انتشار آزمایشی نسخه ۸.۱۰ نرم افزار زبانشناس

با سلام و خدا قوت
بنده دوتا مشکل توی این ورژن (۸.۱۲.۶) برام پیش اومد که تو نسخه قبلتر نبود.
اول وقتی کلمه ای رو از لایتنر حذف میکنم،بصورت خودکار به «ازپیش دانسته» تغییر میکنه ولی میخوام به حالت «نمیدانم» در بیاد که قبلا برای انتخاب آن گزینه هایی وجود داشت.
دوم هم اینکه، هنگام نمایش پنجره معنی کلمه بعد از انتخاب یک کلمه، دکمه های میدانم یا افزودن به لایتنر در قسمت پایین صفحه نمایش من قرار میگیره، یعنی میره زیر دکمه های تاچ گوشیم که شامل دکمه وhome& back هست.
با تشکر از زحماتتون.

2 پسندیده

سلام
نسخه iOS پس چی؟!!:cry:

دقیقا بخاطر همین موضوع من چند ماه زبانشناس رو ادامه ندادم(دقیقا بازه زمانی کمی بعد اضافه شدن لایتنر جدید).
چون کوهی از لغات داشتم و هزاران کار دیگه، مجبور میشیم یا معنی لغاتی که بلدیم رو چک نکنیم، یا لایتنرمون پر از لغت بشه و فرصتی برای چک کردنشون نباشه.
من هم موافقم با نظرهاتون، هم ایده ایجاد قسمت “بعدی” که بعد از میدانم ظاهر بشه، هم سویچ بین لایتنر کلاسیک و جدید

2 پسندیده

درود دوست عزیز و سپاس از نظرتون

فکر می کنم اگه همه کاربران زبانشناس هم با این مورد موافق باشن، زبانشناس قصد نداره از مسیری که دنبال می کنه منحرف بشه. حالا فرق نمی کنه چقدر دلیل و منطق بیاریم و خودمون رو به در و دیوار بکوبیم.
به قول شاعر: گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من، آنچه البته به جایی نرسد فریاد است!

البته خوب حق هم دارن، برنامه خودشونه و هر کاری دوست دارن می کنن باهاش!

مشکل از امثال من هست که مثل شما کار درستو نمی کنم و بلافاصله قیدشو نمی زنم. دلیلش هم قابلیت های دیگه ای هست که دوستشون دارم و حیفم میاد از اینکه به خاطر یک مشکل خودساخته توسط تیم زبانشناس، اون قابلیت هارو بیخیال بشم.

اما به هر حال علیرغم علاقه ام به این قابلیت ها، حتی اگه تا پایان اشتراکم به استفاده از زبانشناس ادامه بدم، بعد تموم شدنش دیگه تمدیدش نخواهم کرد. واقعا حیف!

1 پسندیده

ضمنا اینکه من دیگه این بحث و درخواست رو ادامه ندادم نه به دلیل قانع شدن با توضیحات در مورد این به اصطلاح “هوشمندی” لایتنر یا مثلا زمانبندی جدیدش و …، بلکه به دلیل این بوده که احساس کردم اصرار زیاد من و دلیل و منطق آوردن و به هزار زبون مضرات این روش جدید رو بیان کردن بی فایده است و مصداق آب در هاون کوبیدنه!

فونت را هر چقدر هم بزرگ یا کوچک کنیم فونت قسمت مثال و یادداشت تغییری نمیکنه

1 پسندیده

سلام، یک درصد هم احتمال بدید خیل کاربران این اپ از لایتنر جدید رضایت بیشتری داشته باشند. خود من خیلی راضی هستم. به نظرم این لایتنر بسیار پیشرفته تر و علمی تر و واقع بینانه تره.

10 پسندیده

دوستان گرامی تغییراتی برای بهتر شدن و شفافسازی عملکرد لایتنر در راه است. لطفا صبور باشید.

البته این قول رو هم به افرادی که از متد جدید راضی هستند میدیم که تغییری در متد اصلی بوجود نمیاد اما احتمالا تغییراتی میدیم که کنترل کاربر روی لایتنر بیشتر بشه و دستش باز بشه.

11 پسندیده

سلام دوست عزیز و سپاس از پاسختون

با توجه به چند پیامی که من تا حالا راجع به این موضوع دادم، شما اولین نفری هستید که می بینم از لایتنر جدید راضیه.

اما به هر حال امیدوارم همین طور که شما می فرمایید باشه و من و چند نفر معدود دیگه تنها کسانی باشیم که ناراضی هستیم و زبانشناس بتونه با موفقیت به بقیه کاربرانش کمک کنه.

با سپاس

امیدوارم منجر به بهتر شدنش بشه

جسارتا یه نقد هم در مورد زمان هایی که تو یه تاپیک دیگه فرموده بودین داشتم که ترجیح داده بودم بیخیال گفتنش بشم. اما چون سر بحث مجدد باز شد عرض کنم که، فرض کنید سطح زبان من بالاتر از متوسط هست و می خوام تو زمان محدود مثلا 6 ماهه سطح زبانمو بهبود بدم تا به یه ددلاین خاص برسم. یعنی ترجیح بدم به جای اینکه ظرف 6 ماه یه مجموعه لغت رو طوری به ذهن بسپارم که تا 10 سال یادم بمونه ترجیح بدم ظرف همین مدت 6 ماه اون لغات رو طوری یاد بگیرم که مثلا در حد دو سال یادم بمونه و بتونم برای آیلتس یا تافل ازشون بهره بگیرم.

البته تاکیدی روی مثالی که زدم ندارم و موارد می تونه متفاوت باشه؛ اما به هر حال، کمال گرایی موجود تو زمان بندی لایتنر جدید (که هدفش اینه که حتما لغت رو به بهترین وجه حفظ کنیم که تا ابد، یا زمان خیلی زیادی، از یادمون نره) باعث میشه عملا نشه برای این طور مواردی که ددلاین خیلی دور نیست ازش استفاده کرد. مثلا تو راند چهارم اگه یکی از معانی بعضی از لغات یا تلفظشون یادمون بره، که با توجه به بازه زمانی زیاد دور از ذهن نیست، اون لغات بر می گردن به خونه اول لایتنر و باز باید یه مسیر 3.5 ماهه رو طی کنن (اگه از خونه پنجم برگردن که میشه یه مسیر 6.5 ماهه!). حالا این وسط اون قضیه هوشمند بودن و اینکه چک کردن معنی یا مثال یا تلفظ لغت روی زمانبندی اثر داره رو هم در نظر بگیرین که این موردو تشدید می کنه.

در صورتی که زمان بندی لایتنر کلاسیک برای این طور موارد که نمی خوایم کمال گرا باشیم، بلکه ددلاینی داریم که باید بهش برسیم (مثلا برای اپلای تو بازه زمانی یک سال آینده نیاز به مدرک زبان داریم)، بسیار معقولانه تر هست.

1 پسندیده

من که عرض کردم؛

بازم عرض می کنم که امیدوارم حق با شما باشه و مطابق دیدگاه کلاسیک شما، سکوت علامت رضا باشه! و همه کاربران، جز ما (به قول شما) “کمتر از 10 نفر” حداکثر استفاده رو از این برنامه ببرن.

اما در هر صورت بد نبود که ایراداتی که به صورت منطقی (ولو با استدلال اشتباه) به متد جدید وارد شده با دلیل و منطق پاسخ داده میشدن، نه اینکه نادیده گرفته بشن و بی پاسخ بمونن!

2 پسندیده

سلام. وقت تون بخیر @hnaseri

جدیدترین ورژن رو نصب کردم رو گوشی

برا هر درس، وقتی می زنم رو لایتنر اون زیربخش…برا مرور کلمات

نشون نمیده چیزی

مگر اینکه نت روشن باشه

لطفا بررسی کنید🌹

1 پسندیده

پس من هم دومین نفر!:neutral_face:
البته وقتی تازه لایتنر رو تغییر داده بودن تو ورژن های قبل گفتم که خیلی خیلی عالی شده چون واقعا اون تعداد که لایتنر قبل نشون می‌داد برای من بسیار کم بود و بعد از یه مدت می‌دیدم فراموش کردم چون بعضی لغات تو درس‌ها و جاهای دیگه نبود که تکرار بشه… و مجبور بودم دوباره همون لغت رو وارد لایتنر کنم ولی تو مدل جدید اونطور که گفتن و من هم تجربه‌ش کردم حتی لغتی رو که بارها تو لایتنر خوندی رو مثلا چند ماه یک بار دوباره میاره که ببینه هنوز یادت مونده…
و خب اگر واقعا آدم ببینه که نیازی به همچین یادآوری ای نیست که‌خب می‌زنیم حذف از لایتنر و به می‌دانم یا آموخته شده تغییرش می‌دیم
به نظر من که لایتنر جدید عالیه👌🏼

5 پسندیده

سلام دوست گرامی و ممنون از پاسختون.

خوشحالم که لایتنر جدید براتون مفید بوده.

این قضیه فراموشی ای که شما می فرمایید رو شاید میشد با اضافه کردن یه خانه ششم مثلا دو یا سه ماهه هم حل کرد. یا راه حل های ابتکاری دیگه؛ به عنوان مثال شاید میشد زمان بندی خانه های لایتنرو از خود کاربر گرفت. یا احتمالا راحت تر از اون شاید میشد امکان سوییچ بین دوتا حالت لایتنر کلاسیک و هوشمند رو فراهم کرد.

در این رابطه هم، تو لایتنر جدید خیلی وقت ها واژه ای که بهم نشون داده میشه رو بلدم، اما نمی دونم الان چندمین مرورشه و فاصه اش از مرور قبلی چقدر بوده (با توجه اون قضیه هوشمند بودن) و آیا می تونم دیگه بیخیال مرورش بشم یا نه. یکی از مزیت های استفاده از برنامه های لایتنر قاعدتا باید این باشه که خودشون این کارو انجام بدن و کاربر درگیر تصمیم گیری در مورد اینکه کی زمان مناسبی برای حذف واژه از لایتنر هست نشه.

ضمنا من چندین نقد به این سیستم جدید وارد کردم که به ویژه در رابطه با قابلیت هوشمندی اش هست و می تونید توی فهرست پیام های قبلی ام پیداشون کنید. ممنون میشم شما و سایر دوستان اگه دوست داشتید نظرتون رو در مورد اون نقدها هم بفرمایید.

موفق باشید

2 پسندیده

با سلام ب هر دوی شما عزیزان . و احترام ب نظرتون ک بر اساس نیاز و احتیاج ب حق بیان شده ، چون کلمه سکوت تو بحث اومد ، نتونستم رد شم .
ممکنه کسانی هم از زبانشناس استفاده کنند ک مثل من نه خیلی از این ارقام لایتنر ک بدفعات گفته شده سر در بیارن و نه خیلی عجله برای رهاشدن از کلماتش داشته باشند . اصلا ممکنه علاقمند ب خواندن یا شرکت در تاپیکها نباشند . من میگم برخلاف ساده اندیشی های گذشتگانمون ، ممکنه ک امروزه روز ،، هر سکوتی ، شاید ک نشانه رضایت نباشه .
و احتمال داره دلایل دیگه ای دخیل باشه .
امیدوارم لایتنر طوری برنامه ریزی بشه ک گره از کار شما باز کنه . :palms_up_together::hibiscus:
@hnaseri
@ebi5
@yektaamir

3 پسندیده

سلام خانم احمدی عزیزوبزرگوار
چون حق مطلب رو بدرستی،بجاو به زیبایی ،بیان کردید،ضمن تشکر باید بگم که کاملا باهاتون موافقم.واضافه میکنم که بیشتروقتا شخصا بالایک کردن(بجای پیام گذاشتن،که واسه اونم دلایل خاص خودمو دارم)،نظرموافق ومخالفمو ابرازمیکنم.
چقدر این جمله اتونو دوست دارم وبه دلم نشست"بر خلاف ساده اندیشی گذشتگانمون،سکوت همیشه دلیل بر رضایت نیست".
خیلی ممنونم
پایدار وموفق باشیدشماوهمه ی دوستانِ خوبِ زبانشناس:heart_eyes::blush::heart_eyes:
منم واقعاامیدوارم لایتنر بگونه ای طراحی بشه که رضایت حداکثری کاربران عزیز زبانشناس را بهمراه داشته باشه.

3 پسندیده

سلام آقای ناصری

لطفا در بروزرسانی جدید چند تا پوسته رنگی اضافه کنید

2 پسندیده

سلام به شما
راستش من حدود دوسه ماهی از زبانشناس دور بودم و لایتنر هوشمند قبلی این حالت رو نداشت که مجبور به دور زدن و… داشته باشه و به نظرم مشکلاتی که فرمودید کاملا درست بود بعد از کار کردن دوباره خودم هم تجربه کردم امیدوارم تیم زبانشناس مواردی که باهاش مشکل به وجود اومده رو برطرف کنند و همه‌ی دوستان بتونند به خوبی از زبانشناس استفاده کنند و به بقیه هم معرفی کنن :tulip:

البته اینکه من لایتنر جدید رو دوست دارم و مدل بیشتر یادآوری کردن لغات رو، شاید به دلیل این هست که سطحم خیلی بالا نیست و احتمالا برای سطوح بالاتر این فرق کنه که درهرصورت امکان سوییچ بین دوتا لایتنر می‌تونه عالی بشه

و اینکه من اومدم دیدم که لغاتی که تو درس‌ها روش می‌زنیم و معنیش رو می‌بینیم، آبی‌ش نمی‌ره و آبی می‌مونه خیلی خوشحال شدم :star_struck: کاش می‌تونستم لغات دیگه‌ای که ناخواسته و فقط با دیدن معنی بدون هایلایت شده رو هم دوباره آبی کنم :hugs:

1 پسندیده

سلام. وقت تون بخیر @hnaseri

امروز ورژن جدید رو نصب کردم

سخت شده کار کردن با لایتنر

اگه بخوام هم صوت و نوشته ی اون جمله ای که زدم رو بشنوم
و هم یادداشتی که گذاشتم

خیلی از انگشتا کار میبره و دست صدمه بیشتری می بینه…

خوب بود انتخاب چنین گزینه هایی
تو بخش تنظیمات انجام میشد
یه حالت شناور…که کاربر آزاد باشه که چی تمایش داده شه تو همون ضربه ی اول

و خوب بود بعد از انتشار هر ورژن
در مورد تغییراتی که داده میشه هم نوشته بشه با جزییات

متشکرم

3 پسندیده

سلام دوتا مشکل توی اجرای خودکار دروس هست یکی را قبلا گفتم: وقتی صفحه نمایش خاموش و درس بعدی خودکار اجرا میشه و صفحه نمایش را روشن میکنم متن درس نمایش داده نمیشه و باید از درس خارج بشم و دوباره اجرا کنم این موضوع زمانی که صفحه نمایش روشن باشه اتفاق نمی‌افته و دوم بعضی وقتی ها که صفحه نمایش خاموش هست به صورت خودکار بجای اجرای درس بعدی ون درس اجرا نمیشه و یک درس بعد از اون اجرا میشه. من چون فقط به درسها گوش میدم و گاهی متن را نگاه میکنم دائم با این مشکل روبرو میشم و یکم آزاردهنده شده.

5 پسندیده