تعداد لغات داخل جعبه لایتنر> همه زبان آموزان حضور داشته باشن لطفا

تعداد لغات داخل جعبه لایتنر> همه زبان آموزان حضور داشته باشن لطفا
0.0 0

با سپاس :rose:

میخوام بدونم زبان آموزان در طول روز چه تعداد لغات داخل لایتنر دارن و مرور میکنن !!

بنده هر روز تقریبا 50 لغت یاکمتر رو مرور میکنم (این بیشترن لغتی هستش که واسه یک روز تو جعبه دارم و مرور می کنم)

و یک سوال چند وقته ذهنم رو درگیر کرده !
به نظر شما لغات داخل جعبه رو افزایش بدم با ورود به داستان جدید یا خیر؟
الان حدود 30 روز هس فقط 4 داستان خوندم

اگر هم دارم اشتباه میکنم راهنمایی کنید :thinking:

ممنون میشم همه حضور داشته باشن :pray:

انباشته شدن تعداد زیاد لغت در جعبه لایتنر

من یه توازنی توشون ایجاد میکنم.
نمیخوام اونقد تو روز زیاد بشه که از لاینتر متنفر شم.
واسه همین تا درسارو به قدر کافی نخونم به لاینتر اضافشون نمیکنم.
مثلا درسو وی آی پی و داستان های کوتاه رو اول 30 دفعه گوش میدم بعد لغاتو میدم لاینتر برام سفید کنه. ( که 16 روز فک کنم طول بکشه اگه همش بزنم میدانم)

ولی تو کتاب داستان خوندن قضیه فرق میکنه. چون هدف من گسترده خوانیه پس معمولا یک بار بیشتر نمیخونم. به اسکرین زیر نگاه کن مثلا

photo_2017-10-05_12-13-25

گفتم توازن ایجاد می کنم . الان هر فصلی که دوبار شنیده شده وارد لایتنر میکنمش.
معمولا اینا فواصل زمانی طولانی دارند. باید ببینم چقد لایتنرم سنگینه یا نه. اگه تعداد لغات جعبه اولم کم باشه برمیگردم و اونایی که یک بار فقط گوش دادم رو کم کم وارد لاینتر می کنم تا به حد نساب برسه.
اینم اسکرین دو کتاب بعدی که بهتر منظورمو متوجه شی. اینا هیچکدوم به لاینتر اضافه نشدن.

photo_2017-10-05_12-13-24

photo_2017-10-05_12-13-25 (2)

تا کم کم پیش برم کم کم تعداد لغات لاینتر رو زیاد کنم که با کمترین فشار بتونم لغات جدید یاد بگیرم.

اینم وضعیت لاینتر منه:

photo_2017-10-05_12-19-56

با دیدن این میدونم خیلی خب. وقتشه برم تو کتاب خانه ارواح اون سه فصلی که اضافه نکردم رو یه بار دیگه گوش بدم و به لاینتر اضافه کنم.

البته اینم بگما این استایل یادگیری منه. شاید برای خوب نباشه روش من این شکلیه
روش خودت رو پیدا کن سجاد جان :grin::rose:

چه مقدار لغت انگلیسی لازم است بدانیم؟

من دو جور خوندن بلدم:
۱. با حداکثر کارایی
۲. با لذت

روش اول رو توضیح میدم. روش دوم بسته به حال و حوصله ی خودتون و با فاصله گرفتن از روش اول تعریف میشه.
گام اول:
روخوانی متن در جهت اضافه کردن کلمات به لایتنر. هر روز هم باید لایتنر به عنوان اولین کار روزانه مرور بشه‌.
گام دوم:
بارها روخوانی متن در جهت ارتقای درک مطلب از طریق ریدینگ.
این کار را تا جایی باید ادامه داد که فهم متن از طریق ریدینگ آسون بشه.
گام سوم:
بارها گوش دادن به متن. در جهت ارتقای درک مطلب از طریق لیسنینگ. این کار را تا جایی باید ادامه داد که فهم متن از طریق لیسنینگ آسون بشه.
گام چهارم:
روخوانی متن در جهت ارتقای اسپیکینگ. عضلاتی که گفتار شما رو‌می سازند باید عادت کنه.
#######
حالا می تونید برگردید و یک داستان جدید رو شروع کنید.

سلام متاسفانه من اگه بخام گزارش لایتنرمو بدم ابروم میره
چون از همون اول همینجوری بی برنامه به لایتنر اضاف میکردم و اصلا هم فرصت مرورشو نداشتم .
تا الان چند روزی که شروع کردم به مرور لایتنر و باید بگم روش اقا کامبیزو پیاده میکنم خیلی بهتر شده
ولی همچنان میل و رغبتی به مرور لایتنر ندارم متاسفانه نمیدونم چرا :pensive:

میل ندارید از برنامتون حذفش کنید.

خیلی خیلی ساده :grin:

اگه نتونید لذت ببرید و احساسی نسبت بهشون نداشته باشید بازده کمتری هم دریافت می کنید. پس فعلا بزارید کنار.
یا تعداد مرور رو بیارید پایین
مثلا روزی 5 تا
چطوره ؟
دیگه 5 تا زحمتی داره ؟ نه
مقاله بی انگیزگی منو که خوندید. بهترین راه اینه که کم کم انگیزتون رو بسازید

همیشه زمانی مشکل انگیره و رغبت پیدا می کنیم که ارزش موضوع مورد نظر برای ما کم باشد.
اگر شما در مورد چیزی تحقیق کنید و اطلاعات تان را بالا ببرید، احتمال اینکه به آن کار ایمان پیدا کنید بسیار می شود و به دنبال آن رغبت و انگیزه می آید.

بله درسته اگه لذت نباشه فایده نداره
واسه همین دیشب یه موزیک خیلی خیلی ملایم پخش کردم و همراهش لایتنر مرور میکردم یکمی لذت میداد به ماجرا :grin:
دیشب حدود 100کلمه
و امروز صبحم حدود 100 کلمه
والبته یسری لغاتم دارم حذفشون میکنم از لایتنر مثل لغات گوسبامبس

اسمش اشنا میزنه اگه جدیدا ننوشتید پس خوندم ولی دوباره میخونم .
مثلا دیشب مقاله فراموشی و … رو خوندم

بله درسته .
راستش یه دلیل بی انگیزگی به خاطر این بود که نزدیک 400 لغت تو جعبه اولم بود یهو شوک شدم :joy: الان رسوندمش به 135

چه حرکت خفنی :thinking:
باید امتحان کنم. خیلی عالیه :clap::clap:

خواهش میکنم .:grin::
ایشالاه که کارامد باشه واستون.

سلام، من سالهاست که دارم با جعبه لایتنر زندگی میکنم. ولی جعبه لایتنر زبانشناسم هنوز خیلی شلوغ نشده ولی نکته جالب زبانشناس با سایر لایتنرها داره اینه که روزهای مرور به صورت اتوماتیک مشخص میشن این یک مزیت هست به شرطی که همراه با نظم باشه، هر روز یک تایم ثابت به اون اختصاص داده بشه. و روش آقای @kambiz_mbi خیلی خوبه، چون به فرض اگه امروز ۵۰ لغت وارد کنید، روزهای دیگه به مرور اختصاص پیدا میکنه و اگه روز دیگه درس جدید رو خوندید وارد جعبه نشن و روش آقای کامبیز بکار بره تا از انباشتگی و قفل شدن جعبه در روزهای دیگه جلوگیری بشه. پس مهم نظم دادن به استفاده از جعبه هست تا یه روز این شرایط پیش نیاد که لغات جدید و لغات قدیم با هم مرورشون تلاقی کنه و باعث خستگی بشه. خیلی صحبتم طولانی شد امیدوارم حداقل مفید بوده باشه.

با سپاس :rose:
واقعا ممنون از همه ی دوستان گرامی :pray:

فردا روش جدید تست می کنم (البته با راهنمایی های که کردین) امیدوارم به خوبی پیش بره !