ریشه یابی و لیست کامل ریشه کلمات انگلیسی

خیلی جالب بود, اتفاقا من جدیدا به لغات توجه بیشتری میکنم. متشکرم

3 پسندیده

سلام خانم نیکنام
منم از ریشه ها فراری بودم
اصن هضمشون سخت بود برام
الان میبینم خیلی در حدس معنای مفیدن
دارم باهاتون جلو میام
ممنون از شما :heart_eyes::clap:

3 پسندیده

خواهش میکنم آتوسا جان، همراهی شما در این تاپیک قوت قلبی هست برای ادامه مسیر :rose:

سلام فاطمه جان، خدا رو شکر که نگاه شما هم به لغات ریشه دار مساعد هست و این باعث انگیزه بیشتر در من برای ثبات قدم بودن خواهد بود. :rose:

5 پسندیده

سلام، دو لغت دیگر از ریشه bio به معنی زندگی، به پست اصلی اضافه شد.

نحوه شکل گیری دو لغت معرفی شده:
biography به معنی بیوگرافی : bio: ‘life’ + -graphia: writing
symbiotic به معنی همزیستی: sym: ‘together, with’ + -bio: ‘ ‘life’

6 پسندیده

سلام، ریشه جدید brev به معنی کم، ناچیز و کوتاه و مختصر به پست اصلی اضافه شد.
دو لغت رایج از این ریشه brief به معنی جزئی و اندک و لغت abbreviation به معنی اختصار و مخفف می باشند.
موفق باشید

6 پسندیده

سلام، دوستان همراه این تاپیک با توجه به اینکه هدف ارائه ریشه های کاربردی هست، لذا ریشه با حرف آغازی B تمام شد و حرف C رو شروع کرده. در این جلسه ریشه هایcap,cip,capt,cept, ceive دارای معانی:

گرفتن، نگه داشتن، محبوس کردن، فهمیدن و درک کردن
یا
take,hold, seize
در پست اصلی معرفی شده اند که از جمله ریشهای کاربردی می باشد که لغات آشنا زیادی با این ریشه ها ایجاد شده. امیدوارم مورد توجه قرار گرفته باشد. سپاس از شما همراهان

لغات این جلسه : capacity به معنای ظرفیت هست، همان طور که در بالا اشاره شد، یکی از معانی cap نگه داشتن یا hold می باشد. ظرفیت هم میشه فضایی که یک چیز در اختیار دارد یا نگه می دارد.
لغت دوم: captive به معنای زندانی. باز با همان تفسیر capacity میشه معناش رو حدس زد.زندانی، شخصی در جایی hold شده

6 پسندیده

سلام حضور دوستان همراه این تاپیک. لغات با ریشه cap به معنی نگه داشتن، گرفتن بهپست اصلی اضافه شد. لغات شامل:

capable (adjective): having the ability to do something; having the traits necessary to perform some action

capacious (adective): Having a lot of space inside; containing a great deal

captivate (verb): Attract and hold the interest and attention of; charm

5 پسندیده

سلام، دوستان عزیز همراه این تاپیک، لغات با ریشه cip به معنی فهمیدن، مطلبی را گرفتن، seize ، take
به پست اصلی اضافه شد.

• anticipate (verb): to take something into consideration; mention something before
the proper time

پ.ن: ترکیب anti بر اساس ante : before می باشد لذا معنی کلمه از قبل فهمیدن، پیش بینی می شود.

• decipher (verb): Succeed in understanding, interpreting, or identifying (something)

کشف کردن، گرفتن معنی، رمز گشایی کردن

• recipient (noun): A person or thing that receives or is awarded something

گیرنده، دریافت کننده

7 پسندیده

ممنون خانم نیکنام
ولی ی سوال
Antiمگه ضد بودن معنی نمیده؟

3 پسندیده

بله دقیقا،من هم در ابتدا همین حدس رو زدم.ولی وقتی ریشه رو در دیکشنری اکسفورد سرچ کردم به این صورت بود تا حدی بر خلاف عرف معمول بود ولی دلیل این اتفاق تغییر کلمات از زبان مثلا فرانسه به انگلیسی هست که ante به anti تغییر پیدا کرده.

5 پسندیده

سلام
این کتاب pdf نداره؟

1 پسندیده

سلام صبحتون بخیروشادی
۱دنیاسپاس بخاطرمقاله پرارزش و راه گشاتون.
هرچقدر ازشمامربیان تشکرکنم بازهم کم ست.
گوهرهای که توی دنیای زبان همیشه باراهنماییهاومقالاتتون میدرخشیدومسیررو برای امثال من که علاقه مند به یادگیری زبان هستیم روشن میکنید.
ازصمیم قلب به همه تون خداقوت میگم وهمیشه در اوج بمانید:rose::rose::rose::rose:

2 پسندیده

سلام خانم میترا؛ ممنون از لطف شما. خیلی دوست دارم این تاپیک رو ادامه بدهم؛ انشالله که فرصت پیدا کنم.

2 پسندیده

سلام به دوستان زبانشناس
امروز اتفاقا داشتم به ادامه دادن این تاپیک فکر میکردم :slightly_smiling_face:
یه منبع جامع تر پیدا کردم دوباره شروع میکنم

4 پسندیده

سلام
آموزشتون عالیه :clap:
خداقوت :rose:

2 پسندیده

سلام @ala
همچنان منتظر ادامه آموزش فوق العادتون هستیم … :slightly_smiling_face:

2 پسندیده

سلام. من تازه این مطلب رو دیدم. خیلی عالی بود. در ابتدا نوشته بودین که 14 ریشه و بیست پیشوند. آیا این ها همون 14 ریشه هستند و دیگه اینکه اون 20 پیشوند چی هستن. ممنون

3 پسندیده