یادگیری زبان انگلیسی با دوره‌ی ۵۰۴ لغت

سلام به همگی دوستان.

خواستم یه تاپیک راجع به دوره‌ی ۵۰۴ بزنم و توش یه سری توضیحاتی رو بدم.
لطفا اگه تمایل به استفاده از این دوره دارید، حتما این تاپیک رو تا آخر دنبال کنید.

:boom: اول از همه توضیح بدیم که چی شد که به فکر اصلاح و جایگزینی دوره افتادیم :blush: :boom:

خب با بررسی دوره متوجه شدیم که مهم‌تر از همه، پر از اشتباهات تلفظی و گرامریه که قابل چشم‌پوشی نبودن و مخاطب رو در معرض دانش زبانی غلط قرار می‌دادن. بعد از اون اشتباهات توی پاسخ‌ها، عدم تطابق با متن اصلی کتاب، و حتی توضیحات غلط مربوط به مثال‌ها و مشکلات مربوط به زیرنویس و غیره بودش که همگی نیاز به تصحیح داشتن.

بریم سراغ قالب دوره :
کتاب ۵۰۴ لغت کاملا ضروری، یک کتاب خودآموز هستش. پس در واقع توی این دوره ما صرفا برای دوستانی که تمایل به خوندن ندارن و با شنیدن و یا استفاده از محتوای ویدیویی راحت‌ترن، کتاب رو بازگویی کردیم.

:exclamation: اگه با قالب آشنایی دارید، می‌تونید این توضیحات رو نادیده بگیرید و برید به بخش بعدی تاپیک. :exclamation:

این دوره شامل ۴ بخش شده:

بخش ۱) دایره لغات.
توی این بخش ۱۲ کلمه‌ی جدید گفته می‌شه. معنی هر کلمه توضیح داده می‌شه، نوع کلمه (اسم، فعل، صفت، و …) گفته می‌شه، و نهایتا ۳ مثال راجع بهش زده می‌شه و می‌ریم سراغ کلمه‌ی بعدی.

بخش ۲) استفاده از کلمات ۱ (فیلم).
توی این بخش، برای درک بهتر و یادگیری تلفظ درست‌تر، کلماتی که توی دایره لغات گفته شدن رو در حال استفاده توی بریده‌ای از فیلم‌های مختلف تماشا می‌کنید.

بخش ۳) استفاده از کلمات ۲ (داستان).
تمومی کلمات موجود توی دایره لغاتِ درس، درون یک داستان کوتاه استفاده می‌شن و شما می‌تونید نحوه‌ی به کار گیریشون توی نوشتار رو اونجا مشاهده کنید.

بخش ۴) آزمون.
تصاویری به شما نمایش داده خواهند شد و با توجه به مشاهداتتون و دایره لغاتی که یاد گرفتید، باید کلمات رو به تصاویر منسوب کنید.

خب حالا چند تا نکته.

۱) این کتاب، با توجه به لغات و نوع نوشتارش، کتابی نیست که به سطح مبتدی پیشنهاد بشه. حتما و حتما قبل شروع دوره یادتون باشه سطح دوره مناسب افراد مبتدی نیست و مناسب سطح متوسط و بالاتر هستش. سرعت خوانش متن هم مطابق با همین سطح در نظر گرفته شده.

۲) قانون اصلی کتاب اینه که روی هر درس باید ۱ هفته وقت گذاشته بشه. حتما در صورت فراموش کردن کلمات، دروس رو دوباره مطالعه کنید.

۳) دوره از امروز، به صورت تدریجی، هر روز ۴ فصل آپلود می‌شه (دروس آزمون معمولا کمی دیرتر آپلود می‌شن، اول ۳ درس اصلی از هر فصل، و با فاصله‌ی چند روزه‌ای، دروس آزمون آپلود می‌شن).

۴) ما شروع این دوره و یادگیری کتاب رو صرفا به افرادی که قصد شرکت توی آزمون‌های مدرسه‌ای‌، دانشگاهی، و یا آموزشگاه‌های زبان رو دارن (که در اونا مستقیما از لغات سوال طرح می‌شه)، پیشنهاد می‌دیم.

۵) هر نظر و یا انتقادی داشتید، حتما زیر همین پست اعلام کنید.

موفق باشید.

38 پسندیده

درود بر شما. بینهایت ممنونم بخاطر زمانی که برای بهبود دوره ها هزینه میکنید.
تلاشتون قابل تقدیر و قطعا ما کاربران زبانشناس قدردان تلاش و زحمتهای همه تیم محترم زبانشناس هستیم :rose:

11 پسندیده

بی‌نهایت ممنونم از محبتتون :blush::pray::rose: شما لطف دارید. وظیفه‌ست :grin:

7 پسندیده

سلام یعنی فردا تا فصل 8 میاد؟

6 پسندیده

سلام . یعنی به کار کسایی که آزمون خاصی ندارن، نمیاد؟؟؟؟

7 پسندیده

سلام، تا فردا تا فصل ۸، سه درس اصلیشون توی صف آپلودن.

البته از موقعی که آپلود می‌شه تا موقعی که روی اپ قابل دسترسی می‌شه فکر کنم یه تایمی می‌بره. دقیقش رو اطلاع ندارم ولی فکر کنم اونم یک روزی تاخیر داشته باشه.

7 پسندیده

سلام، تقریبا نه. چون کلمات توی محتوای مشخص و به صورت برنامه‌ریزی شده قرار نگرفتن و اصلا سطح‌بندی هم کلا ندارن.
مثلا توی یه کتابی مث OWS، یه بستری داریم، و با توجه به اون بستر یه سری کلمات هم‌تراز به همراه طرز درست استفاده‌ ازشون مثال زده می‌شن.
اما خب اینجا کلمه هست، و بعد ۳ تا جمله تصادفی به عنوان مثال می‌آد. احتمال اینکه این کلمه با این روش به صورت اکتیو به دایره لغت شما اضافه بشه واقعا کمه. فقط بعدا اگه توی آزمونی جایی ببینید، به صورت پسیو، معنیش رو متوجه می‌شید :blush:
و خب به جز آزمون‌های مدارس و دانشگاه و آموزشگاه‌ها، فکر نمی‌کنم دانش پسیو به کارتون بیاد.

10 پسندیده

خب حقیقتا من خودم این کتابو یه بار تا یه جاهاییشو خوندم . هنوزم که هنوزه هیچکدوم از کلماتی که اونجا یاد گرفتم بکارم نیومدن . بعد ولش کردم :laughing::laughing::laughing:
میخواستم الان مطمئن شم کاملا . چون من یه اخلاقی دارم، وقتی یه کتابو شروع میکنم و نصفه رهاش میکنم عذاب وجدان میگیرم .
میخواستم عذاب وجدانش از بین بره .
مرسی ازتون که وقت گذاشتین :balloon::orange_heart:

(جمله‌بندی هامم به بزرگی خودتون ببخشین، همش تقصیر انگلیسیه :joy::joy::joy:)

8 پسندیده

:joy::joy::joy: نه خیالتون راحت، طبیعیه.
بدون عذاب وجدان برید سراغ دوره‌های دیگه.

خواهش می‌کنم :blush::pray::rose: ممنون از لطفتون.

7 پسندیده

سلام ممنون از پیشنهاد جالب و تاپ در آپ
مصطفی

4 پسندیده

خواهش می‌کنم :sweat_smile::pray::rose:‎‎‎‎‎‎

5 پسندیده

سلام ، وقت بخیر
من یه سوالی داشتم، چرا اکثر مربیان زبان
کتاب 504 رو به افراد مبتدی پیشنهاد میدن؟

5 پسندیده

سلام، وقتتون بخیر

حقیقتا اصلا نمی‌دونم اگر هم این اتفاق می‌افته، دلیلش چیه. اما احتمالا بخاطر این هستش که فرد مبتدی انتظاری نداره که یادگیریش active باشه، پس با حفظ کردن لغات به صورت passive ممکنه از پروسه‌ی یادگیریش راضی باشه و ادامه بده. ولی اگه سطح متوسط به بالا نباشه قطعا توی درک جمله‌ها (چه گرامری، چه استفاده از لغات پیچیده) به مشکل می‌خوره و نیاز به ترجمه پیدا می‌کنه که خود این امر توی فرایند یادگیری مضره.

9 پسندیده

سپاسگزارم، ولی من از یه نفر شنیدم واسه اینکه دایره لغاتم بالا بره ، 4000 لغات ضروری بهم پیشنهاد دادش، نظرتون راجع به این دوره چی هستش؟

5 پسندیده

کاملا موافقم :blush::ok_hand: شخصا فکر می‌کنم دوره‌ی مناسب‌تری هستش

6 پسندیده

واسه افراد مبتدی هم مناسبه؟ مثل من

5 پسندیده

شاید اگه خیلی مبتدی هستین، بهتر باشه با Oxford Word Skills Basic شروع کنید. فکر می‌کنم هنوز دوره‌ای ازش توی زبان‌شناس قرار نگرفته ولی کتبش رایگان روی اینترنت هست و همه جا پیدا می‌شه. خیلی ساده و روونه و تجربه ثابت کرده هیچ زبان‌آموزی با این کتاب دچار سردرگمی نمی‌شه و به مشکل خاصی نمی‌خوره.
۴۰۰۰ لغت هم خیلی عالیه و دوره‌ش روی زبان‌شناس هست ولی فکر می‌کنم از نظر سختی یه مرحله بالاتر از OWS Basic باشه.

10 پسندیده

سپاسگزارم از لطف و پاسخ گویی شما :rose::rose::rose::rose:

5 پسندیده

You’re totally welcome :blush::rose:

6 پسندیده