تفاوت تکرار فعالانه با تکنیک سایه

سلام جناب ناصری
ببخشین من در مورد تکرار فعالانه که در مقاله پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی,نام برده اید متوجه تفاوت این با تکنیک سایه نمیشم :thinking:برام سوال بود چونکه تکنیک سایه اولش با کمک متن انجام میگیره ولی در تکرار فعالانه(که قبل از تکنیم سایه بکار برده میشه) اینطور نیست گویا وزبان آموز بدون نگاه کردن به متن جمله ایی که گوینده میگه استاپ میکنه وبعد خودش تکرار میکنه!البته من خودم مدتیه تکنیک سایه رو که در داستانهای کودکانه بکار میبرم,الان برای بعضی از داستانها تکنیک سایه رو بدون کمک متن میتونم انجام بدم.اولش به متن نگاه میکردم هرجا جمله سخت میشد پاز میکردم وخودم جمله رو میگفتم ولی خب طبیعتن رفته رفته بتکنیک سایه راحتتر میشه مثلا الان خودم داستانهای سه کودکانه رو یخردی سخته وگوینده سریعتر داستانو بیان میکنه فعلن هنوز نتونستم تکنیک سایه رو بدون کمک متن درش بکار ببرم البته خب فکر کنم بعده چند روز بتونم این روش رو روی داستانهای سه کودکانه بکار ببرم.
بهرحال گه شما هم راهنمایی در مورد تکنیک سایه برای داستانهای کودکانه بدین ممنون میشم آیا پنج استراتژی رو مو به مو در داستانهای کودکانه بکار ببرم؟از تکرار فعالانه بعد تکنیک سایه,روخوانی,سخنرانی وبازگویی داستان برسم؟بنظرم چون من سطحم مبتدیه نتونم بازگویی داستان رو فعلن در مورد درسها بکار ببرم :thinking:

2 پسندیده

تکرار فعالانه یعنی شما متن رو گوش میدین. بعد از این که عبارت یا جمله تموم میشه، چه به کمک متن چه بدون کمک اون، جمله رو با حس خود گوینده تکرار کنین. اما تکنیک سایه همین کار هست با این تفاوت که به همراه گوینده میخونین.

بازگویی داستان خیلی سخت هست و به سطح شما نمیخوره. توصیه ما اینه که بازگویی داستان از دوره های داستان واقعی و دوره ی دایه ی انگلیسی بدون تلاش انجام بشه. چون اونها خودشون درسنامه هایی بصورت سوال جواب دارن که بازگویی رو به مراتب راحت تر از یک داستان خام میکنه.

4 پسندیده

مرسی از پاسختون جناب ناصری
بنظر شما در سطح مبتدی چه مدت برای مطالعه داستنهای کودکانه مفیده؟اینکه تونستیم تکنیک سایه رو برای همه ی داستنها بکار ببریم,بریم سراغ داستنهای واقعی؟

2 پسندیده

فکر نمیکنم تفاوت فاحشی وجود داشته باشه. شما الان به نظرم یکبار دروس داستان واقعی رو بخونین ببینین طبق قاعده زیر آیا مناسب هست یا خیر

5 پسندیده