یک ماه تعطیل کردن زبانشناس o_O

زهرا جان منم حرفای آقا کامبیز رو تایید میکنم، کلاسی برو که کلاس باشه نه سیستم آموزشی ما :rose::rose::rose:

و اما استاد کامبیز @YoKambiz چقد حرفای شما دلنشین و توجیه پذیره :rose::rose::rose:

5 پسندیده

شما باید از همین حالا تصمیم جدی خودتون رو بگیرید.

زبان شما متکی به کلاس نیست. بلکه به شماست.

اینکه شما مدرسه رو دلیل بر عقب افتادن زبانتون میدونید اشتباهه. چرا که شما چشمتون به کلاس دوخته شده. برای همین برنامه هاتون همه بهم میخوره.

ولی مطالعه مستقل این امکان رو به شما میده هر جا و هر زمان و شرایطی خودتون مطالعه کنید. نیازی به انجام تکالیف ندارید.

یکی از فاکتور هایی که برای موفقیت در زبان نیاز دارید ثبات هستش. یعنی هر روز بلا استثنا مطالعه کنید.

فاکتور های بسیار دیگه هم هستند که میتونید در زیر مطالعه کنید:

و صد البته مقالات بسیاری هست که میتونه به شما کمک کنه که در لینک زیر موجوده:

شما این روش رو پیش بگیرید و با هدف و برنامه پیش برید، نه تنها از دوستاتون عقب نمیوفتید بلکه 5 برابر ازشون جلوتر هم خواهید افتاد :slightly_smiling_face: تضمین میکنم.

ضمناً من اشخاصی رو میشناسم که در کلاس ها موفق بودن. یه شخصی بود 8 سال کانون میرفت. میتونست صحبت کنه؟ بله می تونست ولی نه اونقدری که 8 سال براش میطلبه، من تنها در یک سال و نیم دو برابر بهتر از اون قادر به مکالمه ام.

مثالی میزنم. شما یه بازیکن معمولی مثلا من رو در نظر بگیرید. من رو بزارید تو لیگ برتر ایران بازی کنم. بازی تو لیگ برتر اونم به مدت 8 سال منو فوتبالیست خواهد کرد. چون 8 سال تو لیگ با بقیه بازی کردن، آدم هیچی بارشم نباشه شوت زدن و پاس دادن رو یاد میگیره. ولی سوال اینجاست آیا منو یه فوق ستاره میکنه؟ مثلا مسی یا رونالدو میشم؟

محاله ممکنه بشم.

چون اونا مستقل تمرین میکنن، تو باشگاه تمرین میکنن، حرفه ای زندگی میکنن، هدف دارن، برنامه دارن، و دائماً چالش هایی که وجود داره رو پشت سر میزارن و دائماً سعی دارن رشد کنن.

آیا همه بازیکنا از اسپورتینگ لیسبون موفق شدن؟ آیا هر کی از لاماسیا بارسلونا اومد بیرون موفق شد؟ خیر.

اون شخص هستش که موفقیتش رو تعیین میکنه نه مکان، نه موقعیت، نه هیچی.

پس به جای نگرانی، حالا وقتشه برنامه هاتون، اهدافتون، زبان رو تو دستای خودتون بگیرید و براش خودتون تلاش کنید و دنبال بهونه نگردید.

9 پسندیده

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون :smiley: الآن میرم مقاله هایی که گذاشتید بخونم :slight_smile: ولی اگر بخوام خودم بخونم شاید نیم ساعت بیشتر نتونم! اینجوری آیا تاثیری هم تو یادگیری داره؟

2 پسندیده

البته آخر هفته ها خیلی بیشتر شاید بتونم . منظورم اینکه شاید زیاد وقت نکنم مثلا امتحانی داشته باشیم…

1 پسندیده

راستی من دلم می خواد تو چالش شدتتون شرکت کنم😕 می تونم به جمعتون اضافه شم؟ هرچند که نمی تونم اون همه بخونم ولی سعی مو میکنم که هر روز بیشتر بخونم

2 پسندیده

نمیدونم انصافا چجوری حساب میکنید 30 دقیقه میشه :grin:

تو چالش هم بله تشریف بیارید برای همه آزاده شرکت کردن :clap::clap::clap:

2 پسندیده

دوران مدرسه ( برا دانش اموزی که واقعا درس میخونه ) واقعا سخته زبان خوندن خدایی :frowning:

4 پسندیده

امروز که حساب کردم حدود دو ساعت شد ولی حدس میزنم که تو دوران مدرسه حالا نیم ساعت یا ۴۰دقیقه بتونم:confused: واقعا بیشتر نمیشه مگر اینکه برنامه ریزیمو درست کنم و بهتر از زمانم استفاده کنم:grin::joy:
.
.
.
نمی دونم این مشکل فقط برای من هست یا نه ، وقتی میرم توی قسمت شنیدم که امروز چقدر خوندم کمترین مقدار توی خط عمودیه رو میزارم رو بیست دقیقه تا دستمو میزارم باز عددا تغییر میکنه نمی دونم باید چیکار کنم تا همونجوری بمونه😢

3 پسندیده

:grin::grin: تا حدودی… با این همه درسو مشقو و جزوه و امتحان و کتابای تکمیلی:cry::cry:

2 پسندیده

ببخشید :grimacing: :sweat_smile: من بخوام تو چالش شدت پیام بدم که نمیشه چجوری اون همه پایین برم:sleepy::disappointed_relieved: دو هزار تا پیام رو باید رد بکنم تا به آخرین پیام برسم:cold_sweat::disappointed: و اینکه من بلد نیستم چجوری عکس باید قرار بدم:grimacing::astonished::scream::grin::sweat_smile:

3 پسندیده

ایول! من تو همین شرایط بودم و کلاس دهم میرم الان. ببین هشتم درس هاش خیــــــــــلــــــی راحته منم تو مدرسه تیزهوشان خوندم به جز دو تا فصل فیزیک بقیه اش تکرار هفتمه!!! فقط نری کلاس ها!!! بیا عوضش زبان با زبانشناس بخون.

3 پسندیده

واقعا؟ پس خیالم راحت شد دیگه… تاحالا از چند نفر پرسیدم هشتم چجوریه گفتن خیــــلی راحته حالا شما هم که گفتین راحته صد در صدی مطمئن شدم:smiley::grinning_face_with_smiling_eyes:

به نظر خودم زبان شناس از این لحاظ بهتره چونکه کلاس خشک و خالیه چند تا کلمس بعد سی دی رو میزارن و… چیزایی هست که زبان شنلس هم داره و خیلی هم بهتره.

3 پسندیده

اون به مرور بیشتر و بیشتر میشه

به مرور زمان زبان تبدیل به یه عادت روزانه میشه جوری که حداقلش 1 ساعت یا 45 دقیقه رو دیگه نمیشه نخوند

حداقل برای من که اینطور بود

2 پسندیده

روش اشتباهی که میگین چی بوده ؟؟

مگه همون روشی رو که ای جی میگه رو انجام نمیدادین(تکرار دروس به مدت یه هفته یا بیشتر)؟؟

1 پسندیده

عب نداره. منو بگو که کل تابستونی که می خواستم برم نهم رو قدرشو ندونستم!! الان تو خیلی جلویی پسر!! من آرزو داشتم توی شرایط تو باشم! برو ببینیم چه می کنی!! الان تو در بهترین موقعیت هستی
:+1::ok_hand:

1 پسندیده

اینا رو بی خیال. من (ما) خودم آخر این کارام!! بدون دلیل امتحان لغو می شد (می کردیم)!!! حالا این که خوبه! اینا رو بیخیال تو واسه خودت می خونی مگه می خای کنکور بدی از اونا عقب میوفتی!! فلانی جلوتر از تو چه بهتر!! اگه مشکل داشتی میتونه کمکت کنه!! افتخار کن که توی کلاستون یکی مثل اون انگلیسیش بهتره!! اینجا رو یه نگا بنداز . تو هم تا نهم خودت مسلط میشی نگران نباش الان مهمه که تصمیمتو بگیری.

1 پسندیده

روزی نیم ساعت بسه.

دقیقا

شما نرم افزار رو آپدیت کردین؟؟

احسنت. البته خداییش ریاضی تکمیلی اونهمه بد هم نیست ها. ولی خوب وقت می زاره زبان بخونی

1 پسندیده

من آدم میشناسم 14 ساعت در روز کار میکنه ولی دو ساعت زبان هم میخونه

فکر نکنم مدارس بیشتر از کارگری انرژی بگیره. :grin:

رو لینک زیر کلیک کنید

رو علامت image بزنید و عکستون رو انتخاب کنید و ارسال کنید.

اگه همچین گزینه ای ندیدید پایین باکس یه قسمت هست نوشته بارگزاری. اونو بزنید

4 پسندیده

اصلا نمی دونم چرا مدرسه فرق داره

1 پسندیده

واقعا ادم افتخار میکنه به وجود همچین افرادی, که هم زحمت میکشن و هم زبان میخونند, همین جمله خودش انرژیه زیادی میده به همه. ایشاله موفق باشن.

4 پسندیده