سه روزه عضو شدم با زنجیره ۳ و ستاره ۱۳۶ و دوبار پشیمانی از ورود و بازگشت دوباره

برای حفظ انگیزه و تکرار و تمرین چه کردید؟

سلام
سه تا عامل میتونه موثر باشه:

1- هدف به درستی انتخاب نشده باشه.

همیشه اولین گام برای یادگیری زبان بدون شک تعیین یک یا چند هدف الهام بخشه. وقتی یه زبان آموز بی هدف زبان بخونه مثل این میمونه تو یه بیابون بی آب و علف سراسیمه به اینور و اونور میره.
پس باید دونست که چرا می خواید زبان بخونید؟ اگه می خواید مکالمتون خوب شه دقیقاً در چه حد خوب شه؟ قراره درباره چه موضوعی صحبت کنید؟ تا چه حد دقیقاً می خواید پیش برید؟ و…
وقتی یه هدف و مقصد خوب پیدا کردید اون موقع می تونید رو مسیر و جاده ای که می خواید گام بردارید. پس حتما مقصدتون رو مشخص کنید.
اگه تو پیدا کردن یه هدف خوب مشکل دارید می تونید از این مقالات استفاده کنید:

2- به توانایی هامون ایمان نداشته باشیم.

مام یک زمزمه هایی تو ذهنمون میگره که تو خنگی، تو نمیتونی از پس زبان بربیای، تو توانایی نداری و هزار تا باور محدود دیگه که شما رو از ادامه مسیر باز میداره و مانعتون میشه که پیشنهاد میکنم برای اصلاح باورهاتون حتما مقاله زیر رو بخونید

3- انتظار بیش از حد از خودمون

یک وقتایی هست ما انتظارات غیرمعقول از خودمون داریم. فرض کنیم یک نفر سطحش مبتدیه و میاد میگه من میخوام تا یکماهه دیگه مکالمه روان داشته باشم. این دقیقا مثل فردی می مونه که هیچی نداره و میخواد یک شبه پولدار بشه. ما باید در نظر بگیریم که یادگیری زبان انگلیسی و بالا بردن سطحمون به عوامل مختلف بستگی داره مثل کیفیت مطالعه، زمانی که در روز براش میزاریم، سطحمون و …
اینجا اگر ما هدف اصلی مون رو به چند هدف فرعی تقسیم کنیم خیلی راحت تر میشه انتظارات خودمون رو برآورده کنیم که مقاله زیر در برنامه ریزی دقیق و هدفمند سازی مطالعه تون کمک میکنه

این لینکها و این درس از دوره انگلیسی قدرت میتونه براتون کمک کننده باشه تو این زمینه

2 پسندیده