تیم ترجمه زبانشناس - رنکینگ و شیوه محاسبه امتیاز

سلام به همه

خیلی خب دوستان.

از اونجاییه که ما مدتیه در تیم زبانشناس مشغول هستیم و ویدئو ها و مقالات خوبی هم کار کردیم. الان بر این شدیم منابع زبانشناس هم گاهاً یه زمانی بزاریم و ترجمه کنیم.

واسه همین حجم کارا بسیار بالا رفت و یکم نظم کم شد.

و صد البته دوستانی که تلاش می کردن بعد از اینکه تاپیکو میزدیم، اسمشون به خاطرات می پیوست.

واسه همین من یه سیستم کوچیک ایجاد کردم، که هم دوستانی که مشارکت می کنن رو در این لیست داشته باشیم و بدونیم چقدر دوستان مشارکت می کنند ( تا بیشتر قدردانشون باشیم)

و صد البته یه سیستم منظم برای کارهامون در نظر بگیریم.

زیاد تئوریک توضیح نمیدم. اجازه بدید با تصویر منظورمو بهت برسونم.

خب این جدول هم گروهی های گرامی ایه که در تیم ترجمه اعلام امادگی کرده بودند و همکاری کردند.

تمامی این فعالیت ها بعد از تشکیل گروه هستند و قبل از اون در این جدول قرار نگرفته.

در این جدول فعالیت هایی که تا به الان انجام دادیم نوشته شدن که بنا به ارزش و زمانی که صرف هر کدوم میشه من به شکل زیر طبقه بندی کردم.

ترجمه منابع کوتاه ( 1 امتیاز)

این منابع معمولا یک صفحه هستند، و زمان بسیاری نمی طلبن و میشه نهایت در یک روز انجامشون داد.

ترجمه منابع متوسط ( 2 امتیاز)

این منابع معمولا بیش از یک صفحه ولی کمتر از 5 صفحه اند. معمولا فایل های صوتی این منابع 20-30 دقیقه هستند.

ترجمه منابع بلند ( 3 امتیاز)

هر منبعی که از دو مورد بالا بلند تر باشه و صوتش از 30 دقیقه بیشتر باشه شامل این موارد میشه.

همکاری در مقالات ( 3 امتیاز)

تمامی پروژه های گروهی و تمام دوستانی که در یک مقاله مشارکت می کنند سه امتیاز میگیرند. این مقالات می تونن در زیر شاخه های انگیزشی و آموزشی قرار بگیرند.

همکاری در ویدئو ها ( 2.5 امتیاز)

تمامی ویدئو های آموزشی و انگیزشی که در گروه کار میشه. دوستانی که در هر ویدئو سهمی داشته باشند همگی این امتیاز رو میگیرند.

همکاری در کتاب ( 25 امتیاز)

معمولا کتاب ها رو دو تا سه نفر حداکثر کار می کنن که حداکثر دو مترجم خواهد داشت. کتاب ها از اونجایی که بسیار کار میبرن برای همین ترجمه یک کتاب امتیاز بسیاری خواهد داشت.

همکاری در آمادگی و ارسال منابع به اپلیکیشن (3 امتیاز)

تمامی دوستانی که منبعی رو آماده کنند و برای تیم زبانشناس بفرستند شامل این موارد می شوند. این منابع می تونه پادکست ها، داستان ها، ویدئو ها باشه.

اگه ویدئویی ترجمه شده در گروه به اپلیکیشن ورود کنه 3 امتیاز هم از اون سمت دریافت میشه.

تمامی این ضرایب و تعداد همکاری ضرب خواهد شد و امتیازی دریافت خواهید کرد. این امتیاز وارد بخش رنکینگ خواهد شد و شما در جدول قرار میگیرید ( به صورت زیر)

و صد البته که از مزایای اون هم بهره خواهید برد. چون خبرای خوبی در انتظار کاربران فعال زباشناس هست :grin:

و در آخر هم هر دوره ای که کار می کنیم یه جدولی به شکل زیر خواهد داشت. این دوره هم لیستش با اتمام هر درس آپدیت و ارسال میشه. اون شخص ترجمه رو به سایت زبانشناس میفرسته و به نام خودش اونجا ثبت میشه

اسم هر کسی که جلوی درس بخوره دیگه، شخص دیگه ای با اون درس کار نداره. اون درس واسه همون کاربر محترم هستش. مگر اینکه کاربر انصراف بده تا شخص دیگه ای جایگزین بشه.

تمامی ترجمه ها در پی وی انجام میشه. یعنی من یه تاپیک خصوصی میزنم و دو نفری ترجمه رو انجام میدیم. اگه دوست دیگه ای دوست داره در کنار من به کار نظارت مشغول بشه لطفاً بگه ( ترجیحاً دارای سطح خوبی باشه)

پس نگران نباشید. شما تو ترجمه تنها نخواهید بود.

و این بود پایان داستان

نظرتون رو دوست دارم بدونم. پیشنهادی داشتید حتما بگید.

16 پسندیده

بسیار عالی. یک مذاکره عالی که هر دو طرف برنده هستن.برد_برد
متشکر. :smile::smile::wink:

3 پسندیده

من نظارت میکنم برار
منم بذار تو لیستت :blush:
البته کارهای دیگه رو هم پایه م برای انجامش

6 پسندیده

سپاس از شما من درس ۲۵ یا ۲۷ رو انجام میدم چون واقعا علاقه دارم بهشون
البته هر دوروهم میتونم انجام بدم

5 پسندیده

چه کار عالیه قرار هست انجام بشه، هر چند تا الان فرصت همکاری نداشتم ولی از بسته قدرت به هیچ وجه نمیشه گذشت حدود ۹ ماه باهاش زندگی کردم، درس گرفتم، حتی بعضی درسهاش زمانی بود که گویا تمام کائنات از جمله اپ زبانشناس و بسته قدرت دست به دست هم داده بودند که تمام انرژی های منفی رو در زمانی که میبایست دور بشه. شاید باور نکردنی هست من زمانی که در شرایط روحی بدی بودم دقیقا با دوره شکرگزاری، قانون جذب آشنا شدم همزمان درس عامل کشش بودم و همه اینها باعث شدند که بتونم با مشکلاتی که مدتی درگیرش شده بودم غلبه کنم. لذا من حتما از درس ۱۳ تا ۳۰ رو هستم. و درس کایزن و فلسفه تائو
هر چند میبینم آقا کامبیز قابل ندونستن و رو کمک ما حسابی باز نکردن :disappointed_relieved: :joy:

8 پسندیده

سلام
چه منظم شد
ایول :clap::grin:
من که همچنان مشغول ترجمه کتاب راه زبان شناس هستم و الان اولویت با اتمام اونه که یکم زمان بر هست
برا منابع بعدی فعلا نمیتونم تصمیمی بگیرم ولی مشارکتم در تیم ترجمه قطع نمیشه :grin:

راستی طبق این راه زبان شناس جز فعالیت قبلی حساب میشه‌.درسته؟

4 پسندیده

سلام بر مرد همیشه فعال زبانشناس @YoKambiz.
دروس 2 و 3 (چون مکمل هم هستن) رو اگه میشه بزار واسه من.شاید به این هوا دوباره خوندن زبان رو شروع کردم.:wink:

2 پسندیده

صد در صد :grin::grin:

ایول

پس حله

الان یه پی ام خصوصی برای محدثه خانوم بفرست. که کارو شروع کنید

تو پی ام :

1. لینک درس 27 قدرت تو سایت zapp.ir
  2. متن انگلیسی

بعد محدثه خانوم زحمت بکشن هر بخشی که قصد دارن ترجمه کنن رو نقل قول بگیرن و ترجمه کنن. پست هم دانشنامه باشه.

بعد اگه سوالی چیزی بود تو اصلاح کن واسشون که ایشون بعد از اتمام بزارن تو لینک zapp.ir

نههه بخدا این چه حرفیه

این از زمان تشکیل گروه بوده و دوستانی که تو پروژه ها شرکت کردن یا همین الان یکیو به عهده گرفتن. واسه همین اسم شما رو یادم رفت بزارم

الان اسم شما رو وارد کردم :grin:

فلسفه دائو کایزن رو فعلا زدم به حساب شما :grin: تا بعد اتمام ببینیم چیا میمونه :rose::rose:

پاینده باشید خانوم نیکنام گرامی :rose::rose:

بسیار عالیه :grin::grin:

چون هنوز بیرون نیومده جز جدیدا حساب میشه.

بلافاصله به پایان رسید میاید صدر جدول :joy::joy::joy:

خسته نباشید :rose::rose::rose:

سلام آقا مهدی عزیز

آقا چرا خبر بد میدید آخه :grin: چرا گذاشتید کنار؟

ایشالا دوباره با قدرت بخونید. چشم من دو تا درسو به اسم شما زدم.

7 پسندیده

بسیار ممنون آقا @YoKambiz عزیز…

2 پسندیده

اقا کامبیز درس اخر روهم من میتونم به عهده بگیرم

2 پسندیده

چه لحظه ای ثبت کنم من :sunglasses::joy::joy::joy:

1 پسندیده

اقا تا پر نشده قدرت منم چند تا رو انتخاب کنم .اینکه نشد. همه خوباش رفت. :smile:
من میخوام یه چالش برای خودم ایجاد کنم لطفا درس کوچک زیباست رو برای من اکی کنید.درس سختی بود برام.و درس قدرت خواندن.این درس رو خیلی دوسش دارم.
متشکرم

4 پسندیده

کار شما همیشه عالیه
میبینم که امتیاز من صفره در جدول :sweat_smile:

1 پسندیده

ما اگه بخوایم تو این بخش همکاری داشته باشیم چه جوری باید اقدام کنیم؟؟؟ :blush::blush:

1 پسندیده

سلام بر استاد گرامی
بسیار هم عالی :ok_hand::ok_hand:

فقط من نمیدونم چرا امتیازم صفره؟!!! :weary::sob::sob::sob:

نظم بیشتر + تعهد + رقابت ( البته جنبه یادگیری و رفاقت ) = همون خبرهای خوب :joy::joy::heart_eyes:

2 پسندیده

این برا قبله همشهری،

2 پسندیده

من دیدم چی نوشتید :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 پسندیده

خب از همه دوستان دفاع کردم :grin::grin::grin:
فکرم نمیکردم یکی در کمین تاپیک نشسته :joy::joy::joy:

4 پسندیده

image

:crazy_face::crazy_face::crazy_face:

3 پسندیده

آقا اجازه کی سطح ما به اون حد رضایت شما میرسه که کتاب ازتون بگیریم برا ترجمه :grin::grin::grin:

4 پسندیده