تجربیات استفاده از زبانشناس

سلام ،من حدود یک هفته هست از این برنامه استفاده میکنم ،بیشتر تمرکز من روی صحبت کردن بوده ، از بسته قدرت،
یک حرکت خوبی که میخواستم باهاتون به اشتراک بگذارم
اینکه سعی کنید بعد از چندبار گوش دادن به یک قسمت ،
رکوردر گوشی و روشن بگذارید ، و با هنزفری گوش بدید ،همزمان با گوش دادن سعی کنید با همون سرعت جملات و به زبون بیارید ، اینجوری صداتون ضبط میشه
هرچند کلماتی فراموش میشن وسطاش، اما ادامه بدید ،
انرژی خیلی خوبی داشتم وقتی بعد ضبط کردن صدای خودمو گوش میدادم

12 پسندیده

ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربتون

3 پسندیده

سلام
من الان دو هفته است که دارم از اپلیکیشن زبان شناس استفاده می کنم.
خیلی عالی هست.
از صفر شروع کردم. متوسط روزانه یک الی یک و نیم ساعت کار می کنم. چهار درس اول کمی زحمت داشت اما درس پنج رو بدون حتی نگاه کردن به متن، فقط با گوش دادن، فهمیدم.
من کتاب ۹۰۰ و مجموعه نصرت رو هم کار کردم.
این اپلیکیشن واقعا عالی هست.

2 پسندیده

با سلام و.خسته نباشید به کسایی که واقعا رو این اپلیکیشن کار کردن من الان دوماه دارم کار میکنم واقعا نتیجه خوبی گرفتم واقعا راز یاد گر فتن زبان در زیاد گوش دادن به درسها و افزایش یادگیری دامنه لغات هستش من الان بسته 4 داستانهایی بچه گانه هستم و کارتونهای زبان اصلی رو.تقریبا میفهمم
واین برای من خیلی عالیه که دلم.وافعا میخاست یادبگیرم و هدفم تسلط بر زبان انگلیسی هست که امیدوارم زبان شناس به همین منوال کمکم کنه

9 پسندیده

موافقم. برای من هم همینطور خوب و جالب بوده.

3 پسندیده

سلام.
واقعا با کمک این نرم افزار من خودم خیلی تغییر کردم و از همه مهمتر برای من این بود که تونستم پا بزارم روی ترسم و حتی شده برای یک دیقه صحبت کنم .توی چالشا شرکت کردم و باعث پیشرفتم شد.
البته خود ادم باید تلاش کنه اینجا راه و بهت نشون میده که مسیر درست اینه خودمون باید ازش استفاده کنینم نه اینکه خدای نکرده اگه دیدین پیشرفت نکردین بزارید پای اینجا مطمئن باشید راه ها رو همه رفتین.
بهترینارو براتون ارزو مندم و تشکر فراوان بابت این همه تلاش و زحمت استاد ناصری عزیز

7 پسندیده

I wish the best for you. :grinning:

4 پسندیده

سلام دوستان
من ميخوام برنامرو بگيرم و سطحمم خيلي پايينه و دايره لغاتم كم
كلا سطح زبانم در حد دبيرستان و پيش دانشگاهيه ك بيشترياشم يادم رفته
من براي مهاجرت به كانادا بايد زبان ياد بگيرم
ممنون ميشم اگه كمكم كنين و بگين ك دقيقا چيكار بايد بكنم

3 پسندیده

سلام.
برنامه رو دانلود کنید و سطح داستانهای کودکانه رو بگیرید و شروع کنید. خود برنامه راهنماییتون میکنه چیکار کنید.
موفق باشید.

3 پسندیده

زبان شناس خیلی تو این ۵ ماه عضویتم وعده های جورواجور برا آپدیت داده اما واقعا یه بارم من یه آپدیت ندیدم، این اصلا خوب نیست

2 پسندیده

سلام به همه دوستان عزیز.من 8 روزی میشه با اپلیکیشن زبانشناس دارم زبان کار میکنم،بنظرم این اپلیکیشن هم بهت یاد میده چطوری شروع کنی،هم بهت انگیزه میده هم لذت.بیصبرانه منتظر آپدیتهای جدید این برنامه هستم.موفق باشید.

8 پسندیده

سلام اول خسته نباشید بگم به آفرینندگان این اپ و آفرین بگم از این همه سلیقه. آقای ناصری معلومه با عشق داری کار میکنی چون به هرجاش که نگاه میکنی ایده های خلاقانه رو میبینی ولی یه ضعف بزرگ زبانشناس عدم قابلیت وارد کردن اصطلاحات و افعال چند کلمه ای به لایتنره حتما روش کار کنید " برای هر مساله ای راه حلی وجود داره" و پیشنهاد دیگه ام اضافه کرد تنظیم سرعت پخش هست که این در نرم افزار VLC هست
ایده ای که من بکار میبرم اینه که تلفظ لغات لایتنر در پوشه pronounce هست اونا رو وارد Playlist میکنم رو تکرار میزنم و شب موقع خواب گوش میدم و سعی میکنم معنیش در ذهنم تداعی بشه و روز به روز تاخیر ذهنی کمتر بشه
در کل بگم فوق‌العاده است و حتما این تلاش محبوب خواهد شد بشرطی که مدام بهینه بشه و مسول و متعهد باشید حتما پول هم به شما سر خواهد زد صبور باشید

7 پسندیده

سلام
بهترین سایتی که باهش اشنا شدم و میدونم یه روزی میرسه اونم خیلی زود که به انگلیسی کامنت میگزارم.

3 پسندیده

سلام.من همین امروز وارد سایت شدم و وااااقعا استفاده کردم از نظراتتون.ولی چنتا سوال داشتم ازتون.یکیش اینه ک شما بیشتر رو قدرت مانور دادین و من سوالم اینه ک قدرت گرامر رو هم پوشش میده در حد ارشد؟یا اگه ارشد هم مدنظره برم سراغ داستان های واقعی؟ولی چون بعد ی مدت انرژیم افت میکنه صحبتاتون درمورد انگیزه ای ک قدرت ب طرف میده برام جالب بود.میشه راهنمایی کنید لطفا😟

2 پسندیده

سلام

در یک کلام

برای تست ها و آزمون ها، به سراغ این منابع نرید. مخصوصاً کنکور.

اینها برای مکالمه و تقویت انگلیسی واقعی شما هستند نه آزمون ها…

5 پسندیده

WOW
یکی از اولین تاپیک های تالار این بود

4 پسندیده

با سلام

برنامه زبانشناس رو مدتیه نصب کردم به نظر خیلی برنامه خوبیه و کاملاً مشخصه که خیلی روش کار شده. ایده های خیلی خوبی در این برنامه وجود داره و واقعاً باید گفت کارتون عالیه. Well done

چن تا پیشنهاد هم دارم:

1. امکان تغییر زبانِ محیط برنامه وجود ندارد حداقل تا جایی که من میدونم.
  2. بعد از افزودن واژه ای به لایتنر، بروزرسانی جالب است اما به نظر من بهتر است این امکان هم باشد که بتوان جملات دیگری را نیز که حاوی همان واژه باشد به لایتنر افزود به بیان دیگر هر جای دیگری که آن واژه تکرار شد در صورت نیاز، کاربر بتواند آن را نیز بیفزاید یا افزوده های قبلی را حذف کند.
  3. با توجه به دوره های موجود در این برنامه، ظاهراً سه مهارت reading و listening و speaking پوشش داده شده اما مهارت writing بجز موضوع ایمیل های انگلیسی مورد توجه قرار نگرفته. پیشنهادم این است که از ایده های وبسایت lang-8.com بهره ببرید.
  4. افزودن امکان مخفی کردن متنی که در حال گوش دادن به آن هستیم خیلی جالب است.
  5. معنای فارسی داستان ها را اگر در فایل انگلیسی ادغام کنید محشر است یعنی در کل برای هر درس دو متن باشد. یک متن که همان متن اصلی است و متنی دیگر که در زیر یا مقابل هر جمله انگلیسی، معادل فارسی آن قرار گرفته باشد.
  6. چون تکنیک سایه به شدت روی تلفظ و intonation تاثیر گذاره پیشنهاد میشه در داستان های موجود در هر دوره، در صورت امکان تنوع لهجه را نیز در نظر بگیرید (American and British).
  7. با توجه به عکس زیر، برای نگهداری آمار کامل تر، می توان گزینه های دیگری نیز به این لیست افزود شامل اجرای تکنیک سایه با متن و بدون متن، بازگویی داستان و …
  8. در آخر هم دو پیشنهاد برای کاربران.
    7-1. افزودن واژه ها (words) در لایتنر را می توان به افزودن عبارت ها (phrases) در آن تبدیل کرد کافی است بعد از انتخاب هر واژه برای افزودن به لایتنر، در صورتی که آن واژه در عبارت مهمی قرار گرفته است کل آن عبارت را در قسمت توضیحات واژه اضافه کنید.
    7-2. می توان از لایتنر نه تنها برای افزودن واژه هایی که معنی آن ها را نمی دانید بلکه برای افزودن واژه هایی که در املا یا تلفظ آن ها نیز مشکل دارید استفاده کرده و آن ها را نیز به لایتنر بیفزایید.

با آرزوی موفقیت برای تیم قدرتمند زبانشناس و ایجاد بهبودهای مستمر در این برنامه.

9 پسندیده

با سلام.

در اپ زبانشناس بخش گزارش های نموداری در تب شنیداری، میانگین ساعت مطالعه روزهای مختلف برای آخرین هفته و آخرین ماه محاسبه میشه.

پیشنهادم اینه که یک میانگین کلی محاسبه بشه و در کنار دو میانگین دیگه قرار بگیره. یه میانگین برای داده های مرتب شده ای که یه چندک از اول و آخر اونا حذف شده باشه. البته در صورتی که واریانس بالایی داشته باشند.

با تقدیر از تیم زبانشناس.

3 پسندیده

با سلام.

آماری که اپ زبانشناس از فعالیت های یک کاربر ارائه می دهد به طور خلاصه صرفاً بر مبنای تعداد واژگان و مدت زمان گوش دادن است. به نظر من اینها به عنوان معیاری از پیشرفت در یادگیری زبان انگلیسی کافی نیست. برای داشتن آمار بهتر لازم است که فعالیت های دیگری برای انجام توسط کاربر، به اپ زبانشناس اضافه شود. برای نمونه قسمتی در نرم افزار باشد که کاربر در آنجا هر بار که بخواهد، به تمرین نوشتن بپردازد (شبیه به یک وبلاگ) و بعد از اتمام، تعداد لغات نوشته شده غیرتکراری و نیز تعداد اصلاحات دریافتی، معیاری برای کیفیت آن در نظر گرفته شود. و یا قسمتی برای ضبط صدایش به عنوان بخشی برای حرف زدن در نظر گرفته شود و یک یا چند معیار برای آن تعریف شود. برای استخراج معیارها نیز میتوان از روش نظرسنجی برای دستیابی سریعتر و دقیق تر، کمک گرفت.

در چنین شرایطی شاخص گرافیکی واقع در صفحه اصلی در اپ (تخم مرغ یا …؟)، شاخص قابل قبول تری خواهد شد.

با تقدیر از تیم زبانشناس.

3 پسندیده

نخواستم تاپیک جدا بزنم …
مرتبط ترین تاپیک رو همین جا دیدم که مطرح کنم .
ببخشید اگر محتوای نوشته م شاید کم ربط باشه

ادم ميره سطح شهر قدم بزنه …
اطلاعيه هاي ثبت نام زبانکده ها رو ميبينه …

تابستان خود را در …(فلان موسسه) بگذرانيد …
دوره هاي 50 روزه مکالمه زبان
انگليسي اسان …
موسسه …(فلان) با 12 سال سابقه در اموزش زبان …>> بعد جالبه عکس کتاب هاي تاپ ناچ و هدوي و… رو زدن (که ما خيلي تجربه داريم .)

يه لبخند ميزنم (که خدا رو شکر يه استاد بزرگواري مثل اِي جِي رو خدا نصيبم کرده ، ديگه من به شماها نيازي ندارم ) ، يه فحش زير لب ميدم بهشون(که بابا دست برداريد از اخاذي پول ، بريد يه فکري به حال خودتون بکنيد البته همشون این طوری نیستن خب روش های جدید رو نمی دونن و دارن با روش خودشون پیش میرن سرزنش نمیکنم ) ، يک کم گريه مکينم به خاطر تجربه هاي تلخي که گذروندم تو موسسات …
و از همه مهمتر اين قسمته : ميام با انرژي تمام صداي اِي جي رو گوش ميدم .

واين قدم زدن معمولي تو سطح شهر به همين سادگي ميتونه اين طوري به ادم انرژِي بده که زبانشناس بخونه .

راستش حرفم کوتاه بود گفتم يه تاپيک جدا نزنم براش …به فکرم رسيد اينجا بنويسم .
:smile: :wink: :sweat_smile::wink::sweat: :ok_hand:

7 پسندیده