♥ چالش ایجاد عادت های مفید در زندگی ♥

:cake: :cake: سالروز بزرگداشت صوفی بزرگ جناب آقای شمس تبریزی(دیروز 7 مهر) جناب آقای مولانا بزرگوار (8 مهر) گرامی باد :rose: :rose: :cake:
:balloon: :balloon: :balloon: :balloon: :balloon: :balloon: :balloon: :balloon: :balloon: :balloon:
شعر مولانا برای جناب آقای شمس تبریزی بزرگوار:

شمس من و خدای من

پیر من و مراد من، درد من و دوای من /فاش بگویم این سخن شمس من وخدای من

ازتو به حق رسیده ام،ای حق حق گزار من /شکر تو را ستاده ام شمس من و خدای من

مات شدم زعشق تو زانکه شه دو عالمی /تا تو مرا نظر کنی شمس من و خدای من

محو شدم به پیش تو تا که اثر نماندم /شرط ادب چنین بود شمس من و خدای من

کعبه من کنشت تو دوزخ من بهشت تو /مونس روزگار من شمس من و خدای من

برق اگرهزار بارچرخ زند به شرق وغرب /از تو نشان کی آورد شمس من و خدای من
این هم آهنگ این شعر:

جناب آقای مولانا بزرگوار :heart: :

روزها فکر من این است و همه شب سخنم/که چرا غافل از احوال دل خویشتنم

از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود؟/به کجا میروم آخر ننمایی وطنم؟

مانده ام سخت عجب از چه سبب ساخت مرا؟/یا چه بود مراد وی از ساختنم!
آهنگ این شعر از سالار عقیلی:
http://sv2.bibakmusic.com/Music/96/esfand/2/Salar%20Aghili Ahvale%20Del%20128%20.mp3

8 پسندیده

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bEwurwkXhrctXFxFmxky5K9jhJeIPf3v_e0Kx4zm09Q/edit#gid=542935818

سلام ممنونم از عزیزانی که همچنان تعهدشون رو حفظ میکنن.
من دیروز کلا نبودم عذر میخام نتونستم گزارش بدم.
فقط اینکه این فایل اکسل هر هفته پاک میشه اگر امارهاتون براتون مهمه که داشته باشین حتما تو دفتری برای خودتون ثبت کنید تا به ارزیابی برسید . مرسی از همه :rose::rose:

6 پسندیده

سلام نسیم بانوی عزیز، لطفا آگاهم کنید از تغییرات پیش آمده، انشالله که بتونم دوباره در کنار شما شروع و مسیر هدف خوبی رو طی کنم.

5 پسندیده

سلام دوستان خوبم شبتون بخیر.

6 پسندیده

سلام دوستان عزیز وقت بخیر :rose: :rose:
امروز کتابی رو میخوام معرفی کنم که تعریفش رو زیاد شنیدم،منم کنجکاو شدم بخونمش،تازه شروع کردم تا اونجایی که خوندم برای شما دوستان توضیح میدم شاید شماهم کنجکاو شدین برای خوندنش:
اسم کتاب: ملت عشق
تعداد صفحات: ۵۴۶
موضوع :عشق
خلاصه این کتاب:این کتاب درمورد داستان خانومی به اسم “اِللا” که ایشون دوبار ازدواج ناموفق داشتن و دومیش هم تا اونجایی که خوندم به جدایی می انجامه(فعلا تموم نکردمش)و این خانوم در بوستن در سال ۲۰۰۸ زندگی میکردن و ی خانواده ی یهودی هستند و این خانوم بخاطر ازدواج ناموفقش دچار افسردگی میشه و کلا از کار بیکار میشه و ی روزی اِللا خانوم کار پیدا میکنه،اِللا خانوم (رشته ادبیات انگلیسی) خونده بود و کاری پیدا کرد بود در سمت (دستیار دستیار ویراستار ادبی شده بود) و دو تا دوقلو داشتن و یک فرزند دختر دارن به نامع:
ژانت(دختر بزرگش). شوهرش اسمش دیوید بود و تو این کتاب دختر بزرگش ژانت وارد رابطه ی عاشقانه با یک پسری میشه و بدون این که به مادرو پدرش بگه،به اون پسر جواب بله و میده و سر میز ی روز نشسته بودن،ماجرا رو با والدینش درمیون میزاره و ماجرا تلخ از اینجا شروع میشه و شوهرش واقعا میفهمه که زنش(اِللا)نمیخوادش و رابطشون سرد شده و از انتشارات رمانی میدن بهش در مورد جناب آقای مولوی و شمس بزرگوار که بخونه و گزارش مفصل بنویسه از رمان و…
این کتاب شامل دو تا رمانع:یکی درمورد اِللا خانوم و دیگری درمورد ملت عشق(جناب آقای شمس بزرگوار و جناب آقای مولوی بزرگوار)

لینک دانلود :
ملت-عشق-نوشته-شافاک-ترجمه-فصیحی.pdf (14.7 مگابایت)

6 پسندیده

سلام.بله،خیلی قشنگه کتابش.این کتابو تابستون خوندم اما اینقدر برام جذاب بود که دوست دارم دوباره بخونمش.عالیه :ok_hand:

4 پسندیده

6 پسندیده

سلام کیمیا خانوم
ممنون :tulip:
بله،تا ۳۰% کتاب خوندم،واقعا به گفته شما،عالیه :ok_hand:.کتاب مثل این سراغ دارین کیمیا خانوم؟(زیاد اسم کتاب نمیدونم،تو توییتر اسماشونو میشنوم،میرم میخونم :grin:)

3 پسندیده

8 پسندیده

دوستان در مورد شخصیت جناب آقای مولوی و شمس بزگوار،در کتاب بالا گفتم یه توضیحاتی میخوام بدم:
در مورد شخصیت جناب اقای مولوی و شمس،جناب اقای مولوی عاشق شمس بود بطوری که بعد از به قتل رسیدن شمس ،مولوی همش صدا میزد،شمس من؟،عشقم؟،کجایی؟،عشق مولوی به شمس خیلی فراتر از عشق بود،خیلی،تو شعری که تو کامنت بالا نوشتم مشخص که ایشون میفرمایین:شمس من و خدای من.خیلی عاشقش بود.حکومت اون دوره به ایشون"درویش پاپتی"میگفتن(بخاطر از دست دادن شمس،اواره ی کوچه ها شده بود و هی صدایش میزد).جناب اقای شمس توسط کله گنده ای به قتل رسید که بعد کشتن شمس،اون کله گنده همش دچار عذاب وجدان شده بود بخاطر شخصیت شمس، همش میگفت چرا من این بزرگ مرد رو کشتم. و درمورد جناب اقای سعدی،ایشون خیلی معدب هستند،خیلی،یعنی شما بیاین کنار ایشون بشین،اخرش خسته میشین از ادب ایشون،آخرسر میگین بسه دیگه،چقدر تو معدبی پسر،خودتو جمع و جور کن دیگه :grin:.جناب اقای عطار خیلی آدم رک گو هستن،هر حرفی رو بخوان در مورد کسی بزنن میزنن،بی رودرواسی،بطوری که حکومت اون موقع از ایشون نفرت داشتن و الان این حکومت هم همینطور،شعر های جناب اقای عطار هر کسی بخونه هیچی ازش متوجه نمیشه،خود منم همینطور،میدونین چرا؟چون ایشون هفت شهر عشق رو گشتن،هفت شهر عشق!میدونستین گذشتن از اولین وادی خیلی سخته؟ اولین وادی،وادی طلب،ولی ایشون هفت وادی رو رد کردن،بخدا، خودم هنوز وادی اول و رد نکردم بعد ایشون هفت وادی رو رد کردن :grin:.

5 پسندیده

نه،اتفاقا خودم هم دنبال کتاب های مشابه بودم،اما پیدا نکردم.اما چند نفر،کتاب دنیای صوفی از jostein gaarderو کیمیا گر از پائولو کوئیلو رو پیشنهاد دادند.اما هنوز خیلی ازشون نخوندم.اما خب بعد اینکه ملت عشق رو خوندم مثنوی رو شروع کردم.گه گاهی اونو میخونم.

3 پسندیده

سلام کیمیا خانوم
به به،شماهم یکی از دوست داران شعرا بودین نمیگفتین؟ :grin: (شوخی)
بله بله،مثنوی،بعد این کتاب شروع میکنم بخوندنش،شما چند درصد از مثنوی و خوندین؟کتاب منطق الطیر رو مطالعه کردین؟
من با اجازتون این اسم هارو نشونه بزنم،بعد این کتاب شروع کنم به خوندنش.ممنون

2 پسندیده

من این کتاب رو زبان اصلیشو خوندم واقعا بی نظیر بود پیشنهاد میدم بخونینش

4 پسندیده

سلام خانوم نیکنام بزرگوار شرمنده که با تاخیر در اینجا پاسخگو هستم.
روند به این صورت در اومد که طبق گذشته دوستان اسکرین هبیتای خودشونو گزارش میدن و اگرم تمایل داشتن دوستان به صورت انلاین ساعات بیداریشونو در فایل سحر خیزی وارد میکنن. البته چون فصل پاییزه خیلی مشارکت کم شده و نمیشه خورده گرفت.
امیدوارم همگی موفق باشن و شما هم در اوج بدرخشید . :rose::rose:

5 پسندیده

سلام نسیم بانو، ممنونم که اینجا و اونجا پاسخگو هستید :rose:

3 پسندیده

سلام بچه ها, منم دوباره از امروز اومدم با هبیت هام.
پاییزه پرباری داشته باشید.

6 پسندیده

سلام عزیزم خوش اومدی…
خیلی کار خوبی کردی:rose::rose:

4 پسندیده

سلام دوستان خوبم شب زیباتون بخیر…

چرا اینجوری نمایش میده:pensive::pensive:

7 پسندیده

سلام مجدد.
بله،من که دیگه از بچگی با حافظ و سعدی(گلستان)و فردوسی بزرگ شدم :sweat_smile:جز لاینفک زندگی شده برام.
مثنوی رو از زمانی که شروع کردم(به جز شعر هایی که از قبل خوندم)خیلی کم خوندم،پراکنده میخونم.هر از گاهی یک صفحه رو باز میکنم و یک قسمت کوچیک رو میخونم.نمیتونم درصد بگم.
منطق الطیر رو نخوندم،اما یه سری از شعر هاشو قبلا پدرم برام خوندن که خیلی قشنگ بودن واقعا.

5 پسندیده

سلام :rose:ممنون محدثه جان،بله حتمادر اولین فرصت میخونمش :rose::rose:

3 پسندیده