انتشار نسخه 7.1.1

سلام دوستان

از آخرین به‌روزرسانیمون زمان زیادی میگذره و احتمالا حوصله‌ی خیلی‌هاتون سر رفته اما خوشبختانه الان با دستی پر خدمتتون رسیدیم. تو این نسخه بهبود‌های خیلی خوبی داریم و امیدوارم رضایت شما کاربران محترم رو به دنبال داشته باشه

توجه (رفع مسئولیت): از اونجایی که تغییرات این نسخه خیلی گسترده هست احتمال بروز مشکل در اون هم بسیار زیاد هست. گرچه ما تست‌های زیادی انجام دادیم ولی ممکنه مشکلی از دید ما پنهان مونده باشه و موجب نارضایتی شما بشه. ما تمام سعیمونو میکنیم که این مشکلات به سرعت حل بشه ولی در صورتی که بروز این مشکلات احتمالی صدمه زیادی به شما میزنه (مثلا زنجیرتون براتون خیلی مهمه و حتی یک روز هم نباید از دست بدید) توصیه میکنم به‌روزرسانی به این نسخه رو کمی به تعویق بیاندازید.

بهبود‌های اصلی

اضافه شدن عبارات و افعال چند بخشی به برنامه
بهبود پنل لغات و اضافه شدن قابلیت سرچ و هایلایت کردن لغات، عبارات و افعال چند بخشی در آن
افزایش پوشش لغات در دیکشنری‌های آفلاین و امکان دسترسی به این دیکشنری‌های به صورت آنلاین (به دلیل حجیم شدن دانلود اونهای خیلی طول میکشه و تو این مدت میتونید از نسخه آنلاین‌ اونها استفاده کنید)
اضافه شدن دو دیکشنری آفلاین جدید. Longman و Collins
بهبود وسیع سیستم تراز کردن صوت و متن
بهبود دانلود‌های گروهی و رفع مشکل دانلود در پس‌زمینه

بهبود‌های کوچک‌تر

قابلیت نمایش زمان پخش کننده به صورت معکوس
ذخیره سرعت پخش و استفاده از آن به صورت پیش‌فرض در پخش بعدی
قابلیت خروج از برنامه
قابلیت به روز کردن دستی دوره‌ها
اضافه شدن امکان مرتب سازی لیست درس‌ها بر اساس سختی
اضافه شدن دسترسی به تالار در لیست دروس
نمایش جمله مرتبط به لغت اضافه شده به لایتنر در پخش کننده
بهبود نمایش اسکرول خودکار
قابلیت به اشتراک گذاری برنامه

رفع مشکلات

رفع مشکل خطای جمع شونده در همترازی صوت و متن در برخی از کتاب‌ها
رفع مشکل انتخاب حداقل مطالعه مستقل در مجموعه برنامه‌های
رفع مشکل ادامه پخش در صورت قطع اتصال هندزفری
رفع مشکل پخش موتور متن به گفتار در لایتنر
رفع مشکل بارگزاری عکس توسط صفحات تالار در برنامه
رفع بسیازی مشکلات دیگر

دانلود (لینک‌ها به روز شد)

زبانشناس: zapp.apk (5.9 مگابایت)
زیبوک: zbook.apk (5.9 مگابایت)
زوم: zoom.apk (5.8 مگابایت)

نکته۱: در صورتی که بعد از به‌روزرسانی عبارت و افعال چند بخشی رو داخل متن درس ندیدید طبق این روش برید. اول چک کنید فایل درستون به‌روز باشه. اگه داخل نوار بالای متن درس یک دکمه نارنجی میبینید اون رو بزنید. اگر همچنان مشکل داشتید داخل صفحه اصلی برنامه دستتون رو روی آیکون دوره مد نظرتون نگه دارید و سپس روی گزینه به‌روزرسانی بزنید. کمی صبر کنید و بعد مجدد درس مد نظرتون رو باز کنید.

نکته۲: با توجه به اینکه تعداد زیادی از لغات بی‌معنی مثل اسم‌های جمع از مجموعه لغات برنامه حذف شده‌اند پس از به‌روزرسانی شما شاهد این خواهید بود که تعداد لغات میدانموتون کم خواهد شد. گرچه در نگاه اول از این خوشحال نمیشید ولی باید دقت کنید که الان تعداد لغات میدانمتون دقیق‌تر و صحیح‌تره.

نکته۳: با توجه به تغییرات این نسخه مثل اضافه شدن عبارات و یا تغییر لغات به ریشه‌هاشون (نکته ۲) شما در دروس مختلف لغات جدیدی مشاهده خواهید کرد. که این امر طبیعی است. کافی است دروس مورد نظرتون رو مجدد باز کنید و این لغات جدید رو بررسی کنید. در صورتی که پس از باز کردن درس لغت آبی مشاهده نمیکنید نیاز هست که فایل درس رو به‌روز کنید. بالای صفحه یک دکمه نارنجی رنگ مشاهده خواهید کرد که با زدن اون متن درس به‌روز خواهد شد. در صورتی که این دکمه رو نمیبینید میتونید درس رو حذف و مجدد دانلود فرمایید.

30 پسندیده

مشکل دانلودی که برخی گزارش دادن در این نسخه حل شده.

8 پسندیده

در رابطه با این ورژن دوتا پیشنهاد مهم در تاپیک قبلی مطرح شد که من اینجا میارم. اگر پیشنهاد دیگه ای هم هست بفرمایید که بررسی بشه

• تغییر در سطح بندی که با استفاده از میزان لغات تعیین می شود.
  • اصطلاحات در میزان لغاتی که میدونید حساب نشه

لطفا در رابطه با این دو مورد هم اگر خواستید نظرتون رو بگید.

12 پسندیده

سلام به همگی
خیلی ممنون بابت بروزرسانی برنامه واقعا عالیه
من مشکل دانلود نداشتم ولی یه مشکلی که تو ورژن 7.1 پیش اومده در مورد لایتنر که اطلاع رسانی کردم ولی همچنان مشکلش تو این نسخه ام پابرجاس.

مشکل اینه که وقتی از داخل هر درس وارد گزینه " لایتنر این قسمت" میشیم به جای اینکه لغات مربوط به همون درس رو بیاره، کل لغات موجود تو لایتنر میاره

من با این مورد به شدت موافقم چون آمار لغاتی که بلدیم خیلی دقیق تره اینجوری

5 پسندیده

I love this one :heart_eyes:

3 پسندیده

سلام آقای ناصری
برای سطوح بعدی هم فکری در نظر گرفتین؟ چون سطح بندی که داخل زبان شناس هست فکر میکنم تا سطح ۶ هست بعدش دیدن میزان پیشرفت چطوری میشه؟

این خوبه. میزان لغات دانسته واقعی تر میشه

6 پسندیده

برا منم همینطوره.
و اون پخش معکوس هم نداره؟ باید فعالش کنیم جایی؟
توی تنظیمات هم نبود

5 پسندیده

درست میفرمایید. فراموش کردم چک کنم. تا یه مدت دیگه لینک‌ها رو آپدیت میکنم

روی تایم بزنید عوض میشه

8 پسندیده

سلام وقت بخیر
خسته نباشیدخیلی زحمت کشید ممنون
من هم باقسمت دوم پیشنهادتون موافقم که اصطلاحات و لغاتی که میدانیم جز آمار بحساب نیاید واقعاعالی ست:rose::rose::rose::rose::rose::clap::clap::clap:
مشکلی که من از قبل داشتم و الان حادتر شده اینکه تامیام برنامه زبانشناس رو باز کنم تقریبا۱دقیقه تمام وقت میگیره تا وارد برنامه بشه یعنی برنامه رو که بازمیکنم سفیدواینقدر دایره آبی چرخ میزنه تا سطوح رو برام بیاره و چنین مشکلی برای زیبوک و زوم اصلا ندارم.واقعاکلافه کننده است.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایند.
بازهم بابت تمام زحماتتان قدردان هستم و سپاس فراوان خیلی خیلی زحمت کشیدیند دست تمام بانیانش درد نکند خدا قوت:rose::rose::rose:وامیدوارم روز به روز بهتر و بهتر و موفقتر.

راستی۱مشکل دیگه هم در قسمت تالار داشتم اینکه در طول روز فقط میتونم زیر تایپکهای بچه های تالارمطلبی بنویسم و جوابی براشون بذارم بعدش اخطار میده و ۱روزتمام باید صبر کنم تااین زمان اخطار رفع بشه قبلاباآقای ناصری صحبتم کردم گفتند قراره رفع بشه اماهنوز برای من این محدودیت وجودداره.میشه لطف بفرمایند اینهم راهنمایی بفرمایند ممنون میشم:rose::rose:

3 پسندیده

وقتی یک دوره‌ رو باز میکنید این اتفاق میوفته؟
همچنین آیا از نسخه نهایی استفاده میکنید؟

1 پسندیده

من پیشنهادم اینه به جاش، به سطوح برنامه اضافه بشه. چون اصطلاحات و افعال چند بخشی معنایی متفاوت با تک تک لغات دارند. بر فرض look به تنهایی یه معنی داره و با حروف اضافه معانی دیگه‌ای داره.
Look at, look for, look after, look down etc
بلد بودن هرکدوم از این‌ها یعنی بلد بودن یه لغت.
درمورد اصطلاحاتم همینطور

4 پسندیده

کلا خودسطوح رو نمیاره همینکه از روی صفحه ی گوشی زبانشناس رو میزنم صفحه سفیدبازمیشه چرخ میزنه حدود ۱دقیقه بعد کل سطوح رو میاره امابعدش برای باز کردن داستانها دیگه مشکلی ندارم
از نسخه نهایی استفاده میکنم
تقریبااین مشکل حدود۱ماه بوجود اومده چندبار از خودبرنامه پیام دادم

1 پسندیده

صددرصدپیشنهاد عالی ست من موافقم:rose::rose::ok_hand::ok_hand:

2 پسندیده

تو این مثالی که شما زدین درسته
ولی خب موضوعی که هست اینه که شاید نصف بیشتر کلماتی که چند بخشیه در حالت تکی و یا در حالتی که توی یه عبارت شناسایی میشه معنی متفاوتی نداره و همین دقت آمار میاره پایین
اگه بشه یه گزینه ای باشه که بتونیم به صورت دستی هر لغتی رو که نمیخوایم از آمار حذف کنیم خیلی عالی میشه
هم میتونیم اسامی آدم ها و… که لازم نیست حذف کینم هم این عباراتی که به صورت اشتباه شناسایی شده رو

6 پسندیده

این پیشنهادمعقولترست بنظرم بازهم نظراساتید را باید جویاشد

3 پسندیده

لی لی لی لی
اقای ناصری و اقای گلمیرزایی بیاین وسط.
هو هو هو
آ ماشالا جونوم
اون اخیرا دست نمیزننا
نسخه جدید اوردیم هوش از سرتون بردیم
خخخخ
خب الحمدلله مثل اینکه مشکلات اساسی برطرف شده
من چند تا پیشنتهاد دادم که فکر میکنم بزای مشکلات دوستان بهترین گزینه بود

4 پسندیده

به به
به سلامتی باشه، پس مجدد لینکها رو دانلود و اپلیکیشن ها رو بروزرسانی کنیم دیگه ؟
ممنون از جناب @hnaseri و جناب @golmirzaei عزیز و سایر عزیزانی که زحمت میکشن و این امکانات با کیفیت رو در اختیارمون قرار میدن. یک دنیا سپاس
در مورد اضافه شدن لیست اصطلاحات و عبارات، نظر من هم یه جورایی پنجاه پنجاه هست. یعنی هم با این نظر موافقم که عبارات با معنی متفاوت از اصل کلمات، به دایره ی محفوضات اضافه بشه و هم با این نظر موافقم که با رویه ی فعلی دقت این آمار چندان هم مطلوب نیست. آقا سعید نظر جالبی دادن که در صورت امکان اگر لحاظ بشه، هر شخص میتونه کنترل بهتری روی میزان آمارش داشته باشه. یعنی بشه بصورت انتخابی، هر شخص مشخص کنه که بک عبارات یا اصطلاح خاص، جزو آمار کلمات و عباراتش لحاظ بشه یا نه

8 پسندیده

۱سوال فنی دیگه ببخشید سوالاتم زیاد شد
قسمتی که دایره ی مشکی کشیدم اگه اشتباه نکرده باشم قبلا صوت هرکدوم رو میزدیم کلمه روبیان میکرد اماالان که میزنم اصلا کلمه رو برام نمیخونه.چرا؟

3 پسندیده

این هم نسبت به ۱سری از لغات و اصطلاحات در بعضی ازدیکشنری هاوجودداره آیا عادی است؟؟؟

4 پسندیده

این پیشنهادات من بود. اکر میشه یه بازدید کنید بگید شدنیه ایا

4 پسندیده