افعال مدال در گذشته و perfect modal ها را توضیح دهید؟

کسی که میتونه راحت موضوعی رو بیان کنه میتونه لطفاً افعال مدال در گذشته و perfect modal ها را کامل برام توضیح بده و بگه چه موقع از perfect modal استفادع کنیم و وع موقع از مدال ها (که برای گذشته هست مثلاcould و…) و کامل تفاوتشون رو بگه

1 پسندیده

سلام
اینجا میتونید کامل مطالعه کنید

خیر
این هم اون طوری که میخواستم نگفته بود

این آموزش تقریبا کامله
اگر مودد خاصی هست که سوال دارید با مثال بفرمایید

من کلی میخوام که بگه چه موقع از افعال مدال که گذشته هست استفاده کنیم چه موقع از perfect modal

اگر دقت کنید تو موضوع تاپیک هم نوشتم

سلام دوست عزیز
افعال modal در زمان گذشته (past modals) برای بیان امکان، ضرورت یا اجازه در گذشته استفاده می‌شوند. آنها به صورت «could», «might», «should», «would» و «must» هستند. افعال modal کامل در زمان گذشته (perfect modals) برای بیان امکان، ضرورت یا اجازه در گذشته با توجه به زمان حال استفاده می‌شوند.
آنها به صورت «could have», «might have», «should have», «would have» و «must have» هستند.

تفاوت اصلی بین افعال modal در زمان گذشته و افعال modal کامل در زمان گذشته این است که افعال modal کامل در زمان گذشته بر احتمال یا امکان اتفاق افتادن چیزی در گذشته با توجه به زمان حال تاکید دارند. به عنوان مثال، جمله‌ی «I could have gone to the party» به این معنی است که من می‌توانستم به مهمانی بروم، اما من این کار را نکردم. جمله‌ی «I should have studied more» به این معنی است که من باید بیشتر درس می‌خواندم، اما من این کار را نکردم.

در اینجا چند مثال دیگر از کاربرد افعال modal در زمان گذشته و افعال modal کامل در زمان گذشته آورده شده است:

• I could have gone to the party, but I didn’t feel like it. (من می‌توانستم به مهمانی بروم، اما حالم خوب نبود.)
  • I should have studied more, but I didn’t have time. (من باید بیشتر درس می‌خواندم، اما وقت نداشتم.)
  • You might have seen my dog. He’s a small black and white dog. (شاید سگ من را دیده باشی. او یک سگ کوچک سیاه و سفید است.)
  • You could have helped me with the dishes. (می‌تونستی با ظرف‌ها کمکم کنی.) (ظرف‌ها رو بچینی یا بشوری یا جمع‌ کنی)
  • We must have left our keys at home. (باید کلیدهایمان را در خانه جا گذاشته باشیم.)
1 پسندیده