چالش وبلاگ terme.javadi4878 چیست بالاتر از شادی ؟

اختیار داری عزیزدلم چرا شرمنده میفرمایند شماتاج سر هستیند و اصلابحث تلنگر زدن نبود و بحث دلتنگی بود و خالی بودن جاتون وچالشتون در تالار.
مطمین باشید من وبقیه ی دوستان از دانستهاتون استفاده میکنیم:rose::rose:
بی شک منتظر رونق دوباره ی صفحتون و حضور پررنگتر و پرشور و نشاط ترتون در تالار هستیم:rose::rose::rose::rose::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart::heart:

1 پسندیده

پارتنر انگلیسی بله یا خیر

images

اوایل که وارد تالار شده بودم تازه با عبارت پارتنر انگلیسی آشنا شدم و اینکه وجودش برای پیشرفت یکی از مهم ترین مهارت های زبان که همون قدرت مکالمه است مهمه.سایتهایی هم در این زمینه معرفی شده بود مثل سایت آی تاکی و امثالهم که بهشون سر زدم ولی از اونجایی که هنوز به این اعتماد به نفس نرسیده بودم که می تونم با یه خارجی حرف بزنم بی خیال می شدم .
تا اینکه بالاخره جرئت کردم و اولین بار با یه آقای کلمبیایی صحبت کردم. ناگفته نماند که در این مسیر مدیون گوگل ترنسلیت هم هستم :sweat_smile:
تجربه ی فوق العاده ای بود هم صحبتی با افرادی که هم زبونت نبودن ولی می تونستی باهاشون ارتباط بگیری -حرفاشونو بفهمی -احساساتی مثل خنده یا غم و موافقت یا مخالفتتو عنوان کنی.
ازتفاوتهای فرهنگیشون با فرهنگ خودت مطلع بشی و از کشورت براشون بگی .
همه و همه باعث میشد از اینکه پا تو مسیر یادگیری زبان گذاشتم خوشحال باشم و به خودم ببالم. البته که در این مدت مهارت مکالمه هم درمن تقویت شد.
ولی نمیشه منکر این حقیقت شد که در کنار این همه مزیت این روش یادگیری معایبی هم داشت:

1. خیلی کم پیش می آید که با فردی به صورت بلند مدت در تماس بود به دلیل اختلاف زمان یا مشغله هایی که در طول روز برای هرکدوم پیش می آید.
  2. بعضی افراد با هدف یادگیری و صرفا مکالمه اونجا نیستن
  3. پیداکردن کسی که هم سطح خودت در مبحث زبان باشه یا از خودت بالاتر کار آسونی نیست و البته گاهی اونها مایل به ارتباط با شما نیستن.
  4. ممکنه هردفعه با یه فرد جدید ارتباط بگیرین و این باعث میشه هر دفعه حرف های تکراری گذشته راجع به آب و هوا - خانواده - تحصیل و شغل مطرح بشه و کم پیش میاد که موضوع جدیدی مطرح بشه.
  5. این نوع ارتباط به شدت اعتیادآوره جوری که در طولانی مدت متوجه می شین بدون اینکه هیچ ورودی از اطلاعات و لغات جدید داشته باشین فقط خروجی دارین درصورتی که این دو باید در کنار هم باشن تا پیشرفتی دست بده.
    این شدکه من بعد ازماه ها مکالمه با افراد غیرفارسی زبان به این نتیجه رسیدم که داشتن یک پارتنر انگلیسی فقط تازمانی می تونه کمک کننده باشه که به شما این اعتماد به نفسو بده که بله
    شما می تونین منظورتونو انتقال بدین وگرنه بهترین راه تقویت مهارت مکالمه از نظر بنده حقیر :
  6. خلاصه گویی پادکست ها
  7. تکرار دیالوگ انیمیشن ها و فیلم ها
  8. شرکت در چالش های زبانشناس همراه با ضبط کردن صدا
    هستن.
    البته هرکسی تجربه ای در این زمینه داره و من هم فقط تجربمو عنوان کردم :upside_down_face:
    خوشحال می شم موافقت یا مخالفت و همینطور تجربتون از این مسیر رو در میون بزارین.
    ممنونم :rose::rose::rose:
    @Farzad_Poodineh
    @pari
    @YoKambiz
    @a.bayani
    @afarkhani
    @fdoosti
    @Gheidar1
    @hunter_110
    @hossein_mahmoodi
    @farokhvand
    @fatemeh74
    @hnaseri
    @R.min
    مشارکت مشارکت مشارکت :bouquet::bouquet::bouquet:
22 پسندیده

سلام عزیزدلم
صبحتون به قشنگی عطرگلهای بهارنارنج
من هم باشماکاملاموافقم و چت کردن باافراد متعدد اینهم در چنین مکانهای که افراد ثابت نیستندومشخص برای یادگیری زبان غالباحضورندارند ومکالمات تکرارهستندمسلمانتیجه ای که به دنبالش هستیم رو بهمون نمیده واعتیادآور هم میشه
ومن هم بشخصه خودم تجربه کردم
وبهترین مکان همین جا در تالار و شرکت در چالشها وپادکستها و wsd ها و مینی استورها وگسترده خوانی ست ولاغیر
تالار دنیای رنگارنگی ست که نمیشه جای دیگه مثلش رو برای تقویت زبان پیدا کرد
وصددرصدصبحتهای شماروتاییدمیکنم:rose::rose::rose:
ومن هم به کسی پیشنهاد نمیکنم در جای دیگه دنبال کسی باشه.
بازهم نظرهرشخصی قابل احترام:rose::rose::rose::rose:

7 پسندیده

خیـــلی ممنون ترمه جان :blush:
دوس داشتم تجربیاتت رو در رابطه با پارتنر انگلیسی زبون👌
والا من ادم کم تجربه ای ام در رابطه با زبان آموزی!
ولی در حد همین یک ماهی که اینجا هستم، فک می کنم که “برای من” تمرکز، تعادل و بطور مستمر لقمه های کوچیک برداشتن جوابه!

6 پسندیده

مثلا من همزمان با داستانهای کودکانه یه هو #شور_حسینی بم دست داد که بسته ی داستانهای مصور رو هم بخونم …و از همون روز کار خراب شد! و من دیگه به اون کیفیت درسم رو نفهمیدم …واسه همین تصمیم گرفتم که باز برگردم به همون تنها یک درس در یک مدت زمانی!
دیگه اینکه با وجود اینکه اغلب نصفِ رایتینگای بچه هارو متوجه نمیشم ولی گمونم می کنم حتی اینکه سعی کنم کامنتام رو به انگلیسی بذارم خیلی کمک کننده س! ولی اینکه فک می کنم خیلی ازم انرژی میگیره باعث میشه انجامش ندم :grin::grin: نظرت درباره این چیه؟

3 پسندیده

سلام میترا جون
بعدالظهر دل انگیزت به خیر و خوشی ان شاا… :two_hearts::two_hearts:
مرسی از اینکه وقت گذاشتی برای این مطلب و از تجربیاتت برامون گفتی
بله به نظر من هم مدتی که در تالار فعال تر بودم و در اکثر چالش ها شرکت می کردم و همزمان هم مطالعه داشتم سرعت پیشرفتم بیشتر بود
و امیدوارم دوباره بتونم به اون روزها برگردم
ان شاا… در مسیری که پیش گرفتی موفق باشی
حضور شما دوستان گل در تالار به آدم انگیزه و دلگرمی برای ادامه راه میده :bouquet::bouquet::bouquet:

2 پسندیده

ببخشید این سوال رو میپرسم . من میخواستم که زنجیره رو هر روز ۵ دقیقه اضافه کنم که آهسته بتونم زمان مطالعه رو ببرم بالا .الان زمان مطالعه م رو به ۳۵ دقیقه رسوندم زنجیرم از ۳ به یک رسید .یعنی من هروز زمان رو اضافه کنم قبلیا پاک میشن؟

4 پسندیده

سلام دلشاه جون ( چه اسم قشنگی )
عزیزم به نظرم درست می گی
مسلما در امر زبان آموزی کیفیت حرف اولو می زنه
اینکه 90 درصد از یک موضوع رو متوجه بشی بهتر از اینکه از چند منبع تنها 20 یا 30 درصد اونو بفهمی و بعلاوه همونطور که خودت گفتی نباید جوری پیش بری که انرژیت افت کنه چون در طولانی مدت به شدت نتیجه معکوس میده.
در مورد کامنت ها هم همونطور که خودت اشاره کردی از کم شروع کن. یه کامنت در حد چند خط یا حتی یک خط می تونه شروع خوبی باشه و البته تورو به چالش بکشه تا از اندوخته هات استفاده کنی
در این مورد بهتره بین ورودی اطلاعاتت و خروجی اونها توازن برقرار کنی یعنی از مطالعاتت در مواقع مناسب استفاده کنی تا اعتماد به نفست هم بیشتر بشه
ببخشید طولانی شد . امیدوارم روز به روز شاهد پیشرفتت باشیم عزیزم که وجودت هم مثل اسمت خیلی قشنگه :rose::rose::rose:

5 پسندیده

خواهش میکنم
بله زمان رو نباید تغیبر بدید، اگر زمانی که تغییر میدید بیشتر از مدت زمانی که روزهای قبل که به زبان گوش کردید باشه، زنجیره تون قطع میشه

1 پسندیده

مرسی بابت راهنمایتون … خب این خیلی بده چون من میخواستم به مرور زمان رو زیاد کنم

2 پسندیده

مررسی ترمه جان (چه اسم قشنگی توو)

So! take this! I’m starting from here :smiley:
& until the next notice, I won’t writ Persian!
:muscle::muscle::muscle:

It was a good tip!:ok_hand:
I hope … :pray::pray::pray:
:rose::rose::rose:

2 پسندیده

سلام ترمه جان. ممنون بابت به اشتراک‌گذاری تجربیاتت :smiling_face_with_three_hearts:
راستش من تجربیات زیادی ندارم. کم پیش میاد آدم بتونه اینجور جاها افرادی مناسب رو پیدا کنه. من یه بار با یه مصری حرف میزدم. همون بار دوم سوم بود که پرسید دوست‌پسر داری منم بخاطر اینکه کار به جاهای باریک نکشه :joy: گفتم آره. بعد دیگه رفت. اکثرا این‌ها به همین هدف میان. آخه بگو آدم دوست پسر داشته باشه یا نه، تو با این همه فاصله میخوای چکار کنی؟ :face_with_raised_eyebrow:
کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس هم اکثرا با پیام‌های رکیک ارتباطشون رو شروع می‌کنن :neutral_face:
من کلا دور این سیستم آموزشی خط کشیدم.
البته پارتنر خوب و مربی متخصص داشتن خیلی عالیه.

شما بزرگوارید
من کاملا با نظراتتون موافقم. آدم بدون پارتنر هم می‌تونه به اون هدفی که میخواد برسه. خلاصه به گونه‌ای باید صحبت کرد، باید تلفظ‌هارو با گوشمون بشنویم، باید روی تپق‌هامون کار کنیم، بدونیم کجاها گیر میکنیم. قطعا با تکرار این تکینیک‌ها :point_down:

به اون هدفی که میخوایم میرسیم. مخصوصا ضبط کردن و گوش دادن به صدای خودمون.
حضور “آینه”، توی این‌ها اگه باشه، تاثیر این روش‌ها چند برابر میشه.

9 پسندیده

سلام
من خیلی درسطح ابتدایی هسم
ولی‌خب منم با این مسیر صحبت باخارجی زبان هارو امتحان کردم و بی تاثیرم نبوده
و بماند ک مثلا هفت صب پیام میدادم به طرف ک برزیلی بود بعد اون میگفI’m gana bed😑
و بایه عرب کردستان عراق اشناشدم ک المان زندگی میکنه و انگلیسی بلده
و بایه چینی یه مدت چت کردم ک روحیات جالبی داشت ک االبته ده زبون بلد بود
به عنوان یه مکمل کوچیک خیلی خوبه و اعتماد به نفس رو میبره بالا
البته گفتم من خیلی ابتداییم و این فقط تجربم بود

6 پسندیده

سلام پری جون صبحت بخیر
ممنون از حضور گرمت :two_hearts:

نگین که دلم خونه اصلا

کار خوبی کردین :sweat_smile:

صد البته حالا اشاره مستقیم نشه @YoKambiz هستن اساتیدی که کاربلدن تو این زمینه

آفرین مخصوصا در مورد خانم ها خیلی جواب میده
مرسی عزیزم از اینکه مارو با نظرات و ایده هات مستفیذ کردی :tulip::tulip:

3 پسندیده

سلام و صبح بخیر :sunflower::sunflower::sunflower:
مرسی از مشارکتتون
بله محض تجربه و حتی اطلاع عمومی خیلی خوبه

3 پسندیده

شما کجا این پارتنر رو پیدا میکنین …سایت هست؟

1 پسندیده

خواهش میکنم عزیزم.

صدالبته. اشاره‌ی مستقیم نکردم، چون معرف حضور هستن :grimacing:

من وقتی میرم باشگاه، چون اونجا آینه زیاده شروع می‌کنم به خوندن و نهایت استفاده رو میبرم :joy:

3 پسندیده

ن یه کانال تو تلگرام داشتم انگلیسی چت میکردن
گاها خارجی زبونم توشون هس
من چنتا هندی پیداکردم انگلیسیشون خوب بود
English chat room​:mega: :us:

لینک گروه :
https://t.me/joinchat/HRIo0hI95r39atoi-qgUdA

ولی اکثرا اینستا میرم چت میکنم

3 پسندیده

سلام دوباره خدمت بانوی محترم ترمه خانوم. برسیم به مواردی که گفتید. :grinning:

خب این مشکل که بدی پارتنر نیست. بدیه کره ی زمینه

من قبلا هم اینو به شما گفته بودم :joy:

سادست چون کسی که سطحش از شما بالاتر باشه سخت رایگان با کسی در ارتباط خواهد بود. مخصوصاً با غریبه ها…

خب ببینید این بدیه پارتنر ها نیست. من حدسم اینه شما زیاد اهل صحبت کردن ( یا به قول خارجیا small talk) نیستید. واسه همین معمولا حرف کم میارید و مجبور میشدید یه موضوع انتخاب کنید. خب چی صحبت کنیم؟ خانواده؟ شغل؟ تحصیلات؟

در صورتی که من به شخصه پارتنر های زیادی داشتم این یک سال و نیم و معمولا پیش نمیومد باهاشون حرف کم بیارم. حتی اگه طرف خیلی کم صحبت بوده باشه.
خب این موضوعات رو وسیع میکرد و مکالمه به بن بست نمیخورد.

ورودی که دریافت میشه اما در کل برای دریافت ورودی بیشتر و با تمرکز بیشتر باید جدا از کتابها، پادکست ها و دوره ها استفاده کرد. چرا که اون موقع شما با تمرکز میشینید زبان می خونید. ولی وقتی دارید مکالمه می کنید شما دائماً در حال گسترده شنوی هستید. حدس من هم اینه که مکالمات رو ضبط نمیکردید تا لااقل بعدا بهش گوش بدید.

تمامی این موارد برای تقویت مکالمه خوب هستند ولی با قاطعیت میگم هیچ کدوم اندازه مکالمه واقعی مثمر ثمر نیستند.

ببینید من تجربه و نظر شخصیمو میگم. هر کسی مخالف بود لطفاً نظرشو بگه.

ترمه خانوم شما روشی (approach) غلطی رو انتخاب کردید. ما وقتی میگیم پارتنر زبان یعنی شخصی که پارتنر شماست یعنی همراه شماست.

نه که دو بار صحبت کنید و خداحافظ. حداقل باید با اون شخص شما چند ماه سپری کنید و باهاش هفته ای حداقل سه تا چهار ساعت مکالمه کنید. چون مکالمه هر چی میگذره ریتم طبیعی تری میگیره ( همون مشکلی که شما بهش اشاره کردید. موضوع خانواده و…) چرا این موضوعات تکراری می شدند؟ چون در ابتدای مکالمات حتی فارسی ما با کسی دوست نیستیم که مکالمه خوب و روونی داشته باشیم. مثلا شما روز اول دانشگاه کنار هم کلاسیتون که میشینید اگه یه مکالمه رو آغاز کنید آیا مکالمتون، یه بحث خیلی گرم و روونیه؟

والا من به شخصه اینقدره اخلاقم داغونه تو کلاس ترم اول مینشستم کسی سمتمم نمیومد.

طبیعت مکالمه اینه. پارتنر یعنی شخصی نزدیک و دوست شما. وقتی یه پارتنر دوست شما نشه مکالمه هم حداکثر پتانسیلش رو نخواهد گرفت واسه همین دائماً به بن بست می خورید.

مکالمه یعنی بشینید با کسی صحبت کنید، سوال کنید، طرف به شما پاسخ بده، بعد از شما سوال کنه و الی آخر. نه که سوالات از پیش تعیین شده باشه ( یا حتی اگه از پیش تعیین شدست بازدهش متفاوت باشه - یعنی مثلا اگه از ده نفر می پرسید غذا چی دوست داری؟ ده تا جواب مختلف می شنوید و بعد می تونید در باره پاسخشون ریتمی متفاوت رو پیش بگیرید)

ضمناً من همیشه گفتم پارتنر شما باید حداقل هم سطح شما باشه یا چه بهتر از شما بهتر باشه و چه بهتر تر که بومی باشه.

این افراد هستند که بهتون بازده میدن نه کسی که سطحش از شما پایین تره و شما باید همه چیو بهش یاد بدید. ( هر چند همین هم کم بازده نیست)

ضمناً پروسه یادگیری هر چه فعال تر باشه بازده بهتری داره. سوالی که دوست دارم بپرسم اینه:

چقدر از خودتون در این پروسه فیدبک دریافت کردید؟
آیا مکالماتتون رو ضبط کردید؟ که بعداً بهشون گوش بدید؟ اگر آره، بهشون گوش دادید؟
آیا تفاوت های فرهنگی رو نوت برداری کردید؟ آیا اصلا این تفاوت ها براتون جذابیت داشتند یا خنثی بودید؟

یکی از چیزهایی که باید در نظر داشت اینه که یادگیری مکالمه باید برای خودش باشه نه برای یادگیریش.

یعنی چی؟ یعنی اگه من الان پاشم برای پیشرفت مکالمه بیوفتم دنبال یه پارتنر تو آی تاکی. 1. هیچکسی منو ملاقه نمیزنه، چون نیازمندم و یه جورایی قصد استفاده از دیگرانو دارم
2. ازش هم لذت نمیبرم.

کسی که برای پولدار شدن کار می کنه با کسی که از پولدار شدن لذت میبره خیلی فرق داره.

پس گام اول اینه که برای دوست پیدا کردن باید برید آی تاکی.

شاید یکی از کارهایی که در تابستون انجام دادم، صحبت با آی تاکی ها باشه. نمیدونم. باید ببینم چطور پیش میره کارم تا روش فکر کنم.

انجام بدم ممکنه تو مصاحبات زبانشناس بیارمشون.

بدون شک مکالمه داشتن با دیگران خیلی بهتر از مکالمه داشتن با خودتونه.

17 پسندیده

سلام به ترمه خانم عزیز و باقیه دوستان.
خب اگر بخوام بگم که پارترنر انگلیسی داشتن خوبه یا بد خب معلومه که 100 در 100 خوبه ولی چجوریش خوبه.
اااااا حال با ذکر مثال از خودم این معقوله رو جا میندازم.
همه چی از اونجایی شروع شد که یکی از مقاله های اقا کامبیز رو خوندم که توش نوشته بود آی تاکی.
از اونجایی که تا قبل از این اعتماد به نفسم اینقدر پایین بود که حتی بلند بلند انگلیسی صحبت نمیکردم (در این حد داغون بودما) فکر میکردم دیگه باید یه کاری انجام بدم که درست شم.
شروع کردم نوشتن تو سایت آی تاکی .دو سه تا نوشته اونجا داشتم (که یدونش رو انجا گذاشته بودم برای اصلاح جمله بندی اگر یادتون بیاد).بعد از چند روز چند نفر پیام دادن که بیا با هم چت کنیم از غذا همشون هم دختر :heart_eyes: من هم قبول کردم یکم چت کردیم فهمیدیم همه با هم تغریبا تو یه سطح هستیم.قرار شد یه روز با هم چت تصویری داشته باشیم.منم که اولین چت تصویریه زندگیم بود با یه خارجکی.اقا روزی که قرار بود صحبت کنیم من اندازه یک بشکه 220 لیتری عرق کرده بودم اینقدر که همه فکر کردن رفتم دویدم. موعدش رسید برای تماس.دستم شروع کرد به لرزیدن تا تماس برقرار شد یه سلام گفتم قطع کردم.خخخخ.الکی بهونه اوردم نت ضعیفه و از این حرفا ولی ول کن نبود که دوباره تماس گرفتیه خانم روسی بود که اوه او چه لحجه ای داشت.بلاخره من یخم باز شد و شروع کردیم به چت 1 ساعت چرتو پرت میگفتم یعنی 59 دقیه فقط سعی میکردم بفهمونم منظورم چیه.خلاصه اون تموم شد و قرار شد هر از چند گاهی چت کنیم با هم و درباره انگلیسی و روش های اموزشش صحبت کنیم.این چت ما ادامه داشت تا اینکه یه روز دو نفری به این نتیجه رسیدیم که هیچ پیشرفتی نداشتیم حالا چرا چون جفتمون تو یه سطح بودیم و نمیتونستیم ایرادات همدیگرو بگیریم سر همین کلا بیخیال شدیم از چت کردن و هر کس رفت سی خودش.
ولی اون شد برای یه تجربه خوب که باید اعتماد به نفس داشته باشم.الانم یه چند تا رفیق خارجی دارما که هراز چند گاهی باهم صحبت میکنیم.یکیشون که اینقدر خندوندمش عاشقم شده.ولی خب سعی میکنم کمتر چت کنم باهاش.
به نظر منم ادم یکی رو داشته باشه که باهاش صحبت کنه بد نیست ولی لازمش اینه که اول چند تا کار بکنی که ترمه خانم کاملا به این موضوع اشاره کرده.

10 پسندیده