کتاب دیو و دلبر (فصل پنجم)

CHAPTER FIVE

فصل پنجم

The Magic Ring

“حلقه ی جادویی”

Beauty spends three months at the beautiful castle. Every day she reads books and plays the piano. She walks everywhere in the big garden. She likes the tall trees and the flowers of different colours. She puts beautiful flowers in the rooms of the castle. Sometimes she makes perfume from the flowers.

دلبر سه ماه است که در قلعه ی زیبا مانده است(صرف کردن).او هر روز کتابهارا میخواند و پیانو مینواخت.او در همه جای باغ بزرگ پیاده روی می کرد.او درختان بلند و گل های با رنگهای مختلف را دوست دارد.او در همه ی اتاقهای قلعه گل های زیبایی می گذاشت.بعضی اوقات از گلها عطر می ساخت.

But the days are long and she is often lonely. Beauty often thinks about her father, her sisters and her brothers.

اما روزها طولانی هستند و او غالبا تنها است.دلبر اغلب در مورد پدر، خواهر و برادرانش فکر می کند.

‘I want to see my father again,’ she thinks sadly. ‘And I want to see my home again too.’

باناراحتی او فکر می کند:“من می خواهم دوباره پدرم را ببینم.” " ومن می خواهم دوباره خانه ام را ببینم."

The Beast goes to see her every evening at dinner time, at nine o’clock.

دیو به او می رسدو هر شب موقع شام، ساعت 9 او را میبیند.

They talk about interesting things and are happy together. Beauty is not afraid of his ugly face now. Every evening the Beast asks Beauty the same question:

آنها در مورد چیزهای جالبی باهم صحبت می کنند و با هم خوشحال هستند.دلبر اکنون از چهره ی زشتش نمی ترسد هر شب دیو از دلبر یک سوال را میپرسد:

‘Beauty, do you want to marry me?’

“دلبر، آیا می خواهی با من ازدواج کنی؟”

And every evening Beauty answers, ‘No.’

و هر شب، پاسخ های دلبر، “نه” است.

One day Beauty says, ‘Why do you ask me the same question every evening?’

یک روز دلبر می گوید: “چرا هر شب همین سوال را از من می پرسید؟”

‘Because I hope to hear a different answer,’ says the Beast.

دیو می گوید:“از آنجا که من امیدوارم یک جواب متفاوتی بشنوم.”

‘I’m sorry, I don’t want to marry you,’ says Beauty.

دلبر می گوید: “متاسفم، من نمی خواهم با شما ازدواج بکنم.”

The Beast is very sad.

دیو بسیار ناراحت می شود.

‘But I’m always going to be your friend,’ she says.

او (دلبر)می گوید: “اما من همیشه دوستت خواهم بود.”

‘You’re a wonderful friend,’ says the Beast.

دیو می گوید: “تو یک دوست فوق العاده هستی.”

‘And you are too,’ says Beauty smiling.

دلبر با لبخند می گوید "و شما هم همینطور.

‘I know I’m terribly ugly,’ says the Beast. ‘But I love you a lot. I’m very happy with you. Please, don’t leave me!’

دیو می گوید: "من می دانم.من وحشتناک زشت هستم. اما من بسیار زیاد دوستت دارم. من با تو خیلی خوشحالم. لطفا من را ترک نکن!

Beauty’s face becomes red and she is quiet for a moment.

دلبر صورتش قرمز می شود و برای یک لحظه ساکت می شود.

‘In the mirror of my room,’ says Beauty, ‘I see my poor father. He’s sad and lonely. He thinks I’m dead. My sisters are married and my brothers are away. I want to see my father for the last time. Can I go and see him, please?’

دلبر می گوید: "در آینه اتاقم، پدر فقیرم را می بینم. او غمگین و تنها است. او فکر می کند من مرده ام وخواهرانم ازدواج کرده اند و برادرانم دور هستند. من می خواهم پدرم را برای آخرین بار ببینم آیا می توانم پیشش بروم؟

‘Yes, you can go and see your father,’ says the Beast. ‘But I’m going to be very sad without you.’

دیو می گوید:"بله، تو می توانی بروی و پدرت را ببینی،"اما من بدون تو خیلی غمگین خواهم بود.

‘Oh, thank you!’ says Beauty happily. ‘Please don’t be sad, Beast. I’m going to come back in a week.’

دلبر با ذوق زدگی می گوید:“اوه، متشکرم!” “لطفا غمگین نباش، دیو. من یک هفته می روم و برمیگردم.”

‘Alright,’ says the Beast. ‘You can visit your father tomorrow morning. But remember, you must come back in a week. Before you come back put this ring on a table near your bed. It’s a magic ring. Goodbye, Beauty.’

دیو می گوید:'باشه’تو فردا صبح می توانی به دیدن پدرت بروی.امابخاطر داشته باش،تو باید بعد از یک هفته برگردی.قبل از بازگشت، یک حلقه روی میز کنار تختت گذاشتم. این یک حلقه جادویی است خداحافظ، دلبر. ’

==================
این تاپیک مربوط به فصل« فصل 05 » در نرم‌افزار «زیبوک» است.
مجموعه: « کتاب های خیلی ساده » کتاب: « دیو و دلبر »

12 پسندیده

دلبر سه ماه را در قلعه‌ی زیبا سپری می‌کند. هر روز کتاب می‌خواند و پیانو می‌نوازد. به همه‌ جای باغچه سر می‌زند. او درختان و گل‌های رنگارنگ را دوست دارد. گل‌های زیبا را در اتاق‌های قلعه می‌گذارد. گاهی اوقات از گل‌ها، عطر درست می‌کند.

نکته ۱: لازم نیست توی تمام جملات فاعل یعنی “او” رو تکرار کنید. باید بیشتر به نحوه‌ی بیان تو فارسی دقت کنید و نباید روی این وسواس نشون بدین که تک تک کلماتی که توی متن انگلیسی هست حتما توی فارسیشم بیاد.
نکته ۲: هیچوقت توی ترجمه داخل پرانتز توضیح نیارید. تصمیم بگیرید کدوم کلمه بهترین معادله و دیگه لازم به توضیح نیست.
نکته ۳: از زبان واحدی برای ترجمه استفاده کنید که نوشتارتون یک‌دست بشه.

اما روزها طولانی است و او اغلب تنها است. معمولا به پدرش و خواهرها و برادرهایش فکر می‌کند.

او با ناراحتی فکر می‌کند: “می‌خواهم دوباره پدرم را ببینم. و می‌خواهم دوباره خانه‌ام را ببینم”.

دیو هرشب در وقت شام، ساعت ۹ به دیدن او می‌رود.

“یک جواب متفاوتی” نداریم چون الان اینجا “یک” حشوه. شما دو تا نشانه‌ی نکره رو نمی‌تونید با هم بیارید. یا باید بگید “جواب متفاوتی”، یا بگید “یک جواب متفاوت”.

دیو بسیار ناراحت است.

دوباره لازم نیست توی پرانتز توضیح بیاد. بخاطر اینکه خواننده گیج نشه که چه کسی داره حرف میزنه همون دلبر رو بنویسید.
دلبر می‌گوید:

دیو می‌گوید: می‌دانم که خیلی زشت هستم. اما من خیلی دوستت دارم. با تو خیلی خوشحالم.

اینجا poor به معنی “بیچاره” است.

دوباره لازم نیست فاعل‌ها رو تکرار کنید.
پدر بیچاره‌ام را می‌بینم. غمگین و تنهاست. فکر می‌کند من مرده‌ام.

اینجا هم لزومی نداره فاعل رو بیارید.
می‌خواهم برای آخرین بار پدرم را ببینم

فعل “می‌روم” توی متن انگلیسی نیست، نباید خودتون به متن فارسی چیزی رو که لازم نیست اضافه کنید.

“یک هفته‌ی دیگر برمی‌گردم”

دوباره لازم نیست فاعل “تو” بیاد.

اینجا هم همینطور.

5 پسندیده

سلام @pari عزیزم :bouquet::rose::bouquet::rose::bouquet::rose:
۱دنیاتشکر از وقت و حوصله ای که گذاشتیند واقعا شرمنده ی لطف و محبت و توجه بی دریغتون شد خانم خانما :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::bouquet::rose::bouquet::rose::bouquet::rose::bouquet::rose::tulip::tulip::tulip::tulip::heart::heart::heart::heart::heart::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:
حتما اصلاحش می کنم فداتون بشم من :tulip::tulip::tulip::bouquet::rose::bouquet::rose::bouquet::rose::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
تمام نکاتی که گفتید رو حتما رعایت میکنم خانم گل دوست داشتنی من :tulip::tulip::tulip::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::rose::rose::rose::rose::rose:

2 پسندیده

پری جان عزیزم فصل پنج را سامانه بارگذاری کرده ومن دیگه اجازه ی اصلاحیه ندارم.اگه امکانش هست بفرمایند چطور باید الان اصلاحش کنم ؟؟؟؟؟:thinking::thinking::thinking::thinking::thinking::thinking::thinking::thinking::cry::cry::cry::cry::cry::cry::sob::sob::sob::pensive::pensive::pensive::pensive:

روی سه نقطه‌ی کنار درس کلیک کنید. اونجا می‌تونید ویرایش کنید

3 پسندیده

۱دنیاتشکر و سپاس بخاطر همه ی راهنماییهاتون :heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:هزاران هزار سبد از گلهای اطلسی خدمت حضور پرمهر و محبتتون خانم خانماااا:bouquet::rose::bouquet::rose::bouquet::rose::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::revolving_hearts::heart::revolving_hearts::heart::tulip::tulip::tulip::tulip::bouquet::rose::bouquet::rose:

1 پسندیده

سلام عزیزم. خواهش میکنم اختیار دارید.

اولین کاری که امروز صب انجام دادم این ویرایش بود. تو اوج انرژی بودم :grimacing:. جدیدا خیلی تنبل شدم به‌جای کارهای مفید دست به اتک میزنم. باید وقتمو بهتر مدیریت کنم. فعلا دارم یه سریال رو می‌بینم، تموم که بشه برمی‌گردم به روال عادی و برای تاپیک‌های مفید بیشتر وقت میذارم.

باشد که همه‌مون به راه راست هدایت شویم. اینحا اشاره‌ی مستقیم نمی‌کنم به اتکرها :joy:
خودشون راه هدایت رو در پیش بگیرند. :crazy_face:

5 پسندیده

از اثرات مجردی و مجربی مونه :joy: کم کم عادت می کنیم که قیچی به دست شدیم. :face_with_raised_eyebrow:

4 پسندیده

شما قبل از رهنمون شدن به راه راست، اول در مورد این ابهام پاسخ بدین :

ساعت اصلاحیه ی اول صبحتون برمیگرده به حوالی یازده و ربع، که ما از اون به عنوان سر ظهر یاد میکنیم. :grimacing:

4 پسندیده

فداتون خانم خانمااااا :kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes:
مشغله ها زیاد شده متوجه هستم برای اینکه خودم هم این چند روز باهاش روبرو شدم و در حال دست و پنجه نرم کردنم :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:غصه نداره عزیزم :kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes:
گاهی اتک زدن لازم و باعث میشه ۱سری از انرژی های منفی تخلیه و بجاش انرژی های مثبت رو کسب کنید و باقدرتتر به راهمون ادامه بدیم :joy::joy::joy::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes:(یکی نیست بخودم بگه تو اگر طبیب بودی سرخود دوا می نمودی .:joy::joy::joy::joy::joy:والا)فقط برای بقیه نسخه میپیچم :joy::joy::joy::wink::wink::wink::wink:

2 پسندیده

همونطور که گفتم دارم سریال می‌بینم. دیشب ساعت دو و نیم خوابیدم :joy: تا ساعت ده

:joy:

1 پسندیده