نقش و معنای حرف اضافه off در phrasal verb ها

سلام به دوستان عزیز زبانشناس
همان طور که شاهد هستیم به لطف تلاش دست اندرکاران زبانشناس آقایان بزرگوار @hnaseri @golmirzaei ، @YoKambiz و etal دوره های زبانشناس بسیار گسترده و مفید شده است. لذا بنده تصمیم دارم بر اساس سوالاتی که تاکنون در تالار مطرح شده است ( و هر مطلب مفید دیگر) از محتویات خود اپلیکیشن برای بهره برداری بهتر بخصوص کسانی که ممکن است ماه ها طول بکشد تا به دوره ی مد نظر برسند و درس مربوطه را مطالعه کنند در نتیجه برای تسریع در یادگیری این نکات کلیدی در تالار مطرح کنم. امیدوارم مورد قبول شما عزیزان واقع شود.

نمونه ای از سوالات که مکررا پرسیده شده، وجود off در phrasal verb ها:

و …

اگر به ویدئو زیر از مجموعه دروس انگلیسی با پاپا دقت کنید. این حرف معنی جدا شدن به فعل میدهد. اما دیدن ویدئو را به شدت توصیه می کنم، متن بسیار راحت می باشد. اگر مشکلی بود برای راهنمایی در خدمت هستم.

پ.ن این مجموعه در اپلیکیشن تحت عنوان papa teach me می باشد

22 پسندیده

درود و سپاس، بسیار زحمت کشیدید. :rosette::hibiscus::bouquet::rose:

بروم ببینم چگونه است. :kissing:

6 پسندیده

این مدرس واقعاً کمدیه :joy::joy:

من ورژن فارسیشو درست میکنم حتما برای زبانشناس. اینا خوبن که فارسیشم در دسترس باشه + اینکه یه اشاره ای به مدرس اصلی می کنیم که آقا اینا تو زبانشناس هم هست.

ممنون خانوم نیکنام بزرگوار :rose::rose:

8 پسندیده

این پاپا عالیه . ولی من هنوز به این قسمت نرسیدم .بنظرم نکاتی که ایشون آموزش میدن خیلی مفیدتره تا خانوووم خانوما لوسی

4 پسندیده

آقا کامبیز من ایشونو دیدم گفتم اِ شما از این الگو و ایده میگیرید .شما خودتون خبر ندارین وگرنه حرکاتتون مثل ایشون شده :rofl:

4 پسندیده

ممنون خانم نیکنام عزیز
بسیار کار بزرگی میکنید
سپاس فراوان :rose::rose::rose:

4 پسندیده

سلام خانم :bouquet::rose::bouquet::rose::rose:
وقتتون بخیروشادی عزیزدلم :bouquet::rose::rose::rose::rose:
بسیار بسیار سپاس و تشکر و قدردانی خانم نیکنام بزرگوار و عزیز :bouquet::rose::rose::rose::rose::rose:
بسیار کار بزرگ و ارزشمندی میکنید :bouquet::rose::bouquet::rose::rose::rose:
سپاس فراوان خانم خانما :bouquet::rose::bouquet::rose::rose::rose:

3 پسندیده

من اینجا رسما افتادم کف زمین از خنده :rofl:

واقعا چطور ممکنه یه نفر همزمان دونالد ترامپ و جاستین بیبر رو دوست داشته باشه :joy:

لوسی بیشتر به خاطر واضح بودن مشهور شده :laughing:

7 پسندیده

آقا لوسی برا خودتون، ما پاپا رو می‌بریم :joy:
@R.min

6 پسندیده

لوسی خانوم ارزونیتون پاپا نمیدیم بهتون :stuck_out_tongue_closed_eyes:

7 پسندیده

سلام عزیزم . احسنت به تلاشای شما . خیلی عالی بود. من از این پاپا خیلی خوشم میاد :joy::rose::rose:

:joy::joy::joy::joy:

:joy::joy::joy::joy: وای خداااااااااا.

نون و پنیر اوردیم پاپاتونو ما بردیم :expressionless::joy::joy:
انصافا عجب مدرسی هست این مرد.

5 پسندیده

عالی بود
:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

4 پسندیده

خواهش میکنم

شما استعداد و خلاقیت بیشتر دارید ؛ اتفاقا توی ذهنم بود ورژن وطنی هم ساخته بشه ولی همه کار به عهده شما سنگین میشه مسئولیت، کفش هاش رو پرت کرد خیلی با مزه بود :joy:

خواهش میکنم

استاد ناصری نکته خوبی اشاره کردن، شیوه ی ایشون کاملا آموزشی هست چاشنی طنز و نقاشی

چرا من هم همین فکر رو کردم وجه اشتراکی دارد آیا؟ @YoKambiz کجا کلاه و کفش تون رو پرت کردید؟ :joy:

خواهش دارم بانو

من در پاسخگویی به شما قبل از پاسخگویی باید دستمال بردارم عرق شرم خشک کنم این همه ابراز احساسات شما ستودنی هست خانم عزیز و مهربون :rose:

یه سری مورد (غیر )اخلاقی هم دارند هر چند اونها هم در قالب طنز هست ولی انصافا سرشار از ذوق و قریحه هستند در بیان مطلب

:joy: :joy:

اون لوسی دوم در تاپیک قبل همین آقا بودند :joy:

قربانت دوستم :rose:

9 پسندیده

عزیزم من یه قسمت پاپا رو دیده بود بعدش آقا کامبیز ویدئو داد گفتم وای آقا کامبیز چه خوب ایده ایی گرفتن … خانم نیکنام مرسی بابت این تاپیک من همین الان رفتم و این قسمت رو دیدم .من چون از اول شروع کرده بودم هنوز به این قسمت نرسیدع بودم

4 پسندیده

اقا یکی اقای ناصری رو بگیره.
اقای گل میرزایی عاجزانه خواهشمندم بیشتر حواستون به اقای ناصری باشه.

اشکال نداره. فقط پاپا خطرناکه ها. خیلی هم شیطونه دل نبندید بهش.

خانم نیکنام دست شما درد نکنه واقعا میگردید بهترین ها رو برداشت میکنید. واقعا ممنونم.
تا الان هم‌ که دل دو طرف مردونه و زنونه رو راضی نگه داشتید.

5 پسندیده

وای یعنی با خودت مو نمیزنه :joy::joy:

3 پسندیده

ما حواسمون جمعه شما حواست به خودت باشه با اون وضوح تصویر :joy:

5 پسندیده

I’m fair-minded

خاطرم هست بزرگوارانی تاکید بر کسره داشتند جمعِ و جمعه، حال چه رخ داده I have no idea, :joy:

7 پسندیده

جمعِ یعنی the sum of، ولی جمعه یعنی جمع هست و درستش هم همینه. من گفتم که نسل جدید به جای این “ه”، به اشتباه از کسره استفاده می‌کنند.
اگرم بزرگوار منظورتون من :grimacing: هست، من هیچوقت تاکید بر کسره نداشتم بلکه گفتم این یک اشتباهه که واقعا هم نمی‌دونم از کجا اومده. چون ما توی فارسی اصلا کسره نداریم که بخوایم اینجوری استفاده کنیم.

6 پسندیده

عزیزم بله، آخه اون تاکید خیلی تاکید سختگیرانه ای بود من احساس ترس پیدا کردم که چقدر اشتباه تایپی دارم مدام آقای ناصری اصلاح می کردند قبلا. پیش خودم گفتم ای وای چقدر سخت شد نوشتن توی تالار

ضعف ادبیاتی بنده رو ببخشید

6 پسندیده