تالار زبانشناس

ترجمه درس «انگلیسی شما را با جهان ارتباط میدهد»

به اینکه چرا انگلیسی می‌خوانید فکر کنید. شاید به دلیل ارتباط داشتن و متصل شدن با دیگران است. مکالمه انگلیسی یعنی متصل شدن. این هدف مکالمه انگلیسی است که با مردم دنیا ارتباط داشته باشید. ما می خواهیم که شخصا و احساسی ارتباط برقرار کنیم. میخواهیم که با شرکای تجاری، مشتری ها و خریدارانمان ارتباط برقرار کنیم. می خواهیم که با حرفه ای ها رابطه متقابل داشته باشیم. میخواهیم که با دوستان جدیدی آشنا شویم.

خیلی خلاصه شما نیاز به جامعه ای برای استفاده از انگلیسی دارید. به عنوان یک زبان آموز، عضویت در اجتماعی که زبان آموزان دیگر نیز در آن هستند بسیار برای تمرین و پیشرفتتان مفید است. دوستان، خانواده شما یک گروه متقابل هستند. اگر در کلاس انگلیسی عضویت پیدا کنید هم کلاسی های شما یک گروه متقابل دیگر هستند. وقتی که در یک اجتماع آنلاین از انگلیسی آموزان عضو می شوید، اشخاص داخل آن یک گروه متقابل می شوند.

گروه های متقابل بر روی اعضا خود تاثیر می گذارند. به عنوان یک گروه، اعضا ارزش ها و اخلاقیاتی را ترویج و به اشتراک می گذرانند. یک گروه به صورت کلی یک استاندارد مشخص دارد و هر عضو از این گروه تابع آن استاندارد هستند. تاثیر این گروه می تواند سازنده نتایج مثبت یا منفی باشد.

یک گروه متقابل منفی گروهی است که عموماً دارای استاندارد های سطح پایین باشد. این گروه ها در وهله اول دارای مشخصه انتقاد، تمرکز بر خطا ها، شکایات و حتی توهین به هم گروهیشان هستند. این گروه ها معمولا عضو ها را به پایین می کشند و آنان را از هدفشان دلسرد و دور می کنند. متاسفانه این گروه ها معمولا در مدارس و به صورت آنلاین که مرسوم ترین جوامع برای یادگیری انگلیسی هستند وجود دارند.

شما گروهی می خواهید که شما را به بالا بکشند. شما می خواهید به گروهی ملحق شوید که شما را تشویق کند و افکار مثبتی که برای شما جالب و سرگرم کننده است را جلا بخشد. شما گروهی می خواهید که وقتی کم آوردید شما را به سمت جلو هل دهند و وقتی که موفق شدید برای شما جشن بگیرند.

گروه های متقابل سازنده شیب های مثبت یا منفی اند. که با فعل و انفعالات، استاندارد ها و ارزش هایی به اشتراک می گذارند تاثیر بزرگی در شما ایجاد می کنند. شرکت در گروه های متقابل منفی سرانجام اعتماد بنفس شما را از بین خواهد برد، مهم نیست که چقدر شما قوی باشید. برعکس در گروه متقابل مثبت به شما قدرت می دهند که پیشرفت کنید، رشد داشته باشید و موفقیتی بزرگ کسب کنید حتی اگر احساس نا امیدی داشته باشید.

با دقت انتخاب کنید. وقتی کلاس یا جامعه انگلیسی ای را انتخاب می کنید، کاملا تحقیق کنید. به ارتباط میان اعضا دقت کنید. وقتی که عضوی موفق شد آیا همگی جشن می گیرند یا حسودی می کنند؟ وقتی عضوی برای پیشرفت تقلا می کند آیا باقی اعضا او را تشویق و کمک می کنند یا به او محل نمی گذارند؟

با این که خیلی روشن به نظر می آید، خیلی از دانش آموزان هدف اصلی ای که یاد می گیرند را فراموش می کنند. در کلاس های مکالمات انگلیسی سنتی تمرکز بر امتحانات، کتاب های درسی، نمرات و سطوح بسیار ساده است. بعد از مدتی شما به عنوان یک دانش آموز، بسیار نگران این اندازه گیری های مصنوعی می شوید که هدف اصلی خود را از یادگیری انگلیسی فراموش می کنید.

در عمیق ترین سطح، مکالمات انگلیسی برای ارتباطات بین المللی است. چه نوع افراد را در جامعه انگلیسی زبان خود می خواهید؟
یکی از اهداف ادامه دار من، ساختن جامعه بین المللی با استفاده از همایش ها، دوره ها و گروه های آنلاین است. من از مردم می خواهم که با روش های مفهوم بخش و مثبت با هم ارتباط برقرار کنند و به این ارتباط داشتن ادامه دهند. یکی از راه هایی که شما می توانید این کار را انجام دهید استفاده از انجمن و باشگاه ماست. آنها طوری طراحی شده اند که به شما اجازه دهند با سایر دانش آموزانی که در حال یادگیری انگلیسی هستند ارتباط برقرار کنید و از آنها سوال بپرسید.

همچنین از شما می خواهم که همیشه این را در ذهن خود داشته باشید که چرا انگلیسی می خوانید. نمرات، امتحانات، نگرانی از اشتباهات یا اینکه دیگران درباره شما چه فکری می کنند را فراموش کنید. فقط بر روی ارتباط داشتن با افراد مثبت فکر کنید. دور خود را پر از افراد پر شوق و پر انگیزه که عاشق انگلیسی صحبت کردن هستند، کنید.

هر چه بیشتر خود را درگیر این افراد کنید بیشتر شما هیجان زده خواهید شد. اشتیاق واگیر دار است، همانطور که منفی گرایی واگیر دار است. با دقت گروه متقابل خود را انتخاب کنید.

اجتماع پر اهمیت است

هر چیزی که یاد می گیرید، مخصوصاً انگلیسی، مهم است که درگیر اجتماعی شوید که پر از دانش آموزان مشتاق باشد. به این دلیل است که مردم به مدرسه رفتن ادامه می دهند حتی با اینکه می دانند روش های مدارس فاجعه است. مردم یک اجتماع می خواهند. می خواهند با دیگران باشند. به دنبال یک اجتماعی هستند که افزاینده انگیزه آنها برای ادامه باشند.

به همین دلیل است که سایت ما باشگاه انگلیسی بدون تلاش نام دارد. انگلیسی بدون تلاش خیلی فرا تر از دوره های عالی است. باشگاه ما اجتماعی از دانش آموزان مثبت گرا و مشتاق است. در حقیقت ما بسیار بر روی اعضای اجتماعمان وسواس به خرج می دهیم. فقط دانش آموزان پر انگیزه را قبول می کنیم. دانش آموزانی که خیلی مثبت و خیلی مشتاق باشند.

ما باشگاهمان را خیلی با دقت تحت نظر داریم و کمترین صبر و تحمل را برای اخلاقیات منفی، توهین ها یا کار های بچگانه که معمولا در اینترنت دیده می شوند به خرج می دهیم. در بیشتر انجمن ها شما حجم عظیمی از توهین ها و بحث و جدل ها را شاهدید. ما اجازه این کار را نمی دهیم. اینگونه افراد سریعاً از باشگاهمان اخراج می شوند و دیگر اجازه دوباره عضویت شدن ندارند.

بله این سیاست سخت گیرانه است ولی الزامی است . ساختن یک باشگاه جهانی برای یادگیری آنلاین بسیار می تواند سخت باشد. و من اعتراف می کنم که علاقه ای به قبول و تحمل هر کسی ندارم. هدف من فقط ساختن یک باشگاه یادگیری انگلیسی است که شامل دانش آموزان مثبت باشد. من مشتاق ترین، حامی ترین، دوستانه ترین و پر انرژی ترین اعضای دنیا را می خواهم… و در حقیقت این چیزی است که ما حالا داریم.

اعضای باشگاه ما کاملا فوق العاده اند. سطح اشتیاق و دوستی آنان به شدت عظیم است. اعضای تازه همیشه خوشحالند که در این باشگاه حامی و شاد عضویت پیدا کردند. ما تعداد زیادی عضو ارشد داریم که به سوالات شما پاسخ می دهند، به شما راهنمایی می کنند، وقتی که احساس دلسردی کردید شما را تشویق می کنند، با موفقیتشان برای شما الهام بخش می شوند.

ما این اجتماع را حتی با ایجاد یک برنامه VIP قوی تر نیز کردیم. برای ما VIP مشروح دیدگاه (vision)، الهام پذیری (Inspiration)، ماندگاری (persistence) است. یک سایت بر پایه عضویت ماهانه که واقف ترین اعضا در آنجا به ملاقات هم می پردازند… و هر ماه از من درس های جدید دریافت می کنند. تمامی درسها شامل ویدئو، فایل صوتی و متن است که شما می توانید همه چیز را متوجه شوید. ولی مهم تر از همه، درس ها متمرکز بر سه موضوع قدرتمند هستند: استراتژی یادگیری پیشرفته، روانشناسی موفقیت و رهبری مثبت.

برنامه VIP ما نه تنها بر انگلیسی متمرکز است بلکه بر روی یادگیری و موفقیت عمومی نیز متمرکز است. اینجا جایی است که با انگیزه ترین دانش آموزان ما با هم ملاقات می کنند و با هم یاد می گیرند. باشگاهی قدرتمند و اجتماعی از بهترینه بهترین ها. آنها بهترین هستند نه به خاطر مهارت انگلیسی شان بلکه به خاطر نگرش مثبت، ماندگاری و تعلق خاطرشان در یادگیری.

======================
این تاپیک مربوط به درس «انگلیسی شما را با تمام دنیا مرتبط می سازد» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «کتاب گویا»، فصل «درس ۲۲»)

5 Likes

سلام صبحتون پر خیر :rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus:متن جالب و تامل برانگیزی بود مرسی :rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::ok_hand::ok_hand::ok_hand: