چالش تا پایان شهریور- شروع دوباره من در زبان انگلیسی

خب دوستان عزیز. مدتی تو ذهنم بود این تاپیکو بزنم ولی نشد چون درگیر کارهای اولیه پروژه گروهی با دوستان گل تالار بودیم.
اما حالا پایه های اون کار تموم شده و مونده پروسه تا اتمامش.
این تاپیک چیه؟
در وهله اول یه اعترافه.
من پاییز دو سال پیش شروع کردم زبان خوندن. طی دو سال خداروشکر با منابع زبانشناس به سطح الانم رسیدم ( حالا چه خوب یا بد - قضاوت با شما)
اگه بخوایم دقیق حساب کنیم میشه گفت از زمانی که جدی زبان رو شروع کردم تا الان سه سال میگذره.
اما گذشتن با واقعی خوندن خیلی فرق داره.
همون طور ک گفتم من طی دو سال به این سطح رسیدم یعنی یه چند ماهی به کل زبان رو گذاشتم کنار و هیچ مطالعه ای نداشتم. (اگه چالشهای تالار و تدریس زبان رو حساب نکنیم)
یه دو هفته ای میشه کلاسهامو به کل تعطیل کردم که:
۱. کاملا وقتمو صرف تولید محتوا زبانشناس کنم
۲. واسه خودم و علایقم وقت بزارم که حس پوچی بهم دست نده.

پس با این اوصاف من مدت زیادی میشه ننشستم زبان بخونم که واقعاً برای خودم ناراحت کننده و حتی شرم آور بوده.

خب هدف از این تاپیک هم همین بوده. البته این چالش واسه خودمه ولی اگه شما هم دوست داشتید میتونید این کارو انجام بدید.

قراره چی بشه؟

از همین ساعت قراره من یه سری کارها انجام بدم.

در وهله اول قراره یه سری منابع مختلف رو امتحان کنم. (هم داخل زبانشناس و هم خارج از اون)
این منابع میتونن کتابها، پادکست ها، فیلمها و… باشند.
و مثل این آشپزا قراره براتون review بزارم و نظر شخصیمو بهتون بگم.

یه زنجیره خوب باید تا پایان شهریور تهیه کنم که مستلزم تلاش و دیسیپلین هستش. ( ترجیحاً مستمر)

سعی میکنم حداقل ماهی چند بار درباره عملکرد یادگیریم براتون صدا ضبط کنم و چیزهایی که امتحان کردم. خوب یا بدشو بگم. ( همون لتس تاک خودمون )

نتیجه این تحقیق و آزمایش چند ماهه قراره یه سری کورس ویدئویی بشه که تو زبانشناس قرار میگیره. نمیگم چی هستند خودتون خواهید فهمید.

پس این چند ماهو با من همراه باشید.

شما هم میتونید چالش شخصیتون رو بسازید چ برای تابستون به برنامه تپل پیاده کنید. ( البته قول میدم جوگیر نشدم. بخاطر تابستون هم نیست اینارو دارم انجام میدم. خیلی وقته تو ذهنم بود :sweat_smile:)

هدف:

افزایش دقت مکالمه و سلاست آن
یادگیری اصطلاحات و افعال عبارتی بیشتر
یادگیری ساختارهای گرامری
تقویت نوشتار انگلیسی

37 پسندیده

سلام
عالیه برار
از همین الان برات انرژی مثبت فرستادم که بترکونی :muscle:
راستی چالش شدت رو هم میشه راه بندازیم، چون منم میخوام زنجیره مو دوباره بسازم

15 پسندیده

زنـــده باااد :blush::facepunch::facepunch:
مررسی … خیلی ام عالی ولی هدفارو یه جوری نوشتین که قابلِ پیگری و تقدیر یا تنبیه و مچگیری نیستااا:grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes: یعنی قابل اندازه گیزی نیس کلا!
.

انرژی مثبتمون همراتون.
نامه بفرستین:blush::v:

11 پسندیده

Good luck to u … im going to class but i just study for my class not more… im a lazy person.may u help me how can i make a plan and follow it?

7 پسندیده

دمت گرم شاه

بسیار عالی :+1::+1:

نه خب فعلا اهداف کلی هستند. کم کم قراره ریز بشن. اینا رو مثل یه نوشتار در نظر دارم که کم کم ریزشون کنم. اینا بسته به بررسی منابع و برنامه هاییه که قراره امتحان کنم. وقتی همه چی مشخص شد کم کم ریز شده و به قول شما مچ گیرانش در میاد. کم کم تو لتس تاک ها بیشتر توضیحشون میدم :grin:

For sure.

First of all, you need to asses your level. then we can discuss how to learn English.,

9 پسندیده

How can i figure out my assest?

5 پسندیده

U know .im studing american english file 4

5 پسندیده

خیلی هم عالی!! حتما می تونید نهایت استفاده رو ببرین، اتفاقا منم ده روزی هست نتونستم چیزی بخونم چون خیلی فشار کارام زیاد بود، تا چند روز آینده سرم خلوت میشه و ان شالله منم دوباره شروع میکنم

9 پسندیده

سلام
خیلی خیلی عالیه مارم در جریان پروسه قرار بدین :clap::clap::ok_hand:
بااین اراده ای که شما داری قطعا میترکونی :boom::boom::boom:

منم کاملا موافقم

10 پسندیده

چه پیشنهاد, به جا و شایسته ای, امیدوارم مانند چالش شدت که هر سال داغه اینم داغ باشه, منتظرم خیییلی و با هیجان

10 پسندیده

سلام خیلی عالیه من هم قطعا شرکت خوام کرد:cherry_blossom::grinning_face_with_smiling_eyes::muscle:

5 پسندیده

این زنجیره رووچطور میتونیم بسازیم؟

5 پسندیده

سلام
ببخشید من پاسخ میدم
زنجیره به معنی اینه که شما هر روز به مقدار معینی که خودتون توی تنظیمات مشخص کردید به دروس انگلیسی گوش بدید و این روند رو هر روز بدون قطعی ادامه بدید، و پس از اون قسمتی که در عکس با دایره ی قرمز مشخص کردم روز به روز رقم بیشتری رو به خودش میبینه

سه نکته :slight_smile:

1- با حفظ این زنجیره شما به ذهنتون کمک می کنید تا خودش رو برای یادگیری زبان موظف بدونه و حس مسئولیت کنه.

2- اگر حتی یک روز هم به اندازه ی حد نصابی که مشخص کردید به انگلیسی گوش ندید، زنجیره تون صفر میشه و تلاش برای ساخت زنجیره ی جدید با روزهای بیشتر از قبل باعث میشه که انگیزه تون رو حفظ کنید.

3- در قسمت آمار می تونید بهترین زنجیره ای که تا بحال داشتید رو ببینید

15 پسندیده

اقا فرزاد خدایی حداقل یه 30 ثانیه انگلیسی گوش میدادی تا تو اون روزای قبل یه خط مینداختی.
:crazy_face:

8 پسندیده

اصلا فرصت نکردم خدا وکیلی :grin:
تابستون یه تکونی باید به زبانشناس و خودم بدم

7 پسندیده

اخ جون تکون.
آ ماشالا جونُم.
بچها جمع شید اقا فرزاد میخواد تکون بده.

6 پسندیده

ممنونم بابت راهنمایتون

2 پسندیده

نه از اون تکونا که
اون تکونا مخصوص خودته :joy:
انحصاری

6 پسندیده

سلام وقت بخیر
جناب پودینه مگه اعلام نکردیند که تابستون تمام چالشهای که مربوط به خودتون بوده رو راه اندازی میکنید؟؟
چالش شدت هم دیدم مربوط به خودتون بوده قرار نیست راه اندازی بشه؟؟

2 پسندیده

سلام میترا خانوم
چالش شدت همگانیه، چالش های خودم رو هم به امید خدا باز راه اندازی میکنم
Stay tuned :sunglasses:

4 پسندیده