تعداد دفعات مرور کردن داستان ها؟

ایا داستان ها را هم باید چندین بار گوش بدیم؟ پیشنهاد شما چیست؟

======================
این تاپیک مربوط به درس «به خانه ارواح خوش آمديد فصل اول» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «قصه های گوسبامپس»، فصل «به خانه‌ی ارواح خوش آمدید»)

2 پسندیده

سلام
بستگی به خودتون داره، شما چه یخواین چه نخواین کلماتی که هایلایت کردید رو باز هم تو جاهای مختلف (همون کتاب یا کتاب های دیگه) میبینید
پس با یه بار گوش کردن هم میشه کلمات جدید رو یاد گرفت

3 پسندیده

سلیقه ها متغیره. من از این تکنیک لوکا لامپاریلو استفاده می کنم

یه دور می خونم. بر میگردم کلماتی هایلایت کردمو توشون توضیح می نویسم. یه بار دیگه فردا بهش گوش میدم و به لایتنر SRS اضافه می کنم.

8 پسندیده

برای تقویت
ریدینگ: باید متن رو به دقت خوند. اگر حوصله دارید، چند بار مسلما بهتره.
لیسنینگ: باید به دقت فایل صوتی رو گوش داد. مسلما چند بار بهتره. اگر بارهای اول سختتونه، می تونید بارهای اول همزمان متن رو هم ببینید.
لغت: اگر حوصله ی جعبه لایتنر رو دارید، بیشترین بازدهی رو داره. امتیاز زبانشناس اینه که جمله ای که کلمه رو ازش استخراج می کنید، براتون میاره. پس فرقی با خوندن متن نداره. ولی در این صورت زمان خیلی کمتری صرف میشه و با یک روش علمی مرور میشه.

7 پسندیده

لاینتر srsچیه؟میشه در موردش توضیح بدید

سلام اینجا توضیح دادم

یه نوع فلش کارت جدید و مدرنه. که با فاصله خوندن لغات موجب میشه لغات با بازده بیشتری وارد حافظه بلند مدت شما بشن.

4 پسندیده

عالی بود.شما بی نظیرید واقعا:ok_hand::ok_hand::ok_hand:

1 پسندیده

یک داستان فو ق العاده سخت برای من بود و برای من لغات زیادی داشت که من بلد نبودم به همین دلیل نخواندم .
امیدوارم که بعد ها بتوانم بخوانم
ولی فکر کنم باید حداقل 6 بار گوش کرد تا گوش اشنا بشه و بعد از ان تازه میشه کمی فهمید

1 پسندیده