چگونه در این دو سال زبان آلمانی رو یاد گرفتم؟

خواهش میکنم. :pray: :pray:
خوشحالم که مفید بوده. :rose: :rose:

2 پسندیده

آره اتفاقا منم خیلییی وقت بود میگشتم هیچ اپی نبود
واقعا جای تشکر داره

4 پسندیده

الان زبان آلمانی به سرعت داره فراگیر میشه و تعداد قابل توجهی از جوانان ایرانی علاقمند به فراگیری اون هستن
اگه حدسم درست باشه دومین زبان با بیشترین فراگیر در حال حاضر بعد از زبان انگلیسی هست
ایده خوبیه که زبان شناس یک اپ هم مخصوص زبان آلمانی ایجاد کنه
@aFsaneh_boroumand
نظر شما چیه خانم برومند؟

3 پسندیده

در نظر داریم به زبان‌های دیگه هم بپردازیم اما تکمیل بودن در حوزه زبان انگلیسی الویت زبانشناس هست و در ادامه بعد از ارائه اپ جدید، به زبان‌های دیگه هم پرداخته میشه :ok_hand::rose:

3 پسندیده

متشکرم :pray:t4: :deciduous_tree:

2 پسندیده

فایل pdf کتاب داستان های اریش کستنر رو که برای یادگیری آلمانی بسیار مناسبند، اینجا به اشتراک میذارم. امیدوارم که برای دوستان سودمند باشه:

Emil und die Detektive by Kaestner, Erich (z-lib.org).pdf (732.4 کیلوبایت)
Emil und die drei Zwillinge by Kästner, Erich (z-lib.org).pdf (898.7 کیلوبایت)
Gullivers Reisen (Kästner, Erich) (z-lib.org).pdf (1.9 مگابایت)
Pünktchen und Anton by Kästner, Erich (z-lib.org).pdf (427.6 کیلوبایت)
Till Eulenspiegel. Zwölf Geschichten (Erich Kästner) (z-lib.org).pdf (323.4 کیلوبایت)
Der gestiefelte Kater (Nacherzaehlung) (Kaestner, Erich) (z-lib.org).pdf (1.1 مگابایت)
Die Schildbürger (Kästner, Erich) (z-lib.org).pdf (1.7 مگابایت)
Die wunderbaren Reisen und Abenteuer zu Wasser und zu Lande des Freiherrn von Münchhausen (Erich Kästner) (z-lib.org).pdf (515.4 کیلوبایت)
Don Quichotte (Kästner, Erich) (z-lib.org).pdf (1.1 مگابایت)
Maskenspiele (versch. Nacherzählungen) (Kästner, Erich) (z-lib.org).pdf (1.1 مگابایت)
Das fliegende Klassenzimmer (Kästner, Erich) (z-lib.org).pdf (529.9 کیلوبایت)
Das_doppelte_Lottchen_Text.pdf (3.6 مگابایت)
Der 35.Mai Oder Konrad Reitet In Die Südsee (Kästner, Erich) (z-lib.org).pdf (1.3 مگابایت)
Der kleine Mann (Kästner, Erich) (z-lib.org).pdf (5.9 مگابایت)
Der kleine Mann und die kleine Miss by Erich Kästner (z-lib.org).pdf (3.4 مگابایت)
Als ich ein kleiner Junge war by Kästner, Erich (z-lib.org).pdf (631.8 کیلوبایت)
Jungesellen auf Reisen (Kästner, Erich) (z-lib.org).pdf (1.6 مگابایت)
Parole Emil (Kästner, Erich) (z-lib.org).pdf (5.6 مگابایت)

همچنین کتابهای زیر از نویسندگان مختلف برای گسترده خوانی آلمانی بسیار مناسبند:

Das kleine Gespenst (Preußler, Otfried) (z-lib.org).pdf (1.5 مگابایت)
Die Kleine Hexe.pdf (727.7 کیلوبایت)
German Short Stories For Beginners 8 Unconventional Short Stories to Grow Your Vocabulary and Learn German the Fun Way (German Edition) by Olly Richards Alex Rawlings (z-lib.org).pdf (1.3 مگابایت)
kleine Prinz by De Saint-Exupery, Antoine (z-lib.org).pdf (2.9 مگابایت)
Der Spiegel im Spiegel. (Michael Ende) (z-lib.org).pdf (2.0 مگابایت)
Die unendliche Geschichte by Michael Ende (z-lib.org).pdf (1.7 مگابایت)
Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer (Michael Ende [Ende, Michael]) (z-lib.org).pdf (4.2 مگابایت)
Jim-knopf-und-die-wilde-13.pdf (3.8 مگابایت)
Momo by Ende, Michael (z-lib.org).pdf (1.3 مگابایت)
Die Verwandlung (Twentieth Century Texts) GERMAN (Franz Kafka) (z-lib.org).pdf (569.9 کیلوبایت)
Krabat (Otfried Preuler) (z-lib.org).pdf (557.5 کیلوبایت)
Der Richter und sein Henker. Der Verdacht. Die zwei Kriminalromane um Kommissar Barlach. (Friedrich Durrenmatt) (z-lib.org).pdf (863.1 کیلوبایت)
Homo Faber (Max Frisch) (z-lib.org).pdf (972.7 کیلوبایت)
Farm der Tiere by George, Orwell (z-lib.org).pdf (963.7 کیلوبایت)
Herr der Fliegen (Golding, William) (z-lib.org).pdf (1.2 مگابایت)

1 پسندیده

سلام به همه دوستان خوبم
اینهاروصرفا بخاطراطلاعات عمومی باشتراک گذاشتم.

3 پسندیده

ممنون :pray:t4:
فکر می کردم آلمانی باشه
جالبه :thinking: :+1:t4:

3 پسندیده

از لحاظ نیتیو زبانها، فرانسوی بیشتره، به خاطر همین برخلاف آلمانی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملله. ولی باز فکر میکنم که ایرانیا اقبال بیشتری به زبان آلمانی داشته باشن. بخصوص که شرایط مهاجرت آسونتری داره (اونطور که شنیدم).

1 پسندیده

سلام
ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربتون واقعا برام انگیزه بخش بود فقط دوتا سوال داشتم یک اینکه روزی چند ساعت روش وقت میذاشتید و آیا خیلی فشرده کار کردید؟ و دومین سوالم اینکه سطحتون با دوسال تمرین مستمر به چه حد رسید؟

3 پسندیده

در این مورد چند تا نطلب خوندم
سه تاش رو به اشتراک میذارم
فکر کنم برای شما هم جالب باشه

https://charbzaban.com/other/آلمانی-یا-فرانسه.html

3 پسندیده

سلام و درود. خواهش میکنم. :rose: :pray:

حداقل یک ساعت رو وقت میذاشتم. گاهی به دو یا سه ساعت هم میرسه.

به سطح متوسط. نمیدونم چرا ولی زبان آلمانی گاهی اوقات خیلی سخت و طاقت فرسا میشه. یه دلیلش هم اینه که به دلیل محدودیتهای کشور، به خیلی منابع دسترسی نداشتم و حتا نتونستم یک معلم برای مکالمه بگیرم. به هر حال من عجله ای ندارم و از روند پیشرفتم راضیم و عاشق زبان آلمانی شدم. حالا سه سال یا چهار سال هم طول بکشه که به سطح پیشرفته و مسلط برسم ایرادی برام نداره.

4 پسندیده

خیلیم عالی موفق باشید
منم به این زبان علاقه دارم و تاحدودی فکر میکنم مثل زبان اسپانیولی باشه اونطور که من شنیدم یه شباهتایی به هم دارن. اینکه با دوسال تمرین به سطح متوسط رسیدید اونم با کلی محدودیت خیلی بهم انگیزه داد

3 پسندیده

خواهش میکنم. موفق باشید. :pray: :rose:

2 پسندیده

آقا مصطفی
پیشنهاد می کنم یه تاپیک برای آهنگ به زبان آلمانی ایجاد کنید
اینکه خودم انجام نمیدم اینکه زبان آلمانی کلا بلد نیستم
و بنظرم خوبه که کسی این کار رو انجام بده که یه حداقلی از اون زبان رو بدونه
اهمیت این تاپیک در این خواهد بود که
اول نشون میده زبان آلمانی چقدر میتونه قشنگ باشه، و چقدر خوب میتونه احساسات رو منتقل کنه (تبلیغات زیادی علیه این زبان وجود داره، بخصوص بعد از اینکه آلمان در مقابل قدرت های وقت جهان جنگید)
دوم اینکه بنظرم در صورتی که تاپیک موفق و فراگیری بشه، میتونه تیم زبان شناس رو به سمت ایجاد یک اپ آموزش آلمانی تشویق کنه (قبلا به خانن برومند پیشنهاد کرده ام)
و در صورت ایجاد اپ آهنگ های اون تاپیک میتونه از منابع آموزشی اپ باشه و اون رو غنی تر کنه
نظرت چیه؟ :thinking:

3 پسندیده

سلام آقا بهزاد.
ایده خیلی خوبیه، ولی راستش من در لیسنینگ آلمانی هنوز مهارت کافی ندارم و به همین دلیل هنوز سمت گوش دادن به موسیقی آلمانی نرفتم، ولی دو تا آهنگ زیبا از کانال یوتیوب Berge دانلود کردم و در لینک زیر گذاشتم. وقتی به سطح پیشرفته رسیدم و استقبال کافی هم وجود داشت اینکارو به صورت جدی تر ادامه میدم حتما. لینک دو موسیقی زیبا از گروه Berge خدمت شما:

2 پسندیده

سلام آقا مصطفی
امیدوارم حالتون خوب باشه.
مزاحمتون شدم یه تجربه ی جدیدی که حس خوبی بهم داده این یه هفته ی اخیرروباهاتون باشتراک بذارم.
قبلاهم گفته بودم که از Doulingo واسه یادگیری فرانسه استفاده میکنم وخب راضیم ازمتدش،حدودا یه هفته است عربی روهم به لیستم اضافه کردم،و خیلی خیلی خوشحالم که بخاطرپیشنهاد یه دوست خوبی شروع به مروراین زبان کردم،چون قبلش فکرمیکردم باعث گیج شدن یاعدم پیشرفت قابل قبولی بشه یادگیری وتمرین دوسه زبان باهمدیگه،البته عربی اززبانهای موردعلاقه امه وخیلی ازمطالب برام آشناست،وبیشترحالت review داره ،چندتاپارتنر عرب زبانم (واسه انگلیسی)دارم وفقط کافیه ازشون بخوام تمرین عربی باهم داشته باشیم.وهمینم ذوق وشوقموواسه تمرین بیشترزبانهای موردعلاقه ام چندبرابر کرده،بهتون پیشنهادمیکنم ورژن جدید دولینگو روازمایکت نصب کنید،واسه مرورآلمانی،چون تغییراتش قابل توجه است خصوصانسبت به چندسال پیش که شماازش استفاده میکردید.
کلی پادکست هم داره،هم میتونیدهرچه یادگرفتیدمرورکنیدوهم ازدوره هاودروس جدیدش استفاده کنید،چون Doulingo میگه واسه همه ی سطوح تاپیشرفته دوره دارند.
باورتون میشه اومدم تالارواسه اشتراک این حس وحال خوبم باشما.البته نمیدونم شمامیتونیدبادولینگوارتباط برقرارکنیدیانه ولی بامتحان کردنش می ارزه،بنظرم.
باتوجه باین تجربه ی جدیدفکرمیکنم شروع یادگیری دویاسه زبان ازابتداباهمدیگه کاردشواری باشه،امااگه به سطح قابل قبولی دراونهارسیده باشیم چندان سخت نیست،وحتی میشه تودولینگوجای این زبانهایی روکه داریم باهمدیگه یادمی گیریم روهم عوض کنیم،مثلاعربی روبزنیم زبان اولمون وانگلیسی،فرانسه یاآلمانی روزبان دوم،حداقل هفته ای چندروز جابجاشون کنیم،این روشوخانم برومندجان واسه یادگیری اسپانیایی گفتندانجام میدن وخیلی براشون نتیجه بخش بوده،چون دولینگوفارسی روکه ساپورت نمی کنه،گرچه خب روش درستش اینه به زبان نیتیوخودمون هیچ زبان جدیدی روترجمه نکنیم تاحدممکن.
اميدوارم همیشه موفق وسلامت باشید،چون جایی گفته بودیددنبال تقویت آلمانی هستیدویوتیوپ بیشتر وقتهابازنمیشه بخاطرکارنکردن فیلترشکن،گفتم شایدبدنباشه دولینگوروامتحان کنیدکه نیازبه فیلترشکن نداره.

5 پسندیده

سلام صبا خانم بزرگوار.
خیلی ممنونم از پیشنهادتون. حتما نگاه میکنم. سپاس فراوان :rose: :rose: :hibiscus: :hibiscus: :pray: :pray:

همچنین بهتون تبریک میگم که به زبان عربی هم علاقه پیدا کردید. درمورد این زبان هم اگه پرسشی داشتید، خوشحال میشم در حد توان و دانش اندکم کمکی کنم. :pray: :hibiscus:

2 پسندیده

سلام آقا مصطفی

خیلی ممنونم ازلطفتون.
راستش علاقه ام به عربی ازدبیرستان بوده،وچندواحدیم دانشگاه گذروندم. اماخب همونطورکه بخوبی میدونید،مطالبیکه ماتودوران تحصیلمون میخونیم ،نتیجه اش اینه که دوتاجمله ام بعربی نمیتونیم باکسی مکالمه کنیم(.البته اونجورکه فهمیدم این مشکل کمابیش تواکثرکشورهای دنیاوجودداره وحتی خودعرب زبانان هم چندان دلخوشی ازتدریس عربی توکشوراشون ندارند،تعدادزیادیشون کاربرای lingbe
هستند،) همیشه دلم میخواسته تواین زبانم پیشرفت کنم،ازوقتی با lingbe تمرین زبان دارم باین فکرکردم که اگه بشه همزمان رواسپیکینگ عربیم کارکنم،حالالهجه که نمیتونم داشته باشم ولی حداقل بتونم درست تلفظ کنم،وتجربه ی استفاده از دولینگوواقعا امیدواریموبیشترکرده،چون باهردرسی که پیش میرم خیلی مطالب یادم میاد.
متشکرم ازلطفتون،حتماخوشحال میشم ازکمکتون
استفاده کنم.
بزرگوارید:rose::rose:

3 پسندیده

بنظرم در کنار دولینگو، مینی استوری های عربی اپ LingQ برای تمرین مکالمه و تلفظ عالی هستن. من خودم قصد دارم در آینده با این مینی استوری ها پیش برم. نمیدونم در چه سطحی هستید، ولی در کل یادگیری زبان عربی برای ما فارسی زبانها نسبت به مردم کشورهای دیگه آسونتره.

4 پسندیده