شعار و رسالت گروهی زبانشناس برای سال 1397

خدا رو شکر به نظر همه چیز خوبه و رضایت دارید.
موفق باشید

2 پسندیده

من تصمیمات جدید و تغییرات جدید تو برنامه هام دارم میدم که ایشاله بزودی باهاتون درمیون میزارم.

5 پسندیده

سلام به گروه زبانشناس
تصمیم گرفتم بعد اینکه وارد نیمه دوم سال شدیم این تاپیک رو بیارم بالا, تا همه مون یه بررسی و نگاهی کلی به شش ماهی که گذشت و شش ماه پیش رو بیندازیم.
از طرفی نیمه دوم سال اغلب بچه ها هرکدوم مشغله های خودشونو دارن و کم فعالیت میکنن. و واقعا نمیشه انتظار زیادی داشت,
اما خب یه پیشنهاد دارم ,اگر خاطرتون باشه در طی پارسال و اوایل امسال فعالیتها بخاطر مشغله کمتر دوستان زیاد بود و تالار بمب انرژی بود ولی رفته رفته که چالشلتس تاکها کمتر شد و نوع فعالیتها تغییر کرد یکم از اون سطح رقابت درست و پرانرژی کاسته شد.
و حالا پیشنهاد من اینه دوباره چالش لتس تاکها رو فعالتر برگزار کنیم, محدودیت زمان بزاریم تا همه وقت کنن گوش بدن, یادمه اوایل امسال بچه ها چقدر تو مکالمه شون پیشرفت کرده بودن ولی خب به هر دلیلی همگی ادامه ندادیم.
از طرفی فعالیت تو چالشهای دیگه هم کمرنگ شده و مثل سابق نیست. مثل چالش عادتها, به نظرم نسیم جان همه کار کردن تا زنده بمونه این چالش .خیلی خوبه که نظرات و پیشنهاداتتون رو در مورد بدست اوردن تحرک و انرژیه دوباره چالشها رو بگید,
و حالا نوبت میرسه به این تاپیک و شش ماه دوم سال
ممنون میشم مشارکت کنید و باعث انرژی همدیگه بشید:
اول؛ اینکه نیازی نیست مثل پارسال جز به جز اهدافتون و تغییرات لازمه رو بگید. بیشتر روی کلیات و کارهای مهمی که میخواید برای زبان انجام بدید صحبت کنید.
دوم؛ اینکه در طی شش ماه اول سال چه چیزایی یادگرفتید؟ چه کارهایی کردید برای افزایش و پایداری انرژیتون برای یادگیری زبان؟
سوم؛ اینکه کار نادرستی انجام دادید که بخواید تغییرش بدید تو این نیمه؟
چهارم ؛چه برنامه کلی برای شش ماه دوم سال دارید هم زبان هم غیر از اون؟
پنجم؛ برای تقویت مهارت اسپیکینگ تون چه تدابیر و ترفندی رو انجام دادید؟ و نتیجه مثبت و ارزیابیتون چی بود؟
ششم ؛برای اینکه فضای تالار پر انرژی بشه چه پیشنهادهایی دارید؟

4 پسندیده

سلام.

یکی از دلایل میتونه این باشه که این مطالب خوب و چالش ها کمتر توسط کاربران زبانشناس دیده میشن. چون فقط توی تالار مطرح میشه و در خود نرم افزار خبری ازش نیست. من سعی میکنم که از این به بعد مطالب مهم تالار رو در اپلیکیشن زبانشناس هم قرار بدم تا افراد بیشتری مشارکت کنن.

البته نیازمند این هستیم که کلا داخل اپلیکیشن بخش پیغاها رو حرفه ای تر کنیم تا بتونیم بهتر ازش استفاده کنیم.

7 پسندیده

سلام,
چه خبر خوبی دادید اقای ناصری و چه ایده خوبی, تا شما مطرحش کردید یاد اپلیکیشن چینی tpo ها افتادم در بخش لیسنینگ, افراد شرکت میکنن, لایک میکنن و خیییلی انگیزه خوبیه برای مشارکت و رقابت بچه ها با هم.
و حالا اگر این اتفاق تو یه بخشی بیفته که البته جزییاتش رو باید روش فکر کرد, تا مشارکت ها بالاتر بره, هم انگیزه زیاد میشه هم تالار پرانرژیترو تعداد افراد بیشتر میشه.

3 پسندیده

سلام خدمت آتوسا خانوم عزیز.

والا موافقم با شما. بچه ها تنبل شدن go%20on

Sorry

پیشنهاد من اینه وظایف بین اعضا تقسیم شه.

یعنی هر یک تا دو نفر یک چالش رو به عهده بگیرن.

قبلا هم عرض کردم که اینکه وظیفه وار بهش نگاه بشه هم خوب نیست. مثلا اینکه مثلا آتوسا خانوم وظیفش از این به بعد اینه که فلان چالشو بزاره. یا مثلاً خدایی نکرده یه روز از گذاشتنش خسته شه.

اون چالش به کل میشه برای اون یک یا دو نفر. اونا با هم بشینن مشورت کنن. و اون چالش رو زنده نگه دارن. یعنی مثلا چالش دیسکاشن یا WSD یا … ببینن آقا چشه.

به جای اینکه همون روند تکرار بشه و هی تاپیکا ساخته شه و هیچکی شرکت نکنه. یه ایده ای ریخته شه که دوباره بهش توجه شه و مردم بیان تو تاپیک. چون چیزی که مشخصه اینه که باید در وهله اول مردم رو آورد داخل تاپیک. خب وقتی مثلا من ببینم این چالش روندش تکراری شده هر هفته هم به یک شکل پیش میره، خب به احتمال قوی بیخیالش میشم. تاپیک جدیدم زده شه با موضوع جدید نمیرم توش چون میگم کی حال داره بابا Yawn

چیزی که من برای امسال در نظر دارم رو حقیقتش نمیتونم فعلا بگم. چون سکرته ( اوه کامبیز میخواد زن بگیره whistle )

ولی خبری که میدم اینه که تا پایان سال یه کتاب ترجمه میکنم و یه چند تایی مقاله خواهم نوشت. که یه کوچولو بشم همون کامبیز سابق he%20he%20he

از هفته دیگه هم میرم باشگاه Yeah

مکالمه ام از این رو به اون رو شد. 101

الان کلی پاتنر دوست داشتنی و راضی دارم که با هم داریم خوش میگذرونیم.

مکالمه بدون شک بهترین کمک کننده من برای تداوم زبانیم بوده.

و صد البته اپلیکشن های جدید. مثل زیبوک که کمک کرد دوباره به کتاب خوندن روی بیارم

آره. کم یاد گرفتم این چند ماه. خیلی کم. که خب بیشتر کار کردم. در نتیجه افسرده شدم.

این نیمه قراره بیشتر رو خودم کار کنم.

thinking

بالا گفتم Grin

مکالمه مکالمه مکالمه 15

این کاریه که من میکنم.

پیشنهادمم اون بالا دادم.

محیط تالارم پر انرژی میشه همه چی به مرور. Grin

شما پایه اید؟ 101

6 پسندیده

پیشنهاد خوبیه, که اگر یک نفر نتونست به هر دلیل, شخص دیگه بزاره.

بررسی و نقد لازمه, برای بهتر کرزن و حضور بیشتر بچه ها در چالش, و همینطور ایده دادن و تنوع در چالش.

:ok_hand:

برای همین من از همگی کلیات رو پرسیدم نه جزییات رو.
:sunglasses::sunglasses:ادمو کنجکاو میکنید! :roll_eyes:

عااالیه, و واقعا جای مقاله هاتون مدتیه خالیه. :heart_eyes::heart_eyes:

به به, این بهترین خبر بود به نظر من, عااالیه, خوشحالم که دستتون بهتر شده و اماده اید برای باشگاه رفتن, ما رو بی خبر نذارید از تجارب باشگاهیتون. :wink:

بله.
براتون ارزوی موفقیت و سلامتی دارم, :bouquet:

3 پسندیده

سلام اتوسا جان ممنونم از یاداوری
حقیقت با استاد ناصری در حال تبادل نظر هستیم تا ان شا الله یه جهشی در چالش ها خصوصا دیسکاشن و wsd داده بشه. و صد البته باید ماهیت چالش ها مدام تغییر کنه و جذاب تر شه. که این امر شدنیه اگه دوستان همراهی کنن .5

اره خب 6ماه اول سال اونجوری نبود که می خواستم و صد البته خودسازی رو فراموش کرده بودم که قطعا برای نیمه دوم سال تغییرات زیادی رو خواهم داشت Shy

دوتا هدف مهم دارم یکیش در حیطه زبانه و دیگری در حیطه اقتصادی و مالیه. که خب ایشالاه اینو باید گزارششو پایان سال بدم. چون به عمل کار برآید Yeah
کلاس ورزش و کلاس عربی هم که تو برنامه هست

صد در صد مکالمه کردن تاثیر بسزایی داره. مکالمه با یه پارتنر خوب @YoKambiz . اشاره مستقیم نمیکنم clap
همه چی یه طرف مکالمه یه طرف 15 مکالمه باعث میشه با گذشت زمان ذهنتون به انگلیسی فکر کنه و بتونه در موقعیت های واقعی حساب شده عمل کنه

والا پیشنهاد کافی نیست . حرکت لازمه :grin:
چون مشکل کمبود ایده و خلاقیت نیست مشکل تنبلیه جانم.
پس اگه دوستان اماده تغییرن بسم الله :white_flower::white_flower::cherry_blossom::cherry_blossom:

افرین دقیقا :grin:

مبارکه ایشالاه همیشه تو اوج باشین flower

4 پسندیده

واقعا همینطوره, چون از یکنواختی در میاد.

موفق باشی عزیزم, عااالیه

تا جاییکه میدونم اهل عمل هستی با انرژی و حرکت

عالیه, ورزش رو که خییییلی توصیه میکنم,

خب کسی که کمتر فعاله باید برنامه بریزه و فعالیتش رو بیشتر کنه, امیدوارم حضور بیشتر همه رو تو چالش ها ببینیم.

3 پسندیده

سلام اتوسا جان
ممنون از پیگیریت :tulip:

من اینو خیلی بیشتر از استفاده از تنبلی میپسندم :ok_hand:
بالا بودن مشغله دلیل مهم بر کم شدن فعالیته

من از ۶ ماه اول سال ۵۰ درصد رضایت رو دارم. اون ۵۰ درصد بقیه هم به خاطر تلف کردن وقت برای مسائل کاملا بی اهمیت و نادیده گرفتن اهدافم بوده که حتما جبران خواهد شد :blush:

برای زبان من بعد از مصاحبه یک سری راهنمایی ها از دوستان عزیزم دریافت کردم که خیلی ازشون ممنونم. اول ی مقدار پیش میبرم و اگر اوکی بود اعلام میکنم.
مکالمه رو هم همچنان در برنامه دارم.

قطعا آدم از تجربیاتش درس های زیادی یاد میگیره.در حیطه غیر زبانی درس مهمی که گرفتم سعی در کنار گذاشتن زودباوری بوده و هنوزم هست :grinning:
حیطه زبان هم ایرادات کار خودم رو پیدا کردم. الان خیلی بهتر میدونم باید چه برنامه هایی حذف و چه برنامه هایی اضاف بشه

فقط تمرکز رو هدف اصلی و لاغیر :grinning:

اینم که بالا گفتمش :joy:

اینا رو سعی میکنم آخر اسفند بریزم رو دایره
چون این باور منه :point_down:

مکالمه با ی پارتنر درجه یک :clap::clap::clap::clap:
تا الان که راضی ام. ایشالا که مربی هم راضی اند :grin:

به نظرم پیشرفت دوستان تالار میتونه باعث پرانرژی شدن فضا هم بشه
هر از گاهی پیشرفتاشون رو در قالب ویس بشنویم عالیه
مثل شرکت در چالش لتس تاک :ok_hand:

5 پسندیده

سلام فاطمه جون, بله, یکی از علتهاش مشغله زیاده دوستانه

برای همه ما بنوعی هست و گاهی این لحظات رو باید پذیرفت مهم حرکت دوباره ست که شما انجامش دادید.

همه ما دلمون میخواد باور کنیم اون چیزهایی رو که پیش فرض ذهنمونه, اتفاقا ازش در جهت تحقق اهدافت بهره ببر, نیازه که بهش جهت بدی همین,

انتخاب درست ترین و مناسبترین مسیر از بین مسیرهای دیگه

باور درستیه

حتما راضین, موفق باشی عزیزم

ایشاله دوباره شاهدش خواهیم بود.

4 پسندیده

سلام به همه و دوست عزیزم خانم آتوسا.
دیدم دوستان از برنامه هاشون صحبت کردند من هم بر نامه ام رو بگم. البته از اهداف قبلی که داشتم به تعدادیش رسیدم که درصد رضایتم ۶۰ درصد هست.
من پائیز رو پاییز طلایی نامیدم چرا که اهداف جدیدی در زندگی وارد کردم که تاثیرات طلایی میتونه در زندگیم داشته باشه. برنامه هام کلی میگم در حیطه زبان: تقویت مکالمه و دریافت خروجی هست در کنار اضافه کردن ورودی
در حیطه کار: تلاش کنم تا بهترین باشم و اهداف درازمدتتم را محقق کنم. با اعتقاد به این جمله استیو جابز “نادان باش اما جستجوگر” کارم رو پیش ببرم
در حیطه زندگی: به گونه ای باشم که اولویتهای شخصی ام مرا از اولویتهای زندگیم دور نکند. و ایجاد محیط شاد و بدون استرس برای همسر و دخترم
خیلی کلی و خلاصه
موفق و شاد باشید :rose:
در خصوص شرایط تالار هم موافقم حیف هست این شرایط تداوم داشته باشد باید به گونه ای تبدیل بشه که بخش موثری از ورودی و خروجی های زبان در تالار با چالشهای مفیدش دریافت شود.

5 پسندیده

سلام, چقدر خوب

خلاصه ولی در تمام ابعاد زندگی, ایشاله پاییزتون طلایی سپری بشه و در کل نیمه دوم سال رو با رضایت بیشتری سپری کنید.

ان شا الله, با حضور شما و بقیه دوستان باعث حرکت و انرژیه بیشتری در تالار شاهد باشیم.

2 پسندیده

به به.
موفق باشید.
من از مرداد ۹۶ تا مرداد ۹۷ موفق شدم نزدیک به ۱۸ کیلو کم کنم !
یکی از برنامه های من اینه که سال تحویل ۱۳۹۸ انشاالله بتونم عدد و زنم رو ۲ رقمی کنم😎
من روزانه ۴ الی ۵ کیلومتر پیاده روی دارم.
برنامه غذایی هم از دکتر عزیزی در کلینیک بهکام یزد گرفتم.

توی زمینه کاهش وزن اگر دوستی کمکی خواست توانایی مشاوره (با تحقیق و تجربه شخصی و مشاوره پزشک) دارم.

5 پسندیده

خدا قوت
دست مریزاد

واقعا لذت می برم، هر گوشه این تالار را که نگاه میکنم، یه تاپیک دوست داشتنی و مطلب جالب داره.:heart_eyes::hugs:

و صد البته دوستانی خلاق، شاد، مهربان و فعال.:blush:

اهداف من در سال ۱۳۹۷ :
۱. رسیدن به سطح مورد نظر در مکالمه زبان انگلیسی و کسب آمادگی جهت دریافت مدرک آیلتس در سال ۹۸ :sunglasses:.
۲. رسیدن به وزن دو رقمی تا قبل از لحظه سال تحویل.
۳. خیلی دوست دارم از نظر کاری، لژیونر بشم :wink: (بتونم چند ماهی توی یه کشور دیگه کار کنم و آماده مهاجرت بشم :wink: )

4 پسندیده

چاکرم

فوق العاده ست
موفق باشید :clap: :clap: :clap:

ایشالا :sweat_smile:

اون موقع که لاین پست رو نوشتم وزنم 85 کیلو بود که نسبت به قدم که 188 مناسب به نظر میاد
الان دارم تلاشم رو میکنم 80 کیلو بشم

10 کیلو کمتر از 85 دیگه خیلی لاغر میشم، همون 80 راضیم

ممنون، حتما ازتون کمک میگیرم :pray:

3 پسندیده

بابا ماشاالله شما که تقریبا مدل هستید با این تفاسیر:blush::hugs::wink::sunglasses:

2 پسندیده

خخخ شما لطف دارید
به پای تیپ شما نمیرسم

3 پسندیده

سلام, بسیار عالی, قطعا با تلاش و همت و تداوم به خواسته هاتون خواهید رسید, ممنون برای اشترک گذاری اهدافتون.
موفق باشید و اگر دوست داشتید ما رو بی خبر نزارید از روند تلاشهاتون. :bouquet:

3 پسندیده

سلام به همه؛ چقدر تالار این روزها کم انرژی شده :disappointed_relieved:
اسفند سال گذشته ما تاپیکهای اینچنینی داشتیم. ولی امسال…

6 پسندیده