نگرش «تسلیم شدن هرگز» در یادگیری زبان انگلیسی

چند روز پیش یک ویدئوی جالب از آقای A.J. Hoge دیدم که گفتم شاید بد نباشه در رابطه با اون موضوع یک مقاله بنویسم.

ویدئو در رابطه با نگرش «تسلیم شدن هرگز» در یادگیری زبان انگلیسی هست که اول از شما دعوت میکنم اون رو ببینین:

https://zabanshenas.com/never-give-up/never-quit.mp4

در این ویدئو آقای هوگ توضیح میده که چطور این نگرش میتونه در یادگیری زبان انگلیسی کمک کنه.

یادگیری زبان انگلیسی یکی از اهدافی هست که احتمالاً مثل خیلی ها هنوز موفق به رسیدن مطلوب به اون نشدین. در وبسایت زبانشناس روش‌های کاربردی زیادی برای یادگیری زبان مطرح شده . اما می‌خوام با شما صادق باشم. اگر نگرش «تسلیم شدن هرگز» در شما نباشه، احتمال موفقیتتون در این مورد خیلی کم می‌شه. البته نه تنها در یادگیری زبان انگلیسی، بلکه در دیگر جنبه‌های زندگی، داشتن این نگرش یکی از مهمترین عوامل موفقیت هست.

علاوه بر مطالبی که آقای هوگ در ویدئوی فوق گفته، در مقاله ای که خودم نوشتم توضیح دادم که دقیقاً چه موانعی باعث می‌شه که ما تسلیم بشیم و راه حل غلبه بر این موانع چی هست.

این موانع رو به طور کلی به سه دسته تقسیم کردم:

• موانع درونی
  • موانع مرتبط با تصمیم‌ها و کارهایمان
  • موانع بیرونی

و ضمن توضیح دقیق اونها، راه حل‌هایی برای رفعشون ارائه کردم. در آخر نوشته هم یک چالش مطرح کردم که با انجام اون میتونین نگرش «تسلیم شدن هرگز» رو حداقل در مورد یادگیری زبان انگلیسی در خودتون پرورش بدین.

برای ورود به نوشته، روی لینک مقابل کلیک کنین: نگرش «تسلیم شدن هرگز» در یادگیری زبان انگلیسی

امیدوارم از این نوشته خوشتون بیاد.

راستی اگر شما هم تجربه ای در این زمینه داشتین یا سوالی دارین، توی همین تاپیک بگین :slight_smile:

31 پسندیده

مقاله خیلی خوبی بود
به قول استیو کافمن ما یکم حریصیم دوست داریم همه چیو سریع داشته باشیم در صورتی که موفقیت یه راهه طولانیه و باید واسش وقت گذاشت مثلا تو موضوع زبان میگه که من وقتی شروع میکنم حداقل 6 ماه در نظر دارم و این امکان وجود داره که بره بالا 9 یا 12 یا بیشتر ولی چون از روی علاقه زبان میخونه واسش مهم نیست چقد طول میکشه
فک کنم نگرش تسلیم نشو هرگز + خوش گذروندن در زبان + صبر = موفقیت میشه

12 پسندیده

کاملا موافق مطالبی که فرستاده ایدهستم. اماخوشبختانه من همچنان انگیزه کافی برای یادگیری زبان دارم. اهل عجله برای یادگیری هم نیستم. خد ارو شکر مشکل کمبود اعتماد بنفس برای مکالمه در مواقع لازم رو هم ندارم.

اما زندگی من کمی متفاوته…نوشته اید زبانشناس برای افرادی که بخودشون متکی هستند مناسبه…یا پیشنهاد بیخیال شدن کلاس رو داده آید…من بامشکلات کلاسهای زبان بخوبی آشنا هستم…اما برای شروع بعیدمیدونم کسی مثل من میتونست بدون کلاس تا این حد پیشرفت کنه…شاید هم خوشبختانه اولین آموزشگاهی که من رفتم ازجمله محاسنش اسپیکینگ محور بودن بود و این خیلی کمک به پیشرفت من داشت. البته همه ی همکلاسی هام سرعت یادگیری وپیشرفتشون توهر دو آموزشگاهی که بوده ام مثل من نبوده گرچه من ازنظر سنی از بقیه بزرگتر بوده ام تا حالا…این مطلب نشوندهنده انگیزه وعلاقه ی زیادمن هست.البته بعضی بچه‌ها ی کم سنتر خیلی سریعتر ازمن تونستن بالهجه انگلیسی صحبت کنن که میدونم این کاملا طبیعی هست.

همچنان تاکید استاد بریادگیری گرامر ونمره کتبی برایم آزار دهنده س . اتفاقا دیروز استاد خیلی متعجب وناراحت از نمرات کتبی کلاسمون کلا،بودند وچیزی که برای من هم عجیب بود اکثر ماها که توکلاس مکالمه خوبی نسبت به بقیه داریم نمره کتبیمون پایینتر اونایی بود که تو کلاس یاکلا ساختن یا مکالمه زیادی حالا به هردلیل ممکن ندارن. بنظر شما علت درکجاست؟من خوشبختانه باانگیزه واعتماد بنفسی که ازمطالب وراهنماییهای مفید شما گرفته بودم خیلی سعی کردم به استاد تفهیم کنم اینا فقط نمره ان نه چیز دیگه ای ونشون دهنده ی سطح زبان ویادگیری و اطلاعات من درباره زبان نیستن. اما همچنان ناراحت ونگران نمره نهایی بچه‌ها بودن استاد.

5 پسندیده

با سلام
مطالب بسیار خوبی را بیان کرد واقعا همین طور هست پشتکار کلید اصلی موفقیت هست اراده قوی و تسلیم نشدن .
من ویدیو های آموزشی ایشون را خیلی دیدم مخصوصا در مورد فرا گیری انگلیسی با دیدن فیلم نکات خوبی را مطرح میکنند.
آقای ناصری من تازه عضو سایت شدم و خیلی سایت خوبی است از زحمات شما تشکر میکنم و براتون آرزوی موفقیت دارم.

7 پسندیده

با سلام , من هم به تازگی به جمع دوستداران زبان شناس وارد شده ام و دارم از راهنماییهای آقای ناصری بهرمند میشم, اما د مورد تسلیم شدن واقعا هرگز ,در جایی بودم که برای خواندن یک صفحه کتاب داستان انگلیسی یک هفته طول می کشید اما اکنون کتابهای بالای سطح شش را بخوبی مطالعه می کنم خب قطعا نباید انتظار داشته باشم در عرض چهار پنج سال مانند یک انگلیسی زبان در ادبیات انگلیسی ادعایی داشته باشم دوستان داشتم با خودم فکر می کردم با علاقه ای که داشته ام در طول این چند سال من مانند یک دوازده سیزده ساله انگلیسی زبان کتابهایم را می خوانم اما من هنوز نه خارج رفته ام و نه عملا با یک انگلیسی زبان صحبت کرده ام بلکه به کمک این گونه نرم افزارها سطح زبان خود را ارتقا داده ام هیچ توقعی زیادی از خودم ندارم پس مستدام به فعالیت خود در یادگیری زبان ادامه خواهم داد , چون واقعا علاقمند بوده و هستم , لذا هیچ وقت تسلیم نخواهم شد به مطالعه کتب , گوش دادن به سخنرانی و پادکستهای زبان و همچنین اپ اخبار علمی زبان شناس و نرم افزارهای زبان شناس با تشکر زیاد از آقای ناصری برای زحماتشان استفاده خواهم کرد, از جونان و دوستانی که در این وب سایت با علاقه مشغول یادگیری زبان هستند نیز بخاطر حمایت از زبانشناس که تشویقی برای یادگیری زبان جوانان این مرزو بوم است نیز تشکر می کنم و آرزوی توفیق همه را از یزدان پاک خواستارم, دوستدار همگی

8 پسندیده

با سلام خدمت کلیه دوستان و همچنین جناب ناصری عزیز ، راستش من تو فکر اینم که یک گوشه ای برای خودمون ترتیب بدیم هرکه خواست پیامش را به زبان انگلیسی بنویسد اگر مقبول دوستان است از جناب ناصری خواهش کنیم که هم چین فرصتی برامون فراهم کنه که پیامامونو به زبان انگلیسی بنویسیم فکر می کنم برای نگارش انگلیسی مفید واقع خواهد شد، دوستدار موفقیت همه ، اسماعیل

2 پسندیده

متاسفانه فعلا امکان انگلیسی نوشتن تو تالار فراهم نیست. چون تالار برای یک جهت زبان (راست به چپ یا چپ به راست) میتونه هماهنگ بشه. بنابراین نوشته های انگلیسی خیلی بدترکیب در میاد. تا لحظه ای که این مشکل صبر بشه بایستی تامل بفرمایین.

1 پسندیده

بله من هم عرض نکردم توی تالار میدونم که قاتی شدن هر دو متن درست نیست پیشنهادم یه بخش جداگانه بود مثلا تحت نام تالار انگلیسی

2 پسندیده

سلام وقت بخیر :hibiscus::rose::tulip:بسیار عالی :cherry_blossom::blossom::cherry_blossom::blossom::sunflower::sunflower:باتشکر :sunflower::sunflower::blossom::blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::hibiscus::hibiscus::rose::rose:چرا من ندیدمش ؟؟؟:thinking::thinking::thinking:اما من زود تسلیم میشم :cry::cry::cry:

1 پسندیده

من هم سعی کردم که هرگز تسلیم نشوم . با اینکه بخاطر سکته مغزی گوش سمت راست خودم رو از دست دادم و کمی حرکتم کند شده هرگز ناامید نشدم و دارم با شما و پسرم زبان یاد میگیرم . حدودا یکسال هست که با پسرم کتاب داستان میخوانم حدود 45 کتاب سطح 1- 2 -3 را با هم تمام کردیم
من اینجا هم دارم میخونم و در وبلاگ پسرم هم فعال هستم .

9 پسندیده

خیلی خوبه که با هم کار می‌کنید. سلامت و پایدار باشید و در کنار هم از زبان خوندن لذت ببرید. :bouquet: :blush:

4 پسندیده