معرفی کتاب های Zbook، عطر سنبل، عطر کاج یا Funny In Farsi 📱

به نام خدا

سلام دوستان :rose:

همونطور که قول داده بودم تصمیم گرفتم که کتاب هایی که در اپلیکیشن Zbook قرار داده میشن رو براتون معرفی کنم تا قبل از خوندشون اطلاعات مفیدی در مورد خود کتاب و احتمالا فیلم و یا سریال هایی که در مورد کتاب مورد بحث ساخته شده کسب کنید. :blush:

این دفعه میخوام کتاب Funny In Farsi که در ایران به نام ‘عطر سنبل، عطر کاج’ منتشر شده رو بهتون معرفی کنم

این کتاب رو میتونید تو اپلیکیشن Zbook در بخش کتاب های اصلی پیدا کنید. یا در لینک زیر ببینید:

:blue_book: نام کتاب: Funny In Farsi، عطر سنبل، عطر کاج

:writing_hand: نویسنده این کتاب: Firoozeh Dumas ، فیروزه جزایری (دوما)

:date: تاریخ انتشار اولیه: 2003

:books: صفحه ی Goodreads کتاب: لینک

:spider_web: سایت نویسنده: لینک

عکس روی جلد کتاب:

خلاصه ای از موضوع کتاب:

Funny in Farsi: A Memoir of Growing Up Iranian in America is a 2003 memoir by Iranian American author Firoozeh Dumas. The book describes Dumas’s move with her family in 1972, at age seven, from Iran to Whittier, California, and her life in the United States for the next several decades (with a brief return to Iran). The book describes adjusting to the different culture and dealing with her extended family, most of whom also moved to the U.S. in the 1970s. It was Dumas’s first book.

Funny in Farsi was on the bestseller lists of the San Francisco Chronicle , the Los Angeles Times and the New York Times.

The book was translated into Persian language and became a bestseller in Iran in 2005, selling over 100,000 copies.
In 2008, Dumas followed up Funny in Farsi with a second memoir, Laughing Without an Accent.

عطر سنبل، عطر کاج، نام کتابی نوشتهٔ فیروزه جزایری دوما است. این کتاب، نخست به زبان انگلیسی در آمریکا با عنوان خنده در فارسی: خاطرات یک ایرانی بزرگ شده در آمریکا (به انگلیسی: Funny in Farsi: A Memoir of Growing Up Iranian in America) منتشر شد و به وسیلهٔ محمد سلیمانی‌نیا به فارسی ترجمه و با نام عطر سنبل، عطر کاج (عطر سنبل، نماد نوروز و عطر کاج، نماد کریسمس) در ایران منتشر شد.

این کتاب، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا در چند سال اخیر بوده‌است. همچنین این کتاب، یکی از ۳ نامزد نهایی جایزهٔ تربر در سال ۲۰۰۵ و همچنین نامزد جایزهٔ پن در بخش آثار خلاقانه ی غیرتخیلی شد.

---------------------------------------------------------------

پ.ن1: تا جایی که ممکنه سعی میکنم پست ها مختصر اما مفید باشه

پ.ن 2: برای هر کتاب پست جداگونه ای قرار داده میشه

پ.ن 3: فقط کتاب های اوریجینال و خلاصه نشده رو تو این تاپیک ها قرار میدم

پ.ن4: @afarkhani حنانه خانوم اینم اون مقاله ای که برای جریمه ی سحر خیزی قولش رو داده بودم :blush:

منتظر بازخوردهاتون هستم :heart:

14 پسندیده

بسیار کار جالبیه :clap::clap::clap:

فکر میکنم میشه این معرفی ها رو انجام داد که هم کتاب ها خونده شن و هم یک ایده ای از کلیات کتاب بیاد تو ذهن مخاطب.

بعد یکی میخواد انتخاب کنه میتونه یه سرچ کوچیک کنه و این کلیات رو قبل از مطالعه کتاب اصلی بخونه.

اگه میشه توضیح مختصرشم ترجمه کنی فک کنم تاپیکت کامل ترم میشه.

دمت گرم :rose::rose::rose:

من یه بخش تو لینکدونیمون ایجاد میکنم برای معرفی کتاب ها که این تاپیک هارو اونجا لینک کنیم.

6 پسندیده

نوکرم :watermelon:

حله، مرسی بابت فیدبک :v:

آره، تو فکرم بود یچیزی مثل همون تاپیک (اما جدا از اون، چون تعداد کتاب ها کم کم زیاد میشه و اون تاپیک رو خراب میکنه) درست کنم

1 پسندیده

عاااالی عااالی, چقدر حس خوبیه کتاب خوندن و مهمتر زمانیه که بعد خوندن اون کتاب این حس رو با دیگران شریک بشیم و صد البته شما اقا فرزاد این حس خوب رو به ما منتقل کردین,
ممنونم از تاپیک بسیار ارزشمندتون.
ایشاله تو ماه جدید هم چالش کتابخونی رو راه بندازید و داغ داغ کتاب بخونیم همگی.
موفق باشید. سپاس فراواااان

4 پسندیده

واقعا :+1:

خواهش می کنم :blush:

ایشالا، خیلی منتظر اپ زیبوک بودم، امیدوارم خدا بهم فرصت بده که ازش استفاده ی کامل رو ببرم

همچنین دوست عزیز :relaxed: :watermelon:

2 پسندیده

ممنون از آقا فرزاد :rose: واقعا کتاب خوندن حس خوبی در کنار یادگیری زبان به آدم میده
خب در کنار معرفی تخصصی کتاب ها اعضا چالش کتاب نیز میتونند چکیده ای از کتاب یا متن مورد علاقه یا نوع دیدگاهشون از کتابی که خوانده اند ارائه بدهند

3 پسندیده

خواهش میکنم

خوبه، اگه در قالب لتس تاک ارائه باشه که چه بهتر (که لا به لای پست های چالش گم نشه)

3 پسندیده

سلام آقا فرزاد فکر کنم این کتاب رو اگه اشتباه نکنم آقای @ehsan957 معرفی کرده بودند و لتس تاک هم داده بودند، ارائه خلاصه از کتاب خیلی در یادگیری زبان تاثیر داره، چه به صورت رایتینگ ارائه بشه چه در قالب لتس تاک. چون انتقال احساس از کتاب بیشتر و بهتر از مقالات و فیلم هست. به قول خودتون کتاب یکی از بهترین روشهایی هست که میشه با شخصیت های کتاب همراه شد و شاید خود یکی از شخصتها شد، لذا از هر جنبه کار مفیدی کردید و سپاسگزار شما هستم.
:rose: :rose:

4 پسندیده

بله همینطوره

خواهش میکنم خانوم نیکنام :blush: :watermelon::rose:

2 پسندیده

من این کتابو فارسیشو خیلی وقت پیش خوندم و طنز خیلی دلچسبی داشت ^.^
ایشالا هروقت سطحم رسید به این کتاب حتما انگلیسیشم میخونم ^.^
خیلی ذوق کردم دیدم این کتاب اضافه شده ^.^

2 پسندیده

دستتون طلا :tulip::tulip::tulip:
خیلی هم عالی و مفید
دست مریزاد :tulip::tulip::tulip:

2 پسندیده

به زودی زود ایشالا
چرا که نه، اتفاقا خود نویسنده هم یه جا گفته بوده که لطفا کتاب های ترجمه شده ام رو نخونید و کتاب اصلیمو بخونید

بعدا حتما متوجه تفاوت هاشون میشید؛ احتمالا پر از سانسور بوده

نه مرسی :joy:

ممنون :blush::rose:

5 پسندیده

شما بگیر خودم براتون بادیگارد میزارم ندزدنتون :joy::joy::joy:
اما خدایی کار جالبی انجام دادین، انشالله از این ایده های ناب تو اذهان عموم بچه ها مِن جمله خودم جرقه بزنه :wink::wink::wink:
:rose::rose::rose:

3 پسندیده

این کار رو قدیم ترها انجام داده بودم

اما از وقتی فهمیدم زیبوک قراره منتشر بشه اون تاپیک ها رو متوقف کردم تا بعدا کتاب هایی که تو زیبوک قرار داده میشن رو معرفی کنم که دسترسیشون برای بچه ها راحت تر باشه

بازم نه مرسی
مردم با این وضعیت الان به بادیگارد هم رحم نمیکنن :sweat_smile:

3 پسندیده

بهم حق بدین، خیلی تاپیکا زیاده هنوز خیلی تاپیک نخونده دارم :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

3 پسندیده

خیلی ممنون آقا فرزاد از این تصمیم. مطمئن باشین خیلی از دوستان ازش استفاده میبرن از جمله خودم :nose:

4 پسندیده

خدایی این سانسورینگ تو کت من نمیره. سانسور چه مسخره بازی ایه آخه. کتابم مگه سانسور میشه؟

6 پسندیده

سلام آقا فرزاد و تشکر از زحماتتون بسیار عالی که قصد توضیح کتابارو دارین . چون خود من به شخصه تا توضیح و تعریف هر کتابی رو ندونم برای خوندن جذب نمیشم.
و ممنون از به اشتراک گذاری این توضیحات :grin::rose::rose:

5 پسندیده

دیگه کمترین کاری که الان میتونید بکنید یه شماره کارت از فرزاد بگیرید تو این وضع بیکاری یاری کنید :joy::joy::joy:

5 پسندیده

:joy::grin::joy:
میگم بزرگ و لیدر تالار کی بود؟ میگن تا ایشون هست زشته بقیه دست به کارت بشن .:sunglasses::smirk:

3 پسندیده