معرفی چند نویسنده مشهور در زیبوک

مخصوصا با ترجمه شخصی چون‌آقای عرفان ثابتی که فوق العاده است!

4 پسندیده

خواهش میکنم. :rose: :rose:

بله، ترجمه خیلی خوبی داره این کتاب.

4 پسندیده

سلام دوستان‌ عزیزم
خب،من معمولا بالایک کردن مطالب دوستان علاقه مندیمواعلام میکنم،اماگاهی فکرمیکنم یه چیزایی تودلم هست که بیانشون لازمه ،مثل الان که میخوام یه تشکر اختصاصی ازشماداشته باشم،واسه معرفی این نویسنده فوق‌العاده وکتابهای عالی اشون.
پرواضحه که هیچوقت دوست نداشتم ازساعتهای مطالعه ام تواپ صحبت کنم یااسکرین بفرستم،امااینباردوست دارم.

کتاب درآغوش دریا روتوبهمن ماه خونده بودم،یروزش بیش از ۵ساعت یادمه هیچکاری نمیخواستم انجام بدم حتی وعده های غذایی امودوتایکی کردم واسه داشتن وقت بیشتر.
چندروزپیش دوباره دلم تنگ شده بودواسه این کتاب ودوباره همونجور،باهمون حس وحال وچه بسابیشتر.اونقدرغرق خوندنش بودم که یهوگوشیم خاموش شدومتوجه صفرشدن شارژش نشده بودم.گرچه فصلهای آخرهمش باگریه میخوندم،اما مثل پلانهای فیلم بودن وانگارکه صحنه های فیلم برداری رومیدیدم.
چقدریه آدم میتونه اینقدرماهرباشه تو به تصویر کشیدن وقایع درقالب کلمات اثرگذار.
همونطورکه شمابسیارزیبابیان کردید،گفتن ازجنگ قلبمونوبدردمیاره اماهمدلی وهمراهی آدمهاهم خیلی قشنگ ترسیم شده بودوجاهایی که زبون همدیگه روهم بخوبی نمیدونستند،همدلی به کمکشون اومده بود.

خیلی ممنونم ازین معرفی های بجاوتاثیرگذار
نثرشمابسیارزیبا ودلنشنین هست،بعضی‌ها گاهی خوب مینویسند،شما همیشه زیباودلنشین کلمات رو درجایگاه درستشون بکارمیبرید.
هم موقع فارسی نوشتن وهم انگلیسی ،پخته ،زیباودلنشین.
تمام احساسم درباره ی نوشته‌های شمادراین چندسال رو اینجابیانشون کردم،گرچه نه بخوبی خودتون،شایدچون ممکنه نتونم مرتب تالار سربزنم،گفتم بدونیدچقدرنوشته هاتون رودوست داشتم وازخوندشون لذت برده ام.

آینده ای زیباو پرباروپرازنوروروشنایی وموفقیت براتون آرزومندم،دوست خوب نوجوانم. @boudicca

9 پسندیده

خیلی خیلی خیلیییییییی ممنونم! هم بابت پیامتون، هم آرزوی قشنگتون. خوشحالم که این کتاب و نوشته های من رو دوست داشتین. پیام و فیدبکی که دادین واقعا برام ارزشمنده. :heart: :heart:

دقیقا، من شخصیتای این کتاب رو انقد دوست دارم، مخصوصا امیلا رو. روتا سپتیس یکی از نویسنده هایی که من از ته قلبم آرزو کردم بتونم شبیهش باشم. داستانای گمشده ای که مینویسه و شخصیت هایی که ترسیم میکنه واقعا روح و عمق دارن، آدم احساس میکنه این شخصیتا آدمای واقعین.

کتاب The book thief رو هم اگه دوست داشتین بخونین، اون هم خیلی داستان قشنگ و با مفهومی داره.

6 پسندیده

خواهش میکنم عزیزم.
وجودشماوامثال شماها،قلب پاکیزه،قلم زیباوتوانمندیهاتون واسه مایکدنیاارزش داره.:heart::heart:
فقط یچیزی،فکرمیکنم اولین writing شما که واسه بیش از سه سال پیش بود،اسمش دقیقایادم نیست،اما مضمون دوست داشتنیش هنوز توذهنم هست،اولین لایکش روخودم زدم،یاحداقل اولین‌ها شو.درست یادمه که بلافاصله شروع کردم یه فیدپک کوتاهی بنویسم ولی متاسفانه نت یاری نکرد.وبعدشم پشیمون شدم.
وبازهم یادمه که آقای مشرقی و یه آقایی بنام محمدحسین ،اگه اشتباه نکنم،براتون فیدپکیهایی داده بودن که خیلی دوسشون داشتین.
عجب حافظه ای؟:heart_eyes:

فکرنمیکنم فاصله ی زیادی باآرزوی قشنگتون داشته باشید.وقطعاهم موفق خواهیدشد اگه پیگیرباشید.دورنمی بینم اون روزیکه نویسنده ی ماهروقابلی شده اید.

درست به همین دلیلم هست که اونقدرتوعمق قلب وروحمون رسوخ میکنندنوشته هاشون.

حتما،دانلودکردم وتولیست خوندیهامه،ولی نمیدونم کی نوبتش بشه،ازبس لیستم بلندبالاست.
خیلیم ممنونم واسه همه ی نوشته های قشنگ ودوست داشتنیتون.:heart_eyes::heart_eyes:

5 پسندیده

موافقم. خیلی خوبه که ایشون در تالار هستن و میتونیم از تجربیاتشون بهره مند بشیم. من احترام ویژه ای نسبت به دوستداران کتاب قائلم. :rose: :rose:

یه پیشنهاد: خوشحال میشیم اینجا favorite هاتون در زیبوک رو معرفی کنید. تا حالا هر کتابی که معرفی کردین عالی بودن. :rose: :rose:

@boudicca

5 پسندیده

شما بهتر از من یادتون هست. :joy:

مرسی، خیلی ممنون. نظر لطف شماست. :heart:

Who can say where the road goes?
Where the day flows? only time.

6 پسندیده

فک کنم همه ی این کتابا رو شما قبلا خونده باشین. :sweat_smile:

The invisible life of Addie Larue

The midnight library

Little wemon ( آدیو بوک ورژن ۳ لیبر باکس این کتاب خیلی قشنگ تر از ریکوردیگ آدیبلش هستش)

Great expectations

A Christmas Carol

Mistborn

The phantom tollbooth

The infernal devices

Harry potter

Five feet apart

The book thief

?What happened to you

Salt to the sea

I must betray you

Atomic habits

Five seconds rule

جلد اول آن شرلی

Fish in a tree

Scythe( این کتاب مفهوم و اون ایده ی پشتش واقعا فوق العاده هستش ولی شخصیتا و پلات داستان زیاد قوی نیست، ولی در کل کتاب جالبیه. از اون کتاباست که آدم منتظر میشینه تا یکی بنویستش)

Divergent

Hunger games

اینا کتابایین که من اون حس و حال خوندنشون هنوزم باهام هست و یا کتابایین که از نظر موضوعی واقعا خوبن. :heart:

6 پسندیده

بسیار ممنونم از لطفتون.
اونهایی که نخوندم رو حتما در لیست مطالعم قرار میدم.
:rose: :rose: :pray: :pray:

4 پسندیده

خواهش میکنم. :rose:

4 پسندیده

خوبه همینجا که تنور معرفی کتابهای خوب داغه، دو تا نویسنده غیرانگلیسی زبان معرفی کنم که کتاباشون به زبان انگلیسی در زیبوک هست.

یکی داستایفسکی بزرگ که دو تا شاهکارش در زیبوک هست:

و دیگری هومر، شاعر بزرگ یونانی که قدیمی ترین کسیه که آثارش از پس قرون به دست ما رسیده:

من اودیسه رو از ایلیاد بیشتر دوست داشتم و حتما چندبار دیگه میخونمش. اون جاش که اودیسه و همراهانش وارد جزیره سایکلوپ ها (غول های یک چشم) میشن و تو غار یکیشون زندانی، و نحوه فرار اودیسه از اونجا و همچنین رفتنش به سرزمین مردگان و دیدار با روح هرکول، آشیل و آگاممنون اصلا mind blowing و شگفت انگیز و یه چیز عجیب و غریبی بود! میگن هومر نابینا بوده، واقعا آدم شگفت زده میشه که چطور در اون زمان این دو شاهکار جاوید رو آفریده. احتمالا همونطور که خودش اودیسه و ایلیاد رو با درخواست یاری از میوزها (الاهگان شعر و موسیقی) شروع میکنه، زیر حمایت نیرویی اسرار آمیز بوده! در زیر این دو کتاب رو مفصل تر معرفی کرده ام:

6 پسندیده

معرفی چند گوینده (narrator) مشهور در زیبوک و کتابهایی که آنها راویشان بوده اند:

شما هم اگر گوینده ای که بیش از یک کتاب از او در زیبوک هست میشناسید ممنون میشم معرفی بفرمایید.

7 پسندیده

آقامصطفی چطوری narrator هاروپیداکردید،با
سرچ نامشون؟

3 پسندیده

من نمیدونستم ۴ تا کتاب از این گوینده تو اپ هست!:star_struck:

6 پسندیده

بله، قبلا نام گوینده کتاب رو در آدیبل دیده بودم (مثلا جیم دیل که کتابهای هری پاترو خونده) و به تدریج دیدم که کتابهای دیگه ای هم از همون گوینده در زیبوک هست که با سرچ نامش در قسمت کاوش به کتابهای خوانده شده توسط او میشه دسترسی پیدا کرد.

2 پسندیده

بسیار ممنونم بابت معرفی این گوینده و کتابهای خوانده شده توسط او. :hibiscus: :rose:

3 پسندیده

از نویسنده مشهور بریتانیایی، توماس (یا تامس) هاردی دو کتاب در زیبوک هست. رمان تس از خانواده دوربرویل رو خیلی خیلی دوست داشتم و نگاه فلسفی اش رو پسندیدم. رمان دور از اجتماع خشمگین رو فیلمشو دیدم که داستان زیبا و جالبی داشت و کتابش رو هنوز نخوندم.

5 پسندیده

خواهش میکنم. :rose:

2 پسندیده

راستی نظرتون درباره دو رمان از کریستین هانا (بلبل و تنهای بزرگ) که در زیبوک هست چیه و آیا پیشنهادشون میکنید؟
متشکرم. :rose:

3 پسندیده

راستش من این دو تا کتاب رو نخوندم ولی یکی از بچه ها کتاب بلبل رو خونده بود و خوشش اومده بود.

من خودم کتاب چهار باد از این نویسنده رو خارج از اپ خونده بودم و خیلی خوشم اومد، نویسنده ی واقعا خوبیه و من کتاباش رو گذاشتم تو لیستم که حتما بخونمشون.

5 پسندیده