پیشنهادات در مورد اپلیکیشن زبانشناس

سلام به همه دوستان عزیز :rose:

فکر میکنم جای یک تاپیک برای ارسال پیشنهادات شما عزیزان درباره اپلیکیشن زبانشناس خالی بود و تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم

:sparkle: نکته 1: این تاپیک صرفا برای این زده شده که اگر پیشنهادی برای اپدیتهای آینده اپلیکیشن زبانشناس دارین با ما در میون بذارین که همکاران بتونن در زمان هر اپدیت این موارد رو بررسی کنن، و اگر امکان انجام اون پیشنهاد میسر بود در دستور کار قرار بدن (در واقع این تاپیک، منبعی برای همکاران فنی میشه تا بتونن پیشنهادات شما رو یکجا داشته باشن و راحت تر بررسی کنن)

:sparkle: نکته 2: اگر مخاطبان بتونن در زدن لایک پیامهای دیگران فقط مواردی که واقعا علاقه دارن رو لایک کنن، شاید بتونه کمکی باشه تا بهتر بفهمیم که یک پیشنهاد چقدر طرفدار بیشتری داره و اگه انجام بشه بهتره

پیشاپیش از مشارکت و همراهیتون ممنونم :relieved::rose:

97 پسندیده

سلام خسته نباشید چه تاپیک عالی ای اگر امکانش باشه لایتنر را تصویری کنید منظورم یک لایتنر تصویری هم اضافه کنید ممنون :grin::dizzy:

137 پسندیده

سلام وقتتون بخیر
پیشنهادی ک من دارم برای آپدیت های بعدی اینه که چون در نسخه 8 ، امتیاز اضافه شده خوبه لیگ هفتگی هم اضافه بشه و 3 نفر برتر هر لیگ مدال بگیرن و همراه افرادی که در promotion zone هستن بر اساس امتیازاتی ک در هفته میارن ب لیگ بالاتر برن درست مشابه اپ Duolingo
این باعث میشه ک بحث رقابت پیش بیاد و میانگین ساعت مطالعه و شنیدن افراد در اپ خیلی افزایش پیدا میکنه و به طبع پیشرفت زبان آموزا هم بیشتر خواهد شد.

152 پسندیده

سلام و وقت بخیر
به نظر من واژه ها رو میشه هم با کمک متن و هم با کمک تصویر یاد گرفت
پیشنهاد من اینه که توی قسمت لایتنر یه امکان اضافه بشه مثلanki که میشه عکس هم آپلود کرد

اینم نمونه های من

72 پسندیده

سلام و خداقوت به همگی
چه تاپیک خوبی دمتون گرم

امکان داشتن کتابخانه شخصی به نظرم خیلی مفید میتونه باشه، به این شکل که هر کتابی رو که دوست داریم مطالعه کنیم اضافه کنیم
یه چیزی تو مایه کتابخونه فیدیبو به نظرم خیلی کامله، یه سری قفسه پیش‌فرض داره، بعد خودمون هم میتونیم قفسه دلخواه اضافه کنیم

110 پسندیده

بنظر من بهترین اتفاقی که میتونه توی زبانشناس بیوفته ایجاد یک فضای رقابتیه مثلا یه بخش ایجاد بشه دوستانی که امتیاز بیشتری دارن یا هر چیز دیگه ایی رو رتبه بندی کنن یه جایزه کوچولو تخفیف هم بزارن
همه ببینن کیا رتبه یک و دو هستن باهاشون مصاحبه بشه اینجوری خیلی بیشتر تشویق میشن دوستان عین یه گیم بیشتر حال میده اونجوری خدایی

برای خوده زبانشناس هم خوبه

109 پسندیده

A post was merged into an existing topic: درخواست فیلم و انیمیشن برای بخش زوم اپلیکیشن زبانشناس

اگه بشه از لایتنر یه نسخه pdf یا word گرفت عالی میشه که بتونیم چاپ کنیم. لغاتی که به جعبه لایتنر خودمون اضافه میکنیم رو منظورمه

35 پسندیده

دوستان هم اشاره کردن، من فکر میکنم خیلی عالی میشه اگر یک فضا برای کتابخونه شخصی در نظر گرفته بشه، بتونیم ازگالری ویس یا کتاب اضافه کنیم.

57 پسندیده

به نظر من استفاده از چنین فضایی حتی میتونه پولی باشه و یک موضوع برد برد هم برای تیم زبانشناس هم خود کاربرها باشه، و بسته به فضایی کا نیاز داریم هزینه کنیم، همینطور از سازنده حمایت میکنیم تا بتونه به فعالیتش ادامه بده.

15 پسندیده

یه پیشنهاد که دارم اینه که الان یکم دسترسی به دیکشنریا سخته و میشه اینطوری اسونترش کرد:
کل دیکشنریا باهم یه مجموعه هستن و کنارش یک یادداشت وجود داره ه اتفاقا خیلی هم کاربردرندازه

الان اینطوریه که اگه گوشیتو به سمت چپ بکشی از دیکشنری به یادداشت میره,
به نظر من باید بین دیکشنری‌ها هم میشد همینطوری حرکت کرد و لازم نشه بریم بالا و رو اسم دیکشنری مدنظر بزنیم,

این واقعا سخته, مخصوصا با تبلت که صفحه اش بزرگه.

24 پسندیده

من خیلی از قسمت یادداشت استفاده میکنم و اکثرا میگردم دنبال یه توضیح مناسب یا مثال برای لغت و کپی میکنمش تو قسمت یادداشت
تا حالا پیش نیومده که خودم تایپ کنم
فکر میکنم بقیه هم اکثرا متن رو اینجا کپی میکنن
می‌خواستم بگم اگه اینجا یه گزینه “paste” اضافه کنین خیلی کارمون راحت‌تر میشه :pray:t4: @hnaseri

27 پسندیده

سلام برنامتون عالیه‌…
من چند تا پیشنهاد دارم که بچها هم بهشون اشاره کردن:
۱.لطفا قسمتی برای سرچ لغات قرار بدین و همچنین امکان اضافه کردن به لایتنر رو هم قرار بدین.

۲.همانند نسخه‌ی قبلی امکان نمایش اطلاعات لایتنر رو در قسمت آمار قرار بدین.

۳.قسمتی برای سرچ کتاب های درخواستی قرار بدین تا کاربر راحت کتاب موردنظر خودش رو پیدا کنه.

۴.چالش های مختلف قرار بدین بعنوان مثال یک سکانس از یک فیلم با زبان اصلی قرار بدین و از کاربر بخواین که اون رو بازگو کند و فیلم رو ارسال کند و بهترین دوبله هارو به اشتراک بگذارید (این کار رو میتونید داخل پیج زبان شناس هم انجام بدین)

۵.همچنین لیگ های روزانه.‌…هفتگی…ماهانه بر اساس دو محور میزان مطالعه و همچنین زنجیره قرار بدین تا کاربران در زنجیره و ساعت مطالعه به رقابت بپردازن

۶.به کاربر اجازه اضافه کردن کتاب بصورت دستی بدین تا کاربر بتونه کتاب مورد علاقه خودش رو داخل زبان شناس بخونه…این کمک میکنه که سریع تر کتاب ها اضافه بشن همچنین مابقی کاربران به خواسته خودشون میرسن.

۷.بنظرم میتونین براحتی امار های متنوعی در قسمت امار قرار بدین.

درکل خیلی ممنونم بابت برنامتون

56 پسندیده

سلام
وققتون بخیر
میتونین یک دیکشنری طراحی کنین که خود کاربرا کلمه اضافه کنن بهش
من خودم هر وقت عبارت یا اصطلاحی رو نمیدونم میرم سایت ابادیس و نظرات کاربرا رو میخونم
کاربرا بهتر معنی کردن و معنی های مختلفی ازش گذاشتن

خوب میشه اگر یک کلمه ای رو توی دیکشنری جستجو میکنی برنامه از دوره های داخل زبان شناس جمله ای رو پیدا کنه که این کلمه توش استفاده شده و اون جمله رو بشه توی لاینتر ازش استفاده کرد

میشه یک قسمتی طراحی کنین که دوتا کاربرو بصورت ناشناس بهم وصل کنن بعنوان پارتنر

اگر خود کاربر تعداد خونه های لایتنرو مشخص کنه خوبه
که مثلاا پنج تا خونه داشته باشه یا هفتا یا…

و محیط تالار زبانشناسو عوض کنین
خیلی بی روح و ساده و ابتداییه

31 پسندیده

سلام مجدد

معنی لغات هر متن یا داستان یا فیلم را اگر بشه متناسب با همون درس در لاینتر سیو کرد، خیلی خوب میشه. مثلا تو یه داستانی pretty معنی شدت زیاد را می‌رسونه مثلا pretty mad یعنی خیلی عصبانی بعد میایم رو کلمه pretty میزنیم معنیش میاد زیبا. وقتی هم در لایتنر سیو بشه، همین زیبا سیو میشه و موقع مرور لغات دیگه معنی شدت برامون یادآوری نمیشه. هر چند که در متن هایی که معنی دارند این مسأله تا حدودی حل میشه اما بیشتر هنگام مرور لغات برای تثبیت، این مشکل پیش میاد که فقط یک معنی اون لغت در لایتنر میره.

همچنین اگر بشه سایر معانی یک لغت را خودمون اضافه کنیم، خوب میشه.

در بعضی فیلم ها زیاد پیش میاد که صدا و نمایش متن بصورت پررنگ، همخوانی نداره. اینم اوکی بشه عالی میشه.

و اینکه من خودم تم کلی نسخه قبلی که آبی بود را بیشتر میپسندیدم، یکم رنگ به صفحه اصلی داده بشه و شاداب تر بشه و حتی بشه رنگ و تم براش انتخاب کرد خوب میشه.

ممنون که فرصت پیشنهاد را به کاربران میدهید.
:tulip::tulip::tulip:

21 پسندیده

من خیلی دوست دارم جمله رو هایلایت کنم

مثلا در فلان درس یه جمله خیلی مهم دیدم که باید بیشتر تمرین کنم یا هرچی…

اما فقط امکان هایلایت کلمه و عبارات هست

امکان هایلایت جمله هم باشه

(طبیعتاً جمله مثل کلمه نیست که توی درس های مختلف تکرار بشه و فقط این یک هایلایت درون متنی هست که بار دیگه که این درس رو مرور میکنم ببینمش)

37 پسندیده

در خصوص پلیر هم بد نیست که با کلیک بر روی جملات هم تایم لاین عوض بشه

یعنی شما که جملات و صوت رو تفکیک کردید
در ui هم به گونه ای نه نمایش بدید که هر جمله قابل کلیک باشه

مثلا میریم پنج خط پایین تر کلیک میکنیم روی فلان جمله، صوت هم بره همون جا

یا کلیک میکنم روی هر جمله مجددا تکرار کنه

20 پسندیده

توی اپدیت جدید، در جعبه ی لایتنر معنی به صورت اتومات وارد شده در صورتی که قبلا از یادداشت های خودمون به عنوان معنی و توضیحات بیشتر در مورد اون کلمه استفاده میشد.
شاید اون کلمه در متنی که ما انتخاب کردیم معنی کاملا متفاوتی داشته باشه و لایتنر سرخود معانی دیگه ی کلمه رو میاره.

همون طور که می بینید کمک های اولیه رو اینطور ترجمه کرده!
اصلا خوب نیست

25 پسندیده

خیلی خوب میشه که یه بخش نوتیفیکیشن و اخبار به اپ اضافه بشه
منابع جدید مثل کتاب یا فیلم و … که به اپ اضافه میشن اونجا خبر بده و حتی امکانش باشه باشه که این خبر رو تو نوار نوتیفیکیشن گوشی هم نمایش بده
تو خود اپ هم منابع جدیدی که اضافه میشن رو اول یا آخر اون ردیف با یه علامت کنارش مثل یه نقطه قرمز پررنگ :red_circle: نشون بده

33 پسندیده

سلام و وقت بخیر
۲ تا پیشنهاد دارم که هم به زبان آموز کمک میکنه و هم استفاده از اپ رو بالا می‌بره
اول اینکه بتونید داخل نرم افزار یک فضای گفت و گو و چت باز کنید تا گروه های مختلف تشکیل بشه و زبان آموز ها بتونن با هم تعامل داشته باشن
دوم اینکه جوایزی قرار بدید که مثلا اگر فردی تونست ۵۰ روز زنجیره داشته باشه ۱ ماه رایگان بهش تعلق بگیره یا از تخفیف استفاده کنه
اینطوری هم علاقه به ادامه آموختن زیاد میشه و هم فضای جذابی ایجاد میکنه که در بلند مدت زبان آموزان زبانشناس بیشتر میشن

و یک پیشنهاد تبلیغاتی هم اینکه برای معرف جایزه تعیین کنید تا افراد بیشتری رو دعوت کنه

34 پسندیده