نمرات تافل آقای گلمیرزایی و تحلیل آن

مبارکه علی آقا :blush:
ایشالا تافل گرفتن بچه هاتو ببینی

16 پسندیده

واااااقعا تاپیک عالی زدید اقای @hnaseri خیلی انرژی بخش بود.
تبریک آقای @golmirzaei همه مارو امیدوار کردید,
موفق باشید, شما کارتون درسته,
:wink::clap::clap::clap::clap::muscle::muscle::muscle::muscle:

7 پسندیده

تبریک میگم آقای @golmirzaei :clap::clap::clap:.واقعا کارتون عالی بود.تو این مدت کم.زنجیره یادگیری من مثل شماست.میشه توصیح بدید که برای تافل چجوری باید ثبت نام کنیم و ازمونش همه شهرها هست یا فقط شهرهای خاص و اینکه نحوه سوال پرسیدنشون چجوریه؟

7 پسندیده

برای ثبت نام داخل خود سایت ets باید انجام بشه. البته چون پرداخت پول داره شما باید اطلاعاتتون رو توی حساب کاربری ets تکمیل کنید و توی یکی از این سایت‌های پرداخت دلار درخواست بدید براتون پراخت کنن (آموزش ثبت نام و پر کردن اطلاعات هم هست توی این سایت‌ها). یه روشی هم تهران پیمنت داره (سهند پرداخت) که به صورت مستقیم میتونید خودتون ثبت نام کنید و قسمت پرداخت رو خودش اتوماتیک انجام میده.
در مورد شهر‌ها هم توی همون سایت ets میتونید ببنید مراکز آزمون و زمان‌های آزمون چه موقع‌هایی هست. ولی خوب تو شهرهای محدودی برگزار میشه. مثلا توی کرج مرکز آزمون نیست.
سوالهاش هم چهار بخش کلی داره. یه سرچ بکنید خیلی دقیق تر میتونید پیدا کنید ولی تا اونجایی که یادم میاد اینجوری بود.
۱- reading که به صورت ۳ یا ۴ متن هست که میخونید و ۱۲ ۱۳ (؟) سوال تستی برای هر کدوم جواب میدید
۲- listenning که به صورت ۲ یا ۳ بخشه که هر کدوم ۳ تا صوت رو گوش میدید و ۵ ۶ تا هر کدوم سوال تستی داره
۳- speaking که ۶ تا قسمته. بعضی‌هاش فقط یه سوال خالی هست بعضیاش یه متن و یه صوت هست و یعضیاش یه صوت هست و بعد از گوش دادن و خوندن یه مدت ۱۵ تا ۳۰ ثانیه مدت فکر کردن دارید و بعد ۴۵ تا ۶۰ ثانیه باید حرف بزنید.
۴- writing دو بخشه اولی یه متن رو میخونید و بعد یه صوت رو گوش میدید که با متن مخالفت میکنه بعد ۲۰ دقیقه وقت دارید یه انشا ۱۵۰ تا ۲۲۵ کلمه‌ای در موردش بنویسید. دومی هم یک موضوع میده و ۳۰ دقیقه وقت دارید یه انشا ۳۰۰ کلمه‌ای در موردش بنویسید.

28 پسندیده

اوه چ سخته ها دمتون گرم با این نمره ها :clap::clap::clap::clap::clap::clap:
اقا @YoKambiz فک میکنم شما خیلی عالی میتونید از پسش بر بیاید حتما شرکت کنید :thinking:

10 پسندیده

فک نمیکنم. مخصوصا در زمینه رایتینگ خراب میکنم.
احتمالا سال دیگه امتحان میکنم ببینم چی میشه. ولی میدونم الان آماده نیستم

14 پسندیده

سال دیگه همه ما امتحان می‌دیم، شما اول سال ما آخر سال

11 پسندیده

خیلی ممنون بابت توضیح کاملتون.واقعا عالی بود کارتون.امیدوارم همه ما بتونیم به همچین موفقیتی برسیم :sunflower:

9 پسندیده

سلام.
اقای گلمیرزایی موفقیتتون رو تبریک می گم. امیدوارم که همیشه موفق باشید و همینطور چراغ راه این مسیر برای همه ما زبان آموزان باشید.

البته من با این تحلیل اصلا موافق نیستم. و فکر می کنم این تحلیل بسیار سطحی است. من آزمون تافل را ۲ سال پیش تجربه کرده ام و نمره ام ۹۳ شد. با توجه به سطح آزمون تافل به نظر من فقط ۸۰ روز خواندن زبانشناس و صرف تمرین چند تا TPO اصلا ایشان را به نمره ۱۰۱ نرسانده است‌. اگر می خواهید اسم این تاپیک را تحلیل بگذارید بهتر بود سطح ایشان را مشخص می کردید که از قبل سطح زبان ایشان چطور بوده است؟
مثلاً من برای آزمون تافل فقط ۲ تا ۳ ماه خواندم و این نمره را کسب کردم اما آیا این یک تحلیل درست است که اگر بقیه هم ۲ تا ۳ ماه مسیر من را بروند این نتایج را می گیرند؟ خیر. چون این سوال همیشه پابرجاست که سطح من قبل از شروع آمادگی برای آزمون تافل کجا بوده است؟

به نظر من این تحلیل درست نیست. توی انگلیسی به این روش استدلال کردن می گن Fallacy داشتن متن که اگر با رایتینگ آرگیومنت در آزمون جی ار ای آشنایی داشته باشد متوجه می شید که در این مورد تحلیلتون دو ایراد داره اولا از یک نمونه محدود( فقط ۸۰ روز خواندن زبانشناس ) نمی توان این نتیجه کلی را گرفت.و دوم اینکه شما این واقعیت را در نظر نگرفته آید که ایشان از قبل چه منابعی را کار کرده ؟ و نمی توان با اطلاعاتی که شما بیان کردید تمام نتایج را به زبانشناس نسبت داد.

21 پسندیده

جناب گلمیرزایی بسیار تبریک عرض می کنم. نمره ی درخشانی است.

از آنجا که بحث تحلیل نمره ی ایشان است، ناچارم کمی خشن رفتار کنم. :joy:

اما چند نکته:
۱. اسپیکینگ تا نمره ی ۲۴ با بدترین روش ها هم قابل دستیابی است. ۲۵ را معمولا نمی دهند و ۲۶ به بالا خیلی سخت است و ما به دنبال راهی آسان تر برای گذر از ۲۵ هستیم. این نتایج می تواند نشان دهد که زبانشناس هم برای این کار مناسب نیست. :point_left: البته در نگاه اول. یعنی نیاز به بررسی بیشتر دارد.
۲. با توجه به دایره ی لغات تان، نمرات بالای ریدینگ و لیسنینگ، دور از انتظار نبود. دایره لغات ایشان از لینکی که قبلا به اشتراک گذاشته بودم، نه دایره لغاتی که الان نشون میده.
۳. کاش می گفتید که چقدر روی گرامر کار کرده بودید. شاید یکی از مشکلات تان در رایتینگ مربوط به گرامر باشد.

سطح قبلی ایشان بسیار مهم است.
من دوستانی را می شناسم که از روز تصمیم گیری برای تافل تا روز آزمون فقط یک هفته وقت گذاشتند و نمره ی حدود ۱۱۰ گرفتند. اما سطح قبل از تصمیم گیری شان بسیار بالا بود.

شکی نیست. اما چقدر و چگونه؟ شما اطلاعات خاصی در این زمینه به اشتراک نگذاشته اید. با این آمار که عمرا نمی توان این نمره را تصور کرد، دستیابی آن که یک شوخی به نظر می رسد.

این مورد را بالا توضیح دادم. با بدترین روش ها و بدون هیچگونه تسلطی بر مکالمه ی روان، می توان به نمره ی ۲۴ هم رسید.

موافق نیستم که برای این کار وقت بگذارید. گرامرلی در حال حاضر وجود دارد. و در صورتی که بخواهید کار گرامرلی را تکرار یا ارتقا دهید، یک دنیا کار پیش رو خواهید داشت.

به شما اطمینان میدم ایشون قبل از این ۸۰ روز، سطح بسیار بالایی داشته اند.

نوشتن از نظر من ساده ترین اسکیل هست، اگر درست گام بردارید. که اولین آن دانستن کمی گرامر است.

کاملا موافقم.

حرف دل منو زدید.

بگذارید یک خاطره براتون تعریف کنم.
یک روز خدمت یکی از نویسندگان بزرگ و توانمند کشور بودم. ایشون گفتند که آقای الهی قمشه ای در یک سخنرانی گفته اند که زبان فرانسه را در اوقات فراغت شان یاد گرفته اند. ایشان می گفت: «باید به آقای الهی قمشه ای بگوییم که اوقات فراوان تان فوق العاده زیاد است، و گر نه کسی با استفاده از اوقات فراغت به چنین تسلطی در زبان فرانسه نمی رسد.»

حالا جناب ناصری عزیز که خودتان می دانید چقدر ارادت دارم خدمت تان، باید گفت: «آقای گلمیرزایی فان هایش بسیار طولانی و بسیار سخت است. یادمان باشد برنامه مشترک تفریحی با ایشان نداشته باشیم، چون احتمالا کندن بیستون است.» :sweat_smile:

چه عیب داره. دوستان را خوشحال کردید. ما که خیلی لذت بردیم. کلاه مان را هم به احترام تان برداشتیم.

کاش برای ما محرمانه نبود. اما برای شما که بالاخره برایش زحمت کشیده اید این حق را کاملا قائلم که به رایگان منتشرش نکنید.

این قبول، اما بفرمایید چه کار می کردید قبل از این ۸۰ روز. تمام کلید این مساله مربوط به قبل از این ۸۰ روز است. آمار ۸۰ روز آخر، چیز زیادی را نشان نمی دهد و قابل تحلیل و الگوبرداری نیست.

پر واضح بود، حداقل برای من‌.

قربون آدم صادق برم من. آقای ای جی رو خیلی دوست دارم. اما حرف مفت هم گاهی میزنند. :sweat_smile:

کاملا درسته اما بسیار هم زمانبر تر است.

شک نکنید.
بخدا شرمنده ام که با این پیام اوقات همتون رو خراب می کنم، اما لازم دیدم. سطح علی خان عزیز بسیار بسیار بالاتر از اونی بوده که حتی فکرش را هم بکنید. شرط می بندم.

حتما قبلش مشورت کن. از نظر من همین الان رایتینگ تون عالیه. فقط باید امتحانی بشه که اونم کار زیادی نمی بره.

بیایید به کمک هم تکمیلش کنیم.

کاملا موافقم.

اگر چه از ظاهر متن این طور برداشت میشه و از کامنت های افراد میشه این رو اثبات کرد. اما فکر نکنم منظور جناب ناصری دقیقا این بوده.

اصلا و ابدا قبول ندارم. حاضرم شرط ببندم. شرط سنگین. :sweat_smile:

17 پسندیده

سلام فک کنم منظور آقای ناصری از تحلیل فقط نمرات تافل باشه.
به قول استیو کافمن ک میگه کسی ک صفر باشه دلیلی وجود نداره به دنبال یادگیری چیزای تخصصی باشه چون در کل طرف بلد نیست ارتباط برقرار کنه و دلیلی نداره زبان رو به اون شکل بخونه.
نظر شخصی من اینه کسی ک میخواد برای تافل آماده شه باید اول چند ماه به خوبی massive exposure با زبان داشته باشه بعد که زبانو درک کرد بره سراغ تافل و امتحانات.
پس کسی ک صفره نباید انتظار ۸۰ روز داشته باشه

21 پسندیده

کاملا قبول دارم کل کامنت تون رو.
اما از طرفی ما باید بدونیم که منظور از صفر همون سطح مدرسه و دانشگاهه. در کشور ما باید این سطح رو صفر فرض کرد.

17 پسندیده

واااای چه خوب که شما نظر دادید, من واقعا تا الان تو شک بودم
@Narges.MashhadiNejad
من فکر کردم خیلی راحته, امتحان دادن با تفاسیری که اقای ناصری دادن.

12 پسندیده

با تمام احترام به نظر من آقای ناصری فقط گزارشی از عملکرد ایشان در آزمون تافل ارائه کرده اند. چون به نظر من هیچ جای متن اثری از تحلیل نبود.

14 پسندیده

با عرض پوزش از جناب ناصری گل و دوست داشتن.
اصلا به این آسونی نیست که از این تاپیک به نظر میاد. فکر نمی کنم خود آقای ناصری هم منظورشون این بوده.

9 پسندیده

اتفاقا خیلی خوبه یه مبحثی ایجاد بشه و بیشتر با ازمون تافل و شرایطش صحبت بشه, تا واقعا کاربردی اطلاعات بگیریم و راهش و بریم.

6 پسندیده

خود اقای گلمیرزایی گفتن ک زبان رو در حد همون مدرسه و دانشگاه یاد داشتن

5 پسندیده

نکته همین جاست:
من معتقدم بین مدرسه و دانشگاه به عنوان سطح صفر و این ۸۰ روز به عنوان آمادگی آزمون، آقای گلمیرزایی یییییکککک دنیاااااا زبان کار کرده اند.

12 پسندیده

سر سطح من قبل از اون ۸۰ روز چه بحثی شده. اگه میدونستم قبلش هم یک امتحان میدادم :smile::smile:
خوب بذارید ببینم کلا کجاها در معرض زبان بودم. :thinking::thinking::thinking:
۱- در مجموع به خاطر کار و تحصیل توی اینترنت زیاد سرچ میکنم و معمولا هم انگلیسی. تا اینجاش که فکر کنم شبیه همه دانشجوها باشه
۲- از شروع انتشار زبانشناس تا قبل از تصمیم برای آزمون من کم و بیش با زبانشناس کار کردم ولی بعید میدونم در مجموع به این ۸۰ روز رسیده باشه
۳- از یه زمانی به بعد شاید حدود ۱ سال پیش (@hnaseri درست میگم؟) من و آقای ناصری تصمیم گرفتیم که ارتباط‌هامون رو به انگلیسی انجام بدیم. یعنی اکثر ارتباطمون که چت‌ هست و کمی که صحبت میکنیم (شاید حدود 40 دقیقه در ماه) رو به انگلیسی انجام میدادیم
۴- به هیچ عنوان گرامر رو به صورتی که درس میدن نخوندم و مثل AJ‌ ازش متنفرم :persevere::persevere::grin::grin:. شاید همونطور که آقا مصطفی گفت واسه همین نمره رایتینگم کم شد :expressionless:.
۵- یه فایل word که فک کنم ۱۲۰ صفحه لغت داشت رو از یکی از دوستام گرفتم به عنوان لغات تافل. ۴ صفحشو با قدرت خوندم :muscle::muscle: بعد پرتش کردم اونور :sweat_smile:
۶- ۷ یا ۸ تا TPO زدم
دیگه چیزی یادم نمیاد. این اطلاعات تحلیلش با شما :wink:

نکته ۱: من به شخصه کاملا تاثیر زبانشناس رو توی لیستنینگ‌ام (به شدت)،‌ تلفظ‌هام (به شدت) افزاش سرعت خوندنم (تا حدودی) دایره لغاتم (تا حدودی) و گرامرم‌ (کمی) رو تو این ۸۰ روز احساس کردم. :sunglasses::sunglasses:

نکته ۲: به نظر من مورد ۳ گرچه به نظر خوب میاد ولی اصلا کاربردی نیست چون کوری عصا کش کوری دگر شود. شاید فقط ترس شما رو کم کنه و لغاتی که بلد هستید رو بیشتر تو ذهنتون تثبیت کنه. وگرنه شما هیچ ورودی که به وضوح بالاتر از خودتون باشه و بشه بهش اعتماد کرد نمیگیرید. مثلا همین آقای ناصری کلی مشکل تلفظی داره اگه من اونا رو یاد بگیرم که دیگه هیچی :joy::joy::joy:. البته گرامرش خیلی بهتر از منه :rofl::rofl::rofl:

نکته ۳: من اعتقادی به صحت و قابل اعتماد بودن نمره بخش رایتینگ و اسپیکینگ ندارم :upside_down_face:. البته منظورم این نیست که اونها بلد نیستن تصحیح بکنن یا …، منظورم اینه که معیار‌های که اونها برای خوب و بد بودن دارن با چیزی که به صورت عمومی دنبال میشه و ما تو زبانشناس دنبالش هستیم (یعنی قابلیت ارتباط موثر) یک مقدار فرق میکنه. در نتیجه این بخش‌ها با چیزی که به واسطه زبانشناس یاد گرفته میشه ۱۰۰ درصد همپوشانی ندارند و نیاز به آموزش‌های دیگه‌ای هم هست. مثلا حداقل اینکه چطوری یه صحبت و یا متن رو قالب بندی کنید که اون تصحیح کننده‌ها بیشتر انتظارش رو دارن و میپسندن! یا مثلا چطور یک سری گرامرهای تخیلی که کاربرد زیادی ندارند رو توی متنتون بگنجونید که طرف نمره بده. (اینارو من از خودم نمیگم از دوستام که کلاس‌های تافل رو میرفتن میگم :flushed::flushed:)

20 پسندیده

حقیقتا رایتینگ من آش دهن سوزی نیست. بعید میدونم بدتر از من باشی.

شاید این نقطه شروع خوبی باشه که بقیه هم نتایج آزمون‌هاشون رو بذارن

۲ برابرش چی؟

یعنی انقدر وضعم خرابه که زیر کف قابل دسترس شدم؟ :disappointed::disappointed:
شاید خوب باشه بگید این اعداد رو از کجا آوردید

مخالفم!

بازم مخالفم. احتمالا اینو گفتید حسین خودشو کشته :joy::joy:

شوخی کردم. بیا این لینکش از سایتی که خودتون معرفی کردید ولی خوب این رو نمیشه پیاده کرد توی زبانشناس و اونش محرمانه است :sunglasses:

میبازی‌ها! از من گفتن بود

14 پسندیده