ترجمه درس «برنامه روزانه انگلیسی شما»

خیلی خب. حاضرید بدون تلاش انگلیسی صحبت کنید؟ حاضرید که هر گاه اقدام به مکالمه می‌کنید احساس آرامش و اعتماد بنفس داشته باشید؟ حاضرید بیخیال خواندن گرامر، کتاب های درسی، لیست لغات، سربرگ و تمرین ها شوید؟ حاضرید دوباره لذت یادگیری را کشف کنید؟ حاضرید بر روی اهدافی که برای شما الهام بخش اند تمرکز کنید؟ حاضرید بر روی ارتباط داشتن با مردم متمرکز شوید؟ آیا حاضرید به جای یادگیری انگلیسی بصورت متمرکز، با آن بازی کنید؟

شما عمق سیستم انگلیسی بدون تلاش را می شناسید. برای شما برنامه ای آماده کردم که یاد بگیرید انگلیسی را طبیعی، روان و آسان صحبت کنید. با استفاده از آخرین تحقیقات و تجربه شخصی من در دو دهه آموزش انگلیسی در کلاسها به هزاران دانش آموز در سراسر دنیا، ثابت کرده ام که چرا روش های سنتی آموزش مناسب نیستند. اگر مدتی بود که برای استفاده از انگلیسی تقلا می کردید، من سعی کردم که به شما امید نیز بدهم. اینگونه نیست که شما در انگلیسی بد هستید. به من اعتماد کنید. شما به روش درست آموزش ندیدید، به روش طبیعی.

وقتی شما انگلیسی را طبیعی یاد می گیرید ( روش انگلیسی بدون تلاش) بالاخره از برنامه درسی مخفی فرار می کنید. دیگر متکی به کتاب های درسی یا تمرین های تکرار کردنی نیستید. به جای آن شما از روش های ساده سیستم انگلیسی بدون تلاش استفاده می کنید:

• ایجاد آنکراژ مثبت احساس قوی داشتن برای انگلیسی
• تغییر باور های محدود کننده به باور های قدرت دهنده
• پر انرژی و در حرکت بودن در زمان یادگیری
• فیلم های درونی خود را کارگردانی و کنترل کنید
• تمرکز بر یادگیری عبارات نه کلمات
گرامر را مطالعه نکنید
• با گوش هایتان یاد بگیرید، نه با چشم هایتان; اختصاص دادن 80% از زمان یادگیری خود به گوش دادن
• عمیق یاد گرفتن; میل به گذاشتن زمان و تکرار متعدد لازم برای تسلط به انگلیسی گفتاری
• استفاده از داستان های دیدگاه به منظور تسلط گرامر
• یادگیری انگلیسی واقعی با تمرکز بر منابع انگلیسی معتبر که بومی زبانان از آنها استفاده می کنند
• یادگیری به انگلیسی فکر کردن با استفاده از داستان های گوش بده – پاسخ بده که شما را تمرین می دهند بدون ترجمه کردن به صورت خودکار واکنش نشان دهید.

هفت قاعده کلید روش انگلیسی بدون تلاش است. این روش موتوری است که شما را در جاده تسلط انگلیسی یاری می کند. ولی درست همانند هر موتور خوب، روش انگلیسی بدون تلاش موثر بر سوختی است که در آن می ریزید. سوختی که نیاز دارید تا انگلیسی یا هر چیز دیگری را یاد بگیرید انرژی احساسی و انگیزه ای است که شما به روند یادگیری خود می آورید. به همین دلیل است که من خیلی بر بعد روانشناسی یادگیری متمرکزم. من به شما نشان دادم که چگونه سوخت احساسی لازم را برای یادگیری انگلیسی با داشتن اهدافی بزرگ بسازید. من درباره این که چگونه حرکت داشتن و استفاده از بدن می تواند به شما در یادگیری سریع کمک کند بحث کردم. من همچنین راه هایی نشان دادم تا ترس خود را تبدیل به انرژی لازم برای مکالمه قوی و آرام انگلیسی کنید.

تمام چیزی که شما حالا نیاز دارید حرکت به سمت موفقیت است. به هر حال این کافی نیست که گام ها را بشناسید شما باید عمل کنید. به هر حال واژه کار کردن واژه ای اشتباه برای استفاده است چرا که سیستم انگلیسی بدون تلاش زمانی بیشترین تاثیر را دارد که شما آن را با ذهنی سرشار از بازیگوشی تلفیق کنید. دیگر نیازی به ترس از اشتباه کردن ندارید. نیازی به پیدا کردن یک جواب صحیح ندارید. نیازی به استرس ناشی از امتحانات و نمرات ندارید.

در حقیقت نیازی به مطالعه انگلیسی ندارید شما انگلیسی را بازی خواهید کرد. شما از حس کنجکاوی طبیعی خود لذت خواهید برد. از منابع جالب، الهام بخش، واقعی استفاده خواهید کرد. احساس انرژی و هیجان خواهید کرد. به بدنتان حرکت خواهید داد. در زمان یادگیری خواهید خندید و لبخند خواهید زد.

خوشبختانه، هیچ عصری بهتر از عصر امروز، زمانی مناسب برای یادگیری انگلیسی نبوده است. هیچ وقت به اندازه حالا منابع دم دست نبوده است. به لطف اینترنت، کم پیش می آید که به چیزی نتوانید دسترسی داشته باشید، چه سایتی برای یادگیری انگلیسی چه مطالب، کتابها، فایل صوتی و ویدئو، همه می توانند برای تمرین کردن استفاده شوند. شما می توانید یک معلم استخدام کنید یا یک شریک برای مکالمه بگیرید که با شما آنلاین کار کند.

شما دیگر نیازی به متکی شدن به مدارس ندارید. شما نیازی به دنبال کردن برنامه درسی مخفی ندارید. حالا شما استاد دوره آموزشی خود هستید. تسلط انگلیسی خیلی به شما نزدیک است.

یک روز با انگلیسی بدون تلاش

تمام تلاشم را انجام دادم تا سیستم انگلیسی بدون تلاش را شرح دهم. در این مرحله شاید شما تصمیم گرفته اید که انگلیسی طبیعی را به فال نیک بگیرید. می خواهید انگلیسی را بدون تلاش صحبت کنید. سوال اینجاست: چگونه شروع کنید؟ چگونه تمامی چیز هایی که من گفته ام را در یک روز از یادگیری انگلیسی بگنجانید؟ روز شما چگونه خواهد بود؟

این موضوع به شدت حیاتی است که برای خود یک برنامه مستمر انگلیسی روزانه بسازید. برنامه مستمر چیست؟ یک برنامه مستمر عادتی است که برای شما احساسی، یا حتی روحانی باشد. روند پیشرفت شما بستگی به استمرار شما دارد. با پیشرفت تدریجی در هفته شما در جاده تسلط می تازید. هر پیشرفت از پیشرفت قبلی نشات می گیرد و موجب حرکت می شود.

هفته به هفته، شنیداری شما پیشرفت خواهد داشت. برای مدتی حس می کنید که هیچ اتفاقی برای مکالمه شما رخ نمی دهد (پلاتو). بیشتر متوجه می شوید ولی مکالمه شما به نظر می رسد فرقی نکرده ولی سپس بعد از چند ماه اتفاقی عجیب رخ می دهد. عبارات انگلیسی سریعاً و آسان شروع به بیرون آمدن می کنند. در ابتدا مکالمه شما کم فروغ است سپس هر هفته بیشتر و بیشتر می شود. با گذر ۶ ماه شما پیشرفت قابل توجهی در مکالمه خود حس خواهید کرد.

این پیشرفت با برنامه روزانه مستمر ساخته می شود. وقتی که در همایش تدریس می کنم دانش آموزانم را تشویق می کنم که برنامه مستمر انگلیسی بدون تلاش برای صبح، برای کل روز، و برای عصر بسازند.

بطور مثال:

صبح، بلافاصله بعد از بیدار شدن، شما موسیقی انرژی زای خود را پخش می کنید. وقتی که موسیقی گوش می دهید، لیست تجارب مثبت انگلیسی و باور های قدرت بخش را بیرون بیاورید. هر کدام از آیتم های لیست را بخوانید و حس آن تجارب مثبت را یادآور شوید. سپس به بزرگترین هدفتان از انگلیسی فکر کنید چگونه شما از زبان برای ساختن زندگی بهتر، برای خود و خانواده خود استفاده می کنید. بالاخره از “تکنیک تبدیل” ده بار یا بیشتر برای کارگردانی و برنامه نویسی فیلم های قدرتی خود استفاده کنید.

در این مرحله شما حسی عالی دارید پس خود را به قله احساسی برسانید. همزمان که موسیقی پخش می شود بپرید، لبخند بزنید و فریاد بزنید تا حس عالی پیدا کنید. حالا شما آماده اید که به انگلیسی گوش دهید. یک فایل صوتی آسان انگلیسی را پخش کنید. به صورت ایده آل شما داستان های گوش بده-پاسخ بده کوتاه را باز می کنید که با چندین داستان دیدگاه دنبال شود. وقتی که گوش می دهید پاسخ های خود را فریاد بزنید و از ژست ها و حرکات بزرگ برای ارائه جواب استفاده کنید. اگر هر گاه احساس کردید انرژی شما افت کرد، موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید و خود را به قله احساسی برسانید. سپس دوباره به انگلیسی گوش دهید.

شاید کل برنامه صبح گاهتان فقط سی دقیقه طول بکشد. روز خود را با حسی عالی شروع کرده و انگلیسی خود را پیشرفت می دهید. در آن مرحله احتمالا زمان آن رسیده که به سرکار یا مدرسه بروید. از زمان در مسیر بودن برای انگلیسی گوش دادن های بیشتر استفاده کنید. از آنجایی که احتمالا در میان مردم هستید، این زمان مناسبی است که خیلی آرام به کتاب های صوتی گوش دهید.

وقت نهار شما زمان خالی دارید پس سی دقیقه یا بیشتر را به داستان های کوتاه یا داستان های دیدگاه اختصاص دهید. اگر شرایط موجود بود جواب خود را همانگونه در خانه انجام دادید فریاد بزنید.

در مسیر خانه بودن فرصتی مناسب برای گوش دادن به انگلیسی است. احتمالا شما همان فصل کتاب صوتی که در صبح گوش دادید را دوباره پخش می کنید. اگر شما در خانه همراه کودکانتان هستید، وقتی که در حال بازی کردن یا چرت زدن هستند زمانی برای گوش دادن پیدا کنید. اگر در جایی مشغول قدم زدنید یا در صفی هستید، به انگلیسی گوش دهید. از هر لحظه ای برای گوش دادن استفاده کنید.

عصرانه در خانه اید، باز هم بیشتر به انگلیسی گوش دهید. بصورت ایده آل زمانی مشابه هر شب انتخاب کنید و دوباره به همان داستان کوتاه و داستان دیدگاه در حالت قله احساسی گوش دهید. این ممکن است سی دقیقه‌ی دیگر به طول بیانجامد. اگر نیاز بود به اتاقتان بروید و جواب ها را فریاد بزنید و تمام انرژی و احساس خود را در انگلیسی خالی کنید.

سپس احتمالا شما از تکنیک فیلم استفاده می کنید؛ تمرین کردن و گوش دادن به صحنه ای از فیلم. و حتی وقتی که کار های دیگر مانند آشپزی انجام می دهید؛ همیشه یک فایل انگلیسی را در پس زمینه پخش کنید. خود را در کل روز با صدا های انگلیسی محاصره کنید.

با ساختن این عادت های روزانه و تقسیم زمان مطالعه خود به چهار یا بیشتر از چهار بخش در طول روز شما “شدت” می سازید. روز بعد همین برنامه مستمر را تکرار می کنید. چون می خواهید عمیقاً یاد بگیرید. می خواهید فایل های صوتی مشابه را دوباره تکرار کنید. به داستان های کوتاه و دیدگاه مشابه گوش دهید. به کتاب های صوتی مشابه گوش دهید. به صحنه های فیلم مشابه گوش دهید. این را به مدت هفت روز یا بیشتر انجام دهید تا به هر کدام از آن فایل ها تسلط یابید. هفته بعد، دوباره با همین روند.

بهترین مزیت داستان های صوتی این است که می توانید در همه جا از آنها استفاده کنید. می توانید هم زمان بخوانید و گوش دهید. یا می توانید قدم بزنید و گوش دهید که حتی بهتر نیز هست. هر کاری که برای شما مناسب است را انجام دهید، فقط انجامش دهید و خیلی زود انگلیسی را روان و به آسانی صحبت خواهید کرد.

برای بهترین نتیجه خود را با یک برنامه شدید برای شش ماه وفق دهید. در طول این زمان به انگلیسی در هر زمان آزادی که دارید گوش دهید هر چند اگر کوتاه باشد.همیشه چندین فایل انگلیسی در موبایل یا پخش کننده فایل های صوتیتان حمل کنید. همیشه با خود آنها را داشته باشید. از زمانهای که دورتان خلوت هست برای داستان های کوتاه و دیدگاه و تکنیک فیلم استفاده کنید و وقتی که در جای عمومی هستید خیلی آرام به کتاب های صوتی یا فایل های انگلیسی دیگر گوش دهید. تمام لحظات زندگی خود را با انگلیسی پر کنید.

این عادت مستمر راز موفقیت شماست. با شدید متمرکز شدن به مدت شش ماه شما پیشرفتی قابل توجه در مکالمه انگلیسی خود خواهید داشت. شما اعتماد به نفس و قدرت را در خود پیشرفت می دهید. نه!!! شما انگلیسی را بی نقص صحبت نخواهید کرد ولی این را بدانید هیچکس عالی نیست، حتی بومی زبانان.

شما از روش های سنتی سالیان سال استفاده کردید و از نتیجه بدست آمده خوشنود نبودید. به انگلیسی بدون تلاش حداقل ۶ ماه فرصت دهید. در طول این مدت کاملا خود را به این سیستم وقف کنید. در پایان این شش ماه پیشرفت را متوجه می شوید و آن را با روش سنتی مقایسه کنید. شما شگفت زده خواهید شد.

در پایان مهارتی را توسعه خواهید داد که برای مکالمه بدون تلاش است. کلمات بصورت خودکار بیرون می آیند. گرامر خودکار پیشرفت می کند. احساس اعتماد بنفس به صورت خودکار نهان می شوند.

به انگلیسی بدون تلاش خوش آمدید.

در بخش آخر این کتاب به بحث موضوعات پیشرفته و سوالات مرسوم می پردازم. با این حال اگر شش ماه صرف هسته انگلیسی بدون تلاش که گفتم نکردید نباید به این روش های پیشرفته بپردازید.

بیشتر زبان آموزان فقط نیاز به سیستم اصلی دارند.

یادگیری انگلیسی بصورت آنلاین

همانطور که قبلا به آن اشاره کرده ام، در حال حاضر وب هر چیز مورد نیاز برای آموزش آنلاین انگلیسی را در خود دارد. شما می توانید درس های انگلیسی را بخرید، معلم خصوصی بگیرید، از دیکشنری استفاده کنید، کلمات جدید را ذخیره و مرور کنید، گرامر انگلیسی خود را پیشرفت دهید، با دیگر دانش آموزان انگلیسی هم صحبت شوید. همه اینها را می توانید آنلاین انجام دهید. این برای زبان آموزان عالی است.حتی دانش آموزانی که سخت با بومی زبانان ارتباط پیدا می کردند حالا می توانند به انگلیسی هر روز گوش دهند و صحبت کنند، کافی است فقط به اینترنت وارد شوند. اینها پیشنهادات من برای بهترین نتیجه لازم از وب است:

دانلود درس های انگلیسی از اینترنت اولین گام شما برای پیدا کردن دوره های انگلیسی آنلاین است. شما به درس هایی نیاز دارید که از انگلیسی واقعی استفاده کنند نه گرامر یا درس های خواندنی. و شما درس های صوتی می خواهید نه کتاب ها درسی.

درس های صوتی چندین مزیت دارد. یکی از مزیت های آن این است که شما سریعاً دانلودشان می کنید. مزیت دیگر این است که آنها قابل حمل هستند خیلی ساده این درس های را در گوشی یا موزیک پلیز خود قرار می دهید و می توانید انگلیسی را همه جا یاد بگیرید، هر زمان که بخواهید. همانطور که می دانید درس های صوتی از کتاب های درسی نوشته شده موثر تر هستند.

یک اجتماع آنلاین انگلیسی پیدا کنید: نیازی نیست که به معلم یا مدارس انگلیسی گران قیمت پول بدهید. می توانید یک شریک آنلاین برای مکالمه انگلیسی خودتان با هزینه ای اندک پیدا کنید. بیشتر شرکای انگلیسی از برنامه های گفت و گو صوتی استفاده می کنند که کار را آسان می کند. در جهان با هر کسی که دوست دارید رایگان صحبت کنید. بنابراین خیلی راحت می توانید یک بومی زبان یا یک دانش آموز سطح بالای انگلیسی پیدا کنید بدون اینکه محل زندگیتان مهم باشد. بعضی از مردم از مکالمات صوتی استفاده می کنند که حتی بهتر هم است.

همچنین یک اجتماع شما را حمایت و تشویق می کند. شما ایده های عالی ای از دیگر زبان آموزان یاد می گیرید. دوستان جدید از اقسا نقاط کشور پیدا می کنید. اعضای دوره انگلیسی بدون تلاش، خود به خود در اجتماع آنلاین ما عضو می شوند و می توانند از انجمن و سایت اجتماعی ما استفاده کنند.

دیکشنری انگلیسی و ذخیره کننده آنلاین کلمه: همزمان که به درس های انگلیسی گوش می دهید، بعضی وقت ها می خواهید که کلمات جدید را در دیکشنری پیدا کنید یا ترجمه ای در زبان خودتان بیابید. دیکشنری های آنلاین بهترین گزینه و سریع تر از متنی ها هستند.

شما نیاز به دو گونه از دیکشنری ها دارید. اول دیکشنری استاندارد است. که این می تواند دیکشنری ترجمه دار در زبان شما باشد یا می تواند فقط انگلیسی باشد. نوع دیگر دیکشنری که شما نیاز دارید دیکشنری اصطلاحی است. اینگونه دیکشنری ها شامل اصلاحات مرسوم انگلیسی اند که شما در دیکشنری های استاندارد نمی توانید پیدا کنید.

صدا و فیلم: اینترنت بوفه ای از فایل های صوتی معتبر و منابع تصویری است. همانطور که در فصل قبل به آن اشاره کردم می توانید پادکست ها و کتاب های صوتی در هر موضوعی به شکل مجازی با یک جست و جو ساده بیابید. همچنین می توانید فیلم های آمریکایی و بریتانیایی و برنامه های تلویزیونی را در سایت های مختلف مشاهده کنید.

دانش آموزان سطح پیشرفته می توانند به گفت و گو های معمول گوش دهند و آن را کپی کنند. اینها برای زبان آموزانی که میخواهند مکالمات عمومی را متوجه شوند بهترین هستند.

======================
این تاپیک مربوط به درس «برنامه ی روزانه انگلیسی شما» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «کتاب گویا»، فصل «درس ۱۶»)

12 پسندیده

خدا قوت
خسته نباشی…

3 پسندیده

این پادکست AJ واقعا کاربردی و مفید هست و جزو فایل های مورد علاقه من در زبانشناس هست. تشکر بابت ترجمه روان و گویا.

2 پسندیده