دلسرد شدم از خوندن

سلام خوبید دوستان…دوستان من نرم افزار زبانشناس رو شروع کردم به خوندن …ولی دیروز از یکی از استاد زبان انگلیسی پرسیدم که دوره اقای ای جی هوگ چطوره گفتش که اصلا خوب نیست.حالا ناراحتم و دلسرد شدم از خوندن .دوستان کمکم کنید منو راهنمایی کنید

12 پسندیده

دلسرد شدن نداره
ازش دلیلش رو میپرسیدی
صرفا چون یک سخص که اسم استاد رو حمل میکنه چیزیو بگه که درست نیست
دوستان تجربه کردند و دیدند عالیه
وقتی چیزی رو میدونید درسته باید بهش اعتقاد داشته باشین و هرکس هرچیزی گفت روتون تاثثیر نذاره

13 پسندیده

سلام.

دوست داشتید, این ویدیو رو تماشا کنید و به چالش ش بپیوندید
موفق باشید.

6 پسندیده

سلام دوست خوب
همه ی استاد زبان ها همین رو میگن که فکر میکنم بخاطر منافع خودشون میگن
من از وقتی شروع کردم خودم زبان بخونم کلی حرف به من زدن مثل اینها:

• آخه دختر تا معلم بالا سرت نباشه عمرا بتونی جمله بسازی.
  • چطوری میتونی زبان رو خودت بخونی اگه میشد خودخوان زبان یاد گرفت که همه استاد زبان میشدن.
    و یا در دانشگاه، کتاب مزخرف خودشون رو پیشنهاد میکنن، چرا؟ میگن با همین کتاب من پیش برید دیگه استاد خودتون میشید کتابهای اصلی زبان به دردتون نمیخوره
    بنظرم از این دسته آدم ها نباید مشورت گرفت چون قطعا تجربه خودآموزی ندارند، فقط برحسب تجربه خودشون حرف میزنن و صد البته منافع خودشون .
    من الان هم خدارو هزار مرتبه شکر راهم رو پیدا کردم و خودم، معلم و مشاوره ی خودم شدم
    شما فقط راه خودتون رو بگیرید به سمت هدفتون برید و همینطور ببینید با چه روشی راحتتر میتونید با زبان ارتباط بگیرید
    نسخه ی استاد و معلم و … به درد من و شما نمیخوره پس خودمون برای خودمون نسخه بپیچیم نه دیگران.
    توی قسمت سرچ تالار، مقاله سرچ کنید کلی مطلب و نکات خوبی هستش بخونید پشیمون نمیشید
13 پسندیده

سلام . من نظرم اینه که خودتون تجربه کنید
یه مقدار زمان بدید به خودتون ، حتما نتایجش رو می بینید
حتما پیشرفت رو احساس میکنید
این رو هم در نظر داشته باشید که اینکه بگیم فلان دوره خوب نیست ، بی انصافیه
حداقل فایده ای که دوره ی ای جی می تونه داشته باشه ، اینه که علاوه بر تقویت لسنینگ و افزایش درک کلی شما از زبان، می تونید ساختار های متداول گرامری رو با یه روش جالب و راحت مرور کنید
برای کسی که تمام این قوانین ساده گرامری که ای جی استفاده کرده چیز جدیدی نداره ، فایده اصلی اینه که با تکرار اینا میتونه به مرور زمان به بکار بردن گرامر درست عادت کنه !
علاوه بر تمام اینا ، مهم ترین چیزی که ای جی ارائه میده ، روانشناسیِ یادگیری و متد های روز دنیاست ، چیزی که قبلا خیلی از چند زبانه ها استفاده کردن و موفق شدن
البته اینم در نظر بگیرید که دوره های ای جی کامل نیست که شما رو بی نیاز کنه ، شما نیاز به گسترده خوانی و گسترده شنوی هم دارید در کنارش تا بتونید خوب نتیجه بگیرید

اینم لازم میدونم بگم ، که مگه توی کلاس های زبان چی یاد میدن ؟ چه متد جادویی و خفنی وجود داره ؟
از تد تاک استفاده میکنن ؟ از سریال فرندز ؟ شما بدون کلاس رفتن هم می تونید اینا رو کار کنید
از فلان کتاب آموزشی استفاده میکنن ؟ اون کتاب چه فرقی و مزیتی برمثلا دوره های ای جی داره ؟
به نظرم فایده کلاس رفتن توی حفظ انگیزه هست ، چون شما خودتو مجبور میکنی بری و حضور فیزیکی داشته باشی ، هزینه کنی از پول و زمان و انرژی ، پس مطالعه میکنی و تا آخر این دوره های ترمی و آموزشگاهی میری
ثانیا شما در جمع قرار می گیری و ارتباط برقرار میکنی که خودش اصل مهمی توی یادگیری هست ( البته اغلب به خاطر وقت محدود کلاس ، شما با دیگران ارتباط زبانی زیادی نداری)

فایده دیگه هم اینکه توی کلاس شما رو مجبور میکنن لتس تاک ارائه بدی و… که توی روش خود خوان ممکنه خیلی حوصله اینکارها رو نداشته باشی

در آخر هم اینو بگم که استاد شما ماهی گیره :joy: و داره به شما ماهی میفروشه
ای جی هوگ به شما ماهی گیری یاد میده :grin:
طبیعیه که استادت باهاش مخالف باشه

شاید برات جالب باشه که بدونی منی که تا الان هیچ کلاسی نرفتم ، سابقه زبانم بر میگرده به چهار پنج سال فیلم و آهنگ و سریال ، بدون هدف یادگیری ، دروس دبیرستان و دانشگاه و حدود سه ماه کار با زبانشناس ( انگلیسی قدرت) ، پادکست ، ویدئو های یوتیوب و مطالعه هفت هشت تا کتاب تا الان !
دوستم که دو سال و خورده ای منظم کلاس زبان رفت و تموم کرد ترم هاشو ، الان با من در یک سطحه :grin:
اگه از اون بپرسی میگه زبانو تموم کردم ، ولی اگه از من بپرسی میگم تازه شروع کردم

13 پسندیده

ضمنا دلایل استاد رو بپرسید و مکتوب کنید و بفرستید اینجا تا اهالی زبانشناس هم از گمراهی خارج بشن :joy:
آقای ناصری هم اپلیکیشن رو جمع کنه و همه بریم کلاس زبان تا مثل اون دوستم زبانو تموم کنیم :joy::joy:

11 پسندیده

تا من همه اساتید زبان رو (به قول فاطمه ) ساطوری کنم :rage:

5 پسندیده

چقد مضحک :joy:

عالی واقعا :clap:

به قول سپیده جان، ایشون از اینکه منافعش به خطر افتاده ترسیده و داره کاردرستی که دیگران انجام دادن، زیر سوال میبرن.

8 پسندیده

منم دلم میخواد تجربه خودمو بگم, من کلاس زبان تا وقتی که میرفتم اونقدر نتونستم خوب حرف بزنم تا اینکه با زبانشناس اشنا شدم و با کمک دوستای تالار دو سال هست حدودا که زبان میخونم و خیلی حرف زدنم خوب شده. به خودتون زمان بدید و طبق گفته خود ای جی تمرین کنید و نتیجه رو هم به ما بگید.
موفق باشید

14 پسندیده

اگه ازشون میپرسیدین چرا اصلا خوب نیست میگفتن چون متدآقای ای جی باعث میشه این اساتید در آینده بی شغل بمونن :joy:
اگه هدفتون مشخصه به این صحبت ها گوش ندین. راه خودتونو برید و از چیزی که یاد میگیرید لذت ببرید …

10 پسندیده

سلام دوست عزیز
من هفته پیش دقیقا با دو نفری که 2سال اموزشگاه درس خوندن صحبت کردم
یکیشون که اصلا نمیتونست جمله بندی درستی داشته باشه و مثل یه کلاس اولی حرف میزد
دومی هم که اونقدر درگیر گرامر بود ذهنش بسیار کند بود .
اصلا باورشون نمیشد ما بدون کلاس و با متود ای جی رشد کرده باشیم.
نتیجه :slight_smile:
هر دو اپلیکیشن رو نصب کردن و تصمیم گرفتن به جای اینکه وقتشونو تو کلاسایی که بعد دوسال هیچی عایدشون نشد هدر بدن یکم به خودشون اعتماد کنند و این مسیر جدید رو پیش برن.
و صد البته پشتیبان زبانشناسم همراهشونه و اونها رو تنها نمیذاره
خلاصه به خودتون به مسیرتون به وقت و پولی که میزارین و بهره وری که دارین نگاه کنید و بعد تصمیمی بگیرید که به سود شماست.

9 پسندیده

سلام…
الحمدلله، شما چطوری…؟

اینکه دوستان اینهمه به اون استادتون گفتن که داره اشتباه میکنه…به نظر من همه‌ش بر اساس سلیقه‌است، چون که خیلی ها هم هستند که بدون ای جی و اینجور دوره ها، به هدفشون رسیدن و زبان رو یاد گرفتن…(و من اینجور آدما رو میشناسم، مث بلبل هم حرف میزنن-البته یه سری امکانات اضافی هم داشتناااا)
.
شما باید ببینید که مزاج و سلیقه شما چطوریه؟!
بعضی ها تا زور بالا سرشون نباشه قدم از قدم بر نمی دارن، لذا اینا حتما باید برن کلاس زبان، مگر اینکه یه تحولی در خودشون ایجاد کنن…:grin:
بعضی ها هم استاد استفاده از فرصت های تنهایی اند و خودشون با خودشون و یه گوشی کلی فن رو، من‌جمله زبان، یاد میگیرن…
صلاح مملکت خویش خسروان دانند…

9 پسندیده

به نظرم اینجور تجربه ها یکمی هم بر اثر تلقین‌ه…:thinking:

3 پسندیده

سلام

تقریبا اکثر دوستانی که اینجا انگلیسی یاد گرفته اند با متد ای جی و زبانشناس شروع کردن و به سطح قابل قبولی هم رسیدن

سعی کنید همیشه تو زندگیتون هر کسی هر چیزی که میگه ازش بپرسید برای این فرمایشتون سند و مدرکی دارید؟

حالا فرض میگیریم که این سوال رو شما از ما پرسیدین

اینم سند و مدرک ما

حالا این هارو گوش بدید تا برای ادامه ی یادگیری زبان با متد زبانشناس انگیزه پیدا کنید

موفق باشید

12 پسندیده

به جایی اینکه چندین ترم زبان بخوانید ، منابع زبانشناس را چندین بار بخوانید :grin:

4 پسندیده

این جور آدم ها زیادن انصافا
ولی کسی که خودش بتونه بخونه و مسلط بشه کم پیدا میشه
و به نظرم تفاوت در همینه
کلا الان با وجود اینترنت و منابع زیادی که وجود داره خیلی راحت میشه خیلی مهارت ها رو خود آموز یاد گرفت

6 پسندیده

خب این نظر شماست, مهم نتیجه است که من گرفتم

4 پسندیده

من خودمم تقریبا همین نتیجه شمارو گرفتم، تلقین هم چیز بدی نیست…
اساسا محیط زبانشناس برای آدم هایی که کمی خجالتی ان و از صحبت کردن با کسی که داره تو چشمشون نگاه میکنه هراس دارن، محیط بسیار خوبیه. بسیاری از دوستان همین تالار برای بار اول که خواستن صوت بفرستن کلی به لرزه افتادن اما بعدش واقعا پیشرفت داشتن…
اما همین محیط برای بعضی ها نمیتونه مفید باشه، لذا نسخه واحد برا همه نمی‌شه پیچید…

4 پسندیده

مهران جان خوبید…مرسی از اطلاعات خیلی خوبتون خیلی کامل و خوب گفتید…من نمیدونم چرا این استاد اینجوری بهم گفتن که اصلا خوب نیست.الان دو روزه که از زبانشناس استفاده نمیکنم با اینکه خواستم جدی بخونم.شارژ یکساله هم کردم.ناراحتم از حرفشون.حداقل باید دلیل حرفش میگفت چیه.

3 پسندیده

مهران جان میشه واتس اپ شما رو داشته باشم باهاتون مشورت کنم لطفا

3 پسندیده