♥ چالش ایجاد عادت های مفید در زندگی ♥

سلام عاطفه خانوم
شما اگه میخواین برین ورزش صبح ها نمیتونین، دو راه کار دارین:
۱- بجای این که شما برین بیرون ورزش کنین مثلا تو حیاط خونتون ورزش کنین به مدت ۳۰ م یا بیشتر.
۲- تو اینترنت هست راهکار دیگه که میگه اگه تنبلیتون میاد برین ورزش صبح ها،با لباس ورزش بخوابین و با این کار برای شما یاد اوری میکنه که وقت ورزشه و باید ورزش کنم.
در مورد کتاب :
خوب برای کتاب شما هم همین کار رو انجام بدین،کنار رخت خوابتون کتاب بزارین و صبح که بیدار میشین،یاداوری میکنه که امروز باید کتاب بخونم،حتی شده ۲۰ م عیب نداره و برای روش های کتاب خوانی من یه راه کاری به شما میگم که شاید براتون خنده دار باشه :grin:
شما وقتی میبینین حوصله کتاب خوندن ندارین،با کتاب بازی کنین،چطوری؟الان میگم خدمتتون:
کتاب رو بردارین و کتاب و چجوری بگم توضیحش سخته یکم :grin:
کتاب و بردارین و تن تند ورخ بزنین، به این شکل کتاب رو با دو دستتون بردارین،حالت بسته باشه تو دستتون بین دو دستتون،حی تن تند ورخ بزنین و به صفحه های کتاب همین جوری نگاه کنین،به این شکل : دیدین روی کاغذ نقاشی میکنن و تند تند ورخ میزنن اون نقاشی ها حرکت میکنه؟به اون شکل کتاب رو ورخ بزنین و به کتاب نگاه کنین،این روش رو تو یه ویدیویی خیلی سال ها مشاهده کردم و یاد گرفتم،تقریبا ۵ م با کتاب ور برین و بعد شروع کنین به خوندن.
همین بود کل ماجرا :grin:
موفق باشین

3 پسندیده

سلام دوستان
به نظرم برای کارها مثل ورزش کردن و کتاب خوندن و کارای دیگه لازم نیست واسشون زمان تعیین کنید.
مثلا امروز میخوای ورزش کنی لازم نیست حتما ساعت هفت صبح انجام بدین یهو دیدین ساعت نه بیدار شدین اونوقت ناراحت میشین به خودتون بگید الآن که بیدار شدم ورزش میکنم مهم نیست الآن چه تایمی هست مهم اینه کار مفید رو انجام بدین تو هر زمانی میخواد باشه باید براتون مهم باشه که کارتون انجام بشه نه اینکه بگین نیم ساعت اینکار رو انجام میدم هرچقدر میخواد طول بکشه فقط کافیه لذت ببرین :wink:

3 پسندیده

ورخ ؟!!!
ورخ چیست؟
:confused:
:confused::confused::confused::confused::confused:

2 پسندیده

سلام اقا مهدی عزیز
منظورم ورق بود داداش :grin: :raised_back_of_hand:

2 پسندیده

ممنون از راهنماییتون:) فک کنم بهتر باشه با عادت های کوچیک شروع کنم به جای یه لیست بزرگ از عادت های خوب.اینجوری ذهن کمتر مقاومت میکنه :slight_smile:

4 پسندیده

image

سلام و شب بخیر خدمت همه شما عزیزان
در خصوص تغییرات جدید چالش که بسیار ساده و راحتش کردیم که همه دوستان بتونن شرکت کنن.
ببینید اینکه برخی دوستان موفق شدند پایبند به مراقبه صبحگاهی و شبانگاهی باشند چه خوب و میتونن ادامه بدن و ما رو بهره مند کنند از تعهداشون . اما روند همگانی چالش برای بازدهی بیشتر به صورت زیر شد. تا کم کم همه این عادات را نهادینه کنیم.
طبق جدول زیر اگر تمایل به حضور در این چالش دارید ساعتی که مد نظر دارید رو مشخص نمایید. البته من تاریخمو اشتباه زدم :grin: این اعداد به عنوان عدد نهاییه. اما از انجایی که ممکنه تا دیروز 10بیدار میشدید حالا میخواید 7بیدار شید پس نیازه که روزی 15دقیقه زودتر از دیروزتون بیدار شید تا به هدف برسید.(پس لطفا حتما ذکر کنید الان که ساعت بیداری فعلیتون چه ساعتیه و قصد دارید یه رب یه رب کم کنید تا به چه تایمی برسید؟ تا در جدولم درج کنم به عنوان مدرک :joy:) و خواهشی که دارم برای خودتون یادداشت کنید این روندو صرفا به جداولی که اینجا داده میشه بسنده نشه.در پایان ماه ما زنجیره هر کس مشخص خواهد شد که ایا در طول 30روز متعهد بوده یا نه.
:stop_sign::stop_sign::stop_sign: با توجه به تلفیق این تاپیک با تاپیک سحرخیزی شما میتونید همراه با اسکرین شاتاتون ساعت بیداریتونم درج کنید.
بنابراین تعهدتون به عادت های شخصیتون و مواردی که در هبیتاتون نوشته بودینو و گزارش میدادینو لغو نکنید حتما اگر به تعهدتون کمک میکنه اسکرین بدین بقیه لذت ببرن. اما به غیر از این سحر خیزی یه عادت رو نظر سنجی میکنم که هر کدومو موافق بودین همگی تو جدول هبیتامون ثبتش کنیم و عمل کنیم.
ممنونم . منتظر نظراتتون هستم.
خدایی دیگه خیلی ساده اش کردیم مشارکت رو حداکثری کنید .لذت ببریم دور هم :relaxed::rose::rose:

:sunflower::sunflower:نظر سنجی عادت همگانی ماه شهریور:sunflower::sunflower:

• روزی 15 دقیقه کتاب فارسی (که قطعا پس از 30روز زمانش یک ربع یک ربع افزایش می یابد)
  • روزی 15 دقیقه ورزش
  • عادت شکرگزاری
  • عادت خوب اخلاقی (اگر گزینه انتخابی شما این است لطفا ذکر کنید چه عادتی مد نظر است)

0 رأی دهنده

دوستان عزیز منتظر نظرتون هستم
@nazanin72
@aliasiaee304
@Farzad_Poodineh
@zahra_dE
@smollakochakian
@kourosh.kabir
@shanliang
@fdoosti
@YoKambiz
@kimiakarbasi
@atineh1967
@ala
@mehdi24666
@mohadeseh34

15 پسندیده

سلام نسیم جان خدا قوت دوستم :bouquet:
مرسی از انرژی و وقتی که میذاری تا در کنار هم عادت های خوب رو در خودمون نهادینه کنیم :upside_down_face:

واقعاً انتخاب بین این گزینه ها برای من سخت بود :sweat_smile: همشون خوبن اما این ماه می‌خوام کتاب خونیم رو عادت همیشگی کنم.

در خصوص ساعت بیداری من نمی‌دونم شامل میشم یا نه اما بیداریم هم دوست دارم ۶ باشه.

6 پسندیده

نسیم خانوم سلام .اسم منم اضافه کنین :slight_smile: میخوام از فردا گزارش سحر خیزی بدم.:muscle: و ساعت بیداریم هم ۶.۵ دوس دارم باشه
برای عادت بعدی هم۱۵ ورزش رو انتخاب کردم چون حس میکنم فعالیت بدنیم کمه…
مرسیی از این همه انرژی و حس خوب و وقتی که میزارین🌸

4 پسندیده

یادم رف بگم اینو برا کتاب بهتره که صفحه انتخاب کنیم مثلا ۱۰ یا ۲۰ صفحه :slight_smile:

3 پسندیده

ممنون نسیم جون که انقدر به فکر ما هستی,
من ساعت بیداریم 7 صب هست در حال حاضر و فعلا در حال تثبیتش هستم و خدا رو شکر از وقتی این چالش استارتش رو زد تلاش کردم و انجامش میدم.
در مورد انتخاب یه عادت که مد نظر داشتی من ورزش رو انجام میدم و به جرات میگم که با شروع این چالش شروع کردم و تثبیت شده و موفق شدم.
در مورد کتاب هم همینطور منتها از وقتی همه چیزم زبان شده کتابهامم فقط به انگلیسی شده که البته تثبیت شده اما خب کتاب فارسی کمتر میخونم واسه این این مورد رو رای دادم.
یه چیز دیگه با اجازت من با همین هبیت هاب گزارشم رو میدم.
امشب هم دلم میخواد اولین نفری باشم که شرکت میکنم. اگر هر کدوم از عادتها رای بیاره منم بی چون و چرا شرکت میکنم و اضافه میکنم به عادتهام.

9 پسندیده

نسیم جان ساعت منو 7 بزن البته این یک ماه 7 باشه انشالله بعد کم میکنم :grin::grin: ساعت خوابمم 12 باشه،
قبلنم خیلی نامیزون بود این هفته اخری و بدترین تایمم(برا این هفته) 9:30 بود و بهترین 7:30
دلیلم از انتخاب شکرگزاری هم این بود که من کتاب میخونم درسته نه همیشه اما اینجوری نیست که با خوندن کتاب قهر باشم، شکرگزاری رو انتخاب میکنم چون شکرگزاری من یکجور خودمونی تره و بیشتر در طول روز به خاطر اتفاقایی که برام میوفته تشکر میکنم و صرفا در هر روز ویژه یک چیز خاص مثل فایلایی که میزارم نیس میخوام دقیقا هر روز برا یک چیز باشه برا همین تو نظرسنجی اونو زدم :heart_eyes::heart_eyes:
بازم ممنون آجی :rose::rose:

4 پسندیده

خیلی ممنون نسیم خانوم
من از این به بعد ساعت بیداریم 6:30 تا 7 صبحه به امید خدا

ساعت خوابم بستگی به این داره که کی خوابم ببره، چون واقعا نمیشه از کتاب خوندن آخر شب گذشت و به سقف نگاه کرد تا خوابم ببره :sweat_smile:

برای کتاب فارسی هم که من چند روزه روزانه حداقل روزی دو ساعت فارسی و 2 ساعت انگلیسی رو میخونم

فک کنم دیگه کتاب خونی کامل توم نهادینه شده :sweat_smile:

ورزشم که میکنم

عادت خوب اخلاقی هم اگه بتونم هر روز بدون تنبلی نمازامو بخونم فوق العاده میشه

6 پسندیده

سلام دوستان با انگیزه خوبید؟
من ساعت بیداریم بین ۹ تا ۹ و نیمه در تلاشم کمترش کنم البته روزای زوج بیدار میشم هشت چون باشگاه میرم اما روزای فرد مشکل دارم با بیدار شدن و خب میخام ساعت بیداریم به ۸ برسه
و عادت شکر گذاری هر روز رو میخام در خودم تثبیت کنم :heart::tulip:
ممنونم ازت نسیمِ عزیزم ک زحمت میکشی :heart::tulip::heart_eyes:

6 پسندیده

سلام شب همگی بخیر
من ورزشو انتخاب کردم
در مورد خواب و بیداریمم ک کلا هیچی نگم بهتره
فعلا خیلی بهم ریختس
ینی شبوروزم کلا قاطیه
میشه گفت تقریبا شبیه سربازا ک پست میدن میخوابم
مثلا تو روز سه مقطع دوساعته گاهی میشه
گاهیم کمتر
چیزی نمونده این مدل زندگیم تموم شه
ایشالا دوسه هفته دیگه منم مث ادما میخوابم.

ولی در رکابتونم
مطالعه هم ک دوس دارم بیارم تو کارای ثابت روزانم
ایشالا در کنار شما همه چی شدنیه
دوستون دارم
:rose::rose::rose::rose::rose::rose:

6 پسندیده

سلام به همه دوستانم
من هنوز در سفر هستم، گاهی نت ندارم، اول خواستم از @a.bayani نسیم بانوی عزیز تشکر کنم. در مورد برنامه هام در فرصت بهتر میگم. دوم اینکه فردا روز مهمی برام هست خواستم از شما طلب دعا کنم که فردای من جزء روزهای خوب زندگیم باشه
:rose:

8 پسندیده

عادت خوب اخلاقی: صبر

7 پسندیده

سلام نسیم جونم ممنونم ازت عزیزم،خیلی خیلی خوبه، واقعا یه گزینه هایی قرار دادین که نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم، ولی احساس میکنم از کتاب خوندن فاصله گرفتم،یکی ازبرنامه هام بود، الان شمام قرار دادین چشم حتما از روزی 15دقیقه شروع میکنم…
باید به برنامه های دیگه که هر روز گزارش میدم اضافه کنم؟ درسته؟
@a.bayani

3 پسندیده

سلااااام
و باز هم ممنون @a.bayani :cherry_blossom::rose:
ساعت بیداریم انشالله بین 5 تا 6
خدا رو شکر کتاب تو برنامم هست
ورزش هم که بوده و هست خداروشکر، البته البته با این چالش منظم ترش میکنم :muscle::sunglasses:
اما شکر گذاری (هدف این ماهم میشه توجه به شکر گذاری)

5 پسندیده

Good morning:)
This is first day of my new habit💪

3 پسندیده

سلام سمانه جان خداقوت
راستش این یه نظر سنجیه که اونی که بیشترین رای رو بیاره به طور همگانی پیش میبریم ولی اگه هر کسی هم بتونه باقیشم انجام بده که چه بهتر هیچ محدودیتی نداره.

بله که شامل میشی پس عدد ۶ برات ثبت شد براووو😍

سلام عزیزم خوش اومدی منظورت ساعت شش ونیمه؟ که برات ثبت کنم.
درخصوص ورزش بسیار عالی اما باید ببینیم اکثریت آرا در نظر سنجی کدوم عادته که همگی دنبالش کنیم ولی اگه ورزش نیورد ایرادی نداره شما میتونید تو هبیتات داشته باشی و تلاش کنی در کنار عادت همگانی اما نگران نباشید ما هر ماه عادت جدید اضافه میکنیم و به همه گزینه ها خواهیم رسید :blush:
برای کتاب هم دلیلم از زمان به این خاطر بود که یه کسی که میتونه تو ۱۵ دقیقه ۳۰ص بخونه یکی ۱۰ ص. نمیخواستم محدود شه

سلام عزیزم ثبت شد.
درخصوص عادت براووو، باز ببینیم نظر سنجی کدوم رای میاره، :relaxed:
مرسی بابت اولین گزارش رفیق

سلام ثبت شد ممنونم حنانه جان
راجب عادت ببینیم کدوم این ماه رای میاره، :relaxed:

سلام آقا فرزاد براووو ولی لطفا یک عدد خاص تعیین کنید بازه زمانی نداریم عدد خاصتونو بفرمائید اگه هر روز راس اون ساعت بیدار میشین لا اشکال ولی اگه میخواین ۱۵ دقیقه به ۱۵ دقیقه کم کنید تا برسید بهش اینم ذکر کنید از چه ساعتی میخای برسید به ۶ مثلا

سلام عزیزم ساعت ۸ ثبت شد پس از ۹ونیم میخای برسی به ۸ براووو

سلام و روز بخیر پس فعلا تیمتون داخل جدول سحر خیزی نمیره
در خصوص عادت ها براووو
حتما هر کدومو شد پیش ببرید
ولی ببینیم نظر سنجی کدوم میشه

سلام عزیزم دعا میکنم امروز بهترین خبرها رو بشنوی :star_struck::star_struck:
باشه منتظر نظراتت هستیم

سلام عزیزم برای صبح ساعت دقیقی که میخای بیدار شی رو حتما بگو
برای عادت شما هر چیزی که برات مفیده رو میتونی دنبال کنی ولی حالا ما یدونه عادت همگانی دنبال میکنیم که بعد از نظر سنجی مشخص میشه

سلام زهرا جان براووو ولی لطفا عدد دقیق صبح بیداریو مشخص کن بازه زمانی نه عدد دقیق مثل جدول :relaxed:
در خصوص عادت بسیار عالی
بازم ببینیم نظر سنجی چی میشه

8 پسندیده