تالار زبانشناس

معرفی کالکشن کتاب « خانه کوچک»

wide

سلام خدمت دوستان عزیز.

همونطور که مستحضر هستید، ما در تاپیک زیر به درخواست های کتاب شما رسیدگی می کنیم.

بخشی از این درخواست ها مربوط به کالکشن ها میشه.

یکی از این کالکشن ها که درخواست شد همین مجموعه خانه کوچک بود.

کتاب نه گانه خانه ی کوچک، اثر لورا اینگالز ویلدر. این مجموعه دست نوشته های نویسنده از دوران کودکیشه که کتابخوان های بسیاری از دوران های مختلف را شیفته داستان ها و قلم خودش کرده بود. این مجموعه شامل داستان هایی از یک خانواده آمریکایی گرم و مهربانه.

این کالکشن شامل 9 کتاب میشه که توضیحات و لیست رو در پایین میتونید مشاهده کنید:

شماره نام توضیحات
01 خانه کوچک در جنگل بزرگ با خانواده انگالز ملاقاتی داشته باشید. مامان، بابا، مری و کری کوچولو، که همه ساکن کلبه ای نقلی در جنگل، در دهه 70 میلادی هستند. با اینکه همسایگان آنها گرگ ها، پلنگ ها و خرس ها هستند، جنگل برایشان همانند خانه است، چرا که دستپخت مامان و صدای ویولن پدر را دارند.
02 پسر کشاورز زمان می گذر و لورا در خانه کوچک در کانزاس بزرگ می شود. آلمونزو ویلدر در مزرعه ای بزرگ در نیویورک زندگی می کند. او و برادرانش و خواهرش از سپیده دم تا وقت شام به سختی کار می کنند تا مزرعه خوانوادگی را سرپا نگه دارند. آلمانزو آرزو دارد که اسبی برای خود داشته باشد، اما اول باید ثابت کند که لایق این مسئولیت بزرگ است.
03 خانه ای کوچک در چمن زار وقتی پدر تصمیم می گیرد کلبه خانواده را در جنگل بفروشد، خانواده به کانزاس نقل مکان می کند، جایی که پدر خانه ای کوچک در چمن زار برایشان ساخته است. زندگی در چمنزار با جنگل متفاوت است ولی لورا و خانواده اش خود را با زندگی جدیدشان سرگرم و شاد می کنند.
04 کناره های نهر آلو خانواده ی اینگالز در کنار نهر آلو در خانه ای کاهی زندگی می کنند تا پدر برایشان خانه ای مقاوم و چوبی بسازد. پول ساخت این خانه از اولین محصول گندمشان بدست خواهد آمد، اما دقیقاً فصل برداشت محصول ابرهای سیاهی آسمان را تیره کردند. میلیون ها ملخ به مزرعه حمله کرده و در پایان هفته دیگر گندمی برای برداشت وجود نداشت.
05 کنار برکه ی نقره ای پدر به بیابانی در غرب داکوتا رفت. وقتی که مادر، مری، لورا، کری و گریس کوچولو به او ملحق شدند، تبدیل به اولین ساکنین شهرک اسمت بودند. پدر مشغول ساخت اولین خانه ی این شهرک که کناره ی برکه ی نقره ای قرار داشت، شد.
06 زمستان بلند اولین طوفان در ماه اکتبر به چمنزار بارن آمد. سپس تا ماه آپریل، برف بدون توقف بارید. وقتی ارتفاع برف تا سقف خانه های شهرک رسید، دیگر برای قطارها ممکن نبود که به مردم شهرک محصولات برسانند. لورا، خانواده اش و مردم شهر در حال تلف شدن از گرسنگی بودند اما آلمانزو جوان که در شهر ساکن بود جان خود را برای نجات مردم به خطر می اندازد.
07 شهری کوچک در سبزوار بهار آمد و شهرک اسمت روحی تازه به خود گرفت. اما در کنار مهمانی ها و تعطیلات، کار باید ادامه می داشت. لورا با بافتن پیراهن به پدر و مادر برای کسب درآمد کمک می کرد تا بتوانند مری را به دانشگاه نابینایان بفرستند. ولی در عصر ها، لورا زمانی را برای آلمانزو ویلدر کنار می گذاشت.
08 این سال های طلائی لورا باید به کسب درآمد ادامه می داد تا بتواند به تحصیل مری در دانشگاه نابینایان کمک کند. به این منظور شغلی به عنوان معلم پیدا کرد. ساده نبود چرا که برای اولین بار او باید دور از خانواده زندگی می کرد. ولی هر جمعه کمی زندگی اش ساده تر می شد چرا که آلمانزو او را به خانه می رساند. با اینکه او بسیار جوان بود ولی می دانست که باید منتظر شروعی جدید با آلمانزو باشد.
09 چهار سال ابتدایی لورا اینگالز و آلمانزو ویلدر به تازگی ازدواج کرده بودند. آنها به چمنزاری کوچک نقل مکان کردند تا با یکدیگر زندگی جدیدی را آغاز کنند. اما هر سال چالشی جدید در انتظارشان بود. از طوفان، آتش سوزی گرفته تا مریضی و بدهی های بسیار. این چهار سال ابتدایی شجاعت، قدرت و مصمم بودن را می طلبید. اما با این همه مشکل لورا و آلمانزو عشقشان پایدار بود و با ورود رز کوچولو به زندگیشان عشقشان چند برابر هم شد.
اطلاعات وضعیت
عکس :white_check_mark:
راوی حرفه ای :white_check_mark:
موسیقی :white_check_mark:
زبان انگلیسی
رنج سنی؟ 8 تا 12 سال
سطح B2
نمره آمازون 4.7/5
رتبه کلی آمازون از لحاظ فروش 1153
رتبه کتاب های کودکانه 1800 میلادی 3
رتبه کالکشن های داستان کوتاه کودکانه 5
رتبه داستان های کودکانه کلاسیک 40

برای مطالعه این مجموعه با دیکشنری، لایتنر و تمام امکانات کمک کننده برای تقویت زبان می تونید از اپلیکیشن زیبوک استفاده کنید. برای دانلود به لینک زیر برید:

برای مطالعه آنلاین نیز می تونید به وبسایت Zbook.ir مراجعه کنید.

و در آخر برای مطلع شدن از فعالیت های تالار زبانشناس که شامل موارد زیر هستند:

در کانال تلگرامی ما عضو شید:

(اگه لینک بالا کار نکرد تو تلگرام سرچ کنید zabanshenas_free)

18 Likes

سلام داداش
مرسی واقعا
هم بابت معرفی و هم بابت قرار دادن کتاب ها :rose: :v:

2 Likes

ممنون بابت معرفی کتاب

1 Likes

این سریال تلوزیونی هم مربوط به همین کالکشن هست؟

سریالش که خیلی قشنگه. از تلویزیون در حال پخشه.

6 Likes

بله، همون داستانه که سریالشُ ساختن! … داستانی سرشااار از عواطفِ انسانی و فرا انسانی و کراماتِ والای اخلاقی…در عین حال خیلی ساده و گرم و بازبان طنز … من که خیلی خوشحال شدم کتابشو اینحا دیدم :heart_eyes: :ok_hand: … مچکرم

3 Likes