طراحی جدید صفحه لایتنر و صفحه دیکشنری داخل دروس

طرح آپدیت شد:

https://talk.zabanshenas.com/t/topic/52303/97?u=hnaseri

سلام دوستان و همراهان عزیز

ما چند وقتی هست که داریم طراحی جدیدی رو برای اپلیکیشن زبانشناس ارائه میدیم که کاربر پسند تر باشه.

یکی از مواردی که تغییر دادیم صفحه لایتنر و صفحه دیکشنری داخل درس ها هست.

قبل از پیاده سازی نهایی خواستم از شما دوستان عزیز فیدبک بگیرم که آیا طراحی جدید مناسب هست یا خیر.

برای مشاهده طراحی جدید میتونید لینک زیر رو باز کنین:

https://xd.adobe.com/view/269f950f-69af-41bb-9013-77bfd05c544c-73cc/?fullscreen

فقط دقت بفرمایین که با توجه به تحریم متاسفانه بایستی با تحریم شکن یا فیلتر شکن وارد بشین.

همچنین دقت بفرمایین که این لینک فقط یه پروتوتایپ هست. یعنی طراحی جدید به صورت عکس های از پیش تعیین شده قرار گرفته و فقط دکمه ها جهت رفتن به صفحات کار میکنن. بنابراین انتظار نداشته باشین که مثل اپلیکیشن براتون کار بکنه :grinning:

این هم فیلمی که خودم از طراحی های جدید گرفتم که ببینید:

در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهادی نسبت به طراحی جدید دارین ممنون میشم در همین تاپیک ذکر بفرمایید.

41 پسندیده
آیا طراحی جدید صفحه لایتنر و صفحه دیکشنری دروس بهتر شده؟
  • خیلی عالی شده
  • بهتر شده
  • فرقی نکرده
  • خوب نیست همون طرح اپلیکیشن فعلی بهتره

0 رأی دهنده

21 پسندیده

من که هیجان زده شدم :star_struck:

12 پسندیده

سلام خدمت شما جناب آقای ناصری :cherry_blossom::cherry_blossom:
یک سوال برای لایتنر
در اپ در حال حاضر ما می تونیم برای لایتنر، اول معنی انگلیسی رو ببینیم ،آخری معنی فارسی ولی اینجا در نسخه جدید ،حتما اول فارسی نمایش داده می شود؟ یا اول می تونیم مثال ها و معنی انگلیسی رو ببینیم بعد به اختیار خودمون معنی فارسی رو نمایش بدیم؟
بعد برای دیکشنری،دیکشنری آکسفورد رو تازه اضافه کردید؟

16 پسندیده

بله. معنی فارسی نمایش داده میشه . چون خیلی از کاربر ها مبتدی هستن و تقریبا نمیتونن از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنن.

مثالها در تب مثال قرار میگیره. بنابراین وقتی پنل میاد بالا اول تب دیکشنری نشون داده میشه بعد یوزر میتونه تب مثال رو بزنه. میتونیم اینو به انتخاب کاربر بذاریم که کدوم تب اول باز بشه.

17 پسندیده

بله اینکه انتخاب با خود کاربر باشه بهتره

13 پسندیده

سلام آقای ناصری عزیز و پرتلاش، امیدوارم که شما و تیم زبانشناس همیشه موفق باشید :cherry_blossom:
پس یک بروز رسانی بزرگ در راهه.
میتونین بگین تقریبا کی در دسترس خواهد بود؟

11 پسندیده

بله

در حال انجام تغییرات عمده ای هستیم.

فعلا قولی نمیدم چون دقت و کیفیت کار برامون اولویت داره. بایستی کامل مطمئن بشیم که بهبود های مورد نیاز حاصل شده.

17 پسندیده

آقای ناصری دو تا سوال یا خواهش ازتون دارم

یکی اینکه در نسخه جدید امکان شخصی سازی کتابها هست؟ یعنی میتونیم کتابهایی که خوندیم یا دانلود کردیم، بصورت جداگانه دسته بندی کنیم و همیشه بصورت آسان در دسترس مان باشند؟
دیگر اینکه لطفا در مورد لایتنر حتما خواسته اعضا در در نظر بگیرید، مثلا من خودم گاها ۴۰۰ تا لغت در روز برای مطالعه دارم، و مراحل مطالعه اش رو لطفا پیچیده نکنید

14 پسندیده

جزو برنامه هامون هست. توی طراحی که در لینک فوق گذاشتیم هم اگر کنجکاو هستین میتونید پیداش کنین.

دقیقا این نظرسنجی برای همینه که ببینیم آیا طراحی جدید بهبود میده یا پیچیده میکنه. اتفاقا هدف ما ساده سازی هست. بنابراین لطفا به دقت بررسی کنین.

14 پسندیده

آقای ناصری آیا امکانش هست یک نسخه بتا بزارید و یکسری از بچه ها، داوطلبانه نصب و بررسی کنند؟

10 پسندیده

به نظر من طرح لایتنر خود اپ در حال حاضر بهتر است .اما طرح کلی صفحه اصلی و دوره هایی که در نسخه جدید هم هست خوبه .اما لایتنر نسخه الان بهتره

10 پسندیده

بله قطعا در ادامه انجام میشه. :slightly_smiling_face:

لطفا دلیلتون رو بفرمایید ممنون میشم.

10 پسندیده

چون که صفحه قشنگ باز است و همه چی در دسرسه .
یعنی اون بالا جایگاه لغت رو نشون میده ، وسط مثال ، و دیکشنری هم در دسترس است و از هر کدوم دوست داشتی استفاده کنی نه از همون اول فارسیشو ببینی.

10 پسندیده

این صفحه هم سوایپ بکنید بالا میتونه کامل باز بشه. فقط ممکنه الان توی پروتوتایپ به خوبی نبینیدش.

اینجا هم همینه.

فقط نکته ای که هست ما معنی فارسی رو به صورت دیفالت برای کاربران مبتدی گذاشتیم. میتونیم آپشنالش کنیم که برای کاربران حرفه ای معنی فارسی نشون نده و مستقیما دیکشنری رو نشون بده.

15 پسندیده

آخه از همون اول معنی فارسی بیاد فایده ای ندارد .باید فکر کنیم ، مثال چک کنیم،معنی انگلیسی شو ببینیم

10 پسندیده

اگه تو تنظیمات بشه تنظیم کرد که همون اول معنی فارسی رو نشون نده خیلی خوبه .من همون از ویدیو نگاه کردم چون اینک برام باز نمیشه و فیلتر شکنم ضعیفه. نسخه امتحان هم زود تر اگه میشه بزارید دوستان تست کنند . بعد پس از آپدیت داده ها که از بین نمیره؟ یعنی مثلاً یهو ۲۰۰ لغت نپره عقب ؟

11 پسندیده

سلام آقای ناصری :cherry_blossom:
ممنون بابت زحمات همیشگی تون :pray: :gem:

به نظر من، طراحی الان لایتنر، بهتر از طراحی جدید هست.

در نسخه فعلی لایتنر، دسترسی و مرور واژگان، خیلی راحت تر هست … و اینکه در هنگام ورود به لایتنر، کدوم دیکشنری برامون باز بشه، به تصمیم خودمون هست. الان انگار دکمه “بعدی” هم تو اینجا حذف شده.

اینکه از همون اول، معنی فارسی کلمه رو ببینیم، زیاد جالب نیست. مثال ها هم از خود کلمه، جدا افتاده و کار رو سخت تر می کنه. این رو بزارید به انتخاب کاربر.

من خودم بشخصه، هر روز زمان زیادی رو صرف مرور لایتنر می کنم و اینها، خیلی برام اهمیت داره.

فقط اگر می شد یه گزینه بزارید که در صورت نیاز به تمام واژه های داخل لایتنر دسترسی داشته باشیم (مثل یک دکمه میانبر)، خیلی عالی می شد.

16 پسندیده

میشه یه مقداری توضیح بدین چطوری راحت تره؟

اینجا هم دیکشنری میتونه به تصمیم شما باشه. فقط اون بحث معنی فارسی بوجود میاد که گفتم میشه توی تنظیمات گزینه ای بذاریم که نشون نده.

دکمه ی بعدی چقدر براتون کارکرد داره؟

منظورتون همون مثال جمله ای هست که در لایتنر فعلی زیر لغت نشون میدیم؟ و دکمه ی پخش داره؟

11 پسندیده

بنظرم بهتر بود معنی همون اول نمایش داده نشه و مثالی که خودمون یادداشت میکنیم اول بیاد و با گذینه ای معنی نمایش داده بشه، این آپشن ظاهرا فقط برای مبتدی ها خوبه

11 پسندیده