معرفی سریال: The Vampire Diaries؛ آیا راه گریزی می توان یافت؛ نه آنان فنا ناپذیرند

امروز می خوام یک سریال بسیار دیدنی را بهتون معرفی کنم و تردید ندارم که خوشتون میاد.

در وهله اول، موزیک زیبایی براتون تدارک دیدم که هنگام مطالعه متن کمتر خسته بشید؛ موزیک بسیار زیبایی، امیدوارم شما هم از گوش دادنش لذت ببرید.

در این قسمت می خوام سریال بسیار زیبای "خاطرات یک خون آشام " را بررسی کنم، پس با من همراه باشید…

2- خاطرات یک خون آشام (The Vampire Diaries) - (2009-2017)

یک مجموعه تلویزیونی فراطبیعی (در ژانر خون آشامی) است که توسط " کوین ویلیامسون" و " جولی پلک " (نویسنده سریال اصیل ها) بر اساس مجموعه کتاب‌هایی با همین نام، به نوشتهٔ " ال جی اسمیت " ساخته شده‌است. این مجموعه از شبکه cw پخش می‌شود.این سریال اقتباسی از کتاب خاطرات یک خون آشام (ال جی اسمیت) در 7 جلد می باشد که بعد ها توسط نویسندگان دیگری، ادامه یافت. این سریال تا کنون، موفق به کسب جوایز بسیاری شده است.

تریلر سریال:

مجموعه کتاب:

ویژگی های مثبت این سریال برای علاقه مندان به یادگیری زبان چیست؟

1. سریال بسیار جذابی در ژانر خون آشامی و تم عاشقانه ای هم داره که تلفیق زیبایی از عشق و خشونت ساخته و شخصیت های اصلی در بیشتر موارد مجبور به انتخاب های سخت و چالش بر انگیز هستن.من خودم اولین بار با این سریال خاطره نویسی را شروع کردم.
  2. بازی بازیگرا به خصوص" دیمن " خیلی خوب و بازیگرا شیوا صحبت می کنن پس برای تمرین لیسنینگ بسیار مناسب
  3. اسلنگ و اصطلاحات بسیار زیادی داره؛ یعنی مثلا در یک قسمت 45 دقیقه ای 15 عدد اصطلاح و اسلنگ پیدا می کنین و از این نظر، سریال بسیار غنی
  4. همونطور که اول صحبتم اشاره کردم، از روی کتاب اقتباس شده و این ویژگی باعث شده انسجام و ساختار خوبی داشته باشه که به بیننده کمک زیادی در فهم داستان می کنه و نیازی نیست برای فهمیدن هر سکانس تمام کلماتش را متوجه بشید؛ پس هم لذت ببرید و هم زبان یاد بگیرید

خلاصه داستان:

داستان پیرامون سه شخصیت اصلی می گردد . الینا گیلبرت (Nina Dobrev) و دو بردار خون آشام، دیمن سالواتوره (Ian Somerhalder) و استفن سالواتوره (Paul Wesley) . و البته چندین شخصیت اصلی و فرعی دیگر است.
هر دوبرادر به طریقی عاشق الینا می شوند و او مجبور به انتخاب می شود؛ این انتخاب سرآغاز حوادث بعدی و پیش بینی نشده است…

نظر من در مورد سریال:

سریال بسیار سرگرم کننده و جالبیه.خیلی از ایرانی ها باهاش خاطره دارن و جزو اولین سریال های ژانر خون آشامی که در ایران طرفداران بسیاری پیدا کرد. همونطور که گفتم، خاطره نویسی را با این سریال شروع کردم چرا که شخصیت اصلی داستان، با بیانی ماهرانه، وقایع را توصیف می کنه و در پایان هر قسمت ابهام و سوالاتی در ذهن بیننده بوجود میاره. بازی دیمن و استفن به عنوان دو برادر خون آشام بسیار دلپذیر و باورپذیر و روابط عاشقانه خیلی خوب نمایش داده شده، البته به نظرم کمی زیاده روی کردن و فصل های پایانی خیلی برای من جذاب نبود با این حال تا پایان دیدم و پشیمون نیستم. خیلی از اصطلاحاتی که الان بلدم و در مکالماتی که دارم ازش استفاده می کنم، از این سریال یاد گرفتم و این سریال به نوعی شروع یادگیری اصطلاحات انگلیسی برای من بود. خیلی تم تاریک و ترسناکی نداره و این سریال را بیشتر برای کسانی که به سریال های teenager علاقه مندند پیشنهاد می کنم. البته بحث یادگیری زبان و اصطلاحات جداست و در اون مورد حتما پیشنهاد می کنم ببینین.
امیدوارم از تماشاش لذت ببرید.

بازیگران شاخص:

Ian Somerhalder

Nina Dobrev

Paul Wesley

لینک های مفید:

اطلاعات سریال در وبسایت IMDB

نقد سریال

لینک دانلود

توجه: برای دنبال کردن تایپک ها، تگ Introducing _Movies _and _Tv Shows را دنبال کنید

برای مشاهده پست های معرفی فیلم و سریال دیگر، به لینک های زیر مراجعه کنید…

1- معرفی سریال: The Crown؛ ظهور ملکه الیزابت در انگلستان

16 پسندیده

مرسی آقا صادق
پست جالبی شده
دمت گرم :ok_hand: :pray: :rose:

بعدا که پست هات زیاد شد میتونی یه تاپیک به عنوان لینک دونی درست کنی و همه لینک هارو اونجا نگه داری کنی

2 پسندیده

سلام
من این سریالو چند سال پیش دیدم اشتباه نکنم تا فصل پنج بود. البته اونموقع زبان نمیدونستم وبه قصد یادگیری زبان هم نگاه نمیکردم. ولی در کل سریال جذابی هست. الان فکر کنم از اول ببینم سریالو با زیر نویس متوجه میشم.

2 پسندیده

سلام فرزاد جان ممنون که مطالعه کردی. راستی آهنگ اول پست قشنگ بود؟
ایده خوبی ان شالله تعداد پست ها زیاد شد این کار می کنم.
باز هم نظری داشتی بگو

3 پسندیده

سلام حسین جان.آره من که خیلی دوست داشتم این سریال راستش دو بار دیدم :slightly_smiling_face:

2 پسندیده

یه سریال هم چند سال پیش دیدم فکر کنم تا فصل چهار پخش شد از شبکه فاکس.
یه زن آسیایی تبار مبارز بود واسه کمپانی کار میکرد و بعد پی میبره که کمپانی کارهای کثیفی میکنه :smile:
هرچی فکر میکنم اسم سریاله یادم نمیاد. اسم سریال در واقع اسم همون زنه بود. سریاله یخرده شبیه فیلم های هندی بود ولی تدوین خیلی عالی داره

2 پسندیده

راستی سریال بازی تخت وشاه تموم شد؟ این سریال تازه شروع شده بود فصل اولش اوایل دهه نود بود من فکر کنم اینو تا فصل 3 یا 4 نگاه کردم بعد اونقد کش دادن گذاشتمش کنار گفتم هر وقت تموم شد اونوقت میشینم از فصل یک دوباره نگاه میکنم :crazy_face: یا نصیبو یا قسمت :))
چقدر سال گذشته اما…کم مونده بشه ده سال!
سریال میدیدیم ولی انگلیسی مهم نبود

3 پسندیده

بازی تاج و تخت اخرین فصلش سال 2019 میاد و یکی از پر خرج ترین سریال های تاریخ مخصوصا فصل آخرش.

سریال خاطرات خون اشام سال 2009 شروع شد.
اون سریالی که می فرمایید را متوجه نشدم کمی اطلاعات بیشتر بدید. البته میشه از آرشیو شبکه فاکس پیداش کرد. پیشنهادی که دارم اینه که داخل گوکل ایمیج سریال های شبکه فاکس را جست و جو کنید ببینید هکس این سریال میاد یا نه.
اکر پیدا شد بگید تا پست بعدی کار کنم اگر جذاب با کمک اطلاعات خودتون.

3 پسندیده

سلام. فکر کنم سریالNikita را میگی ولی برای شبکه CW

2 پسندیده

سلام
اره این سریالی که میگین نیکیتا بود واسه سازمان ماموریت انجام میداد جزو سریال های جنایی بود اینم معرفی این سریال

این سریال ومپایر هم زیادی طولانی و خسته کننده شد وگرنه تا فصل 4 عالی بود ولی تا فصل هشت ادامه دادن و سریال اورجینال هم با این سریال در ارتباط باید دیدش و همینطور هم الان سریال جدیدی ساختن به نوعی که مثلا بچه های اینا یا چند دهه بعد از اینا بازی میکنن
به نظرم سریال chuck رو که پنج فصل داره هم بببنید در ژائر عاشقانه و اکشن و کمدی که من پیشنهاد میکنم همینطور سریال fringe که در دنیا موازی سیر میکنن و عاشق این دو سریال میشین که هر دو سریال هم تمام شده است(پیشنهاد میکنم سریالرهایی ببینید که تمام شده هستن تا بعدا به خاطر کنسلی سریال ناراحت نشین)
اینم لینک های معرفی این دو سریال و تریلر هاشون

Fringe: Created by J.J. Abrams, Alex Kurtzman, Roberto Orci. With Anna Torv, Joshua Jackson, Jasika Nicole, John Noble. An F.B.I. agent is forced to work with an institutionalized scientist and his son in order to rationalize a brewing storm of...

4 پسندیده

کارت جالبه و ارزش توجه داره :v: :ok_hand:
و اینکه موزیکی که گذاشته بودی هم خیلی خوب بود

البته این سریال سلیقه ی من نیست
من سریالایی مثل Breaking Bad و Peaky Blinders رو می پسندم

3 پسندیده

ممنون برای معرفی این سریال, خیلی خوب شرح دادید که دوست دارم ببینم سریالش رو.
متشکرم

3 پسندیده

آره خودشه سریال نیکیتا :+1:

2 پسندیده

کاری نکردم فرزاد جان، وظیفه بود.
سریال هایی که نام بردی شاهکار و حتما پست جداگانه ای بهش اختصاص می دم

قربانت :slightly_smiling_face:

خواهش می کنم. بازم در آینده معرفی خواهم کرد منتظر باش :wink:

4 پسندیده

سلام @hnaseri
حسین آقا اگه ممکنه این تگ رو اضافه کنید
من میخوام اضافه کنم error 500 میده

دمت گرم، منتظرم

2 پسندیده

من ۸ فصل این سریال و رو دیدم و خیلی دوسش داشتم
برای یاد گیری زبان محاوره ی انگلیسی خیلی خیلی خیلی مناسبه
به شخصه عاشق ِ صدای نینا دوبرو هستم (ایشون دوبلر هم هستن)
کلی هم اصطلاحات خفن و خوب استفاده میکنن

4 پسندیده

دقیقا تمام حرفاتون درست زهرا خانم. ممنونم که تجربیاتتون را با ما به اشتراک می زارید. موفق باشید.
من دو مرتبه این سریال تا انتها دیدم و خب، عاشق سه شخصیت اصلی هستم به ویژه دیمن :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

فرزاد جان من بهشون گفتم و پس از بررسی گفتن مشکل از سیستم. ایشون اطلاع دادن رفع مشکل، کمی زمان می بره.ممنون که پیگیر بودی

3 پسندیده

سلام وقت بخير.اگر اصطلاحات اين سريال رو ياداشت كرديد ممنون ميشم براي من ارسال كنيد.

1 پسندیده