خرمای زبان😋( نکاتی شیرین و انرژی بخش برای یادگیری زبان)

سلام برشما خواننده عزیز،محترم و دوست داشتنی:slightly_smiling_face:
میرکمالی هستم،علی میرکمالی
بیش از یکسال است که اپلیکیشن “زبانشناس” را نصب کردم و مشغول به یادگیری مهارت زبان انگلیسی هستم،البته مثل اکثر شما دوستان من هم سالهای سال روشهای مختلف یادگیری زبان را امتحان کردم و البته نتیجه دلخواه را نگرفتم؛اما همان طور که می توانید حدس بزنید در این مدت از طریق “زبانشناس” حسابی آلوده و درگیر آموختن زبان شدم و تا جایی که می توانستم هم سعی کردم به هر کسی که علاقه مند یادگیری زبان هست،این اپلیکیشن را معرفی کنم و قانعش کنم که اشتراک طلایی بگیرد.:wink:
البته خودم هم ریا نباشد تا دو سال آینده اشتراک گرفتم که بدونم باید این مسیر را ادامه بدهم.:blush:
چندی پیش با “تالار زبانشناس” آشنا شدم و با خواندن تاپیک های مختلف از دوستان،احساس کردم که یکی از مشکلات اکثر افراد مثل خود من، نداشتن پشتکار برای پیگیری مداوم یادگیری زبان است.البته که این برنامه سعی کرده با روش هایی مثل ایجاد و حفظ زنجیره،کسب امتیاز،ارایه نمودارهای روند یادگیری و…به افزایش انگیزه مخاطب کمک بکند ولی خوب باز هم آدمیزاد است و بازیگوشی هایش:grinning:
من خودم در این مدت روشهای مختلفی را امتحان کردم تا بتوانم روند آموختن مهارت زبان را در خودم درونی کنم و در واقع یادگیری زبان تبدیل به یک بخش جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ام بشود.
یکی از روشهایی که خیلی به من کمک کرد این بود که من دو کار را انجام دادم:
:arrow_backward: اول اینکه هدف و دلیل اصلی یادگیری زبان را برای خودم پیدا کردم؛یعنی “چرایی” اینکه می خواهم زبان بخوانم واقعا چیست؟:thinking: چون به قول فیلسوف شهیر نیچه:“آن کس که چرایی زندگی خود را یافته با چگونگی اش خواهد ساخت.”
:rewind: دوم اینکه با تجزیه و تحلیل اتفاقات روزمره در طول مسیر آموختن زبان سعی کردم دلایلی برای تحکیم این “چرایی” پیدا کنم.یعنی به عبارت ساده تر از هر مساله و موضوعی به نوعی انگیزه می گیرم برای تایید اینکه باید به یادگیری زبان ادامه بدهم.
حالا هم به شما دوستان پیشنهاد می کنم که این روش را امتحان کنید.
:arrow_backward: برای قسمت اول؛شما باید از خودتان آنقدر “چرا” بپرسید تا به هدف اصلی و واقعی خودتان پی ببرید.این کار را آقای “ای جی هوگ” در “کتاب گویا” فصل ششم با عنوان" هدف هایی بزرگ داشته باشید تا انگیزه بیشتری برای موفقیت بدست بیاورید" به خوبی توضیح داده است که پیشنهاد می کنم حتما گوش دهید و مطالعه بفرمایید.:face_with_monocle:
:rewind: اما برای انجام قسمت دوم من تصمیم گرفتم که نظرات و تجربیات خودم را از آموختن زبان تحت عنوان “خرمای زبان:yum:” با شما به اشتراک بگذارم به این امید که هم کام شما را شیرین کند و هم انرژی بخش شما در طول مسیر یادگیری مهارت زبان باشد.
از شما سپاسگزارم که این متن را تا پایان مطالعه کردید.:pray:
دوستدارشما
علی میرکمالی
۱۴۰۱/۱۱/۱

22 پسندیده

مطلب امروز تحت عنوان 《قدر امکانات موجود برای یادگیری زبان را بدانیم》 منتشر و به عنوان اصلی لینک شد،این مطلب را می توانید در لینک مطالعه بفرمایید.
دوستدار شما
علی میرکمالی
۱۴۰۱/۱۱/۲

6 پسندیده

خیلی ممنونم از اشتراک تجربه فوق العاده تون. ‌:rose::rose:
اصطلاح خرمای زبان رو خیلی دوست داشتم:rose::rose:

3 پسندیده

سپاسگزارم

4 پسندیده

مطلب امروز تحت عنوان 《 سکه طلا را به موقع بخرید:coin:》 منتشر و به این تاپیک لینک شد،شما می توانید این مطلب جالب را از طریق لینک مطالعه بفرمایید.
دوستدار شما
علی میرکمالی
۱۴۰۱/۱۱/۳

2 پسندیده

مطلب امروز که شاید راه حلی برای بی انگیزگی شما در رابطه با یادگیری زبان باشد تحت عنوان《وقتی انگیزه زبان خواندنمان پژمرد،چه بکنیم؟:wilted_flower:》منتشر و به این تاپیک لینک گردید،امیدوارم از مطالعه آن از طریق لینک لذت ببرید.
دوستدارشما
علی میرکمالی
۱۴۰۱/۱۱/۴

2 پسندیده

من نمیتونم لینک رو پیدا کنم

2 پسندیده

خیلی ممنونم . متوجه شدم:rose::rose::rose::rose:

1 پسندیده

خواهش می کنم،از حسن توجهتان سپاسگزارم.

2 پسندیده

مطلب امروز که حاصل تجربه همین چند روز اخیرم هست را تحت عنوان “ماجرای عینک بینا :disguised_face:” منتشر کردم و به این تاپیک نیز لینک کردم.امیدوارم که خواندن آن برای شما نیز جالب باشد.
دوستدار شما
علی میرکمالی
۱۴۰۱/۱۱/۱۶

2 پسندیده

مطلب جالب امروز با عنوان:“حقایق آمریکا از زبان ونسا :us_outlying_islands:” منتشر شد و هم زمان برای دسترسی بهتر به این تاپیک نیز لینک گردید؛امیدوارم از مطالعه آن لذت ببرید.:slightly_smiling_face:
دوستدار شما
علی میرکمالی
۱۴۰۱/۱۱/۱۹

مطلب امروز در هوای سرد و برفی تهران:cloud_with_snow: تحت عنوان:《ای جی هوگ،برف و نافرمانی مدنی》:snowman_with_snow:منتشر شد و جهت دسترسی بهتر به این تاپیک نیز لینک گردید؛امیدوارم که از خواندن آن که حال و هوای همین امروز من بود لذت ببرید.:snowflake::grin::snowflake:
دوستدار شما
علی میرکمالی
۱۴۰۱/۱۱/۲۳