ترجمه درس «روانشناسی مهمتر از گرامر و لغت است»

فصل سوم: روان شناسی از گرامر و لغات مهم تر است

بیشتر افراد از انگلیسی آنقدر رنج برده اند که به این نتیجه رسیده اند راه حلی وجود ندارد. توسط مدارس تمرین دیده اند که غیر فعال باشند ، از اشتباهات بترسند و فقط دنبال یک جواب درست باشند، بیشتر دانش آموزان انگلیسی پر استرس و ناامید هستند. آنها سال ها در کلاس های زبان شرکت کردند. سال ها به حفظ کردن قواعد گرامری و لیست واژگان پرداختند. سال ها مطالعه کردند و برای آزمون هایی همچون تافل، آیلتس یا توئیک وقت گذاشتند.

با این همه تلاش و کوشش بیشتر زبان آموزان نا امید هستند، خیلی از آنها برای یک گفت و گو ساده نیز تقلا می کنند. بسیاری از آنها هر گاه که نیاز به مکالمه دارند احساس نگرانی می کنند. آنها چندین قواعد گرامری را حفظ کرده اند و هنوز نمی توانند فیلم ها و برنامه های تلویزیونی آمریکا را متوجه شوند.

![image](upload://xzIaQDH4iU6a85NfuJ3ewQU7lZa.jpg)

بعد سال ها یادگیری به روش سنتی دانش آموزان گیج هستند. وقتی که می خواهند صحبت کنند همیشه فکرشان روی گرامر و ترجمه متمرکز است. اول به یک جمله در زبان خود فکر می کنند و سپس آن را به انگلیسی ترجمه کرده و بعد به گرامر فکر می کنند و در آخر صحبت می کنند.

وقتی که گوش فرا می دهند همین روند را تکرار می کنند. انگلیسی را می شنود، به زبان خود ترجمه می کنند، به یک جواب به زبان خود فکر می کنند، آن را به انگلیسی ترجمه می کنند و به گرامر رجوع کرده تا مطمئن شوند که درست جمله را بیان می کنند. بی دلیل نیست که مکالماتشان بسیار آرام و غیر طبیعی است! تعجبی ندارد که انگلیسی برایشان پر استرس و سخت جلوه کند! مکالمات واقعی بسیار سریع هستند، و تقریبا غیر ممکن است که تمام روند فکر کردن را سریع انجام دهید مخصوصاً وقتی که با یک بومی زبان مشغول صحبت هستید.

اگر به ترجمه و گرامر در هنگام مکالمه واقعی فکر کنید خیلی سریع گم خواهید شد. به جای اینکه خیلی با دقت به شخص دیگر گوش فرا دهید شما مشغول ترجمه جواب خود و یاد آوری گرامر خواهید بود. مکالمه شما دارای تردید خواهد شد و اغلب شخص مقابل شما از متوجه نشدن شما احساس خستگی می کند و وقتی که شما آن شخص را که حسابی صبر خود را از دست داده می بینید بیشتر احساس نگرانی به شما دست خواهد داد. این یک شیب رو به پایین است که بیشتر زبان آموزان با آن به خوبی آشنا هستند.

یک راه حل وجود دارد. یک راه وجود دارد که از برنامه مخفی درسی فرار کنید. یک جاده وجود دارد که شما را به انگلیسی روان می رساند. شما می توانید انگلیسی را قدرتمند صحبت کنید. شما می توانید خیلی واضح، طبیعی و بدون تلاش انگلیسی صحبت کنید. این راه حل نیاز به این دارد که شما به کل عقاید خود در باره ی سیستم آموزشی و شیوه یادگیری انگلیسی را تغییر دهید.

![image](upload://qhmq6Z9Iz31XokLZa1ALftNm8JX.svg) بهتر است که سیستم آموزشی خود را تغییر دهید
من این راه حل را سیستم انگلیسی بدون تلاش نام گذاری می کنم که شامل دو بخش است: بخش روان شناسی و بخش روش آموزشی.

بیشتر مدارس، بیشتر مدرسان و بیشتر دانش آموزان بر روی یک روش متمرکز هستند. در واقع آنها تنها روی بخش هایی از انگلیسی متمرکز هستند که واژگان و گرامر است. همانطور که در درس قبل یاد گرفتیم، مدارس در درجه اول از روش گرامری ترجمه ای استفاده می کنند که کمی فعالیت های ارتباطی در آن گنجانده می شود.

هنگامی که مدارس فقط روی “روش” متمرکز هستند، آنها به طور کامل از اولین بخش سیستم انگلیسی بدون تلاش یعنی روان شناسی چشم پوشی می کنند. در صورتی که روان شناسی احتمالا مهم ترین بخش برای موفقیت در مکالمه انگلیسی است. وقتی که به مکالمه انگلیسی خود فکر می کنید متوجه می شوید که نگرانی شما، کمبود اعتماد بنفس و حس نا امیدی مشکلات اصلی شما هستند. چگونه این ها را تغییر دهید؟

بدون یک سیستم روانی موثر، حتی با بهترین روش تدریس انگلیسی به سختی به موفقیت خواهید رسید. بیایید از یک داستان برای درک بهتر این دو قسمت مهم از سیستم انگلیسی بدون تلاش استفاده کنیم. تصور کنید که در جاده ی تسلط انگلیسی در حال رانندگی هستید.
دوست دارید چه ماشینی داشته باشید ؟ فرض کنید فقط می توانید یک ماشین قدیمی و کم سرعت که گاهاً خراب می شود سوار شوید، علاوه بر این شما این ماشین را با سوختی ارزان پر می کنید. چه سفری در پیش خواهید داشت؟ چقد سریع در این جاده ی تسلط خواهید راند؟ مشخصاً سفر شما آهسته و نا امید کننده با خرابی های زیاد خواهد بود. در حقیقت شما احتمالا به مقصد نخواهید رسید.

حالا، شما می توانید با سوختی با کیفیت فوق العاده این ماشین قدیمی را پر کنید، ولی همچنان زمان زیادی صرف خواهد شد تا شما به مقصد برسید. سوختی بهتر به شما کمی کمک خواهد کرد ولی سفر همچنان آهسته و نا امید کننده است.

حالا تصور کنید که به جای آن ماشین شما یک ماشین مسابقه ای فرمول یک را در این جاده برانید. این ماشین برای سرعت ساخته شده است. مشخصاً این ماشین از ماشین قدیمی سریع تر خواهد بود. ولی اگر به این ماشین سوختی ارزان و کم کیفیت بزنیم چی؟ احتمالا مشکلاتی پیش خواهد آمد. ماشین های مسابقه ای نیاز به سوخت های مسابقه ای دارند در غیر این صورت خوب عمل نمی کنند.

مشخص است که بهترین راه زدن بنزین با کیفیت عالی به ماشین فرمول یکتان خواهد بود. با این ماشین و این سوخت، سفر شما در جاده ی تسلط بسیار سریع و هیجان انگیز خواهد بود.

یادگیری زبان اینگونه کار می کند. اگر شما برای مدتی مشغول یادگیری هستید، می دانید که چندین نوع مختلف از سیستم ها وجود دارد. کلاس های سنتی در دانشگاه ها. کلاس های خصوصی در مدارس زبان. کلاسهای آنلاین یا دوره های نرم افزاری. برنامه هایی که شما را در کشوری قرار می دهند که مشغول یادگیری زبان آنها هستید. به زبان دیگر، شما اتومبیل های زیادی در اختیار دارید. بعضی از آنها ممکن است از دیگری بهتر باشد و بعضی سریع تر. ولی حتی بهترین آنها، ماشین فراری یادگیری زبان نیز، نیاز به بهترین سوخت برای کار کردن دارد.

یک روش همانند یک موتور است و اگر شما به یک موتور سوخت مناسب را ندهید، حتی بهترین آنها به شکلی که شما دوست دارید کار نخواهند کرد. برای موفقیت شما نیاز به بهترین سوخت و یک موتور قوی دارید.

موتور مناسب + سوخت مناسب = موفقیت

من اعتقاد دارم بهترین موتور سیستم انگلیسی بدون تلاش است. سوخت آن چیست؟ سوخت آن روان شماست. اعتقاد شما، احساسات شما و اهداف شما به یادگیری شما قدرت می بخشد. سوخت شما انگیزه، اعتماد بنفس، انرژی و اشتیاق شماست.

![image](upload://qY3bnVpNT97MnYFbKuzHRDqOGFU.jpg)

سوخت شما: روانشناسی موفق

اگر روان شما ضعیف است، حتی بهترین روش هم موفقیت آمیز نخواهد بود. به نوعی دیگر شما اگر ارتباطی بین استرس، ترس، نگرانی و شک به روند مکالمه انگلیسی ایجاد کنید مشکلات زیادی خواهید داشت. متاسفانه این چیزی است که در بیشتر مدارس رخ می دهد. امتحانات، تصحیح غلط ها و روش حوصله سر بر و ناموثر در مدارس باهم تلفیق می شوند و احساساتی منفی و قدرتمند در بین دانش آموزان ایجاد می کنند.

![image](upload://lVB4Iz3XqgEMX7lk6rmS1ttXsfy.jpg)

حتی اگر شما از روش انگلیسی بدون تلاش من استفاده می کنید باید روحیه ای قدرتمند داشته باشید. حتی اگر انرژی معمول خود را به روند یادگیری زبان اضافه کنید هم کافی نیست.

سیستم انگلیسی بدون تلاش بنا شده از سیستم روان شناسی موفق به نام Neuro- Linguistic Programming (برنامه ریزی عصبی کلامی) یا NLP می باشد. این سیستم توسط ریچارد بندلر و جان گیرندر توسعه یافته است، NLP بر روی روان شناسی موفقیت، بهترین اجرا و انگیزه تمرکز دارد. به جای مطالعه بر روی افرادی که مریضی روحی داشتند بندلر و گریندر بر روی روحیه موفق ترین افراد دنیا تحقیقات انجام دادند. بعد از آن آنها سیستم روانی شناسی ای را طراحی کردند که افراد می توانند به بالاترین سطح موفقیت و شادی در زندگیشان برسند.

چیزی که بندلر و گریندر در حقیقت کشف کردند آن بود که مردم شاد، پرانگیزه و پر انرژی بهتر یاد می گیرند. بهتر کار می کنند. موفقیت بیشتری در تمام ابعاد زندگیشان به دست می آوردند. خلاف این نیز حقیقت دارد: اگر شما احساس بی حوصلگی، استرس، ناراحتی، نا امیدی یا خستگی داشته باشید، مغز شما آرام تر کار می کند و به سختی اطلاعات را به خاطر می سپارد.

مشخصاً مهم است که با احساسات مثبت به نسبت منفی برای یادگیری و مکالمه ی انگلیسی در ارتباط باشید. به روند ارتباط میان احساسات با تجارب یا کارها انکراژ می گویند. انکراژ می تواند مثبت یا منفی باشد. بطور مثال، فرض کنید شما به آهنگی خاص زمانی که به شدت خوشحالید گوش می دهید. اگر حس شما به اندازه کافی قوی باشد، یک ارتباط میان آهنگ و حس شما ایجاد خواهد شد و اگر شما دوباره به آن آهنگ زمانی که خوشحال هستید گوش دهید این ارتباط قوی تر نیز خواهد شد.

![image](upload://m7hIsJCX7PEcnZ32MgulyBenXYW.jpg) تکنیک لنگرگاه ذهنی (Anchoring)

سرانجام، شما یک ارتباط قوی میان آهنگ و حس شادی ایجاد خواهید کرد. در نتیجه هرگاه شما آن آهنگ را گوش دهید خود به خود احساس شادی خواهید کرد. این چیزی است که با آهنگ های مورد علاقه شما رخ می دهد و فوق العاده است!

از سمت دیگر، این روند برای احساسات منفی نیز صادق است. فرض کنید که یک تجربه ی پر استرس در کلاس انگلیسی دارید. شاید معلم یکی از اشتباهات شما را هنگام صحبت کردنتان تصحیح کند و شما خجالت بکشید. حالا تصور کنید به داشتن مجموعه ای از تجربیات منفی در کلاس به همین شکل ادامه دهید. به مرور زمان در هنگام یادگیری و استفاده از انگلیسی شما احساس نا امیدی، نگرانی و استرس می کنید.

سر انجام یک ارتباط قوی میان انگلیسی و احساسات منفی ایجاد خواهد شد. این یک انکراژ منفی است. زمانی که شکل بگیرد هرگاه شما اقدام به استفاده از انگلیسی کنید خود به خود شروع به نگرانی و استرس داشتن خواهید کرد. این دلیلی است که خیلی از دانش آموزان سطح پیشرفته هنوز با صحبت کردن مشکلات زیادی دارند.

متاسفانه حالا خیلی از دانش آموزان ارتباط منفی با مکالمه انگلیسی خود دارند. خبر خوب اینجاست که “انکراژ منفی” میتواند نابود و دوباره نویسی شود. این در حقیقت قدم اول شما برای مکالمه انگلیسی با قدرت است.

به جای حس نگرانی، فرض کنید که هرگاه انگلیسی صحبت می کنید ناگهان و خودکار حس با قدرت بودن داشته باشید. چه می شود اگر هرگاه که انگلیسی یاد گرفتید هیجان زده شوید؟ این تغییر به تنهایی می تواند توانایی مکالمه شما را به پیشرفت برساند.

با قدرت انکراژ شما در حقیقت می توانید میان احساسات قدرتمند و انگلیسی ارتباط ایجاد کنید. راز میان شکستن یک انکراژ منفی و ساختن نوع مثبت آن شدت است. هر چه حس، قوی تر حس شود( زمانی که از انگلیسی استفاده می کنید)، ارتباط سریع تر و عمیق تر خواهد شد. ساختن یک انکراژ مثبت برای انگلیسی چندین قدم نیاز است.

اول، شما باید یک حس خیلی مثبت و قدرتمند ایجاد کنید. خیلی از افراد این باور را دارند که احساسات چیزی است که برایشان رخ می دهد، ولی در حقیقت ما خودمان احساساتمان را می سازیم. این امکان وجود دارد که شما احساسات را انتخاب و هوشمندانه آنها را بسازید.

بطور مثال، اگر بخواهید که حالا حس خستگی و ناراحتی داشته باشید چه می کنید؟

بیایید با بدن شما شروع کنیم. چگونه برای ساختن یک حس خستگی و ناراحتی از بدن خودتان استفاده می کنید؟ شانه هایتان را به عقب فشار می دهید یا به جلو خم شان می کنید؟ به بالا نگاه می کنید یا پایین؟ لبخند می زنید یا اخم می کنید؟ در حقیقت خیلی ساده با تغییر در بدن می توانید احساسات خود را تغییر دهید.

برای بدتر شدن می توانید به چیز های ناراحت کننده و منفی فکر کنید. شاید به مشکل بزرگی که دارید فکر کنید، یا به پشیمانی بزرگی که داشتید. صدایتان چی ؟ میتوانید ناله کنید، گریه کنید، فغان بزنید و این ها می توانند وضعیت شما را بدتر کنند.

بعد از انجام چند دقیقه ای مراحل بالا، شما واقعا احساس ناراحتی بیشتر و خستگی بیشتر خواهید کرد. اینگونه می توانید آگاهانه یک حس منفی ایجاد کنید. مشخص است که این روند برای احساسات مثبت نیز کار ساز است و این خبر خوبی است! چگونه خود را می توانید الان هیجان زده کنید؟ دوباره با بدنتان شروع کنید. شانه هایتان را به عقب بکشانید، سینه را به بالا و بیرون بدهید. سر را بالا بگیرید و به جلو نگاه کنید. لبخند بزرگی بزنید و روی صورتتان نگه دارید. بعد از آن افکارتان را تغییر دهید. به چیزی عالی در زندگیتان فکر کنید. به بزرگترین موفقیتی که داشتید فکر کنید. به موفقیتی که در مکالمه انگلیسی با قدرت به دست خواهید آورد فکر کنید. بزرگتر لبخند بزنید. اول شما فقط وانمود خواهید کرد. ولی سر انجام شما حس قوی تر و شادتری خواهید داشت. چون بدنتان تغییر داشته احساس شما نیز تغییر خواهد کرد. این یک تکنیک ساده است.

حتی شما می توانید احساس بهتری داشته باشید اگر از بدنتان بیشتر استفاده کنید. به جای ایستادن و لبخند زدن، دست هایتان را بالای سرتان بگیرید. سپس به هوا بپرید درست مثل اینکه شما درحال شادی کردن بعد یک پیروزی بزرگ هستید. از صدایتان استفاده کنید، هم زمان که لبخند می زنید و می پرید فریاد بزنید و هورا بکشید و به چیز های شگفت انگیز فکر کنید. منفجر شوید! به این وضعیت قله ی احساسی می گویند، یک حس به شدت قدرتمند و مثبت.

![image](upload://ppEJ6ieFRCeSCNs8qIENXskIOUd.jpg) peak emotional state

آخرین گام، ارتباط دادن این حس قوی به انگلیسی است. پس زمانی که حس خوبی دارید سریع شروع به گوش دادن به یک فایل صوتی آسان انگلیسی کنید. همانطور که گوش می کنید به لبخند زدن و حرکت دادن به بدن خود ادامه دهید.

هر روز، قبل از شروع به یادگیری انگلیسی یک احساس فوق العاده ایجاد کنید. اگر این روند را هر روز ادامه دهید، این احساسات قدرتمند و مثبت به انگلیسی متصل می شوند. سرانجام، هر گاه که به انگلیسی گوش می دهید یا از آن استفاده می کنید به صورت خودکار احساس پرانرژی، پر هیجان و مثبت بودن خواهید داشت. شما انکراژ منفی و قدیمی را با یک انکراژ مثبت جایگزین می کنید.

و خبر های خوب دیگری نیز هست، تحقیقات نشان می دهند که افرادی که هنگام یادگیری پر هیجان و پر انرژی هستند در حقیقت سریع تر یاد میگیرند. بیشتر به یاد می آورند و طولانی تر حفظ می کنند. آنها عملکرد بهتری دارند. در حقیقت شما اگر بر روی قله ی احساسی باشید انگلیسی را بهتر مکالمه خواهید کرد. بنابراین ساختن این انکراژ مثبت برای انگلیسی، قدم اول شما برای سفری سریع تر در جاده تسلط می باشد.

چرا دانش آموزان خوشحال سریع تر یاد می گیرند

دکتر استفن کراشن، زبان شناس دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و یکی از بهترین محققان در زمینه یادگیری زبان دوم، اعتقاد دارند که احساسات منفی به مانند فیلتر، میزان ورودی جدیدی که شما قادر به یادگیری آن هستید را کاهش می دهد. در نتیجه دانش آموزانی که احساس بد، نگرانی و ترس دارند کلمات کمتری را به خاطر می سپارند و خوب صحبت نمی کنند. در اصل آنها به آرامی یاد می گیرند.

بهترین راه برای مقابله همانطور که دکتر کراشن می گویند این است که دانش آموزان را مشتاق نگه دارید و استرس در کلاس ها را کاهش دهید و اعتماد بنفس دانش آموزان را بالا ببرید.

در تحقیقاتی که بین عملکرد دانش آموزانی که پر انرژی بودند و از روند لذت می بردند با عملکرد دانش آموزانی که با مواد درسی فقط تعلیم داده می شدند انجام شد کشف شد که دانش آموزان پر انرژی عملکرد بهتری داشتند. نتیجه زمانی که دانش آموزان را در دوره های سه ماهه و بعضاً شش ماهه امتحان کردند نیز مشابه بوده است.

من همین را در انجمن انگلیسی بدون تلاش نیز دیده ام. وقتی که به موفق ترین اعضای ما نگاه کنید متوجه یک فاکتور مشترک خواهید شد. آنها به شدت مشتاق هستند، انرژی زیادی دارند، خیلی، خیلی مثبت هستند و دارای احساسات مثبت هستند. وقتی که شما از قله احساسی خود استفاده می کنید بهتر مکالمه می کنید.

پس هر زمان که مشغول یادگیری انگلیسی هستید یک قله ی احساسی بسازید. بدن و روان خود متمرکز کنید تا یک هیجان و انرژی مثبت بسازید. یک لنگر قوی ، یک ارتباط قوی میان انگلیسی و احساسات مثبت خود ایجاد کنید. زخم انگلیسی خود را درمان کنید.

======================
این تاپیک مربوط به درس «روانشناسی مهمتر از گرامر و لغت است» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «کتاب گویا»، فصل «درس ۳»)

6 پسندیده

دو تا عبارت هست اینجا که به فارسی برگردونش تقریبا غیر ممکن بود
یکی anchoring یا آنکراژ هستش که دربارش بخوایم صحبت کنیم میشه لنگر انداختن ولی از جنبه روانشناسی معنی متفاوتی میده که واسه همین میتونید این مطلب رو بخونید
و عبارت دوم to be in a peak emotional state یعنی بودن روی قله ی احساسی ولی خب به فارسی معنیش یکم عجیبه میتونیم بگیم که یعنی حسابی انرژی داشته باشید و حسابی جنب و جوش کنید و آتیشی باشید شاید آتیشی بودن هم میتونه معنی خوبی واسش باشه

7 پسندیده

سلام از تلاش و وقتی که بابت نوشتن این تاپیکا میکنید. بسیار ممنوونم. ان شا الله بیش از پیش در مسیر اموزش موفق باشید.

4 پسندیده

من اونموقعی که میخواستم آزمون تافل بدم دقیقا بعد از عید بود. از فرصت عید استفاده کردم. چون رفته بودیم کوه و دشت و اینا، دیگه خجالت نمیکشیدم برای خودم میرفتم یه جای خیلی دور و با تمام وجودم داد میزدم و این تکنیک ها رو اجرا میکردم که خیلی موثر بود :slight_smile:

5 پسندیده

منم موقع گوش دادن به انگلیسی قدرت همش تو خونه میپرم اینور اونور و داد میزنم، یه برادر زاده دارم 7 سالشه هر موقع که میخوام زبان گوش بدم میاد کنار من ادای منو در میاره و میخنده، فکر میکنه دارم میرقصم همش میگه پاشو برقصیم :))))))

6 پسندیده

منم معمولا راه میرم
یا هوا خوب باشه میرم پارک میدوئم
اینکه جنب و جوش داشته باشیم و بلند بلند حرف بزنیم بدنو بیدار نگه میداره خیلی خوبه واقعا روش مناسبیه ک بیشتر حواسمون ب درسا باشه

7 پسندیده

سلام روزهایتان سرشار از سلامتی و شادکامی ☉☉☉ :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:بسیار بسیار عالی :ok_hand::ok_hand::ok_hand::clap::clap::clap::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus:

1 پسندیده

دست مریزاد تشکر فراوان . بارها تو فیلمها شنیدیم ک میگن پدر عاشقی بسوزه ک … من اینجا و ازین تریبون با تمام قدرت فریاد میزنم ک👍پدر ترسسسسسس بسوززززززه👍ک وقتی آفریده شدیم نمی شناختیمش ولی الان بدلایل مختلف وجودمون پر از ترسه !!
جملات درست و واقعی زیادی در رابطه با نحوه آموزش انگلیسی در مدارس و … داخل متن بودن ک از نظر من همشون نیاز ب هایلایت داشت چون حقیقت بودن .
کم نیستن افرادی مثل خود من ک ثمره نهایی دیپلم گرفتنمون ، ترس و عدم اعتماد بنفس و … بود .
حالا ک از اون روزها فاصله زیادی گرفتم و کلا دیدگاههام نسبت ب اصل زندگی و کلیت اون در حال دگرگونی بوده و هست (خداروشکر) زیاد راجع ب خیلی چیزایی ک وارد روانمون کردن فکر میکنم . یکیش ترسه . ترس از همه چیز . ک اگه این ترس نبود آیا سنگ رو سنگ بند میشد ؟ آیا ما آدمها همینجوری خودبخود ، انگیزه ای داشتیم برای رشد و پیشرفت در هر زمینه ای ؟ اگه همه چیزی (اقتصادی و معنوی و آرامشی و آسایشی و امکانات همه جوره) برامون فراهم بود آیا دیگه احساس نیاز پیدا می کردیم ک تلاش کنیم ب چیزی برسیم ؟
(ترس از قضاوتهای دیگران ک تمومی نداره)

حالا از طرف دیگه ی سری آدما (از ما بهترون مثلااااااا) اومدن در هر زمینه ای ترس های واقعی و کاذب برای دیگران ک حالا کم سن هستن یا در هر صورت قشر ضعیف یک جامعه هستن یا آگاهی کافی ندارن (که نداشتیممممم) ایجاد کردن ک ب سر اونها حاکم باشن و اونارو در اختیار خودشون داشته باشن .و …
من دارم تمرین میکنم ک ترسهامو کمرنگ کنم تا روی خوش تری از زندگی رو تجربه کنم . از هر والدی ک احیانا این متن رو میخونه عاجزانه خواهشمندم شروع کنیدآگاهانه ترسهای زندگی خود و فرزندانتون کمرنگ کنید . راهکارهاشو پیدا کنید . تا زنده اید ب این قضیه آگاهانه پایان بدید تا نسل های بعدی بدون دلهره و خوشحالتر زندگی کنن . زندگی میتونه راحت تر از اینها هم در جریان باشه .
تو زبانشناس تو چالشهای مورد علاقتون شرکت کنید و خودتونو محک بزنید . چون همه در حال یادگیری در کنار هم هستیم نمی ترسیم ک مورد تمسخر یا قضاوت قرار بگیریم . آخه انگلیسی ک زبان مادریمون نبوده بالام جان :smile: داریم تمرینش می کنیم تا برامون جا بیفته .
از دوستای تازه وارد مثل خودم درخواست می کنم حتما مطالب تالار رو ب مرور مطالعه کنن تا نقشه راه دستشون بیاد . من خودم امسال بیشتر ب این راز پی بردم . واقعا کمک کنندس .
ممنون از این مقاله خوب :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

1 پسندیده