برای یادگیری زبان باید عاشق شد - شروع یک ماجراجویی برای موفقیت

یادگیری زبان همانند عاشق شدن است. شما وقتی عاشق شخصی می شوید، تمرکز و زمان خود را صرف آن شخص خواهید کرد. در مقاله امروز به بررسی اینکه چقدر این موضوع برای زبان صادق است خواهیم پرداخت.

طراحی تصاویر: خانوم @m-m96
رنگ آمیزی و طراحی دیجیتال: @kambiz_mbi
متن: @kambiz_mbi
ضبط صدا و میکس: @kambiz_mbi

:point_down::point_down::point_down: فایل صوتی این مقاله :point_down::point_down::point_down:

https://zabanshenas.com/uploads/Articles/In%20Love%20With%20Language.mp3

برای دانلود فایل صوتی این مقاله اینجا کلیک کنید.

عشق…

یه کلمه سه حرفی که یک غریزه جدانشدنی بین ما موجودات زندست.

عشق آغاز و پایان داره…

عشق مثل بوم رنگی ای میمونه که به دنیای سیاه و سفید ما روح و رنگ میبخشه…

عشق انواع داره: عشق به همسر، عشق به دوست، عشق به خانواده، عشق به گیاهان و حیوانات و حتی عشق به زبان.

حتما شنیدید که قوی ترین احساس در زندگی عشقه. عشق میتونه فرهاد رو وادار کنه تا به خاطر شیرین کوه بکنه و شاید بهتره ما فرهاد رو امروز الگوی خودمون قرار بدیم و عاشق بشیم.

حداقل عاشق زبان.

چرا باید عاشق زبان بود؟

چجوری باید عاشقش شد؟

و چطور این کوه عظیم رو با نیروی عشقمون فتح کنیم؟

امروز در چند گام کوتاه یاد خواهیم گرفت که چطور زبان یاد بگیریم و تا ابد عاشقش بمونیم. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

گام اول: عشق در نگاه اول

صبح روز سه شنبه بود. تازه کلاس زبانم تموم شده بود. تو کلاس در کتاب American English File درباره گروه Coldplay بحث شده بود. برای همین به کافی نت رفتم تا کمی دربارشون تحقیق کنم. با تفاسیر داخل کتاب به نظر گروه جالبی میومدن. اولین آهنگی که ازشون به چشمم خورد اهنگ Yellow بود. هدست کامپیوتر رو گذاشتم رو گوشام و بهش گوش دادم. چشمامو بستم تا بهتر با آهنگ ارتباط بگیرم. یادمه آهنگ رو سه بار تکرار کردم و بعدش آهنگ و متنش رو ریختم تو گوشیم و با هندزفری تو مسیر خونه بهش گوش دادم.

اونقدر اون آهنگ رو تکرار کردم تا اینکه یه جورایی حفظ شدم و تو خونه با آهنگ میخوندم.

دقیقا یادمه همون لحظه به خودم گفتم، من باید این زبان رو یاد بگیرم.

عشق من به زبان انگلیسی در یک نگاه با یک آهنگ انگلیسی ایجاد شد.

هر چند اون موقع مسیرم اشتباه بود، واسه همین موفق نشدم به این احساس متعهد بمونم.

وقتی کسی عاشق میشه، باید بخشی از زندگیش رو براش بزاره، دیگه این زندگی یک شریک داره و حالا دنیا در دو قاب دیده میشه.

عشق نه آسونه نه سخت، بلکه یک چالشه.

این چالش در هر صورت تو رو قوی میکنه چه شکست بخوری چه پیروز باشی.

من اون دوره شکست خوردم و متوجه شدم که این راه درستی نیست و ازش یاد گرفتم. و بعدها بهش برگشتم و این بار بیشتر پیشرفت کردم و حالا از دیدن دنیام در دو قاب لذت میبرم.

گام دوم: ایمان و اعتقاد

ایمان به عشق، اون رو قوی تر میکنه. کسی که عاشق باشه، تا جایی که میتونه برای عشقش زمان صرف میکنه. به صداش گوش میده، افکارش رو میخونه و تو چشماش بهش لبخند میزنه.

یک عاشق برای بهتر شناختن معشوقش، با دقت بهش نگاه میکنه، نزدیکش میشه، احساسش میکنه و آروم آروم اون رو بهتر میشناسه.

اگه به معشوقت اعتماد نداشته باشی، رابطتتون از هم میپاشه. نمیتونی همیشه بابت همه چی مورد پرسش و پاسخ قرارش بدی. تو اونجایی تا باهاش لحظه های قشنگی بسازی.

تو زبان هم همینطوره. وقتی عاشق زبان شدی، تمام وقتی که بتونی رو براش صرف میکنی، به آوا و کلماتش گوش میدی، متنش رو میخونی و ازش لذت میبری.

تو همه این کارارو با دقت و تمرکز انجام میدی چون معشوقت اگه توجه کافی ای بهش نشه، مطمئن باش بهش بر میخوره. وقتی براش زمان و تمرکز کافی میزاری، اهسته و آهسته اون رو بهتر میشناسی.

تو حق نداری بابت ساختارش اون رو مورد بررسی و پرسش و پاسخ قرار بدی، تو فقط اونجایی که ازش لذت ببری و لحظه های قشنگ رو باهاش به ثبت برسونی.

گام سوم: هدف

عشق مثل یک سفره و یک سفر نیازمند برنامه ریزی و هدفه.

وقتی پا تو این جاده میزاری، ماجراجوییت شروع میشه، ولی هیچ تضمینی برای به مقصد رسیدن نخواهی داشت مگر اینکه بدونی چرا عاشقی؟ و ازت خودت بپرسی:

این عشق قراره تو رو به کجا برسونه؟

چرا با همید؟

به احساساتت اجازه بده راهنماییت کنن و جواب این چرا هارو بهت بدن.

وقتی عاشق واقعی زبان باشی، اهدافت شرکت تو آزمونها و شغل و… نیست. این اهداف مثل این میمونه که با یه شخص به خاطر پول و امتیازاتش وارد رابطه بشی و این کار اسمش عشق نیست.

تو احساس رو خرج معشوقت میکنی و اون بهت آینده رو هدیه میده.

گام چهارم: عشق یک طرفه

عشق یک طرفه یک درد بزرگه ولی برای زبان نه. شما باید زبان رو دوست داشته باشید ولی زبان به شما اهمیتی نمیده. زبان مثل شخصیت سامانتا در فیلم سینمایی Her میمونه.

تو اون فیلم، سامانتا که یک سیستم عامل کامپیوتره معشوق هزاران مرد تو دنیاست، همشون رو به یه شکل میدید و به همشون اجازه میداد عاشقش بشن. زبان، برای ما نقش سامانتا رو بازی میکنه.

شما حق حسادت ندارید، فقط می تونید از بودن باهاش لذت ببرید. خبر خوب اینجاست که این رابطه هیچوقت براتون دردسر ساز نخواهد شد. شما حسادت نمی کنید، حرص نمیخورید و با تمام وجودتون زبان رو دوست خواهید داشت.

از زبان برای ارتباط داشتن با دنیا استفاده می کنید و شاید هم با این معشوقه، یک معشوق دیگه پیدا کردید.

زبان رو جلوتون تصور کنید. بهتون خیره شده و شما فرصت دارید که با آغوش باز قبولش کنید. وقتی عاشق شدید، مثل یک عشق واقعی براش وقت میزارید، بهش متعهد میشید، براش هدف تعیین میکنید و اون شما رو به مقصودتون میرسونه و این داستان رومانتیک پایان شیرینی به خودش میبینه.

آیا حاضرید این پایان شیرین رو برای داستانتون بنویسید؟

پاسخ با شما…

موفق باشید.

با تشکر از مژده خانوم بابت طراحی های قشنگشون. حتماً از تشویق ها و انرژیتون ایشون رو بی بهره نکنید :rose::rose::rose:

برای توضیحات درباره طراحی و ایده ها به این پست مراجعه کنید.

یازده موضوع پرطرفدار تالار زبانشناس:

آیا به گروه زبانشناس علاقه دارید؟ پس سری به لینک های زیر بزنید:

50 پسندیده

به به :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
عجب ارتباط قشنگی برقرار کردین :heart_eyes::heart_eyes:
خیلی عالی و خیلی منطقی بود :ok_hand::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
راستش من هر موقع اهنگای انریکه گوش میدم میگم باید اسپانیایی رو یاد بگیرم :grin::grin:
و اما مژده جووووونم
بابا هنرررررررمند :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
عالی کشیدی
دستات طلاااااا :purple_heart::purple_heart::purple_heart::purple_heart::heart::heart::heart::heart:

11 پسندیده

چقدر متن و تصاویر همخونی داشت و انگار زنده بود, من این حسو داشتم, واقعا متشکرم از هر دو شما که زحمت کشیدید.
متن هم بی نظیر بود, لطافت وحس عمق درونی توش موج میزد.
و در اخر اینکه واقعا باید عاااشق بود حتی اگر مسیر اشتباه باشه عشق عقب نمیکشه برمیگرده و مسیر درست رو پیدا میکنه و موفق میشه.
واقعا متشکرم از مقاله و طراحیهای روح نوازتون.

8 پسندیده

عه چ جالب…
امیدوارم یه روز اسپانیایی هم یاد بگیرید :tulip::tulip::tulip:
خواهش میکنم. ممنونم از حسن نظرتون :tulip:

بله انتخاب تصاویر و طرحشون از مژده خانوم بود و باید بهشون تبریک گفت.
خوشحالم ک خوشتون اومده آتوسا خانوم. :tulip::tulip::tulip:

6 پسندیده

خسته نباشید هر دو بزرگوار @YoKambiz و @m-m96
کارتون عالی و تمیز.
چقدر این ماهی ها آشناست، فکر کنم توی آرشیو هنری دیدم.

7 پسندیده

مرسی خانوم نیکنام بزرگوار

بله اینو مژده خانوم به عنوان اولین طرحاشون در اونجا گذاشته بودن

5 پسندیده

سلااااام به هر دو دوست گرامی
و تبریک بابت این همکاری فوق العاده
عجب مقاله زیبایی . خیلی عالی مفهوم عشق رو به یادگیری زبان مرتبط کردین . احسنت واقعا :heart_eyes::rose::rose::ok_hand::ok_hand:
تشکر از مژده جونی که طرح های زیبایی رو ترسیم کرده :heart_eyes::heart_eyes::heart::rose::rose::rose::rose: براووو بهت رفیق شفیقم :heart_eyes:
و تشکر از اقا کامبیز عزیز که اینقدر فوق العاده و هوشمندانه با طراحی دیجیتالی دنیای جدیدی رو این طرح ها خلق کردن
واقعا فوق العادس براوووو :rose::rose::rose::rose::rose::heart_eyes:
در کل عالی بود :heart:

7 پسندیده

سلام زنده باشید نسیم خانوم عزیز :tulip::tulip::tulip:
ممنون ک وقت گذاشتید و این مقاله رو خوندید و خوشتون اومد. مرسی ازتون :tulip::tulip::tulip:

6 پسندیده

خدا قوت آقا کامبیز
دید عاشقانه به زبان هم دیدی متفاوت بود.
سپاس بابت مقاله و تبدیل طرح ها به طراحی دیجیتال
حتما به پایان شیرین هم فکر میکنم و برای خودم یادداشت میکنم :upside_down_face:

@m-m96

مژده جون عالی بود کارت. بقول بچه ها هنرمند کی بودی؟ مرحبا دوستم :clap:t2:

7 پسندیده

خواهش میکنم
کاری نکردم
شما هم خسته نباشین :cherry_blossom::blossom:

ممنونم فدات لطف داری :cherry_blossom::blossom:

ممنونم ازتون آتوسا جان :cherry_blossom::blossom:

سلامت باشید مامان آلا جان ممنونم :cherry_blossom::blossom:

ممنونم فدات
خوشحالم خوشت اومده :cherry_blossom::blossom:

قربانت
لطف داری سمانه جان :cherry_blossom::blossom:

8 پسندیده

احسنت سمانه خانوم :rose::rose::rose:

keep it up :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 پسندیده

Hey @YoKambiz, i’m on your side & i think if we want to be a master of anything specially English language, we must love it at the first after that, we have to trying a lot for achieving it.l think love brings motivate and passion and goal for doing everything and it causes we put everything we have into everything we do.

6 پسندیده

به به چه تاپیکی :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
@YoKambiz و @m-m96 عزیز کارتون عالی بود، خداقوت
دوستانی که منو اونور درگیر کردن نگا کنید من رو از چه تاپیکی محروم کردین :joy::joy:
آقا خواستین از این کارا بکنید به ما هم بگید کمک کنیم بلکم روحمون شاد شه :joy::joy::joy: (مزاحه)
خداقوت دوستان عزیز
هم مقاله و هم طراحی عالی بود :rose::rose::rose:

6 پسندیده

سلام آقا @YoKambiz عزیز.امیدوارم که همیشه سالم و پر انرژی ببینیمت.و خیلی ممنون بابت این مقاله زیبا و عاشقانه…:rose::rose::rose:

5 پسندیده

ممنون حنانه جان
لطف داری :cherry_blossom::blossom:

4 پسندیده

مقاله بسیار عالی بود. اما چیزی که این مقاله رو خاص کرده طراحی هایی هست که @m-m96 خانم انجام دادن و آقا @YoKambiz رنگ آمیزی کردن. پیشنهاد میکنم طی یک پست جداگونه مثلا در تاپیک هنرمندان، خود طراحی انجام شده و روش رنگ آمیزی اش رو توضیح بدین فکر کنم برای خیلی ها جالب باشه. :blush:

از هردوی شما سپاسگذارم

10 پسندیده

سلام
ممنون آقای ناصری
بزرگوارین شما :cherry_blossom::blossom:
پیشنهاد خوبیه و
خوشحالم که خوشتون اومده :grin:

5 پسندیده

سلام
این تاپیکو الان دیدم …
ایول
خیلی جالب بود :star_struck::clap::clap::clap:
خسته نباشید به هر دوست گرامی @m-m96 و @YoKambiz
طراحی عالی
متن عالی
صوتم عالی
:star_struck::clap::clap::clap::clap::clap:

5 پسندیده

ممنون مریمی
عزیزی فدات :cherry_blossom::blossom:
عالی میبینی :blossom:

6 پسندیده

آقای این طرح من رو یاد آقای استاد ناصری @hnaseri انداخت، البته چشمهاشون بسته هست تشخیص کمی سخت شده، آقای ناصری نکنه این طرح یکی از موارد لو رفته اون بیست و اندی موردی که فرمودید( مثل آقای مدیری) بوده؟ ببخشید من نسبت به طراحی خیلی دقیق هستم. مثلا اون ماهی های قرمز من خلاقیت آقای کامبیز رو تحسین میکنم اینکه نور خورشید توی حوض آبی چه جلوه زیبایی داده به طرح.

10 پسندیده