درس vip آقای ای جی هوگ با عنوان «مردم کامینو»

هدفی مشترک داشتن با گروه چه حسی داره؟

اگه اون هدف یک هدف چالش برانگیز مثل مسیر کامینو رو پیاده رفتن باشه چه حسی می تونه توش باشه؟ در این درس آقای هوگ درباره تجربه ی خودشون و همراهانشون از سفر به کامینو صحبت می کنند.

نکته اول:

برای خوندن درس‌های آقای aj hoge بایستی تکنیک‌های سایه و استراتژی‌های گفته‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه را روی این درس‌ها پیاده‌سازی کنین.

نکته دوم:

این درس‌ها رو میتونید در اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس (دوره‌ی VIP آقای ای جی هوگ)، به همراه امکانات جانبی بسیار خوب اون بخونید.

=================

ویدئوی اصلی درس:

https://zabanshenas.com/aj/camino-people/main/video.mp4

فایل صوتی ویدئوی اصلی درس:

https://zabanshenas.com/aj/camino-people/main/audio.mp3

فایل صوتی گفتگوی درس:

https://zabanshenas.com/aj/camino-people/conversation-lesson/audio.mp3

فایل صوتی تفسیر درس:

https://zabanshenas.com/aj/camino-people/commentary-lesson/audio.mp3

فایل صوتی داستان کوتاه:

https://zabanshenas.com/aj/camino-people/mini-story-lesson/audio.mp3

فایل صوتی داستان از دیدگاه‌های متفاوت:

https://zabanshenas.com/aj/camino-people/point-of-view/audio.mp3

فایل پی‌دی‌اف درس:

https://zabanshenas.com/aj/camino-people/text.pdf

7 پسندیده

این باز داره از کامینو د سانتیاگو تعریف میکنه؟؟ :grin:

4 پسندیده

نه داره از هدفی مشترک داشتن و شریک میگه.
ولی کل داستان مربوط به همون موضوع کامینوئه :grin:

5 پسندیده

تشکر از شما اقا کامبیز, زبون من یکی که قاصره, هر چی تشکر کنم کمه.

:grin::grin::grin:
اقا کامبیز یه سوال داشتم,
پادکست ای جی جزو منابع فرعی بود, میخواستم بپرسم, فقط در حد خوندن و فهمیدن بهش گوش بدم؟ و کلمات سختشو در بیارم یا پنج تکنیک سایه رو روش اجرا کنم؟

3 پسندیده

سلام آتوسا خانوم. من چند وقت پیش با یکی از دوستان درباره برنامه شخصی خودم و اینکه آیا باید کلاس برن یا خیر صحبت کردیم.

به این موضوع منابع فرعی هم اشاره شد.
حیفم اومد با شما هم به اشتراک نزارم. معمولا از من یه نفر درباره برنامم میپرسه یکم احساسی میشم

با سلام خدمت خانوم … عزیز.
ممنون شما هم خسته نباشید

شرمنده من مدتی دور از کامپیوتر بودم نمیشد پاسختون رو بدم، زدیم به دل طبیعت :grin:

خب

همونطور که قبلا گفتم برای رسیدن به تسلط انگلیسی هیچ نیازی به کلاس رفتن نیست.( مگر اینکه معلم، معلمی متفاوت باشه) در این باره مقالاتی هم نوشتم که مطمئنم خوندید.

دقیقا مثل طراحی میمونه.

من کل تابستون خودم طراحی کردم خیلی پیشرفت کردم ولی وقتی رفتم کلاس نه تنها افت کردم بلکه الان دیگه طرح نمیزنم. ( دلیلش هم همین موضوع بود که من با خودم گفتم با کلاس طراحی مجبور میشم که ادامه بدم. سر آخرم به این شکل شد که طراحی رو یه هفتست گذاشتم کنار)

پس قدم اول : به کل این نگرش که من باید کلاس برم تا وادار بشم انگلیسی بخونم رو به کل بزارید کنار. چون هیچ وقت این اتفاق رخ نمیده.

چون که رسیدن به موفقیت زوری نیست. شما نمیتونی به زور به سمتی بری. برای رسیدن به موفقیت ( بخصوص در یک مهارت مثلا انگلیسی) شما باید ذهنی تشنه و به شدت با ظرفیت برای تمرین داشته باشید.

که خب من این موضوع رو دارم ( لا اقل برای انگلیسی)

پس اول از همه نگرشتون رو عوض کنید. وقتی عوض شه کلی پول و زمان برای خودتون ذخیره خواهید کرد.

قدم دوم: برنامه بچینید.

بشینید حساب کتاب کنید ببینید چقدر زمان دارید. یک ساعت؟ دو ساعت ؟ چقدر؟

بازم تاکید میکنم زور نکنید که من باید 5 ساعت بخونم باید اینقد بخونم چون بازده میاد پایین. شده نیم ساعت بخونید ولی با ذهنی آسوده و آروم.

وقتی زمان انگلیسی رو برای خودتون تعیین کردید ( بجز زمان مرده) حالا ببینید چه منبعی براتون مناسب هست.

منبعی رو انتخاب نکنید که کامبیز میگه. منبعی رو انتخاب کنید که دلتون بگه. ( و صد البته پر بازده باشه). چرا ؟‌چون قراره براش وقت بزارید و خیلی هم این کارو انجام بدید. پس اهمیت بسیار بسیار بالایی داره که منبعتون مناسب باشه.

وقتی این کارو کردید. ببینید چجور یادگیرنده ای هستید؟

آیا تکنیک سایه رو دوست دارید ؟ اگه نه حذفش کنید از برنامتون. اگه آره بزنید.

آیا دوست دارید pause بزنید موقع جواب دادن به سوالات ای جی ؟ یا نه؟

تکنیک و روش یادگیری خودتون رو شناسایی کنید. بعد روند یادگیریتون رو پیش بگیرید. یاد گیری فقط گوش بده گوش بده گوش بده نیست. درست انجام دادنه یه سری کاراست.

منابع رو انباشت نکنید ( کاری که تا الان انجام میدادید ( کلاس، ای جی، کتاب و…)

حداکثر دو منبع. یکی اصلی باشه یکی فرعی.

خیلی ها منظور منو از اصلی و فرعی بد متوجه میشن. منظورم این نیست قدرت + هر چی عشقتون کشید.

منظورم اینه هر چی که براتون جذاب تره + چیزی که براتون الهام بخشه.

فرض میگیریم. شما انگلیسی قدرت رو انتخاب می کنید. چجوری اون الهام بخش رو پیدا کنیم؟

ببینید چجور یاد گیرنده ای هستید؟

آیا کتاب خوان قهاری هستید ؟ ( یادگیرنده چشمی) پس کتاب بخونید. تا میتونید تایم های desk time رو برای کتاب بزارید.

آیا شنونده قهاری هستید؟ ( یادگیرنده شنوایی ) ( من یه یادگیرنده شنوایی هستم) تا میتونید گوش بدید. پادکست،فیلم، هر چی که دمه دسته.

آیا یادگیرنده لمسی یا حسی هستید؟ من نمیتونم کمکتون کنم :joy::joy::joy:

پس تا اینجا متوجه شدید که تک تک قسمت های برنامه ریزی با اهمیته. تک تکش. اینجوری نیست که بگید خب من روزی دو ساعت میخونم. نه.
باید بدونید چی بخونید، چجوری بخونید، با چی بخونید، با کی بخونید، چرا بخونید و…

خب برنامه من چیه ؟ چجوری من اینقدر راحت میخونم؟

من حکم یه آرتیست رو دارم که برای دلش نقاشی میکنه نه برای رقابت با سایرین. هیچوقت به انگلیسی هیچکی حسودیم نشده، هیچوقت نخواستم از کسی ( جز خودم) بهتر شم و همیشه با انگلیسی بازی کردم ( به جای اینکه یاد بگیرمش).

من از مهر ماه پارسال دقیقا شروع به یادگیری با قاطعیت و اراده کردم. یه روزم تا الان از دست ندادم. شده 30 دقیقه بخونم شده 5 ساعت بخونم. اهمیتی داشت؟ نه. من فقط داشتم دونه دونه نقطه های انگلیسی رو به هم دیگه می چسبوندم. میدونستم اگه 1 دقیقه امروز انگلیسی بخونم بهتر از اینه که هیچی نخونم. پس میخوندم و فقط با انگلیسی لذت میبردم. مثل یه معشوقه که برای عشقش هر روز وقت میزاره.

منابع من هم که شما میشناسید و مطمئن باشید هیچی خارج از اونا نخوندم. هیچوقت بیش از دو منبع تو برنامم نیاورم. نگفتم خب پس امروز این فردا اون پس فردا اون یکی…

چون میدونستم یه کوه نورد برای بالا رفتن از یه صخره نیاز داره سنگ درست رو چنگ بزنه نه هر سنگی رو، چون اون سنگ قرار بود منو بالا ببره نه هر سنگی…

در کل سوالی بود در خدمتم.

5 پسندیده

چقدر عاااالی و با احساس توضیح دادین .:heart_eyes::heart_eyes::clap::clap::clap: , واقعا ممنونم که وقت گذاشتین و جواب دادین. :pray::pray:
راستشو بخواین منم مثل هر ادمی ضعفهای خاص خودم رو دارم, انقدر علاقه پیدا کردم به همه مطالب زبانشناس, که دلم میخواد مثل قورتش بدم همه رو.
شاید واسه اینه یکم کلافه شدم,
در حال حاضر قدرت رو گوش میدم و برای هر درس دو هفته وقت میزارم. در کنارش داستان دهکده گوش میدم, البته یکبار, که شاید یکم تغییر بدم توش و بیشتر گوش بدم, الان فقط برای فان گوش میدم و لغات سختشو تو لایتنر خود برنامه اضافه میکنم.
گوسومبابوس هم هی میخوام گوش بدم وقت نکردم ولی تو برنامه دارم که گوش بدم.
کتاب گویا رو دوبار هر درسشو گوش میدم اونم فقط برای لذت بردن و اضافه شدن اطلاعاتم برای بهتر خوندن زبان.
وقت کنم تکرار درسای قدیمی قدرت رو هم گوش میدم, جدیدا سامری میگم بعد هربار گوش دادن درس قدرت.
یه کتاب word skill هم دارم که اونم هر دو روز یه درسشو میخونم.
برای یادگیری لغات 504 از انکی استفاده میکردم ولی حس کردم برای من بی فایدس.
الان میخوام دفترچه درست کنم و لغات رو با عبارات بنویسم تا بهتر تو ذهنم بمونه.
دقت کردم که انیمیشن خیلی برام مفیده, انیمیشنی که شما گذاشتین رو تقریبا هر روز چند بار میبینم و کلی لذت میبرم و برام خیلی مفید بوده.
اینم از کل کارهای من.
نظرتون چیه؟!
چیزی کمه, اضافه س؟؟!!!
:bouquet::bouquet::bouquet:

4 پسندیده

این دوتا لازم نیست.

باقی خوبن.

در کل تلاشتون ستودنیه. فقط در نظر داشته باشید اگه دو ساعت زمان دارید در روز:

یک ساعت قدرت یک ساعت کتاب ها

خیلی میتونه بیشتر بهتون بازده بده تا :
نیم ساعت قدرت. نیم ساعت word skill. نیم ساعت کتاب, نیم ساعت فلان…

چون شما دارید به همه چی چنگ میزنید و سر آخر سر میخورید.

این حالت زمانی پیشنهاد میشه که در روز حداقل 5 6 ساعت وقت بزارید. ( که اگه باز به من باشه تو 5 تا 6 ساعت هم دو منبع رو مطالعه میکنم. منبعی که برام جذابه + منبعی که برام الهام بخشه)

مثلا الان وی آی پی ای جی برام جذابه + کتاب هایی که برام الهام بخشن ( مثلا گوس بامبز میتونه باشه، هری پاتر میتونه باشه یا هر کتاب دیگه)

درباره پادکست ها. خود منم پادکست گوش میدم. نه تکنیکی روش پیاده میکنم و نه نوت برداری میکنم. فقط گوش میدم و به مطلبش می پردازم. ( پادکست و ویدئو یوتیوب و… برای من بیشتر حکم تفریح دارن. منبع نیستن)

4 پسندیده

من برای زبانشناس درس قدرت حداقل یک ساعت و نیم وقت میزارم.
جز روزای جمعه و مسافرت, روزانه تا 6ساعت هم وقت دارم.

یعنی در کنار قدرت وقت دارم VIP بخونم؟ یا برم سراغ هر منبع اصلی که علاقه دارم؟ جز قدرت؟
راستی انیمیشن خیلی به زبانم کمک میکنه, چالش جدید عالی بود برام

3 پسندیده

چه جمله ی زیبایی. :clap: این جمله رو باید یه جایی ثبت کنم که هر روز ببینم.
کلا توضیحاتی که دادید تاثیر گذار بود. احسنت به شما که به بهترین نحو سایر دوستان رو راهنمایی میکنید.

5 پسندیده

سلام و وقت بخیر :tulip::bouquet::cherry_blossom::rose::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::hibiscus::sunflower::blossom:نکات بسیار بسیار عالی در تاپیک‌نهفته بود باتشکر :tulip::bouquet::cherry_blossom::rose::blossom::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::sunflower::sunflower::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet::bouquet::cherry_blossom:

3 پسندیده

سلام.خسته نباشید… من باeffortless english اشنایی کامل ندارم یکی از دوستام معرفی کردن بهم.میخوام بدونم پایین ترین سطحی که اموزش داده میشه به درد من میخوره ؟زبانم خیلی ضعیفه میخوام یه ماه برای زبان وقت بزارم بتونم ترجمه کنم بیشتر .خواستم یکم با سیستم اشنا بشم. میشه راهنماییم کنین؟

2 پسندیده