشا حذف نشود.
۴- رنگ های انتخاب شده برای طراحی جدید خیلی شارپ تر هستند، شاید از دید برخی افراد جذاب تر باشه، ولی چشم زدگی زیادی داره، خصوصا برای ماهایی که میخوایم هر روز یه تایمی رو از این اپلیکشن استفاده کنیم. یا خودم به شخصه شبا داستان میخونم که چشم زدگی صفحه خیلی بیشتر شده. به عنوان پیشنهاد شاید بشه حتی یه “مود شب” به برنامه اضافه کرد. (من همچنان گرافیک قبلی برنامه رو به گرافیک جدیدش ترجیح میدم)
۴- یه مشکل مهم در خصوص پلیر لایتنر هست که متن رو با صدای درس اجرا نمیکنه و پیام زیر رو میده (البته فایل صوتی هم دانلود شده و نمیدونم چرا میگه دسترسی نداره)، و موتور متن به گفتار اصلا برای شنیدار مناسب نیست و کمکی به یادگیری نمیکنه.

۵- تو مرور لغات الان تمامی لغات با صدای همین موتور متن ادا میشن، که تنظیمات نسخه قبلی بهتر بود. در واقع همینی که الان هم به صورت دستی همچنان وجود
داره و میتونیم بین us یا uk انتخاب کنیم تا تلفظ بشه.
۶- یه مشکل جزیی در خصوص نسخه قبلی هست، که احتمالا باگی هست که بعد از یکی دو بار هنگ کردن لحظه ای واسه اپلیکشن من به وجود اومده. که درسایی که واژه آبی ندارن و قبلا تموم شده، به اشتباه نمایش میده که واژه های آبی در اون ها وجود داره و من نتونستم اینو حل کنم. مشکل خیلی مهمی نیست اما امیدوارم این مشکل در نسخه جدید حل بشه.
البته پیام نخونده هم ندارم، ولی یه پیام نخونده نشون میده

پیشنهادات:
۱- با توجه به آرشیو کامل و جذابی که زبانشناس داره، تنها چیزی که جاش خالیه، آهنگای انگلیسیه. همچین بخشی اگه اضافه بشه خیلی خوبه و حتی کاربرا توانایی اونو داشته باشن کامل ترش کنن و آهنگ های مورد علاقه شون رو بهش اضافه کنن.
۲- امکان سرچ نام درس به وجود بیاد. این مورد رو به این دلیل گفتم که برای اون مجموعه هایی که تعداد داستان های مختلفی توش قرار داده شده، برای من پیش اومده یهو یه داستانی که میخوندم از اون مجموعه حذف شده (مثلا تعدادی داستان از مجموعه “کتاب های متوسط” زمانی که میخوندم حذف شد) که احتمال میدم به یه دسته بندی دیگه ای انتقال داده شده باشه. اگر امکان سرچ وجود داشت من میتونستم جای جدیدش رو پیدا کنم.
۳- امکان دسترسی جداگانه به خانه های لایتنر
۴- امکان دسترسی به خانه اول لایتنر بعد از مرور لغات. چون این خانه ای هست که واژگان تازه توش قرار میگیره، شاید بخوایم در طول روز بیشتر از یه بار مرور کنیم (ولی بیش از یکبار مرور لغت به خونه بعدی منتقل نشه).
۵- یه مورد دیگه اینکه اگر واژه یا گزاره ای پیش فرض توی متن نباشه (یعنی توسط اپ تشخیص داده نشه و وقتی توی سرچ تایپ می کنیم دیکشنری های موجود براش توضیح نیارن) اون موقع نمی تونیم به لایتنر اضافه ش کنیم. اینم بشه یه کاری کرد که با توضیحات خودمون بتونیم یه کلمه یا گزاره جدید به لایتنر اضافه کنیم خوب میشه.

با تشکر از زحمات شما

8 پسندیده

خیلی ممنون از لطفتون

5 پسندیده

سلام ارادت و خسته نباشید و دمتون هم گرم
یه موردی که فک میکنم حذف شده یادآوری آخرین درس فیلم و … مورد مطالعه است.
دوم اینکه اگه اضافه شد قسمت پایین نرم افزار نیاد رو بقیه آیکن ها
سوم جستجو هست که دوستان چند بار اشاره کردن
چهارم نمودار آمار رنگ و ضخامت خط نمودار کمه
تالار گفتگو اگه تو خود نرم افزار باشه به نظرم مشارکت بیشتره
مشکلات دیکشنری رو هم که دوستان اشاره کردن
در راهنمای قسمت شاخص ها گفته میشه که این شاخص چی هست ولی نحوه محاسبه و اینکه این عدد چه جوری بدست میاد رو فک کنم من متوجه نشدم ولی اگه راهنما کامل تر توضیح بده بهتره
در خصوص قرار دادن فایل صوتی کلیپ ها و فیلم ها به دلیل استفاده صرفا شنیداری که قبلا هم صحبت شده بود اگه قرار بگیره ممنون میشم (برای دوستانی مثل من که بیشتر زمان رانندگی استفاده میکنند)
مانند جملات انگیزشی قطع زنجیره اگه روزانه یک کلیپ انگیزشی در ابتدای ورود پیشنهاد بشه مطمئنا در ابتدای شروع کار با نرم افزار تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت

5 پسندیده

و اینکه اگه گزینه دانلود فایل یا دوره قبل از ورود به نرم افزار قرار داده بشه عالی میشه
برای وقتایی که اینترنت مفتکی گیر میاد :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:
باز هم برای من و دوستان مثل من که کارم نظارت و خارج از شهره میشه سریعتر دانلود کرد
و اینکه من هم با دوستان موافقم و ظاهر نرم افزار قبلی رو با اندکی تغییر بیشتر دوست داشتم

6 پسندیده

پوزش منظورم قبل از ورود به دوره بود

3 پسندیده

سلام
خدا قوت
چرا در قسمت لایتنر، گوگل ترنسلیت، وجود نداره؟

4 پسندیده

سلام اقای ناصری خسته نباشید :rose:
قصد جسارت ندارم ولی واقعا همین نسخه ی فعلی برنامه مشکل زیادی نداره و نسبت به نسخه ی جدید راحت تر و کاربردی تر هستش.
به نظر من تغییرات زیاد در اپدیت جدید برنامه، معایب به نسبت بیشتری از مزایای اون خواهد داشت، چرا که این هشتمین نسخه ی تستیه که ارائه شده و باز هم مورد نقد های بسیاری قرار گرفته.پس چرا وقتی نیازی به این همه تغییر نیست و نسخه ی فعلی هم برای ما کاربرا جا افتاده تره اپدیت رو تنها بر مبنای بهتر کردن نسخه ی فعلی نذاشت؟
منظورم از بهتر کردن، کوبیدن و دوباره ساختن نیست؛
برطرف کردن مشکلات جزئی و اضافه کردن بخش های پیشنهادی هست.
بازم ممنونم :pray::hibiscus:

8 پسندیده

سلام من نرم افزار نصب کردم همه
چیزیش درست بود سطح همین طور کاش جعبه لایتر معنی خود کلمه تو دیکشنری بده چون معنی درسش داده

4 پسندیده

توی تالار نمیره با این که با ایمیل رفتم و رمز زدم ولی نرفت
نوشته eror میده

4 پسندیده

با سلام و خسته نباشیدِ حسابی به تیم حسابیِ زبانشناس.

من نسخه تست رو نصب نکردم اما با همین نسخه قدیمی که کار می کنم چند تا نکته هست که خواستم بگم اگه امکانش بود به نسخه جدید اضافه کنید . اینم اضافه کنم از این نسخه به شخصه بالای نود درصد رضایت دارم.

یک. در خصوص دسته بندی تاپیک های تالار پیشنهاد می کنم قسمت چالش ها از قسمت سوالات جدا باشه. مثلا یه سربرگ اختصاص پیدا کنه به چالش ها، یکی سوالات، یکی معرفی فیلم، یکی کتاب و… من خودم خیلی دوست دارم توی چالش ها شرکت کنم اما گاهی بین سوالات عنوانین رو گم می کنم.

دو. بعضی تاپیک ها خیلی نظر دارن مثلا بالای هزار تا. خوبه که برای بالای صفحه رفتن یا پایین رفتن، فلش بذارید که مجبور نشیم هزار تا نظر رو اسکرول کنیم :sweat_smile:

سه. کاش تاریخ ها به میلادی یا خورشیدی اصلا فرقی نمی کنه، کامل نمایش داده بشه. خودم سوتی دادم و فکر می کردم موضوع جدیده نگو مال یه سال پیش بوده :joy:

چهار. اضافه کردن پخش آنلاین رو هم فکر کنم دوستان زیاد گفتن.

پنج. بعضی وقتا ما درسی رو باز می کنیم که احتیاجی نداریم صوت آناً پخش بشه و فقط متن درس رو می خوایم. بهتره یه امکانی هم باشه که خودمون پلی کنیم.

شش. یه پیشنهادی هم داشتم در مورد زنجیره. ماشالا دوستان تا هفتصد، هزار روز زنجیره رو حفظ کردن :muscle: من یه بار مریض شدم و نمی تونستم درس بخونم و دلم میسوخت زنجیرم پاره بشه. بنابراین سر خودم کلاه گذاشتم و اون یه روز رو الکی پلی کردم تا از دست نره. :see_no_evil: می خواستم پیشنهاد کنم مثل کلاسهای دانشگاه که تا سه جلسه فرصت غیبت داشتیم تا سه بار برای مواقع خیلی ضروری آپشنی قرار بدید که اگه یه روز نتونستیم درس بخونیم زنجیرمون از بین نره.

فعلا همینا به ذهنم میرسه. بقیه موارد نسخه فعلی مثل جعبه لایتنر و… بسیار رضایت بخشه.

ممنون مطالعه کردید :herb::herb:

9 پسندیده

برای زنجیره باید بگم که
شما تاریخ گوشی رو عقب ببرید
و زنجیره رو ترمیم کنبد

6 پسندیده