انگیزه نمونده برام خسته ام

من زبان‌شناسان نصب کردم ولی ن انگیزه جدی دارم ن حوصله
نمیدونم باید چیکار کنمااا ولی میدونم زبان لازمه زندگی نمیدونم شایدم برای اینکه از 7 صبح تا 8 شب سرکارم انگیزه و انرژی برام نمونده اما چون سنم کمه 23 نمیخوام از دست بدم این فرصت رو شما چجوری شروع کردین
رشته تحصیلیم حسابداری چندتا از هم دانشگاه هام رفته خارج از کشور استرالیا لهستان
اون رتبه 6 7 دانشگاه‌ بودن من رتبه دو
البته خب وضع مالی شون خیلی بالاتر از من بود و هست
الان که باهاشون در تماسم میگن بتونی بیای ماهم کمکت میکنیم
میخوام پول جم کنم برم اما زبانم ضعیفه و استرس نتونستن و حجم کاریم چیزی ک اذیتم میکنه
دقیقا نمیدونم کجای راهم هااا نمیدنم تصمیمم چیه
نظرات دوستان راجب انگیزه میخونم یکم انگیزه میگیزم اما همش برای یکی دو روز :pensive:
شما ی راهی بگین
اصلا موندم تو درس کودکانه زبان‌شناسان گیج گیج
همش دارم آینده رو نگاه میکنم اما خب اون قدم ها رو برنمی دارم گیر کردم انگار

5 پسندیده

پیشنهاد من اینه حتما با اون دوستانی ک خارج از کشور هستن مکالمه کار کنید.

3 پسندیده

سلام دوست عزیز

در مورد انگیزه زیاد تو تالار گفتمان زبانشناس صحبت شده که با یک سرچ کوچیک میتونید بهشون دسترسی پیدا کنید، اما چیزی که من از صحبت هاتون متوجه شدم اینه که حس میکنم هم اعتماد به نفستون پایینه و هم تو انتخاب هدف سردرگم هستین، از طرفی با به کار بردن واژه هایی مثل حوصله ندارم میخواین بگین وقتم هم ندارم که براش بزارم و همه این ها دست به دست هم میده تا به چیزی که میخواین نرسین

به نظر من شما اول باید هدف تون رو واضح مشخص کنید و بگین الان در چه جایگاهی هستم و مثلا 5 سال دیگه میخوام کجا باشم، واسه رسیدن به هدفم میخوام از چی مایه بزارم؟ همیشه اولین گام برای یادگیری زبان بدون شک تعیین یک یا چند هدف الهام بخشه. وقتی یه زبان آموز بی هدف زبان بخونه مثل این میمونه تو یه بیابون بی آب و علف سراسیمه به اینور و اونور میره.
پس باید دونست که چرا می خواید زبان بخونید؟ اگه می خواید مکالمتون خوب شه دقیقاً در چه حد خوب شه؟ قراره درباره چه موضوعی صحبت کنید؟ تا چه حد دقیقاً می خواید پیش برید؟ و…
وقتی یه هدف و مقصد خوب پیدا کردید اون موقع می تونید رو مسیر و جاده ای که می خواید گام بردارید. پس حتما مقصدتون رو مشخص کنید.
اگه تو پیدا کردن یه هدف خوب مشکل دارید می تونید از این مقالات استفاده کنید:

تو گام دوم باید به اون خودباوریه برسید، به اینکه میتونید به خواستتون برسین، همه ما به سبب افکاری که از بچگی تا الان از افراد مختلف دریافت کردیم سایه هایی در درونمون داریم که مانع موفقیت ما میشه، بهتره اون باورهای نادرستی که نسبت به یادگیری زبان انگلیسی دارین رفع کنید، لینک زیر میتونه کمک کننده باشه:

تو گام بعدی باید برای خواسته تون زمان بزارید، هدف از صبح تا شب سرکارم و نمیدونم خسته میشم و فلان و بهمان رو قبول نمیکنه، تازه اپلیکیشن زبانشناس خوبی که داره اینه در همه جا قابل دسترسه و میتونید لابه لای کار هم ازش استفاده کنید، لینک زیر خیلی میتونه برای استفاده از زمان های مرده مفید باشه

بحث و گفت گو «چگونه از زمان مرده برای یادگیری انگلیسی استفاده کنیم؟»

امیدوارم این مطالب بتونه بهتون کمک کنه
موفق و موید باشید :rose::rose:

12 پسندیده

سلام به لحاظ سنی موقعیتش رو دارین که پیشرفت کنید یا برین خارج، برا خودت یه ساعت مشخص بزار یعنی بگو من از ساعت مثلا ده تا ۱۱و نیم شب حتما زبان بخونم و بهش پایبندباش همین!!
من الان فقط سعی میکنم به برنامه ام پایبند باشم چه ساعت تفریح ای که گذاشتم چه ساعت مطالعه
هیچ معجزه و رازی هم در کار نیست

9 پسندیده

اونا وقت ندارن اکثرا سرشون شلوغ منم بتونم برم اون ور خیلی خوبه
برم همون رستورانی چیزی کار کنم هرکاری فقط بتونم زبان یاد بگیرم
اینجا حسابداریم حاضرم برم اونجا کارگری کنم بخدا

2 پسندیده

این زبان انگلیسی مشکلا همه ای ایرانی هست و یکی از نقاط ضعف که خودمون از بچگی جدیش نگرفتیم و هر روز داریم تلاش میکنیم یاد بگیریم . اگه برات سخته pad دانلود کن گوش بده . . یا میگی که میخواهی بری سرکار یا کتاب داستان انگلیسی بخوان اگه نمیتوانی زبان شناس کار کنی این جوری از زبان غفلت نمیخوری .
و یکم صور باش

2 پسندیده

هرچند یک بار به جدیت ننشستم پای زبان شناسان
اما دیشب که داشتم با خودم فکر میکردم
میگفتم زبان شناسان واقعا میتونه من از این سطح پایین بکشون بالا واقعا باهاش کار کنی پیشرفت میکنی تو زبان؟؟؟

4 پسندیده

اخ که اسم« انگیزه نمونده برام خسته ام» می بینم غصه میخورم

سلام آقا جواد
حنانه جان راهنمایی کامل کردند چیزی باقی نمونده که گفته بشه
حتما لینک هایی که بالا براتون فرستادند وقت بزارید مطالعه کنید و هر چه زودتر راه خودتون رو پیدا کنید.

من از تجربه خودم براتون میگم:
از سطح صفر شروع کردم حتی do, does بلد نبودم با اینکه بالاترین نمره زبان رو در مدرسه و دانشگاه می‌گرفتم ولی خب درست یاد نگرفتم فقط حفظ کردم.
زبانشناس که نصب کردم بسته های بچه گانه رو دانلود کردم و گوش دادم فوق العاده سخت بود هیچی بلد نبودم من هدف تعیین کردم که شش ماه فقط گوش بدم بدون توجه کردن به گرامر.
شش ماه بسته بچه گانه و نیمچه داستان هارو گوش دادم.
بعد از شش ماه شنیداریم خیلی بهتر شد حتی داستان هایی که قبلاً گوش داده بودم چشم بسته میتونم گوش بدم.
بازم باید بیشتر گوش بدم هنوز اونقدر قوی نشده.
در این یکسال کلی اشتباه کردم ولی برای من تجربه شد و فهمیدم که با زبان چیکار کنم.
حالا شما که از صبح تا شب سرکار میرید
صبح نیم ساعت زودتر پاشید هندزفری یا هدفون توی گوشتون بزارید به زبان گوش بدید درحالی که زبان گوش میدید آماده بشید و صبحونه بخورید. حتی مسیر از خونه تا محل کار هم از زبان غافل نشید.
در محل کار بلاخره نیم ساعت یا یک ساعت تایم ناهار و نماز بیکار میشید زبان گوش بدید یا بخونید
شب که از سرکار برمیگردید از مسیر محل کار تا خونه زبان گوش بدید یا بخونید
رسیدید خونه یه نیم ساعتی بخوابید تا سرحال و پرانرژی بشید بعد نیم ساعت، به زبان برسید.
اول شما هدف کوتاه تعیین کنید که میخواید چیکار کنید مثلاً من روزی نیم ساعت با دوستم انگلیسی حرف بزنم فارسی ممنوع.
یا شنیداریم ضعیف هستش تا یکسال بیشتر بشنوم یا پایه زبانم مشکل دارم پنج شنبه ها یه کوچولو گرامر بخونم.
هدفتون چی هست؟.

10 پسندیده

آینده رو نبین :grin: حال رو دریاب
«از هر روزت یک شاهکار بساز» این جمله رو من دوست دارم

6 پسندیده