پیشنهادات در مورد اپلیکیشن زبانشناس

سلام
نرم افزار زبان شناس به نظرم نرم افزار با کیفیتی هست که البته پتانسیل بیشتر از اینها رو داره
که با چند تغییر جزی تبدیل به بهترین اپلکیشن زبان میشه که رقیبی براش نمی مونه
فکر کنم دو نوع ابدیت براش کافیه باشه
1 اینکه دروسی که دارای فیلم هستن در حال حاضر جذابیت خاصی در نحوه نمایش فلیم نداره
چون فیلم به صورت کوچیک اصلا ارزش توجه و نگاه نداره بهتره مثل وبلاگ ها و وبسایت ها گزینه ای باشه که در صورت تمایل فیلم به صورت تمام صفحه و عمودی در بیاد و محتوای دیگه پنهان بشه
و نکته دوم و مهمترین نکته که هر بار دارم پیشنهادش و دادم تقریبا انجام شده اما نه به صورت صحیح و درست
ترکیب فیلم و متن به صورت همزمان هست و اینکه با کلیک روی متن فیلم متوقف بشه و معنی کلمه نمایش داده بشه
الان تقریبا این حالت هست اما نه به شیوه صحیح
بهترین حالت اینه فیلم در حالت تمام صفحه قرار بگیره
و فقط کادری در پایین فیلم مختص متن یا همون زیرنویس باشه که با کادر فیلم لینک شده باشه
که کلیک روی متن فیلم متوقف بشه و معنی کلمه رو ببینیم و یا با کلیک روی کادر فیلم فقط فیلم متوقف بشه که بتونیم جمله رو کامل بخونیم
و البته همزمان وقتی که فقط روی فیلم کلیک کردیم و فیلم استپ شد در کنار کادر جمله یا همون زیرنویس همان گزینه جا به جایی بین دو زبان باشه
بعید می دونم با توجه به نوع برنامه نویسی حال حاضر چنین اپدیتی کار سختی باشه
ولی بی شک این ابدیت اپلکیشن زبان شناس رو بهترین نرم افزار زبان می کنه
و اینجوری حتی خود من این برنامه رو می تووم به ده ها نفر از دوستانم پیشنهاد بدم

6 پسندیده

ممنون میشم پیشنهادتون رو در این لینک مطرح کنین تا همکاران برای آپدیت‌های آینده نظرتون رو بررسی کنن و در صورت امکان به اپلیکیشن اضافه بشه

یه سوالی که در مورد لایتنر برام پیش اومده اینه که لغات همه از انگلیسی به فارسی پرسیده میشه…در حالی که برای مکالمه معمولا این روش خیلی کمک نمیکنه…چون ما معنی کلمه رو به فارسی درک میکنیم و باید به انگلیسی برگردونیم و بیان کنیم…پیشنهادم اینه یه آپشن بذارید که زبان آموز بتونه خودش انتخاب کنه از فارسی ب انگلیسی مرور کنه لغات رو و یاد بگیره یا از انگلیسی ب فارسی

8 پسندیده

سلام

@ali-englishteacher

دوست خوبم برداشتی که من از صحبت شما داشتم میفرمایید دیکشنری چه توی لایتنر و چه توی درس باید انگلیسی به انگلیسی باشه و این امکان در برنامه نسخه اندروید هست که روی این گزینه قرار بدین که من در تصویر نشون میدم. از قسمت منو وارد تنظیمات بشین

بعد در تصویر زیر زبان پیش فرض معنی روی انگلیسی بزارین

و وقتی شما چه توی درس و چه توی لایتنر روی معنی لغت بزنید معنی انگلیسیش باز میشه نه فارسی :point_down: :point_down: :point_down:

3 پسندیده

سلام…ممنون از توجهتون…منظور بنده رو متوجه نشدید…منظورم این بود که اصل لغت به فارسی پرسیده شود و ما در جواب، معنای انگلیسیش رو حدس بزنیم…همون کاری ک موقع مکالنه باید انجام بدیم…یعنی معنای فارسی توی ذهنمون رو باید به انگلیسی ب مخاطب بگیم

1 پسندیده

سلام
ممنون از پیشنهادتون اما تا جایی که بنده اطلاع دارم این موردی که میفرمایید روش مطالعه اپلیکیشن رو نقض میکنه، هدف ما اینه که زبان انگلیسی رو همانند زبان مادری یاد بگیریم وقتی ما بیایم معنای فارسی رو بزاریم و بگیم شما معنی انگلیسی رو حدس بزنید کاملا داریم شما رو وارد همون روش های غلطی میکنیم که میگفتن یک برگه بردارین لغت رو یک طرفش و معنیش رو هم یک طرف بنویسید که کاملا غلطه
اینکه میفرمایید تو مکالمه هم باید معنی فارسی رو به انگلیسی برگردونیم کاملا روش اشتباهه، مکالمه صحیح اونه که تصور کنید زبان مادری شما انگلیسی هست و بدون هیچ تحلیلی در ذهنتون فی البداهه بتونید صحبت کنید.
یادگیری اصولی زبان انگلیسی اینه که ترجمه ذهنی رو کلا حذف کنیم و انگلیسی رو مثل زبان مادری یاد بگیریم. چون اگر ترجمه ذهنی حذف نشه به قول شما فردا برای حتی مکالمه ساده مجبور هستیم اول تو ذهنمون جمله فارسی کلمه به کلمه با انگلیسی برگردونیم و کلی باید تحلیل بشه اما اگه از این روش غلط استفاده نشه قطعا بدون کوچکترین مکثی میتونید مکالمه انجام بدین، سخته اما شدنیه

4 پسندیده

ممنون از توضیحات قشنگتون…بنده تقریبا ده سالی هست ک دارم زبان انگلیسی کار میکنم و البته تدریس هم داشتم…ولی هیچوقت به این معنایی ک میگید نرسیدم…البته قبل از شما زیاد شنیده بودم…ولی واقعا چطور میشه انگلیسی فکر کرد؟… انگار زبان مادری مون هست…

در مقاله زیر و ویدیو زیر توضیحاتی آماده کردیم که میتونه براتون مفید باشه

3 پسندیده

سلام.خواهش ازتون دارم.در مورد لاینتر،قسمت حافظه بلند مدت،
لطفا در اپدیت بعدی کاری کنین ک بتونیم راحت تر به واژگانی ک قبلا خوندیم دسترسی داشته باشیم.مثلا من چند ساله با این اپلیکیشن در حال یادگیری زبان هستم و بیش از ده هزار کلمه نکشته ک در حافظه بلند مدت دارم.اما واقعا نیاز دارم بعضیاشو ریویو کنم،اما الان اگه بخام ب کلمات اولیه ک یاد گرفتم بزسم چندین ساعت زمان میبره.میتونین در سمت چپ یا راست آیکونی بزارین ک خیلی سریع بالا و پایین بریم.مثل همون کاری ک اکسل،ورد و بقیه انجام میدن.چیز خاصی نیست.اما بسیار بسیار کاربردیه.ممنون.یادتون نره ها!منتظر آپدیت بعد میمونم!:heart::heart:

3 پسندیده

سلام
خیلی خوب میشد اگر تو بخش لایتنر یه قابلیت سرچ بین لغات هم داشتیم
اینجوری لغاتی که قرار بوده بلد باشیم رو می‌تونستیم سرچ کنیم و پیدا کنیم

1 پسندیده

سلام ضمن خسته نباشید به تمام دانشجویان و تمامی ادمین های زحمتکش زبانشناس
عرضی داشتم که میشه اسمشو گذاشت پیشنهاد . یه مطلبی که خیلی وقته ذهن منو درگیر کرده و هرجور خواستم راه چاره ای براش پیدا کنم نشد که نشد . من بغیر از زبانشناس کتابی از کلمات انگلیسی رو میخونم و سعی میکنم حفظشون کنم ، بعضی از کلمات که توی ذهنم نمیره رو سعی میکنم با فیلمی یا عکسی که کمکم کنه یاد بگیرم . چند وقت پیش خواستم یه کلمه رو که توی کتاب یاد گرفته بودم ، توی زبانشناس یه سریال یا فیلمی یا موسیقی که این کلمه توش بکار رفته باشه رو پیدا کنم ، (چون از قبل دیده بودم که در مرور لغات لایتنر میشه به مثال های از این کلمات رو توی دروس یا فیلم های زبانشناس پیدا کرد) اما توی بخش لایتنر کلمه رو سرچ کردم پیدا شد ولی وقتی خواستم مثالشو ببینم نمیشد چون باید حتما به لایتنر اضافه میشد تا مثالش رو ببینم ، اما این روش هم مشکل بزرگی داشت که باید تمام لغاتی که در لایتنر داشتم رو مرور میکردم مثلاً من ۴۰۰ کلمه توی لایتنر داشتم باید آنقدر کلمات رو رد میکردم تا به اون کلمه برسم و بعد مثال هاشو ببینم . خواهشی که از تیم خوب زبانشناس داشتم این بود که بخش مثال رو به بخش دیکشنری اضافه کنند که راحت بشه به مثال هایی از کلمات دسترسی داشته باشیم
این یک مشکل جزئی اما در عین حال مشکل بسیار بسیار مهمی از برنامه عالی زبانشناس می باشد امیدوارم این مشکل در آپدیت های بعدی برطرف بشه

4 پسندیده

سلام برنامتون خیلی خوبه اما لطفاً امکانات جعبه لاینتر بیشتر کنید محدوده فقط به دو گزینه بلدم یا بلد نیستم مثلاً تا حدی بلدم یا کامل بلدم یا تا حدی بلدم لطفاً یکم بیشتر به جعبه لاینتر بیشتر توجه کنید لازم به ذکر تصویر هم اضافه کنید برای لاینتر مرسی از برنامه خوبتون

3 پسندیده

سلام لطفا فقط قابلیت دیدن مثال ها رو برای هرکلمه ،فقط برای وقتی که وارد لایتنر شده و میری تو لایتنر و میخوای مرور کنی نباشه هر موقع که کلمه رو از تو دیکشنری نگاه میکنی ، علاوه بر ترجمه مثال هارو هم بیاره ، چون کافیه دستم بخوره رو میدونستم یا نمیدونستم دیگه کلمه ی تو لایتنر میره برنمیگرده هیچ جور دیگه ای هم نمیتونم به مثال ها دسترسی داشته باشم

2 پسندیده

سلام دقیقا من همه مین مشکل رو دارم اشتباهی دستت بخوره کلمه هه بره دیگه برنمیگرده یا باید تو لایتنر کلی بگردی تا پیداش کنی خیلی خوب میشد هر کلمه ای رو که سرچ کردیم فقط معنی نیاره به مثال ها هم دسترسی رو داشته باشیم

1 پسندیده

ای کاش همچین چیزی بود

مثلا من بیش از ده کلمه از سه درس دارم لایتنر رو که باز میکنم نمیتونم

تشخیص بدم کدومشون مال کدوم درسه؟ حالا میگم ی طوری نمیشه برا ما مشخص بشه

1 پسندیده

دقیقا،،،این اپدیت میتونه درقالب اضافه شدن یک تست چهار گزینه ای باشه و معنی فارسی کلمه رو بمرسه و جوابشو به صورت انگلیسی بخواد،،،،،،،این یک کمبود جدی برای لاینتر هست

2 پسندیده

لاینتر یه کمبود خیلی مهم داره
حتما باید یک قابلیتی اضافه بشه که کلمه ی فارسی رو نشون بده تا ما دنبال انگلیسی اون کلمه باشیم
این قابلیت دم دست تر باشه بهتره چون یک بار با انگلیسی کار کنیم یک بار فارسی
اینجوری کلمات خیلی راحت و بهتر در حافظه ی بلند مدت قرار میگیرند
باتشکر

3 پسندیده

ببخشید ولی من کاملا مخالفم
در کل نباید از دیکشنری فارسی استفاده کرد چه برسه به اینطوری
ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی به روند یادگیری خیلی آسیب میرسونه

3 پسندیده

درود برشما
اما من معتقدم اگر فارسی یه کلمه نشون داده بشه و ما برای معادل اون کلمه خودمون رو به چالش بکشیم خیلی مفید میتونه باشه
به نظر من وقتی منه ایرانی قصد دارم با کسی انگلیسی حرف بزنم اول توی ذهنم و درونم فارسی اون کلمه رو تصور میکنم و دقیقا زمانی که میخوام یه جمله انگلیسی طرح کنم خیلی نیاز میشه که فارسی رو به انگلیسی تبدیل کنم تا اینکه…
موفق باشید🌷

3 پسندیده