چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

Hi have good time ,you are right everyone have opinion but actually I think love is weakness as someone said in a movie that name is the100 and love will make you mad and crazy

استاد سعی کردم منظورم رو با لغاتی ک بلدم برسونم ک ببینم نسبت به تقریبا یک الی دوماه پیش نوشتارم تغییری کرده یان؟
چون قبل اگه یادتون بیاد خیلی ضعیف بود و هربار اشکالات بنده رو گوشزد میکردید

9 پسندیده

سلام دوستان زبانشناس
این یک هفته کتابهای زیادی خوندم.
اول خواستم کورالاین بخونم که یکمی سخت بود پس بعداً که سطحم بالاتر رفت حتما میخونم.
به جای کتاب کورالاین سه تا کتاب خوندم. (جاتون بسیار خالی ) :grin:

۱) the wolves in the walls.

در مورد دختری به اسم لوسی است که به خانواده اش میگوید از دیوار صدای گرگ می آید اما خانواده اش باور نمی کنند و به لوسی می گویند حتما صدای موشی است اما یه روزی گرگها از دیوار بیرون می‌آیند و لوسی و خانواده اش از در پشتی خانه فرار میکنند اما لوسی عروسک اش را در خانه جا میذاره و به خاطر عروسکش دوباره به خانه برمیگرده و …

۲) the magic finger.

در مورد دختربچه ای که یک انگشتش جادو داره و هرکس هم عصبانیش کنه خون جلوی چشماش میاد و سر انگشتش گزگز می‌کنه و جادو از انگشتش بیرون میاد (چقدر دلم میخواست جای اون دختر باشم و انگشتم جادویی می‌بود عاشق این کتاب شدم. ) :heart_eyes:

۳) آقای روباه شگفت انگیز (در زیبوک قفسه نوجوانان)
در مورد آقای روباه که با همسرش و بچه هایش در زیر درختی زندگی میکنند و برای اینکه از گرسنگی جون ندن، آقای روباه زیرک از سه مزرعه دار آقایون خسیس و بوگندو دزدی میکند و آقایون مزرعه دار از دزدی های روباه عصبانی میشن و سه‌تایی باهم نقشه ای میکشن تا آقای روباه رو بگیرند و انتقام دزدی هایی که کرده بگیرند و…

کاش زبانشناس، کل کتابهای رولد دال رو در زیبوک قرار می‌دادند.

16 پسندیده

خیلی بهتر شده :clap:
حالا که کتاب خوندن رو شروع کردین، هر روز بهتر و بهتر می‌شید.

I totally agree with that :point_up_2:

8 پسندیده

سلام دوستان وقتتون بخیر :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:
منم کتاب کنت مونته کریستو رو تموم کردم و رفتم سر وقت کتاب پادشاه جوان و چند داستان دیگر البته راوی خوبی نداره خدا کنه تا آخرش دوام بیارم :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

15 پسندیده

این کتاب انگشت جادویی رو از کجا دانلود کنم ؟ :wink:
منم کتاب گرگ ها در دیوار رو خوندم خیلی خوب بود😁
روباه شگفت انگیز هم سه فصل فقط خوندم :blush:

10 پسندیده

لینک دانلود: اگر دانلود نشد بهم خبر بده

The magic finger

10 پسندیده

مسی سپیده جان . یه کتاب دیگه هم هست تقریبا موضوعش یه جورایی شبیه همین انگشت جادویی
کتاب انگلیسی شو پیدا نکردم ولی فارسیش هست. اسم کتابه تیستوی سبز انگشتی ، درباره یه پسری که میخواد جلوی جنگ رو بگیره . :blush::wink:

9 پسندیده

اوکی
مرسی از معرفیش. برم ببینم انگلیسی اش چیه پیداش کردم بهت خبر میدم :smiley:

8 پسندیده

سلام به همه در این روزهای خانه نشینی
چند ماه پیش من حدودا 100 تا کتاب سطح بندی خریدم از level 1 تا level 6 و تا چند روز دیگه level 3 تموم میشه ولی کتابها برام خیلی اسونه ولی دوست دارم همشونو بخونم در ضمن انگلیسی قدرت را هم شروع کردم و خیلی راضیم ازش مخصوصا برا لیسینینگ
ولی در کنار اینها دوست دارم یک کتاب داستان واقعی شروع کنم مخصوصا اگر صوت آمریکن داشته باشه خیلی عالیه
اگر از دوستان کسی منو راهنمایی کنه ممنون میشم

12 پسندیده

سلام
بسیار عالی
دعوت تون میکنم به چالش دروس قدرت

15 پسندیده

سلام دوستان
کتاب کشور وحشی از مجموعه کتاب‌های سطح بندی شده خوندم به نظرم ترجمه عنوان کتاب دقیق نیست. اسم کتاب wild County هست حدود 2 ساعت و راوی بریتیش عالی و داستانی جالب مربوط به خانمی که تور لیدر هست و هنرمند و…
کتاب خیلی آسون. برای من درصد لغات 99 درصد بود. پیشنهاد میکنم بخونید

15 پسندیده

سلام کتاب خوانهای عزیز
از مجموعه بدبیاری ها ۲ تا کتاب اول رو خوندم :v::grin:

15 پسندیده

سلام
منظورتون از واقعی اینه که داستانش براساس واقعیت باشه؟
دسته بندی خاصی مد نظرتونه؟ ادبی، فلسفی، سلف هلپ و …

11 پسندیده

منظورم اینه که میخوام یه جورایی از کتابهای سطح بندی کوچ کنم به رمانهای واقعی.کتابی باشه که ادبیاتش خیلی سنگین نباشه و داستانش اونقدر جذاب باشه که تا آخر بشه خوند

6 پسندیده

سلام
منظورم اینه که میخوام یه جورایی از کتابهای سطح بندی کوچ کنم به رمانهای واقعی.کتابی باشه که ادبیاتش خیلی سنگین نباشه و داستانش اونقدر جذاب باشه که تا آخر بشه خوند

5 پسندیده

من الان دارم مجموعه بدبیاری ها رو میخونم. داستانش جذابه. من خودم امروز حدود ۱۳ چپتر رو پشت سر هم خوندم. میخواین ی نگاه بهش بندازین اگه علاقه مند بودین شما هم این کتاب رو استارت بزنید

11 پسندیده

ممنونم بنظر که جالبه

7 پسندیده

قسم اولش را گوش دادم قشنگ میفهمم چه میگه ولی کاش لهجش امریکن بود
یه سوال شما مثلا ای 13 چپتر را گوش میدید؟ یا متن را میخونید و لغتاشو در میارید؟ راستش من هر کتابو سه چهار بار میخونم و گوش میدم

7 پسندیده

اره خوبه کتاب سختی نیست. خود نویسنده آمریکاییه ولی راوی بریتیشه

نه من اکثرا به متن هم نگاه میکنم . بیشتر سعی میکنم معنی لغات نا اشنا رو حدس بزنم و رد بشم که از هیجان خوندن داستان کم نشه.بیشتر برای لذت بردن داستان رو میخونم و خیلی وارد جزئیاتش نمیشم

اینم خوبه ولی ممکنه خستتون کنه. مثلا برای همچین مجموعه ای که ۱۳ تا کتابه خیلی از لغات دائم داره تکرار میشه، ساختاراش به چشمتون آشنا میاد و با همین گسترده خوانی هم کلی چیز یاد میگیرین که ممکنه با چندین بار خوندن ی فصل و حساس شدن روشون ادامه دادن براتون سخت بشه.
به هر حال بستگی به سلیقه خودتونم داره اگه سبکی که دارین راضی کننده ست همون رو ادامه بدین :rose::rose:

10 پسندیده

سلام دوستان کتابخون

دو روزه کتاب نخوندم :pensive:

فقط مگا داستان گوش میدم.

چشمام درد می‌کنه :nerd_face:

14 پسندیده