11 تا از بهترین داستان های کوتاه انگلیسی درباره تعهد

:heartpulse:تعهد 100% دقیقا مثل وقتی که پای مرگ وزندگی در میان است: :heartpulse:

تعهد یکی از اصلی‌ترین کلیدهای موفقیت است. مطالعه داستان های کوتاه انگلیسی درباره تعهد، پنجره‌ی جدیدی از نحوه نگاه به زندگی و دنبال کردن هدف‌هایمان باز می‌کند. علاوه‌بر الهام بخش بودن این داستان‌ها، مطالعه‌ی آن‌ها به شما زبان آموزان کمک می‌کند تا کلمات و جملات انگلیسی جدیدی مربوط به تعهد، تلاش و موفقیت یاد بگیرید. به طور کلی یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری قدم به قدم زبان انگلیسی، مطالعه و ترجمه داستان‌های کوتاه است. پس در ادامه همراه زبانشناس باشید تا 11 بهترین داستان های کوتاه انگلیسی درباره تعهد را مطالعه کنید. راستی از مقاله داستان‌های کوتاه انگلیسی می‌توانید دیگر داستان‌ها را مطالعه کنید.

یک) Just Keep Swimming! فقط به شنا کردن ادامه بده

Have you ever felt like life is just getting too complicated and too hard? The hustle and bustle of everyday life can simply begin to feel overwhelming and depressing. Despite the times when things seem to be at their lowest point…the good news is this…THINGS WILL GET BETTER! We need to remember to stay determined, focused, and hold the hope we must maintain to reach the goals close to our heart.

آیا تا به حال احساس کرده‌اید که زندگی خیلی پیچیده و خیلی سخت شده است؟ شلوغی و هیاهوی زندگی روزمره می‌تواند به سادگی تبدیل به احساس طاقت فرسا و افسرده کند. علیرغم زمان‌هایی که به نظر می‌رسد همه چیز در پایین‌ترین نقطه خود قرار دارد … خبر خوب این است … همه چیز بهتر خواهد شد! ما باید به یاد داشته باشیم که مصمم و متمرکز بمانیم و امیدی را که باید برای رسیدن به اهداف حفظ کنیم، در قلب خود نگه داریم.

The following story is a great reminder to keep your hope alive and keep an optimistic attitude as we continue our daily routines in life. During a brutal study at Harvard in the 1950’s, Dr. Curt Richter placed rats in a pool of water to test how long they could tread water. On average, each rat would give up and sink after about 15 minutes.

داستان زیر یادآوری عالی برای زنده نگه داشتن امید و حفظ نگرش خوش بینانه در ادامه زندگی روزمره است. در طول یک مطالعه وحشیانه در هاروارد در دهه 1950، دکتر کورت ریشتر موش‌ها را در حوضچه‌ای از آب قرار داد تا آزمایش کند چقدر می‌توانند در آب بروند. به طور متوسط، هر موش پس از حدود 15 دقیقه تسلیم و غرق می‌شود.

But right before they gave up due to exhaustion, the researchers would pluck them out of the water, dry them off, let them rest for a few minutes…then put them back in the water for a second round.

اما درست قبل از اینکه به دلیل خستگی تسلیم شوند، محققان آن‌ها را از آب بیرون می‌کشیدند، خشک می‌کردند، اجازه می‌دادند چند دقیقه استراحت کنند… سپس دوباره برای دور دوم در آب قرار می‌دادند.

In the second round of the experiment…how long do you think they lasted? Now remember, they had just swum until failure only a few short minutes before. How long do you think? Another 15 minutes? 10 Minutes? 5 Minutes? No! 60 HOURS!!! That is not an error! That’s right! 60 hours of swimming.

در دور دوم آزمایش … فکر می‌کنید موش‌ها چقدر دوام آوردند؟ حالا به یاد داشته باشید، آن‌ها تازه چند دقیقه قبل تا مرز شکست شنا کرده بودند. به نظر شما تا چه زمان شنا کردند؟ 15 دقیقه دیگر؟ 10 دقیقه؟ 5 دقیقه؟ نه! 60 ساعت!!! این یک خطا نیست! درست است! 60 ساعت شنا.

The conclusion drawn was that since the rats BELIEVED that they would eventually be rescued, they could push their bodies way past what they previously thought possible. I leave you with this thought: If hope can cause exhausted rats to swim for that long…WHAT WOULD A BELIEF IN YOURSELF AND YOUR ABILITIES DO FOR YOU?

نتیجه‌گیری این بود که از آنجایی که موش‌ها معتقد بودند که سرانجام نجات خواهند یافت، می‌توانند بدن خود را از چیزی که قبلاً فکر می‌کردند امکان پذیر می‌دانستند عبور دهند. من شما را با این فکر ترک می‌کنم: اگر امید می‌تواند باعث شود موش‌های خسته به مدت طولانی شنا کنند… باور به خودتان و توانایی‌هایتان چه کاری برای شما انجام می‌دهد؟

Remember what you are capable of. Remember your goals. Remember why you are here. KEEP SWIMMING!

به یاد داشته باشید که چه توانایی‌هایی دارید. اهداف خود را به خاطر بسپارید. به خاطر داشته باشید که چرا اینجا هستید. به شنا کردن ادامه دهید!

دو) Until Death Do Us Apart: تا زمانی که مرگ ما را از هم جدا کند

“Until death do us part.” This sentence is usually included when two people make their vows to each other on their wedding day. It symbolizes a sense of an unconditional kind of commitment, that, regardless of what may happen during the duration of the marriage, will remain strong and long-lasting. Unfortunately, many people fall short of this type of commitment for a variety of reasons…some realize their mistake and reconcile with their spouse while others may discover too late that any kind of resolve is beyond restoration.

“تا زمانی که مرگ ما را از هم جدا کند.” این جمله معمولاً زمانی استفاده می‌شود که دو نفر در روز عروسی خود با یکدیگر پیمان می‌بندند. این نماد یک نوع تعهد بی‌قید و شرط است، که صرف نظر از آنچه ممکن است در طول مدت ازدواج اتفاق بیفتد، قوی و طولانی مدت باقی خواهد ماند. متاسفانه، بسیاری از افراد به دلایل مختلف از این نوع تعهد کوتاهی می‌کنند… برخی متوجه اشتباه خود می‌شوند و با همسر خود آشتی می‌کنند، در حالی که دیگران ممکن است خیلی دیر متوجه شوند که هر نوع راه‌حلی فراتر از ترمیم است.

Today’s story is written by a man who made a bad decision with his marriage. He became involved with a co-worker, lost interest in his wife, and ended up learning a valuable lesson. It is my hope that his account of what happened to him and his relationship with his marriage will help encourage and inspire you to stay strong in the relationships of the people you love.

داستان امروز توسط مردی نوشته شده است که با ازدواجش تصمیم بدی گرفته است. او با یکی از همکارانش وارد رابطه شد، علاقه خود را به همسرش از دست داد و در نهایت درس ارزشمندی آموخت. امیدوارم شرح او از اتفاقی که برای او افتاده و رابطه‌اش با ازدواجش به شما کمک کند تا در روابط افرادی که دوستشان دارید قوی بمانید.

A year or so ago, I came home one night and found my wife serving dinner. Walking up to her, I held her hand and said, “I’ve got something to tell you.” She sat down and ate quietly. Again, as it had been in the past months, I saw the hurt in her eyes. I tried to open my mouth and speak but couldn’t find the words. After an awkward moment of silence, I finally let her know what I was thinking. “I want a divorce.” I said calmly. She didn’t seem to be upset by my words, instead she asked me softly, “why?” I avoided her question. This made her angry. She began to yell and scream, threw away her utensils and shouted as I stood there and listened.

حدود یک سال پیش، یک شب به خانه آمدم و دیدم همسرم در حال سرو شام است. وقتی به سمتش رفتم، دستش را گرفتم و گفتم: “چیزی برای گفتن دارم.” او نشست و آرام غذا خورد. باز هم مثل ماه‌های گذشته درد را در چشمانش دیدم. سعی کردم دهانم را باز کنم و حرف بزنم اما کلمات را پیدا نکردم. بعد از یک لحظه سکوت ناخوشایند، بالاخره به او گفتم که به چه فکر می‌کنم. “من طلاق میخواهم.” با خونسردی گفتم. به نظر نمی‌رسید از حرف‌های من ناراحت باشد، در عوض به آرامی از من پرسید: “چرا؟” من از سوال او اجتناب کردم. این باعث عصبانیت او شد. او شروع به داد و فریاد کرد، ظروف غذای خود را پرتاب کرد و شروع کرد به فریاد زدن، در حالی که من آنجا ایستاده بودم و گوش می‌کردم.

That night, we didn’t talk to each other. She just sat there quietly weeping. I knew she wanted to find out what had happened to our marriage, but I just couldn’t give her a satisfactory answer; she had lost my heart to my co-worker, Jane. I just didn’t love her anymore, I pitied her!

آن شب، ما با هم صحبت نکردیم. او فقط آنجا نشسته بود و به آرامی گریه می‌کرد. می‌دانستم که او می‌خواهد بفهمد چه اتفاقی برای ازدواج ما افتاده است، اما نمی‌توانستم پاسخ قانع‌کننده‌ای به او بدهم. او قلب من را به همکارم جین باخته بود. من فقط دیگر او را دوست نداشتم، برایش ترحم کردم!

The next day, with a deep sense of guilt and sadness, I drafted a divorce agreement. In it, I stated that she could own our house, our car, and 30% of my company. She glanced at it and then tore it into pieces. My wife, the woman who had spent ten years of her life with me and had become the mother of our child, was a stranger. I felt sorry for the time she wasted with me, the resources and energy she had spent with me, but I could not take back what I had said to her. The most important thing was that I loved Jane and loved her dearly.

روز بعد، با احساس گناه و اندوه عمیق، پیش نویس توافق نامه طلاق را تنظیم کردم. در آن، من اعلام کردم که او می‌تواند صاحب خانه و ماشین ما و 30 درصد از شرکت من باشد. نگاهی به آن انداخت و سپس تکه تکه‌اش کرد. همسرم، زنی که ده سال از عمرش را با من گذرانده بود و مادر بچه ما شده بود، یک غریبه بود. برای زمانی که با من تلف کرد، منابع و انرژی که با من صرف کرده بود متاسف شدم، اما نتوانستم آنچه را که به او گفته بودم پس بگیرم. مهمترین چیز این بود که من جین را دوست داشتم و واقعا او را بسیار دوست داشتم.

Later that day, I came back home very late from work and found her writing something at the table. I decided not to have any dinner, went straight to bed and quickly fell asleep. I had spent a very eventful day with Jane and was dead tired. When I woke up, she was still there at the table writing. I just did not care so I turned over and was asleep again.

بعداً همان روز، خیلی دیر از سر کار به خانه برگشتم و دیدم که او در حال نوشتن چیزی پشت میز است. تصمیم گرفتم شام نخورم مستقیم به رختخواب رفتم و سریع خوابم برد. من یک روز بسیار پر حادثه را با جین گذرانده بودم و خسته بودم. وقتی بیدار شدم، او هنوز سر میز و مشغول نوشتن بود. من فقط اهمیتی ندادم و برگشتم و دوباره خوابیدم.

Early the next morning, she presented her divorce conditions to me. She didn’t want anything from me but requested that I give her a month’s notice before the divorce. She requested that in that one month, we both try to live as normal a life as possible. Her reason was simple, our son had his exams later in the month and she didn’t want to disrupt him with our broken marriage.

صبح روز بعد او شرایط طلاق خود را به من ارائه کرد. او چیزی از من نمی‌خواست اما از من خواست که یک ماه قبل از طلاق به او اخطار بدهم. او درخواست کرد که در آن یک ماه، هر دو سعی کنیم تا حد امکان زندگی عادی داشته باشیم. دلیل او ساده بود، پسرمان در اواخر ماه امتحاناتش را داشت و او نمی‌خواست او را با ازدواج شکسته‌مان مختل کند.

I agreed to her terms. But then she had something more…she asked me to recall how I had carried her into our bridal room on our wedding day. She requested that every day for the month’s duration I carry her out of our bedroom to the front door every morning. I thought she was going a little crazy but just to make our last days together bearable, I accepted her odd request.

من با شرایط او موافقت کردم. اما بعد چیز دیگری داشت… از من خواست به یاد بیاورم که چگونه او را در روز عروسیمان به اتاق عروسمان برده بودم. او درخواست کرد که در طول یک ماه هر روز او را از اتاق خوابمان تا جلوی درب ورودی خانه بیرون ببرم. فکر می‌کردم او کمی دیوانه شده بود، اما فقط برای اینکه آخرین روزهای با هم بودن را قابل تحمل کنم، درخواست عجیب او را پذیرفتم.

I told Jane about my wife’s divorce conditions. She laughed loudly and thought it was silly and absurd. “No matter what tricks or shenanigans she tries, she has to face the fact that the divorce will happen”, she said scornfully.

من در مورد شرایط طلاق همسرم به جین گفتم. او با صدای بلند خندید و فکر کرد که احمقانه و پوچ است. او با تمسخر گفت: “مهم نیست چه ترفندها یا شیطنت‌هایی را انجام دهد، باید با این واقعیت روبه‌رو شود که طلاق اتفاق می‌افتد.”

My wife and I hadn’t had any physical contact since my divorce intention was explicitly expressed. So, when I carried her out on the first day, we both appeared clumsy. Behind us, our son applauded and yelled, “daddy is holding mommy in his arms!” His words brought me a sense of pain and embarrassment. From the bedroom to the sitting room, then to the door, I walked over ten meters with her in my arms. She closed her eyes and said softly; “don’t tell our son about the divorce.” I nodded and feeling somewhat upset, I put her down outside the door. She went to wait for the bus to go to work and I drove alone to the office.

من و همسرم از زمانی که قصد طلاق من به صراحت اعلام شده بود، هیچ تماس فیزیکی نداشتیم. بنابراین، وقتی او را در روز اول بردم، هر دو دست و پا چلفتی به نظر می‌رسیدیم. پسرمان پشت سرمان کف زد و داد زد: “بابا مامان را در آغوش گرفته است!” سخنان او احساس درد و خجالت را برایم به ارمغان آورد. از اتاق خواب تا اتاق نشیمن و سپس تا در، با او در آغوشم بیش از ده متر راه رفتم. چشمانش را بست و به آرامی گفت: “در مورد طلاق به پسرمان نگو.” سرم را تکان دادم و با احساس ناراحتی، او را بیرون از در گذاشتم. او برای رفتن به محل کار منتظر اتوبوس شد و من به تنهایی به سمت دفتر حرکت کردم.

On the second day, both of us acted much more relaxed. As she leaned on my chest. I could smell the fragrance of her blouse. I realized that I hadn’t looked this closely at this woman for a long time. I realized she was not young anymore. There were fine wrinkles on her face and her hair was graying! Our marriage had taken its toll on her. For a minute I wondered what I had done to her.

در روز دوم، هر دوی ما بسیار آرام‌تر عمل کردیم. همانطور که به سینه‌ام تکیه داده بود. می‌توانستم عطر پیراهن او را حس کنم. فهمیدم که خیلی وقت بود به این زن از نزدیک نگاه نکرده بودم. فهمیدم او دیگر جوان نیست. چروک‌های ریز روی صورتش وجود داشت و موهایش خاکستری شده بود! ازدواج ما بر او تاثیر گذاشته بود. برای یک دقیقه فکر کردم که با او چه کرده‌ام.

On the fourth day, when I lifted her up, I felt a sense of intimacy returning. This was the woman who had given ten years of her life to me and gave our family a son.

روز چهارم، وقتی او را بلند کردم، احساس کردم حس صمیمیت برگشت. این زنی بود که ده سال از عمرش را به من داد و برای خانواده ما یک پسر آورد.

On the fifth and sixth day, I realized that our sense of intimacy was growing again, and I decided that I wouldn’t tell Jane about it. As the month slipped by, I discovered that it became easier to carry her. Perhaps the everyday workout made me stronger.

در روز پنجم و ششم، متوجه شدم که حس صمیمیت ما دوباره در حال رشد است، و تصمیم گرفتم که در مورد آن به جین نگویم. با گذشت یک ماه، متوجه شدم که حمل او آسان‌تر شده است. شاید تمرین‌های روزانه من را قویتر کرده است.

She was choosing what to wear one morning. She had tried on quite a few dresses but could not find a suitable one. Then she sighed and said, “all my dresses have gotten bigger.” I suddenly realized how much thinner she had become…which was the reason why I could carry her more easily. Suddenly it hit me like a punch in the gut, she had buried so much pain and bitterness in her heart and never once complained about it. Subconsciously, I reached out and touched her head and caressed her face.

او در حال انتخاب برای این که چه لباسی بپوشد، بود. او چندین لباس را امتحان کرده بود، اما نتوانست لباس مناسبی پیدا کند. سپس آهی کشید و گفت: “همه لباس های من بزرگتر شده‌اند.” من ناگهان متوجه شدم که او چقدر لاغرتر شده است … به همین دلیل می‌توانم او را راحت‌تر حمل کنم. ناگهان مثل مشتی به شکمم خورد، او آن همه درد و تلخی را در دلش دفن کرده بود و یک بار هم از آن شکایت نکرد. ناخودآگاه دستم را دراز کردم و سرش را لمس کردم و صورتش را نوازش کردم.

At that moment. our son came into the room and said, “Dad, it’s time to carry mom out.” To him, seeing his father carrying his mother out of the house every day, had become an essential part of his life.

در آن لحظه، پسرمان وارد اتاق شد و گفت: “پدر، وقت آن است که مامان را بیرون ببری.” برای او، دیدن پدرش که هر روز مادرش را از خانه بیرون می‌برد، به بخش اساسی زندگی‌اش تبدیل شده بود.

My wife gestured to our son to come closer and hugged him tightly. I turned my face away because I was afraid that I might change my mind at this last-minute. Then, lifting her in my arms, I walked from the bedroom, through the sitting room, and to the hallway. Her hand surrounded my neck softly and naturally, I held her body tight…just like our wedding day.

همسرم به پسرمان اشاره کرد که نزدیک‌تر شود و او را محکم در آغوش گرفت. صورتم را برگرداندم چون می‌ترسیدم در این لحظه نظرم عوض شود. سپس او را در آغوشم بلند کردم، از اتاق خواب، از اتاق نشیمن و به راهرو رفتم. دستش به نرمی و به طور طبیعی گردنم را احاطه کرد، بدنش را محکم گرفتم… درست مثل روز عروسی ما.

But her much lighter weight made me sad. On the last day, when I held her in my arms, I could hardly move a step. Our son had gone to school. I held her tightly and told her that I hadn’t noticed that our marriage had lost so much intimacy and the love that we once shared.

اما وزن بسیار سبک‌تر او من را ناراحت کرد. روز آخر، وقتی او را در آغوشم گرفتم، به سختی توانستم یک قدم تکان بخورم. پسرمان به مدرسه رفته بود. من او را محکم در آغوش گرفتم و به او گفتم که متوجه نشده بودم که ازدواج ما آنقدر صمیمیت و عشقی را که زمانی با هم داشتیم از دست داده است.

Then it happened.

سپس اتفاق افتاد.

I drove to my office and jumped out of my car without locking the door. I was afraid that if I waited too long, I would change my mind. I walked upstairs and Jane opened the door. I said to her, “I am sorry, Jane, but I do not want the divorce anymore.” She looked at me, astonished, and then touched my forehead and asked, “do you have a fever?” I moved her hand off my head. “I’m sorry, Jane,” I said, “I made a decision…I am not going to divorce my wife. You see, my marriage had become boring and shallow because we didn’t value the essential things of our lives, it wasn’t because we didn’t love each other anymore. We had just lost sight of the important things that hold a marriage together. Since I began to carry my wife this past month or so, I realized that I had started our marriage carrying my wife into my house on our wedding day and I am supposed to hold and take care of her until death do us apart…and that’s what I am going to do”

به سمت دفترم رفتم و بدون این که در را قفل کنم از ماشینم بیرون پریدم. می‌ترسیدم اگر زیاد صبر کنم نظرم عوض شود. به طبقه بالا رفتم و جین در را باز کرد. به او گفتم: “متاسفم جین، اما دیگر طلاق نمی‌خواهم.” او با تعجب به من نگاه کرد و بعد دستی به پیشانی‌ام زد و پرسید: «تب داری؟» دستش را از روی سرم برداشتم. گفتم: «متاسفم جین، تصمیمی گرفتم… قرار نیست از همسرم طلاق بگیرم. می‌بینی، ازدواج من خسته کننده و سطحی شده بود، زیرا ما برای چیزهای ضروری زندگی خود ارزش قائل نبودیم، به این دلیل نبود که دیگر همدیگر را دوست نداشتیم. ما به تازگی چیزهای مهمی را که یک ازدواج را با هم حفظ می‌کند از دست داده بودیم. از زمانی که من حدود یک ماه گذشته شروع به حمل همسرم کردم، متوجه شدم که ازدواجمان را با بردن همسرم به خانه خود در روز عروسی آغاز کرده‌ام و قرار است تا زمانی که مرگ ما را از هم جدا کند، او را در آغوش بگیرم و از او مراقبت کنم… و این کاری است که می‌خواهم انجام دهم»

Jane was stunned then, suddenly, she seemed to wake up. She gave me a hard slap across my face, slammed the door, walked away, and burst into tears.

جین حیرت زده شد، ناگهان به نظر می‌رسید که از خواب پریده است. سیلی محکمی به صورتم زد، در را محکم کوبید، رفت و اشک ریخت.

I walked downstairs and drove away. I soon came upon a floral shop and had a great idea. I decided to order a bouquet of flowers for my wife! The salesgirl smiled then asked me to write on the little card that came with the bouquet. I smiled and wrote, “I’ll carry you out every morning until death do us part”.

از پله‌ها پایین آمدم و رفتم. خیلی زود به یک مغازه گل فروشی رسیدم و یک ایده عالی به ذهنم رسید. تصمیم گرفتم برای همسرم یک دسته گل سفارش بدهم! دختر فروشنده لبخند زد و سپس از من خواست که روی کارت کوچکی که همراه دسته گل بود، نوشته‌ای بنویسم. لبخندی زدم و نوشتم: «هر روز صبح تو را بیرون می‌آورم تا مرگ ما را از هم جدا کند».

Later that day, I finally arrived home with the flowers in my hands, a smile on my face and a song in my heart. I ran up the stairs, burst through the door and called out my wife’s name. There was no answer. Puzzled, I searched each room, but she was nowhere to be found. Finally, I went to our bedroom and found, to my great surprise…my wife in the bed. But she wasn’t moving or breathing…she was dead.

بعد از آن روز، بالاخره با گل‌ها در دست، لبخند بر لب و آهنگی در قلبم به خانه رسیدم. از پله ها بالا رفتم، از در رد شدم و نام همسرم را صدا زدم. جوابی نبود. متحیر، هر اتاق را جستجو کردم، اما او هیچ جا پیدا نشد. سرانجام، به اتاق خوابمان رفتم و در کمال تعجب، همسرم را در رختخواب دیدم. اما او نه حرکت می کرد و نه نفس می کشید… مرده بود.

Unbeknownst to me, my wife had been fighting cancer for months and I was too busy with Jane to even notice. She knew that she would die soon, and she wanted to protect and save me from whatever negative reactions and actions that may have come from our son if the divorce had taken place. At least, in the eyes of our son, I was a loving and caring husband.

بدون اینکه من بدانم، همسرم ماه‌ها با سرطان مبارزه می‌کرد و من آنقدر درگیر جین بودم که حتی متوجه نشدم. او می‌دانست که به زودی خواهد مرد و می‌خواست من را از هر گونه واکنش‌ها و رفتارهای منفی که ممکن است در صورت طلاق از سوی پسرمان رخ دهد، محافظت کند و نجات دهد. حداقل از نظر پسرمان شوهری مهربان و دلسوز بودم.

Folks, there is a moral to learn from this story: The small details of our lives are what really matter in a relationship. It is not the mansions, the cars, properties, or the riches that we may have. These create an environment conducive for happiness but cannot give happiness in themselves. It’s the little, unseen things that are the most important…love, faithfulness, commitment, and selflessness, things that money cannot buy, that makes a relationship, like marriage, endure the test of time. So, find the time to be your spouse’s friend and do those little things for each other that build intimacy, love, and trust. For it is the unseen things in a marriage that not only have the most value…they are the most important things.

دوستان، از این داستان می‌توان یک نتیجه اخلاقی آموخت: جزئیات کوچک زندگی ما چیزی است که واقعاً در یک رابطه مهم است. این عمارت‌ها، ماشین‌ها، دارایی یا ثروتی که ممکن است داشته باشیم نیست. این‌ها محیطی مساعد برای شادی ایجاد می‌کنند اما نمی‌توانند از خودشان شادی ایجاد کنند. این چیزهای کوچک و مشاهده نشده هستند که مهم‌ترین چیزها هستند… عشق، وفاداری، تعهد و از خودگذشتگی، چیزهایی که با پول نمی‌توان خرید، باعث می‌شود یک رابطه، مانند ازدواج، آزمون زمان را تحمل کند. بنابراین، زمانی را برای دوست همسرتان شوید و کارهای کوچکی را برای یکدیگر انجام دهید که باعث ایجاد صمیمیت، عشق و اعتماد می‌شود. زیرا همین چیزهای کوچک در یک ازدواج هستند که نه تنها بیشترین ارزش را دارند بلکه مهمترین چیزها هستند.

سه) A Beautiful Short Story of Love: داستان کوتاه زیبا درباره عشق

This is a short little story of unconditional love that will be certain to make your day!

این یک داستان کوتاه کوتاه از عشق بی‌قید و شرط است که مطمئنا روز شما را خواهد ساخت!

An elderly man hurried to his 8:00am doctor appointment, he wanted to finish quickly so that he could get to another appointment. The doctor asked what it was, and the old man proudly said that every morning at 9:00am he would go to the hospital and have breakfast with his wife.

مرد سالخورده‌ای 8 صبح با عجله به سمت نوبت دکتر خود رفت، او می‌خواست سریع کارش را تمام کند تا بتواند به نوبت دیگری برسد. دکتر پرسید مشکل چیست؟ و پیرمرد با افتخار گفت که هر روز صبح ساعت 9 صبح به بیمارستان می‌رود و با همسرش صبحانه می‌خورد.

The doctor asked what her condition was, and he replied that for the past 5 years his wife has had Alzheimer’s and hasn’t known who he is. The doctor asked the old man why he continued to visit her if she had no idea who he was…and the old man replied…” Because I still know who she is.”

دکتر پرسید که وضعیت او چطور است و او پاسخ داد که در 5 سال گذشته همسرش آلزایمر داشته و نمی‌داند او کیست. دکتر از پیرمرد پرسید که چرا به ملاقات او ادامه می‌دهد اگر او نمی‌داند او کیست… و پیرمرد پاسخ داد… زیرا من هنوز می‌دانم که او کیست.

Beautiful words of unconditional love.

کلمات زیبا از عشق بی‌قید و شرط.

چهار) Hungry Cat and Little Mouse (داستان گربه گرسنه و موش کوچک)

There was a hungry cat who saw a little mouse playing on the ground. The hungry cat felt very happy and said thanks to God for sending the mouse to him. The hungry cat started walking towards the mouse to catch and eat him. The little mouse felt that the cat was going to catch him and kill him.

روزی گربه‌ای گرسنه‌ای وجود داشت که موش کوچکی را دید که در حال بازی روی زمین است. گربه گرسنه بسیار خوشحال شد و خدا را شکر کرد که موش را برای او فرستاد. گربه گرسنه به سمت موش رفت تا او را بگیرد و بخورد. موش کوچولو احساس کرد که گربه می خواهد او را بگیرد و بکشد.

The cat started running to catch the mouse to eat.The mouse started running to save himself from the cat, basically stated running “to survive” and thinking this is his last chance. The mouse explored a small hole on the ground and could enter in it and saved himself from the hungry cat. There was a small kid along with his father watching this from the beginning.

گربه شروع به دویدن کرد تا موش را بگیرد و بخورد. موش شروع به دویدن کرد تا خود را از دست گربه نجات دهد، اساساً می‌توان گفت که “برای زنده ماندن” می‌دود و فکر می‌کند این آخرین فرصت او است. موش سوراخ کوچکی را روی زمین کاوش کرد و توانست وارد آن شود و خود را از دست گربه گرسنه نجات دهد. یک بچه کوچک به همراه پدرش از ابتدا این صحنه را تماشا می‌کردند.

The kid asked a question to his father: The cat was hungry and big and powerful enough to catch the small mouse but how come the mouse survived? The father explained to the son:

بچه سوالی از پدرش پرسید: گربه گرسنه بود و آنقدر بزرگ و قدرتمند بود که موش کوچک را بگیرد اما چطور شد که موش زنده ماند؟ پدر به پسر توضیح داد:

The cat was committed to catching the mouse to eat as a routine whereas the mouse was determined to survive.

گربه به این متعهد بود که موش را برای غذا خوردن به عنوان روزمرگی خود بگیرد در حالی که موش مصمم بود زنده بماند.

The cat knew that if he failed to catch him he would still survive but the mouse knew that this was the last chance for him to survive!

گربه می‌دانست که اگر نتواند او را بگیرد، باز هم زنده می‌ماند، اما موش می‌دانست که این آخرین فرصت برای او برای زنده ماندن است!

پنج) The Fog and The Swimmer (داستان مه و شناگر)

Throughout every person’s life, an individual may have one, or many goals, that they set for themselves. There are many kinds of goals. Whether they are short term, long term or just temporary, the important thing is that we stay consistent, focused and keep our eyes on the goal. There are times when attaining a goal may be easy or other times when it seems like a goal is far, far away and we will never be able to reach it but if we don’t lose heart and keep working hard, a goal can be accomplished. Today’s story is a great example of a person who learned from her weakness, became a stronger, more determined individual and met her goal.

در طول زندگی هر فردی، یک فرد ممکن است یک یا چند هدف داشته باشد که برای خود تعیین می‌کند. انواع مختلفی از اهداف وجود دارد. چه کوتاه مدت باشند، چه بلندمدت یا فقط موقت، نکته مهم این است که ما ثابت، متمرکز و چشمانمان به هدف بمانیم. مواقعی وجود دارد که رسیدن به یک هدف آسان است یا مواقعی وجود دارد که به نظر می‌رسد یک هدف بسیار دور است و ما هرگز نمی‌توانیم به آن برسیم، اما اگر ایمانمان را از دست ندهیم و سخت کار کنیم، می‌توان یک هدف را به دست آورد. داستان امروز نمونه‌ای عالی از فردی است که از ضعف خود درس گرفت، فردی قوی‌تر و مصمم‌تر شد و به هدف خود رسید.

When she looked ahead, Florence Chadwick saw nothing but a solid wall of fog. Her body was numb. She had been swimming for nearly sixteen hours.

وقتی به جلو نگاه کرد، فلورانس چادویک چیزی جز دیوار محکمی از مه ندید. بدنش بی حس شده بود. او نزدیک به شانزده ساعت شنا کرده بود.

Already she was the first woman to swim the English Channel in both directions. She had managed to finish that swim in a record time, 16 hours and 22 minutes on August 8, 1950. Now, at age 34, her goal was to become the first woman to swim from Catalina Island to Palos Verde on the California coast.

او تا کنون اولین زنی بود که کانال انگلیسی را در هر دو جهت شنا کرده است. او در 8 آگوست 1950 موفق شد آن شنا را در زمان رکورد 16 ساعت و 22 دقیقه به پایان برساند. اکنون در سن 34 سالگی، هدف او این بود که اولین زنی باشد که از جزیره کاتالینا تا پالوس ورد در سواحل کالیفرنیا را شنا کرد.

On that Fourth of July morning in 1952, the sea was like an ice bath and the fog was so dense she could hardly see her support boats. Sharks cruised toward her lone figure, only to be driven away by rifle shots. Against the frigid grip of the sea, she struggled on – hour after hour – while millions watched on national television.

در آن صبح روز چهارم ژوئیه سال 1952، دریا مانند یک حمام یخی بود و مه آنقدر غلیظ بود که به سختی می‌توانست قایق‌های پشتیبانی خود را ببیند. کوسه‌ها به سمت چهره تنها او حرکت کردند، اما با شلیک تفنگ از آنجا دور شدند. او ساعت‌ها در برابر چنگال یخبندان دریا به مبارزه پرداخت، در حالی که میلیون‌ها نفر در تلویزیون ملی او را تماشا می‌کردند.

Alongside Florence in one of the boats, her mother and her trainer offered encouragement. They told her it wasn’t much farther. But all she could see was fog. They urged her not to quit. She never had . . . until then. With only a half mile to go, she asked to be pulled out.

در کنار فلورانس در یکی از قایق‌ها، مادر و مربی‌اش او را تشویق کردند. آن‌ها به او گفتند که خیلی دورتر نیست. اما تنها چیزی که او می دید مه بود. آن‌ها از او خواستند که دست از کار نکشد. او هرگز دست نکشید. . . تا آن موقع. در حالی که تنها نیم مایل مانده بود، او درخواست کرد که او را بیرون بکشند.

Still thawing her chilled body several hours later, she told a reporter, “Look, I’m not excusing myself, but if I could have seen the land I might have made it.” It was not fatigue or even the cold water that defeated her. It was foggy. She was unable to see her goal.

او که هنوز بدن سردش را تا چند ساعت بعد گرم می‌کرد، به یک خبرنگار گفت: «ببین، من خودم را زیر سوال نمی‌برم، اما اگر می‌توانستم زمین را ببینم، شاید می‌توانستم آن را به پایان برسانم.» این خستگی یا حتی آب سرد نبود که او را شکست داد. مه بود او نتوانست هدف خود را ببیند.

Two months later, she tried again. This time, despite the same dense fog, she swam with her faith intact and her goal clearly pictured in her mind. She knew that somewhere behind that fog was land and this time she made it! Florence Chadwick became the first woman to swim the Catalina, eclipsing the men’s record by two hours!

دو ماه بعد دوباره تلاش کرد. این بار با وجود همان مه غلیظ، با ایمان کامل و هدف شفافی که در ذهنش به تصویر کشیده شده بود، شنا کرد. او می‌دانست که جایی پشت آن مه، زمین است و این بار موفق شد! فلورانس چادویک اولین زنی شد که کاتالینا را شنا کرد و رکورد مردان را تا دو ساعت شکست!

شش) Be Careful What You Wish For! (مراقب باش آرزوی چه چیزی را می‌کنی!)

While waiting to pick up a friend at the airport in Portland, Oregon, I had one of those life-changing experiences that you hear other people talk about -the kind that sneaks up on you unexpectedly. This one occurred a mere two feet away from me. Straining to locate my friend among the passengers deplaning through the jetway, I noticed a man coming toward me carrying two light bags.

در حالی که در فرودگاه پورتلند، اورگان منتظر بودم تا یکی از دوستانم را بردارم، یکی از آن تجربه‌های تغییر دهنده زندگی را داشتم که می‌شنوید دیگران درباره آن صحبت می‌کنند - همان تجربه‌ای که به طور غیرمنتظره‌ای به شما حمله می‌کند. این یکی فقط دو فوت دورتر از من رخ داد. با تلاش برای یافتن دوستم در بین مسافرانی که از طریق جت وی در حال فرود آمدن هواپیما بودند، متوجه مردی شدم که با دو کیسه سبک به سمت من آمد.

He stopped right next to me to greet his family. First he motioned to his youngest son (maybe six years old) as he laid down his bags. They gave each other a long, loving hug. As they separated enough to look into each other’s face, I heard the father say, “It’s so good to see you, son. I missed you so much!” His son smiled somewhat shyly, averted his eyes and replied softly, “Me, too, Dad!”

درست کنار من ایستاد تا به خانواده‌اش سلام کند. در حالی که چمدان‌هایش را زمین می‌گذاشت ابتدا به کوچکترین پسرش (شاید شش ساله) اشاره کرد. آن‌ها یکدیگر را در یک آغوش طولانی و عاشقانه، بغل کردند. همانطور که آن‌ها به اندازه کافی از هم جدا شدند تا به صورت یکدیگر نگاه کنند، از پدر شنیدم که گفت: «پسر، خیلی خوب است که تو را می‌بینم. دلم برایت خیلی تنگ شده بود!" پسرش کمی خجالتی لبخند زد، چشمانش را برگرداند و به آرامی پاسخ داد: «من هم، بابا!»

Then the man stood up, gazed into the eyes of his oldest son (maybe nine or ten) and while cupping his son’s face in his hands said, “You’re already quite the young man. I love you very much, Zach!” They too hugged a most loving, tender hug.

سپس مرد از جا برخاست، به چشمان پسر بزرگش (شاید نه یا ده) خیره شد و در حالی که صورت پسرش را در دستانش گرفته بود، گفت: «تو همین حالا هم یک مرد جوانی. خیلی دوستت دارم زاک!» آن‌ها نیز محبت آمیزترین بغل را در آغوش گرفتند.

While this was happening, a baby girl (perhaps one or one-and-a-half) was squirming excitedly in her mother’s arms, never once taking her little eyes off the wonderful sight of her returning father.

در حالی که این اتفاق می‌افتاد (آن‌ها یکدیگر را بغل می‌کردند)، یک دختر بچه (شاید یک یا یک و نیم) با هیجان در آغوش مادرش می‌چرخید و حتی یک بار هم چشمان کوچکش را از منظره شگفت انگیز پدرش که در حال بازگشت بود، برنمی‌داشت.

The man said, “Hi, baby girl!” as he gently took the child from her mother. He quickly kissed her face all over and then held her close to his chest while rocking her from side to side. The little girl instantly relaxed and simply laid her head on his shoulder, motionless in pure contentment.

همانطور که به آرامی کودک را از مادرش گرفت، مرد گفت: “سلام دختر عزیزم!”. سریع تمام صورتش را بوسید و سپس او را به سینه‌اش نزدیک کرد در حالی که او را از این طرف به طرف دیگر تکان می‌داد. دخترک فوراً آرام شد و به سادگی سرش را روی شانه او گذاشت و از رضایت خالص بی‌حرکت بود.

After several moments, he handed his daughter to his oldest son and declared, “I’ve saved the best for last!” and proceeded to give his wife the longest, most passionate kiss I ever remember seeing.

پس از چند لحظه، دخترش را به پسر بزرگ‌ترش سپرد و گفت: «بهترین‌ها را برای آخر ذخیره کرده‌ام!» و طولانی‌ترین و پرشورترین بوسه‌ای را که به یاد دارم به همسرش داد.

He gazed into her eyes for several seconds and then silently mouthed. “I love you so much!” They stared at each other’s eyes, beaming big smiles at one another, while holding both hands. For an instant they reminded me of newlyweds, but I knew by the age of their kids that they couldn’t possibly be.

برای چند ثانیه به چشمان او خیره شد و سپس بی صدا به او گفت. “من خيلي تو را دوست دارم!” آن‌ها در حالی که هر دو دست هم را گرفته بودند و به چشمان یکدیگر خیره شده بودند، لبخندهای بزرگی به یکدیگر هدیه دادند. برای یک لحظه آن‌ها من را به یاد زوج تازه ازدواج کرده، انداختند؛ اما من از سن بچه‌های آن‌ها می‌دانستم که احتمالاً نمی‌توانند باشند (زوج تازه ازدواج کرده).

I puzzled about it for a moment then realized how totally engrossed I was in the wonderful display of unconditional love not more than an arm’s length away from me.

یک لحظه در مورد آن متحیر شدم و بعد متوجه شدم که چقدر در نمایش شگفت‌انگیز یک عشق بی‌ قید و شرط غرق شده‌ام که بیش از یک دست بیشتر با من فاصله نداشت.

I suddenly felt uncomfortable, as if I was invading something sacred, but was amazed to hear my own voice nervously ask, “Wow! How long have you two been married?” “Been together fourteen years total, married twelve of those.” he replied, without breaking his gaze from his lovely wife’s face. “Well then, how long have you been away?” I asked if the man finally turned and looked at me, still beaming his joyous smile.”Two whole days!”

ناگهان احساس ناراحتی کردم، انگار دارم به چیزی مقدس حمله می‌کنم، اما از شنیدن صدای خودم متعجب شدم که با استرس پرسیدم: «وای! چند وقت است که شما دو نفر ازدواج کرده‌اید؟» مرد بدون اینکه نگاهش را از چهره همسر دوست داشتنی‌اش جدا کند، پاسخ داد: «در مجموع چهارده سال با هم بودیم، دوازده سال از آن سال‌ها را با هم ازدواج کرده بودیم.» پرسیدم “خب پس چند وقت است که نبودی؟” مرد بالاخره برگشت و به من نگاه کرد، هنوز هم لبخند شادی‌آورش می‌تابید. «دو روز تمام!»

Two days? I was stunned. By the intensity of the greeting, I had assumed he’d been gone for at least several weeks – if not months. I know my expression betrayed me, I said almost offhandedly, hoping to end my intrusion with some semblance of grace (and to get back to searching for my friend), “I hope my marriage is still that passionate after twelve years!”

دو روز؟ مات و مبهوت بودم. با شدت احوالپرسی، حدس می‌زدم که او حداقل برای چند هفته - اگر نه ماه‌ها - رفته است. می‌دانم که بیانم به من خیانت کرده است، تقریباً بی خودی داشتم می‌گفتم. به امید این که به دخالتم با ظاهری از لطف خاتمه دهم (و به جستجوی دوستم برگردم) گفتم: “امیدوارم ازدواج من بعد از دوازده سال همچنان به همین اندازه پرشور باشد!”

The man suddenly stopped smiling. He looked me straight in the eye, and with forcefulness that burned right into my soul, he told me something that left me a different person. He told me, “Don’t hope, friend… decide!” Then he flashed me his wonderful smile again, shook my hand and said, “God bless!” With that, he and his family turned and strode away together.

مرد ناگهان از لبخند زدن دست کشید. او مستقیم در چشمان من نگاه کرد و با قدرتی که مستقیماً در روحم را سوزاند، چیزی به من گفت که من را به یک شخص متفاوت تبدیل کرد. او به من گفت: “امیدوار نباش رفیق… تصمیم بگیر!” بعد دوباره لبخند فوق العاده‌اش را به من زد و دستم را فشرد و گفت: خدا به تو آرامش دهد! با گفتن آن، او و خانواده‌اش برگشتند و با هم دور شدند.

I was still watching that exceptional man and his special family walk just out of sight when my friend came up to me and asked, “What’cha looking at?” Without hesitating, and with a curious sense of certainty, I replied, “My future!”

هنوز داشتم آن مرد استثنایی و خانواده خاصش را نگاه می‌کردم که قدم می‌زدند و از چشم (دید) خارج می‌شدند. که دوستم به سمت من آمد و پرسید: «به چه چیزی نگاه می‌کنی؟» بدون تردید و با یک حس اطمینان کنجکاو پاسخ دادم: «آینده من!»

هفت) Keeping A Dream Alive: A Story of Perseverance and Courage: زنده نگه داشتن یک رویا: داستانی از استقامت و شجاعت

There are many things that a person may endure in a lifetime that may require an incredible amount of courage and perseverance such as dealing with a disease, a health condition, a family tragedy, or a host of other circumstances. Throughout these times and down through the ages, two types of people usually emerge from these trying times: individuals that give up on life and become depressed, miserable, and despondent or, a person that shows strength, courage and perseverance who overcomes the adverse situation and becomes an encouragement and inspiration to others.

چیزهای زیادی وجود دارد که یک فرد ممکن است در طول زندگی آن‌ها را تحمل کند که ممکن است به شجاعت و پشتکار باورنکردنی نیاز داشته باشد، مانند مقابله با یک بیماری، یک وضعیت سلامتی، یک تراژدی خانوادگی یا مجموعه‌ای از شرایط دیگر. در طول این زمان‌ها و در طول این دوره‌ها، معمولاً دو نوع از مردم از این دوران سخت بیرون می‌آیند: افرادی که زندگی را رها می‌کنند و افسرده، بدبخت و ناامید می‌شوند یا افرادی که قدرت، شجاعت و استقامت نشان می‌دهند و بر شرایط نامطلوب غلبه می‌کنند و مشوق و الهام‌بخش دیگران می‌شوند.

Today’s story is a tremendous illustration of astonishing courage and unbelievable commitment. It is my hope that it will serve as a reminder of the strength and power of the human spirit…one that we all might be able to use if needed.

داستان امروز تصویری فوق‌العاده از شجاعت حیرت‌انگیز و تعهد باورنکردنی است. امیدوارم که این داستان به عنوان یادآوری از قدرت و قدرت روح انسانی باشد… چیزی که در صورت نیاز همه ما بتوانیم از آن استفاده کنیم.

The Brooklyn Bridge that spans over the river tying Manhattan Island to Brooklyn is truly a miracle bridge. In 1863, a creative engineer named John Roebling was inspired by an idea for this spectacular bridge. However, bridge building experts throughout the world told him to forget it: it could not be done.

پل بروکلین که بر روی رودخانه‌ای قرار دارد که جزیره منهتن را به بروکلین متصل می‌کند، واقعاً یک پل جادویی است. در سال 1863، یک مهندس خلاق به نام جان روبلینگ از ایده ساخت این پل دیدنی الهام گرفت. با این حال، کارشناسان پل سازی در سراسر جهان به او گفتند که آن را فراموش کند: این کار شدنی نیست.

Roebling convinced his son, Washington, who was an up and coming engineer, that the bridge could be built. The two of them developed the concepts of how it could be accomplished and how the obstacles could be overcome. With unharnessed excitement and inspiration, they hired their crew and began to build their dream bridge.

روبلینگ پسرش واشنگتن را که یک مهندس نوظهور بود متقاعد کرد که می‌توان پل را ساخت. دو نفر از آن‌ها مفاهیمی را توسعه دادند که چگونه می‌توان آن را انجام داد (پل را ساخت) و چگونه می‌توان بر موانع غلبه کرد. آن‌ها با هیجان و الهامات مهار نشده، نیروی کار خود را استخدام کردند و شروع به ساختن پل رویایی خود کردند.

The project was only a few months under construction when a tragic accident on the site took the life of John Roebling and severely injured his son, Washington. Washington was left with permanent brain damage and was unable to speak or walk. Everyone felt that the project would have to be scrapped since the Roeblins were the only ones that knew how the bridge could be built.

این پروژه تنها چند ماه در دست ساخت بود که یک حادثه غم‌انگیز در این مکان جان روبلینگ را گرفت و پسرش واشنگتن را به شدت مجروح کرد. واشنگتن دچار آسیب دائمی مغزی شده بود و قادر به صحبت کردن یا راه رفتن نبود. همه احساس می‌کردند که این پروژه باید کنار گذاشته شود زیرا روبلین‌ها تنها کسانی بودند که می‌دانستند پل چگونه می‌تواند ساخته شود.

Even though Washington was unable to move or talk, his mind was as sharp as ever, and he still had a burning desire to complete the bridge. An idea hit him as he lay in his hospital bed, and he developed a code for communication. All he could move was one finger, so he touched the arm of his wife with that finger, tapping out the code to communicate to her what to tell the engineers who were building the bridge.

حتی با وجود اینکه واشنگتن قادر به حرکت یا صحبت کردن نبود، ذهن او مثل همیشه تیز بود، و او همچنان میل شدیدی برای تکمیل پل داشت. در حالی که روی تخت بیمارستان دراز کشیده بود، ایده‌ای به او رسید و یک کد برای ارتباط ایجاد کرد. تنها چیزی که او می‌توانست تکان دهد یک انگشت بود، بنابراین با آن انگشت بازوی همسرش را لمس کرد و رمز را زد تا به او بگوید که چه چیزی باید به مهندسانی که در حال ساختن پل بودند بگوید.

For thirteen years, Washington tapped out his instructions with his finger until the spectacular Brooklyn Bridge was finally completed!!!

به مدت سیزده سال، واشنگتن دستورات خود را با انگشت خود فشار می‌داد تا سرانجام پل شگفت‌انگیز بروکلین به پایان رسید!!!

So, when things get tough and it seems like all hope is gone…BE PERSISTENT and have the COURAGE and you WILL PREVAIL!!!

بنابراین، هنگامی که همه چیز سخت می‌شود و به نظر می‌رسد که همه امیدها از بین رفته است … پایدار باشید و شجاعت داشته باشید و شما پیروز خواهید شد!!!

هشت) New Season of Life (داستان فصل جدید زندگی)

Alarm (Beep! Beep! Beep!)

Strange things started happening today. I usually sleep well and need an alarm to wake me up. Today I woke up early and was waiting for the alarm to start my day. I got up from my bed, turned the radio on and started brushing.

اتفاقات عجیب امروز شروع شد. من معمولا خوب می‌خوابم و برای بیدار شدن به زنگ هشدار نیاز دارم. امروز زود از خواب بیدار شدم و منتظر زنگ ساعت بودم تا روزم شروع شود. از روی تخت بلند شدم، رادیو را روشن کردم و شروع کردم به مسواک زدن.

I was looking at the mirror and was thinking, is this really love? Am I really in Love? Now, what really is love? I don’t understand, how can someone really and honestly love? And why marriage?

به آینه نگاه می‌کردم و به این فکر می‌کردم که آیا این واقعاً عشق است؟ آیا من واقعا عاشق هستم؟ حالا واقعا عشق چیست؟ من نمی‌فهمم، چگونه کسی می‌تواند واقعاً و صادقانه دوست داشته باشد؟ و چرا ازدواج؟

Neha had asked me to meet her today at a bus stop close to her flat. She had fixed an appointment with her parents. I am going to meet them to decide our future today! We have been working in the same organization for five years and shall I say, we are good friends, or we are in love for three years. I don’t know what to say about my affection for Neha. Love is a cliched term for me and friend? No, she is more than a friend to me.

نها از من خواسته بود که امروز او را در ایستگاه اتوبوس نزدیک آپارتمانش ملاقات کنم. او با پدر و مادرش قرار ملاقات گذاشته بود. من امروز با آن‌ها ملاقات خواهم کرد تا در مورد آینده خود تصمیم بگیریم! ما پنج سال است که در یک سازمان کار می‌کنیم و باید بگویم دوستان خوبی هستیم یا سه سال است که عاشق هستیم. نمی‌دانم در مورد علاقه‌ام به نها چه بگویم. عشق یک اصطلاح کلیشه‌ای برای من و یک دوست است؟ نه، او برای من بیش از یک دوست است.

But why always an affection for a person needs a name?

اما چرا همیشه عشق به یک فرد نیاز به نام دارد؟

Neha says she cannot just continue as it is going on now. She needs to conclude it with a ritually recognized union. What am I going to do today? I am not sure. I have groomed perfectly, wearing the white shirt that she gifted me on my last birthday. I just reached the bus stop and noticed her from a distance. She looked simple and sweet. I felt I could do anything to be with her. Then I thought, that is what I am doing now, anything to be with her!

نها می‌گوید که نمی‌تواند به شکل روالی که الان ادامه دارد، ادامه بدهد. او باید آن را با یک اتحادیه رسمی در میان بگذارد. امروز قرار است چه کار کنم؟ مطمئن نیستم. من کاملا آراسته شده‌ام، پیراهن سفیدی را پوشیده‌ام که او در آخرین تولدم به من هدیه داده بود. به ایستگاه اتوبوس رسیدم و از دور متوجه او شدم. ساده و شیرین به نظر می‌رسید. احساس می‌کردم برای بودن با او هر کاری می‌توانم انجام دهم. بعد فکر کردم، این کاری است که الان انجام می‌دهم، هر کاری که بتوانم با او باشم!

She looked at me as if I was late for a job interview. I said,” Hi, you look cool!” She replied, “Now you are cool and please make sure that they bless us”.

طوری به من نگاه می‌کرد که انگار برای مصاحبه کاری دیر آمده‌ام. گفتم: «سلام، تو باحال به نظر می‌رسی!» او پاسخ داد: “در حال حاضر شما باحال هستید و لطفا مطمئن شوید که آن‌ها به ما برکت می‌دهند.”

Now what is this? Bless us, she wants me to be what I am not and pretend to be some suitable bachelor. I wish I could take a U-turn and go back and for the rest of my life, live all alone with my attitude. I am no longer sure as to why I am doing this and facing this interview. I don’t know what to do.

حالا این چیه؟ به ما برکت بده، او می‌خواهد من چیزی باشم که نیستم و وانمود کنم که یک مجرد شایسته هستم. ای کاش می‌توانستم یک برگشت داشته باشم و به عقب برگردم و تا آخر عمر با رفتارم تنها زندگی کنم. من دیگر مطمئن نیستم که چرا این کار را انجام می دهم و با این مصاحبه روبرو می‌شوم. نمی‌دانم چه کنم.

Finally, I reached their apartment. Of course, I am not here for the first time. We had a few parties at her flat along with our colleagues. I knew her parents for a quite long time and I know they are not that traditional. I never had a complaint with them as I was well accepted by them as Neha`s colleague. Now this interview is to accept me into their family. Her elder sister is married and lives in Bangalore. No more siblings and no more judges to make a decision. I must face only two.

بالاخره به آپارتمانشان رسیدم. البته من برای اولین بار اینجا نیستم. ما به همراه همکارانمان چند مهمانی در آپارتمان او داشتیم. من پدر و مادر او را برای مدت طولانی می‌شناختم و می‌دانم که آنها آنقدرها هم سنتی نیستند. من هرگز از آنها گلایه‌ای نداشتم زیرا به عنوان همکار نها مورد قبول آن‌ها قرار گرفتم. حالا این مصاحبه برای پذیرش من در خانواده آن‌هاست. خواهر بزرگش ازدواج کرده و در بنگلور زندگی می‌کند. دیگر نه خواهر و برادر و نه قاضی برای تصمیم گیری. من باید فقط با دو نفر روبرو شوم.

We rang the doorbell. I was having a strange feeling. Her dad opened the door and peeped from his glasses, we wished each other. He kept the newspaper aside and said, “Oh! Sanjay, please come in.”

زنگ در را زدیم. حس عجیبی داشتم پدرش در را باز کرد و از عینک چشمی به هم زد، ما برای هم آرزو [موفقیت] کردیم. روزنامه را کنار گذاشت و گفت: «اوه! سانجی، لطفا بیا داخل.»

I landed on to their age-old sofa in their living room. I was served with tea and samosa. We had a chat over the weather, road conditions in our city and a little bit about politics.

روی مبل قدیمی‌شان در اتاق نشیمنشان فرود آمدم (نشستم). از من با چای و سمبوسه پذیرایی شد. ما در مورد آب و هوا، وضعیت جاده در شهرمان و کمی در مورد سیاست گپ زدیم.

After we got exhausted with our tour around the world, Neha’s mom started, “Oh! Dear I know you are very different from Neha. She is a simple girl with very few people in her life. Now that she has decided to get married to you, we would like to know from you the reason that made you decide”.

بعد از اینکه ما از تور دور دنیا خسته شدیم، مادر نها شروع کرد: «اوه! عزیزم می‌دانم با نها خیلی فرق داری. او یک دختر ساده است که افراد کمی در زندگی خود دارد. حالا که تصمیم گرفته با شما ازدواج کند، مایلیم دلیل تصمیم گیری شما را از خود شما بدانیم.

Immediately her father said, “We are not trying to trouble you. But, we want to understand why you want to marry Neha.”

بلافاصله پدرش گفت: «ما نمی‌خواهیم تو را اذیت کنیم. اما، ما می‌خواهیم بفهمیم که چرا می خواهید با نها ازدواج کنید.

Now I know, it was my turn to convince her parents. They knew me very well and always enjoyed chatting with me. I couldn’t find out why they wanted to know this at first but realized that they have a right.

حالا می‌دانم، نوبت من بود که پدر و مادرش را متقاعد کنم. آن‌ها من را به خوبی می‌شناختند و همیشه از گپ زدن با من لذت می‌بردند. من در ابتدا نتوانستم بفهمم چرا آن‌ها می‌خواستند این را بدانند اما متوجه شدم که حق دارند.

So I started, “Aunty, I have always been so close to you and now I want to be a part of your family”,

بنابراین شروع کردم، “خاله، من همیشه به شما نزدیک بودم و اکنون می‌خواهم بخشی از خانواده شما باشم.”

They both smiled and looked forward to my speech. “I am not sure why people marry and go through the designed life cycle. Job, marriage, children and their education, then retirement, and then playing with grandchildren. I usually look at things from a different perspective which is why people around me feel that I am not a common man. But a few days back when we were discussing some petty office matters, she told me that I am simple and mostly I convey what I really want and think. She also said that I am like a book and one who is reading me can clearly understand me. It means that I was always clear to her and I was convinced that she understands me very well. Neha is damn serious about getting married. I believe marriage is tried and tested for centuries and the design has mostly not failed people who really want to be together. And I know none other than Neha who can bear me throughout this life cycle.” They were on cloud nine.

هر دو لبخند زدند و منتظر صحبت من بودند. "من مطمئن نیستم که چرا مردم ازدواج می‌کنند و چرخه زندگی طراحی شده را طی می‌کنند. شغل، ازدواج، فرزندان و تحصیل آن‌ها، بعد بازنشستگی و بعد بازی با نوه‌ها. من معمولاً از منظر دیگری به مسائل نگاه می‌کنم، به همین دلیل است که اطرافیانم احساس می‌کنند که من یک مرد معمولی نیستم. اما چند روز پیش، زمانی که در مورد مسائل کوچک اداری بحث می‌کردیم، او به من گفت که من ساده هستم و بیشتر آنچه را که واقعاً می‌خواهم و فکر می‌کنم، منتقل می‌کنم. او همچنین گفت که من مانند یک کتاب هستم و کسی که من را می‌خواند به وضوح می‌تواند من را درک کند. یعنی من همیشه با او روشن بودم و متقاعد شده بودم که او من را به خوبی درک می‌کند. نها در مورد ازدواج جدی است. من معتقدم ازدواج برای قرن‌ها امتحان و آزمایش شده است و این طرح عمدتاً در رابطه با افرادی را که واقعاً می‌خواهند با هم باشند شکست نخورده است. و من کسی جز نها را نمی‌شناسم که بتواند من را در طول این چرخه زندگی تحمل کند.» آن‌ها [از خوشحالی] روی ابرها بودند.

Her mom and dad fed me with a few more sweets after my wonderful speech and then they called her sister. She and her husband congratulated us. Finally, the day ended on a good note. For me, I got an answer with this speech.

مامان و باباش بعد از سخنرانی فوق العاده‌ام چند شیرینی دیگر به من دادند و بعد خواهرش را صدا کردند. او و همسرش به ما تبریک گفتند. بالاخره روز با اتفاق خوبی به پایان رسید. برای من، من با این سخنرانی جواب گرفتم.

She came downstairs to say goodbye and asked me, “Sanjay, whatever you said, is it true?”I smiled and said, “Does it make a difference? I cracked the interview and now just want to live my life with you.”

او برای خداحافظی به طبقه پایین آمد و از من پرسید: «سانجی، هر چه گفتی، درست است؟» لبخندی زدم و گفتم: «تفاوتی دارد؟ من مصاحبه را شکستم و حالا فقط می‌خواهم زندگی‌ام را با تو بگذرانم.»

I started my bike with the thought that I will soon start a new chapter of my life called marriage.

موتورم را با این فکر روشن کردم که به زودی فصل جدیدی از زندگی‌ام به نام ازدواج را شروع خواهم کرد.

نه) Chicken and Pig (داستان مرغ و خوک)

A Chicken and a Pig lived on a farm. The farmer was very good to them and they both wanted to do something good for him. One day the chicken approached the pig and said, “I have a great idea for something we can do for the farmer! Would you like to help?” The pig, quite intrigued by this, said, “of course! What is it that you propose?” The chicken knew how much the farmer enjoyed a good healthy breakfast. He also knew how little time the farmer had to make a good breakfast. “I think the farmer would be very happy if we made him breakfast.”

یک مرغ و یک خوک در مزرعه‌ای زندگی می‌کردند. کشاورز با آن‌ها بسیار خوب بود و هر دو می‌خواستند برای او کار خوبی انجام دهند. یک روز مرغ به خوک نزدیک شد و گفت: “من یک ایده عالی برای کاری که می‌توانیم برای کشاورز انجام دهیم، دارم! دوست داری کمک کنی؟” خوک که از این موضوع کاملاً نظرش را جلب کرده بود، گفت: «البته! پیشنهاد تو چیست؟» مرغ می‌دانست که کشاورز چقدر از یک صبحانه خوب و سالم لذت می‌برد. او همچنین می‌دانست که کشاورز چقدر زمان کمی برای تهیه یک صبحانه خوب دارد. “من فکر می‌کنم اگر برای او صبحانه درست کنیم کشاورز بسیار خوشحال خواهد شد.”

The pig thought about this. While not as close to the farmer, he too knew of the farmer’s love for a good breakfast. “I’d be happy to help you make breakfast for the farmer! What do you suggest we make?” The chicken, understanding that he had little else to offer suggested, “I could provide some eggs.”

خوک به این پیشنهاد فکر کرد. با این که با کشاورز رابطه نزدیکی نداشت، او نیز از عشق کشاورز به یک صبحانه خوب آگاه بود. "از این که به تو کمک کنم تا برای کشاورز صبحانه درست کنی خوشحال می‌شوم! پیشنهاد می‌کنی چی درست کنیم؟» مرغ با درک این که چیز دیگری برای ارائه ندارد، گفت: «می‌توانم تخم‌مرغ تهیه کنم.»

The pig knew the farmer might want more, “That’s a fine start. What else should we make?” The chicken looked around…scratched his head…then said, “ham? The farmer loves ham and eggs!” The pig, very mindful of what this implied, said, “That’s fine, but while you’re making a contribution I’m making a real commitment!”

خوک می‌دانست که کشاورز ممکن است چیزهای بیشتری بخواهد، «این شروع خوبی است. دیگه چی بسازیم؟» مرغ به اطراف نگاه کرد … سرش را خاراند … سپس گفت: "هام؟ کشاورز عاشق گوشت و تخم مرغ است!» خوک که بسیار حواسش به منظور مرغ بود گفت: “بسیار خوب است، اما در حالی که تو مشاركت می‌کنی، من هم تعهد واقعی می‌دهم!”

Question: In a bacon-and-egg breakfast, what’s the difference between the Chicken and the Pig?

Answer: The Chicken is involved, but the Pig is committed!

سوال: در صبحانه بیکن و تخم مرغ، تفاوت مرغ و خوک چیست؟

پاسخ: جوجه درگیر است، اما خوک متعهد است!

ده) The story of the old man’s commitment (داستان تعهد پیرمرد)

I will never forget what my old headmaster taught me. Normally when you are only 15 years of age you do not remember most of the things that are preached by your teachers. But, this particular story is one such lesson that I will never forget. Every time I drift off course, I get reminded of this story.

هرگز آنچه را که مدیر مدرسه قدیمی‌ام به من آموخت فراموش نمی‌کنم. معمولاً وقتی فقط 15 سال دارید، بیشتر چیزهایی را که معلمانتان موعظه می‌کنند، به خاطر نمی‌آورید. اما، این داستان خاص یکی درس‌هایی است که هرگز فراموش نمی‌کنم. هر بار که از مسیر خارج می‌شوم، یاد این داستان می‌افتم.

It was a normal Monday morning at an assembly, and he was addressing the students on important things in life and about committing ourselves to what is important to us. This is how the story went:

صبح یک دوشنبه معمولی در یک مجلس بود و او در مورد مسائل مهم زندگی و متعهد شدن به آنچه برای ما مهم است به دانش آموزان خطاب می کرد. داستان اینگونه پیش رفت:

An old man lived in a certain part of London, and he would wake up every morning and go to the subway. He would get the train right to Central London, and then sit at the street corner and beg. He would do this every single day of his life. He sat at the same street corner and begged for almost 20 years.

پیرمردی در نقطه‌ای از لندن زندگی می‌کرد و هر روز صبح از خواب بیدار می‌شد و به مترو می‌رفت. او قطاری را مستقیماً به مرکز لندن می‌گرفت و سپس گوشه خیابان می‌نشست و گدایی می‌کرد. او هر روز از زندگی خود، این کار را انجام می‌داد. او تقریباً 20 سال در همان گوشه خیابان نشسته و گدایی کرده است.

His house was filthy, and a stench came out of the house and it smelled horribly. The neighbors could not stand the smell anymore, so they summoned the police officers to clear the place. The officers knocked down the door and cleaned the house. There were small bags of money all over the house that he had collected over the years.

خانه‌اش کثیف بود و بوی تعفن از خانه بیرون می‌آمد و واقعا بوی بدی می‌داد. همسایه‌ها دیگر طاقت این بو را نداشتند و به همین دلیل ماموران پلیس را برای پاکسازی محل احضار کردند. ماموران در را کوبیدند و خانه را تمیز کردند. در تمام خانه کیسه‌های کوچک پولی بود که در طول سال‌ها جمع‌آوری کرده بود.

The police counted the money, and they soon realized that the old man was a millionaire. They waited outside his house in anticipation to share the good news with him. When he arrived home that evening, he was met by one of the officers who told him that there was no need for him to beg any more as he was a rich man now, a millionaire.

پلیس پول ها را شمرد و خیلی زود متوجه شد که پیرمرد میلیونر است. بیرون از خانه او منتظر بودند تا خبر خوش را با او در میان بگذارند. هنگامی که او عصر همان روز به خانه رسید، با یکی از افسران روبرو شد و به او گفتند که دیگر نیازی به گدایی ندارد، زیرا او اکنون یک مرد ثروتمند و میلیونر است.

He said nothing at all; he went into his house and locked the door. The next morning he woke up as usual, went to the subway, got into the train, and sat at the street corner and continued to beg.

او اصلاً چیزی نگفت؛ وارد خانه‌اش شد و در را قفل کرد. صبح روز بعد طبق معمول از خواب بیدار شد و به مترو رفت و سوار قطار شد و گوشه خیابان نشست و به گدایی ادامه داد.

Obviously, this old man had no great plans, dreams or anything significant for his life. We learn nothing from this story other than staying focused on the things we enjoy doing, commitment.

بدیهی است که این پیرمرد هیچ برنامه بزرگ، رویا یا چیز مهمی برای زندگی خود نداشت. ما از این داستان چیزی نمی‌آموزیم جز تمرکز بر کارهایی که از انجام آنها لذت می بریم، تعهد.

We should remain true to our course; which may mean committing yourselves to things that people around you would normally disapprove of. Let nothing distract us from being happy, let nothing else determine our fate, but ourselves. What makes us happy is what matters in the end, not what we acquire.

ما باید به مسیر خود وفادار بمانیم. که ممکن است به معنای متعهد شدن به چیزهایی باشد که اطرافیان شما معمولاً آنها را قبول ندارند. اجازه ندهیم هیچ چیز ما را از شاد بودن منحرف کند، به هیچ چیز دیگری جز خودمان اجازه ندهیم سرنوشتمان را تعیین کند. چیزی که ما را خوشحال می‌کند چیزی است که در نهایت اهمیت دارد، نه آنچه به دست می‌آوریم.

یازده) Promise is Promise: قول قول است

My trembling legs nearly gave away my attack of nerves. Thankfully, they were hidden under many layers of organza and tulle making up the lower half of my wedding gown. I pressed my knees together to quell the shaking.

پاهای لرزانم تقریباً حمله اعصابم را از بین برد. خوشبختانه، آن‌ها زیر بسیاری از لایه‌های ارگانزا و توری که نیمه پایینی لباس عروسی من را تشکیل می‌داد، پنهان شده بودند. زانوهایم را روی هم فشار دادم تا لرزش را فروکش کنم.

The priest had already turned to me, waiting for me to recite the vows I had memorized and practiced countless times. Although his countenance was relaxed, his eyes flashed, revealing his impatience.

کشیش همین حالا هم رو به من کرده و منتظر بود تا سوگندی را که حفظ کرده بودم و بارها تمرین کرده بودم بخوانم. با اینکه قیافه‌اش آرام بود، چشمانش برق زد و بی‌تابی او را آشکار کرد.

The man I was about to marry faced me, a small smile playing on his lips. My hands were placed in his upturned palms, and he gently squeezed my fingers in encouragement.

مردی که قرار بود با او ازدواج کنم رو به روی من قرار گرفت و لبخند کوچکی روی لبانش نقش بست. دستانم را در کف دستانش قرار داد و او به نشانه تشویق انگشتانم را به آرامی فشار داد.

I opened my mouth and began.

دهنم رو باز کردم و شروع کردم.

“I, Christine, take you, Daniel, to be my lawfully wedded husband…”

“من، کریستین، تو را، دانیل، می‌گیرم تا شوهر قانونی من باشی…”

Daniel and I met just over a year ago through mutual friends. I had sworn off men for a while because my last two relationships turned out to be huge disappointments. But he won me over instantly. He was handsome, smart, and very attentive. He was curious about my life, asking endless questions about my family, my job, and my friends. He took me out for lavish dinners and romantic picnics. He bought me little presents all the time, saying that when he saw something he thought I would like, he had to get it. But the thing I loved most about Daniel was that he was very demonstrative. He was always holding my hand, pulling me on his lap, rubbing my back. If we were in the same room, we were usually touching. He told me I was the most beautiful woman he had ever known. When he asked me to marry him a mere two months after we met, I didn’t hesitate.

من و دانیل بیش از یک سال پیش از طریق دوستان مشترک با هم آشنا شدیم. مدتی بود که قسم خورده بودم مردها را برای مدتی کنار بگذارم؛ زیرا دو رابطه آخر من بسیار ناامید کننده بود. اما او فوراً مرا به دست آورد. او خوش تیپ، باهوش و بسیار حواس‌جمع بود. او در مورد زندگی من کنجکاو بود و سوالات بی‌پایانی درباره خانواده، شغل و دوستانم می‌پرسید. او مرا برای شام های مجلل و پیک نیک‌های عاشقانه بیرون برد. او همیشه برای من هدایای کوچکی می‌خرید و می‌گفت وقتی چیزی را می‌بیند که فکر می‌کرد دوست دارم، باید آن را می‌گرفت. اما چیزی که بیشتر از همه در مورد دانیل دوست داشتم این بود که او بسیار دراماتیک بود. همیشه دستم را گرفته بود، روی بغلم می‌کشید، پشتم را می‌مالید. اگر در یک اتاق بودیم، معمولاً هم دیگر را لمس می‌کردیم. او به من گفت که من زیباترین زنی هستم که او تا به حال شناخته است. وقتی تنها دو ماه بعد از آشنایی ما از من خواست با او ازدواج کنم، تردید نکردم.

“…to have and to hold from this day forward…”

“…تا تو را داشته باشم و نگه دارم، از این روز به بعد…”

Planning the wedding and our lives together was so much fun. We both came from big families, so a small event was out of the question. My sister was going to be my maid of honor, and Daniel asked his father to be his best man. I moved out of my small studio apartment and into his townhouse. We bought a new sofa and adopted a cat. Our future was going to be amazing!

برنامه ریزی برای عروسی و زندگی مشترک ما بسیار سرگرم کننده بود. ما هر دو از خانواده‌های بزرگ بودیم، بنابراین یک جشن کوچک دور از ذهن بود. خواهرم قرار بود ساقدوش من شود و دانیال از پدرش خواست تا ساقدوش او باشد. از آپارتمان استودیویی کوچکم بیرون آمدم و به خانه شهری او رفتم. ما یک مبل جدید خریدیم و یک گربه را به فرزندی قبول کردیم. آینده ما شگفت انگیز بود!

Daniel took great pride in introducing me as his fiancée to everyone. He took marriage very seriously. “We promised our lives to each other. And a promise is a promise,” he said, and I kissed him.

دانیل از اینکه من را به عنوان نامزدش به همه معرفی می‌کرد بسیار افتخار کرد. ازدواج را خیلی جدی گرفت. «ما به هم قول زندگی‌مان را دادیم. و قول، قول است.» گفت و من او را بوسیدم.

“…for better, for worse…”

“… برای روزهای بهتر، برای روزهای بدتر…”

Being with Daniel was always an adventure, but he did have a serious side. We went skiing in the winter and swimming in the summer. We spent weekends hanging out with friends and evenings reading in bed, then making love for hours. I started to notice, though, that Daniel was always the one making plans…for dinner or vacation, even when we had sex. If I suggested something different, he shot my idea down. Once when I spontaneously invited friends over for a game night, he sulked so much that everyone left early.

بودن با دنیل همیشه یک ماجراجویی بود، اما او جنبه جدی داشت. در زمستان اسکی می‌رفتیم و در تابستان شنا. آخر هفته‌ها را با دوستان خود می‌گذراندیم و عصرها را در رختخواب مطالعه می‌کردیم، سپس ساعت‌ها عشق می‌کردیم. با این حال، متوجه شدم که دانیل همیشه کسی بود که برای شام یا تعطیلات، حتی زمانی که رابطه جنسی داشتیم، برنامه ریزی می‌کرد. اگر چیز دیگری را پیشنهاد می‌کردم، او ایده من را رد می‌کرد. یک بار که به طور خودجوش دوستان را برای یک شب بازی دعوت کردم، انقدر اخم کرد که همه زودتر رفتند.

“I expect you to check with me before making any plans that involve me,” he spat out the next morning. I was too stunned to argue.

صبح روز بعد او حرفش را زد: «من از شما انتظار دارم قبل از هر برنامه‌ای که شامل من می‌شود، با من مشورت کنید. من آنقدر مبهوت بودم که نمی توانستم بحث کنم.

When he was in charge of our time and our social life, Daniel was wonderful. He was kind and loving and dependable. He was the man of my dreams. When we were out with friends, he was the life of the party. Everyone loved him. Especially me. I wanted to make Daniel happy, and when Daniel was in charge, it made him happy. So I let him. Was that so bad?

زمانی که او مسئول زمان و زندگی اجتماعی ما بود، دانیل فوق العاده بود. او مهربان و دوست داشتنی و قابل اعتماد بود. او مرد رویاهای من بود. وقتی با دوستان بیرون بودیم، او نشاط مهمانی بود. همه او را دوست داشتند. مخصوصا من. من می‌خواستم دانیال را خوشحال کنم و زمانی که دانیل مسئولیت را بر عهده داشت، او را خوشحال می‌کرد. بنابراین به او اجازه دادم. خیلی بد بود؟

“…for richer, for poorer…”

“”برای روزهای پولدارتر برای روزهای فقیرتر”

I had been working since I was 16 years old. My father had insisted that I get a checking account and learn how to manage my finances. By the time I was 22 years old, I owned stock and had invested in a friend’s landscaping business. When Daniel and I got engaged, he suggested that we merge our finances right away. “It’s what couples do!” he exclaimed, and I agreed.

من از 16 سالگی کار می‌کردم. پدرم اصرار کرده بود که من یک حساب جاری دریافت کنم و یاد بگیرم چگونه امور مالی خود را مدیریت کنم. در زمانی که 22 ساله بودم، سهام داشتم و در تجارت محوطه سازی یکی از دوستانم سرمایه گذاری کرده بودم. وقتی من و دانیل نامزد کردیم، او به ما پیشنهاد داد که فوراً امور مالی خود را ادغام کنیم. “این کاری است که زوج ها انجام می‌دهند!” او فریاد زد و من موافقت کردم.

But when we booked our photographer and gave him a deposit, the check bounced. Daniel had withdrawn over $2,000 from our account without telling me. When I asked him what he needed the money for, he refused to tell me. “It’s none of your business what I spend our money on.” I started to argue with him, but he got enraged and pushed past me with such force that I fell over and sliced my hand on the edge of the glass coffee table.

اما وقتی عکاسمان را رزرو کردیم و به او ودیعه دادیم، چک برگشت. دانیل بیش از 2000 دلار بدون اینکه به من بگوید از حسابمان برداشت کرده بود. وقتی از او پرسیدم که برای چه پولی نیاز دارد، از گفتن این موضوع خودداری کرد. “به شما ربطی ندارد که من پولمان را برای چه خرج کنم.” شروع کردم به بحث کردن باهاش ​​اما اون عصبانی شد و با چنان قدرتی از کنارم رد شد که افتادم و دستم رو لبه میز قهوه خوری شیشه‌ای پاره کردم.

“…in sickness and in health…”

“…در بیماری و در سلامتی…”

Daniel was always apologetic when I got hurt even though I “made him angry.” He was quick to point out that nothing would happen if I just didn’t instigate things. One time, I asked him where he went one Saturday when he disappeared for five hours. He flew into such a rage, calling me “an insolent bitch” and told me I should mind my own business. I told him that I only wanted to know because I was worried about him, and he rewarded me with a black eye.

دنیل همیشه وقتی صدمه می‌دیدم عذرخواهی می‌کرد حتی اگر او را عصبانی می‌کردم. او به سرعت به این نکته اشاره کرد که اگر من چیزهایی را تحریک نکنم هیچ اتفاقی نمی‌افتد. یک بار از او پرسیدم که یک شنبه که پنج ساعت ناپدید شد کجا رفت. او چنان خشمگین شد و مرا “عوضی گستاخ” خطاب کرد و به من گفت که باید به کار خودم فکر کنم. من به او گفتم که فقط می‌خواهم بدانم چون نگران او هستم و او با چشم سیاه به من پاداش داد.

Another time, we went to a very upscale restaurant where I knew one of the waiters. He ended up serving us and lingered at our table several times to chat. Daniel accused me of flirting with him. So Daniel left no tip and sent me to the hospital later that night with a broken arm.

یک بار دیگر به یک رستوران بسیار مجلل رفتیم که در آنجا یکی از پیشخدمت‌ها را می‌شناختم. او در نهایت برای ما غذا سرو کرد و چندین بار پشت میز ما درنگ کرد تا گپ بزنیم. دنیل من را متهم کرد که با او لاس زدم. بنابراین دانیل انعام نداد و من را در همان شب با دست شکسته به بیمارستان فرستاد.

After my cast came off, I finally got up the nerve to mention the idea of postponing the wedding. Contrary to what I expected, Daniel didn’t get angry. Instead, he very calmly took my hand in his, looked me in the eyes, and said, “Christina, when I asked you to marry me, you said yes.” He pressed my fingers together ever so slightly. “And I expect you to keep that promise.”

بعد از اینکه زمان عروسی فرا رسید، بالاخره اعصابم را به هم زدم تا فکر به تعویق انداختن عروسی را مطرح کنم. برخلاف آنچه انتظار داشتم، دنیل عصبانی نشد. در عوض، او خیلی آرام دست مرا در دستش گرفت، در چشمانم نگاه کرد و گفت: “کریستینا، وقتی از تو خواستم با من ازدواج کنی، گفتی بله.” انگشتانم را خیلی کم روی هم فشار داد. “و من از شما انتظار دارم که به این قول وفا کنید.”

Over the next few weeks, I suffered a sprained wrist, sported multiple bruises, and needed 14 stitches for a gash on my leg. I’d like to say they were accidents, but they weren’t.

طی چند هفته بعد، من دچار پیچ خوردگی مچ شدم، کبودی‌های متعددی داشتم و برای زخمی شدن پایم به ۱۴ بخیه نیاز داشتم. من می‌خواهم بگویم آن‌ها تصادفی بودند، اما اینطور نبودند.

I loved Daniel. It sounded strange, but I really did. And I promised to marry him. But I also promised myself I wouldn’t let him hurt me anymore.

من دانیال را دوست داشتم. عجیب به نظر می‌رسید، اما من واقعا این کار را کردم. و قول دادم باهاش ​​ازدواج کنم. اما به خودم قول دادم که دیگر اجازه ندهم او به من صدمه بزند.

“…until death do us part.”

“تا مرگ ما را از هم جدا کند."

A promise is a promise.

قول قول است.

I planned on killing him tonight.

نقشه چیدم امشب او را بکشم.

اپلیکیشن زبانشناس

اگر دنبال کردن آموزش‌های انگلیسی، پیدا کردن داستان‌های کوتاه انگلیسی و یادگیری واژه‌های جدید انگلیسی برایتان دشوار است، همین حالا اپلیکیشن زبانشناس را دانلود کنید تا به راحتی تمامی این موارد را در یک اپ موبایل داشته باشید. اپلیکیشن زبانشناس تقریبا تمامی نیازهای شما برای یادگیری زبان انگلیسی را برطرف کرده و حس لذت از یادگیری زبان انگلیسی را در شما ایجاد می‌کند.

سخن پایانی

تعهد چیزی است که برای رسیدن به هر هدفی، به آن نیاز داریم. مسلما در رابطه با یادگیری قدم به قدم زبان انگلیسی هم به یک تعهد قوی نیاز دارید. با تعهد کوه را هم می‌توان جابه‌جا کرد. بنابراین به هیچ وجه روی خود فشار ایجاد نکنید؛ کافی است روزانه در مسیر هدف خود قدم بردارید تا با تعهد خود به هر چیزی که از زندگی می‌خواهید برسید. راستی! خوشحال می‌شویم اگر شما هم داستان کوتاهی درباره تعهد برای ما و دیگر زبان آموزان در قسمت کامنت‌ها بنویسید :sparkling_heart:

51 پسندیده

دقیقااا حیف بود اونجا بین پیاما گم شه :grin::grin:
باریک باریک :ok_hand::ok_hand::clap::clap::clap::rose::rose:

9 پسندیده

احسنت :clap::clap::clap:

بسیار متن زیبا و موثری بود که با صدای بسیار خوب شما آمیخته شد.

دست مریزاد به شما و خانوم نیکنام @ala

12 پسندیده

ممنونم شما همیشه عالی می شنوید.
لطف دارین بسیار :clap::clap::bouquet::bouquet:

8 پسندیده

بیصبرانه منتظر روزی هستم که دلایل به ظاهر موجه زو از خودم دور کنم.:palms_up_together:
مقاله تون فوق العاده پر احساس و تاثیرگذاربود.:pray:
زنده باشید :v:

7 پسندیده

خیلی عالییی بود، درس خوبی گرفتم.
ممنون از

@a.bayani بابت خوندن متن با صدایی دلنشین و
@ala بابت متن زیبا

9 پسندیده

خیلی عالی. امیدوارم تمامی توجیهات رو بتونیم کنار بزاریم :ok_hand:و کاری که دوست داریم رو انجام بدیم.

7 پسندیده

بسیار عالی و آموزنده.ممنون از شما دوستان زحمتکش و پر انرژی…

8 پسندیده

متنت رو خوندم عالی بود و همین طور صدات رو
تاثیر گذار بود و بقل بقیه دوستان آموزنده
خسته نباشی👏⚘🖒

4 پسندیده

سلام به دوستان عزیز. بر اساس زحمت دوست خوبم @a.bayani این تاپیک ارائه شد و باز هم از ایشون نهایت سپاس رو دارم. آقای @YoKambiz فرمودند که در مورد تکنیک پاداش تیله توضیحی عرض کنم. بنده با متن ارائه شده حدود ۳ سال و نیم هست که همسوئی پیدا کرده و به نحوی بر اساس متن و تاثیر آن، زندگی من هم دستخوش نظم خاصی شده، نظمی که بر اساس آن میدونم روزهای تعهد به زبان خوندم حتی به مدت ۲۰ دقیقه در روز، چه عددی هست. به این روش که برای هر روزم یک امتیاز در دفتر یادداشت روزانه و یک تیله کوچک میدهم و آخر هفته یک تیله بزرگ و یک امتیاز متفاوت با امتیاز روزانه میدهم. روزهایی بخاطر سفر، کار، گاها بخاطر دخترم واقعا شرایطش رو هم نداشتم که اون روزها رو حتی ۱۰ دقیقه میخوندم ولی جزء امتیاز حساب نمیکردم. و نتیجه این تعهد در عکس زیر مشاهده بفرمائید. امتیاز امروز ۹۱۹. این اولین رونمایی از تیله هاست بخاطر خطرناک بودن تیله برای دخترم از دید همگان پنهان هست.

18 پسندیده

من هر روز اگ به مدت ۱ ساعت زبان کار کنم به خودم ۲۰۰۰تومن جایزه میدم و البته ی همینجور شیشه ای هم دار م :grin:
یک ماه دیگ نشنوتون میدمش شیشه رو

8 پسندیده

سلام خانم نیکنام گرانقدر
چقدر جالبه برام که تونستین اینقدر روی قولی که دادین متعهد بمونید. واقعا این کارا اراده بالایی میخواد. ولی من ی سوال برام پیش اومد شما برای آینده این تیله ها هم هدفی تو ذهنتون هست؟؟
آخه حس میکنم باید ی نیرو محرکه پشت این قضیه باشه که اینقد اثر بخش بوده براتون
من خودم به شخصه قدرت تعهد به خودم رو زیاد بالا نمیدونم و سر همین قضیه هم با خودم زیاد کلنجار میرم. ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید

9 پسندیده

چ عکس پر از حرفی
به شخصه از این عکس اراده، نظم، برنامه ریزی دیدم و واقعا لذت بردم.

ممنونم ازتون که از این تجربتون برامون گفتید. واقعا لذت بردم :tulip:
مرسی

11 پسندیده

سلام عزیزم
فدات شم
چه خوب که بالاخره رو نمایی کردین از این تیله های جذاب
مرحبا به همت و پشتکار شما عزیزم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

8 پسندیده

سلام، تعهد و اراده تنها با توکل به خدا فرد رو به مسیر و هدف میرسونه. پس اول توکل که انرژی لازم و امید رو در دل قوی نگه داره.

شرمنده فاطمه جان، منظورتون رو متوجه نشدم.

من در مورد این مساله قبلا در تاپیکی که خانم نسیم در مورد برنامه ریزی داده بودند صحبت کردم روش کایزن. اساس کار روش کایزن،پرسیدن هر روزه از خود در مورد اهداف ۱۰ روزه، یکساله، ده ساله. فواید و اثارت احتمالی مضر در مسیر در صورت پایبندی یا عدم پایبندی به برنامه ریزی.

چه تعریف عالی و پر انرژی، سپاس از شما

الوعده وفا، ممنونم از شما دوست خوبم.

9 پسندیده

من سوالم رو با اجازتون تو شخصی میپرسم :blush:

6 پسندیده

اووووووووووووف
چقدر واسه ادم جذابه این خصوصیا :joy::joy:

5 پسندیده

چه قشششششنگ :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
ایول سلیقه و ابتکار :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

6 پسندیده

سلام . ممنونم از مدیریت سیستم زبانشناس که مقالات خوب سال گذشته رو دوباره برامون میذارید :clap::tulip:
ممنونم از نسیم جون و خانم نیکنام عزیز :rose::tulip: مقاله بسیار مفیدی بود مخصوصا با صدای نسیم عزیز :clap::clap::rose::rose::rose: امیدوارم خانم نیکنام هنوز به تیله ها متعهد باشه و عکس جدید برامون بذاره :blush:

7 پسندیده