چطور میتونم به دختر 5 ساله ام زبان انگلیسی یاد بدم؟

با سلام خدمت همه دوستان، توی فامیل حتما دیدین که خانواده هایی هستند که وقتی بچه هاشون به سن 6 یا 7( کمتر یا بیشتر) میرسن اونها رو میفرستن کلاس زبان. به نظرتون چطور میشه اصول اولیه زبان رو به یه دختر 5 ساله یاد داد؟ اصلا نیازی هست توی این سن شروع به یادگیری زبان بکنه؟
پیشاپیش خیلی ممنونم از راهنماییهاتون. دمتون گرم

3 پسندیده

اگه خودتون زبان بلد باشین می تونین تو خونه با دوزبان باهاش صحبت کنین تا یاد بگیره ولی اگه بلد نیستین مهدکودک های دوزبانه هم خوبن

2 پسندیده

ممنون از راهنماییتون. یه بچه 5 ساله فکر نمیکنم بتونه زبان رو صحبت بکنه. به نظرتون اول کلمات پر کاربرد رو یاد بگیره بهتره؟ توی شهر ما مهد کودک دو زبانه نیست.

2 پسندیده

خوندن این مقاله رو توصیه میکنم:

8 پسندیده

سلامو برادرزاه من سه سالشه و الان کلاس زبان میره
می تونه بعضی رنگ ها و عبارات مربوط به احوالپرسی رو بگه
متدی که توی کلاس های زبان هست همه بر مبنای شعر و آهنگهو جوری که بچه لذت ببره.
مثل زبان مادریش که سعی می کردین با صبوری و تکرار یادش بدین. زبان انگلیسی هم به همین شکله
حتی می تونین از کتاب های داستان و نقاشی که حاوی کلمات انگلیسی هستن هم استفاده کنین.
مطمئن باشین اگه برای بچه ها وقت بزارین نتیجشو می بینین
فقط باید تلاشتون مستمر باشه.

3 پسندیده

ممنون آقای ناصری بابت راهنمتییتون.

2 پسندیده

باید وقت بیشتری برای زبان دخترم بزارم و طوری باهاش کار کنم که دلزده نشه.

3 پسندیده

سلام.پدرومادرها قهرمانهای بچه ها هستن.هزار بار هم که یه چیزی رو تکرار کنید و خودتون انجام ندید فایده نداره.کارتون و آهنگ های انگلیسی رو زیاد براشون پخش کنید مثل روش زبانشناس.مثل زبان مادری.ولی تا نبینن که خودتون آهنگ و فیلمها رو به زبان انگلیسی نگاه نمی کنید علاقه نشون نمیدن.من انیمیشنهایی از اینترنت دانلود می کنم که یه داستان رو به زبان انگلیسی روایت می کنه.بعد همونو به زبان فارسی پخش میکنم مثل داستان کفشهای قرمز.هر شب کارمه.ودر آخر نکته جالب اینجاست که پسر کوچیکه آهنگ فیلم لئون حرفه ای رو پا به پام میخونه.!!!یعنی قصه ها انگیزه میده ولی چشمشون دنبال منه که چکار میکنم .

4 پسندیده

سلام
این هم خوبه:

3 پسندیده

من تازه عضو انجمن شدم و از بحث های قبلی اطلاع نداشتم. ممنون از همه ی دوستان بابت معرفی منابع مختلف

1 پسندیده

بهترین راه اینه که دخترتون رو در معرض زبان قرار بدین. با دیدن انیمیشن‌های خیلی خیلی ساده (میتونه انگیزه‌ی خوبی باشه حتی اگه بازدهی نداشته باشه)، مطرح کردن جملات ساده‌، نشان دادن تفاوت‌های ساختاری مذکر و مونث(مثلا عکس پسر و دختر رو نشون میدین و در قالب یه جمله‌ی کوچیک مثلا she is a girl, he is a boy)، ساختار مفرد و جمع (براش اسباب‌بازی بیارید مثلا یه توپ رو میارید اشاره می‌کنید بهش ball، یه توپ دیگه میذارید کنارش اشاره می‌کنید balls). تمام لغات‌ها و عبارت‌ها رو به اینصورت بهش یاد بدین که بعدا بتونه ناخودآگاه اینارو از هم تمییز بده. البته کم کم و به مرور. خیلی نباید بهش فشار بیارید. از خیلی خیلی ساده شروع کنید. مثلا بخوایم ضمیرهارو به یک زبان‌آموز خیلی مبتدی یاد بدیم اول از I شروع می‌کنیم، بعد you، مرحله‌ی بعد که سخت‌تره she و he سپس they و we. واژه‌ها رو حتما با وسایل داخل خونه بهش یاد بدید.
جملاتتون خیلی ساده و ملموس باشه. بیشتر درمورد خودش و پدر و مادرش، یا دوستان نزدیک و فامیل.
باید در وهله‌ی اول علاقه‌مندش کنید و اینکه حتما براش وقت بذارید، جدی باهاش کار کنید، کاری کنید که خودش هم آموزشش رو جدی بگیره و پیگیر باشه.

هر سوالی هم داشتین توی همین تاپیک بپرسید که جواب داده بشه.
خانم نیکنام @ala عزیز هم که تو این زمینه استادن و به دخترشون زبان یاد میدن، میتونن بهتر کمک کنن.

5 پسندیده

سلام خانم پری؛ ممنون استاد که چه عرض کنم روشهای مختلفی امتحان کردم؛ کلاس، مهد، آموزش از جانب خودم با بازی و قصه اون موقع، بله همه روشها این بود: من به آلاء زبان یاد میدادم که جنبه ی اشتباه قضیه هست. اما الان خیر خودش داره یاد میگیره نه با آموزش فقط انیمیشن مناسب رده ی سنی خودش.
بچه ها با تک لغت زبان یاد نمی گیرند، مثلا در انیمیشن I’m hungry را نمی توانند تشخیص بدهند I: من ، am : هستم، hungry : گرسنه. خیر بچه ها در انیمیشن imhungry می شنوند بارها و بارها. بعد به گذشت زمان بدون ترجمه شدن از طرف والدین برحسب موقعیت بر اساس ذهن کنجکاو و هوشمندشان تشخیص میدهند این جمله؛ جمله ی شرایط گرسنگی هست. من مدتی پیش داشتم مستندی از روستایی رو می دیدم که همه ترک زبان بودند سوالی که برام پیش اومد این بود چطور بچه ها تا ۷ سالگی فارسی یاد میگیرند برای مدرسه؟ خوب یکی از منابع جذاب اونها دیدن کارتون و انیمیشن و در کل تلوزیون هست. والدین آنها هیچ فشار، آموزش و برنامه ی خاصی ندارند و بچه ها ناخودآگاه یاد میگیرند زبان انگلیسی هم همین طور هست. بچه ها نه نیاز به آموزش دارند و نه باید متوجه بشوند که تحت آموزش قرار گرفته اند.

6 پسندیده

دقیقا همینطوره. :clap:

2 پسندیده